Nutrauktas 112 programėlės finansavimas. Kurtieji pasipiktinę (alfa.lt straipsnis).

 

Alfa.lt / Gyčio Pankūno str.

Praėjusią vasarą Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento (PAGD) ir Bendrojo pagalbos centro (BPC) vadovai drąsiai trimitavo, kad 2018 m. pradės veikti pažangi pagalbos iškvietimo sistema klausos negalią turintiems žmonėms. Tačiau kurčiųjų bendruomenė sulaukė netikėtos žinios – valdininkai juos apgavo: vietoje specialios programėlės neįgalieji gavo dar vieną pažadą. Be to, pareigūnai kurčiųjų net nepanoro informuoti, kad pagalbos sistema nepradės veikti žadėtu laiku.

2017 m. liepą BPC vadovas Audrius Čiuplys pranešė kurčiųjų bendruomenę nudžiuginusią naujieną – 2018 m. pradės veikti mobilioji programėlė, kuria bus galima išsikviesti skubią pagalbą ir vaizdo skambučio režimu. Ši funkcija, kaip teigė BPC, turėtų pakeisti dabartinę programėlę „GPS 112“, kuria naudojantis nėra galimybių užmegzti vaizdo pokalbio, taip pat apribotos galimybės operatyviai gauti duomenų apie kviečiančiojo pagalbą buvimo vietą – tai naujasis produktas leistų padaryti. Kurtieji, nelaimės atveju išsikvietę pagalbą, gestų kalba galėtų nurodyti, kas jiems nutiko.

Be kitų funkcijų, lietuvių, anglų, rusų, lenkų kalbomis veikianti programėlė turėtų leisti nustatyti kviečiančiojo pagalbą buvimo vietą naudojantis tiek padėties nustatymo sistema, tiek mobiliojo ir bevielio ryšio tinklais – duomenys turėtų būti atnaujinami kas pusę minutės ir automatiškai siunčiami į BPC.

Pažadas liko popieriuje.

Prasidėjus konsultacijoms su kurčiųjų bendruomene, PAGD pernai paskelbė viešąjį pirkimą pagalbos išsikvietimo programėlei sukurti ir paleisti, tačiau, kaip Alfa.lt informavo PAGD, pirkimas buvo nutrauktas.

„Šis investicinis projektas buvo numatytas įgyvendinti 2017–2018 m. PAGD paskelbto 112 programėlės viešojo pirkimo metu buvo gauta galimų tiekėjų tikslinančių klausimų ir pretenzija. Į tai buvo atsižvelgta ir nuspręsta pradėtą pirkimą nutraukti, o pirkimą tęsti papildomai išanalizavus techninius aspektus“, – aiškinama Alfa.lt atsiųstame PAGD atsakyme.

Anot departamento, nutraukus viešąjį pirkimą, kurtiesiems skirtai programėlei planuotos lėšos buvo perskirstytos kitiems departamento vykdomiems investicijų projektams finansuoti – gelbėjimo įrangos, skirtos ugniagesių gelbėtojų darbui, įsigijimui.

Daugiau skaitykite: https://www.alfa.lt/straipsnis/50267056/valdininku-smugis-pagalbos-laukiantiems-neigaliesiems-kurtieji-neslepia-jie-sokiruoti

Komentuoti

Komentarai (0)

Jūsų komentaras

Video laikmenos (formatas .flv):


Saugos skaičius : [ 2 ]