Diskusija dėl pagalbos telefono prieinamumo

Diskusijoje dalyvavo atstovai iš Lietuvos kurčiųjų draugijos Vilniaus, Šiaulių, Kauno, Panevėžio bei Klaipėdos teritorinių valdybų, Marijampolės, Alytaus kurčiųjų pirminių organizacijų, atstovai iš Marijampolės, Panevėžio, Kauno, Klaipėdos, Alytaus ir Vilniaus greitosios medicinos pagalbos (GMP) stočių bei Valstybinės ligonių kasos Paslaugų ekspertizės ir kontrolės skyriaus vyriausioji specialistė.

Kurčiųjų bendruomenės bei greitosios medicinos pagalbos stočių atstovai diskutavo apie galimybes įdiegti „Tyliojo skambučio“ paslaugas visoje Lietuvoje. „Tyliojo skambučio“ pagrindinis tikslas – kad greitąją pagalbą galėtų išsikvieti klausos negalią turintys žmonės.

 

Greitosios medicinos pagalbos stotyse yra integruotos specialios programos, kur yra suvedami asmens duomenys, adresas bei telefono numeris. Kadangi, programoje užsiregistravusių žmonių telefono numeris yra susietas su jo gyvenamuoju adresu, tad greitosios medicinos pagalbos darbuotojai, pamatę skambinančiojo telefono numerį, iš karto siunčia ekipažą užregistruotu adresu.

„Tylusis skambutis“ veikia skambinant numeriu 033. Bet norint, kad tokia paslauga būtų teikiama, Lietuvos miestų kurčiųjų teritorinės valdybos turėtų surinkti savo narių telefono numerius ir adresus bei pranešti juos dispečerinėms, kurios suvestų duomenis į programą.

Kauno greitosios medicinos pagalbos stoties atstovė pristatė, jog iki šiol programoje yra užsiregistravę 129 Kauno miesto ir rajono abonentai. Nuo 2015 m. gruodžio mėn. iki dabar Kauno GMP sulaukė 4 „Tyliojo skambučio“ iškvietimų. Vilniuje tokių iškvietimų buvo šiek tiek mažiau – per minėtąjį laikotarpį Vilniaus GMP sulaukė 3 „Tyliojo skambučio“ iškvietimų. Vis dėlto, Vilniaus kurčiųjų reabilitacijos centro atstovai įsipareigojo inicijuoti klausos negalią turinčių asmenų duomenų pateikimą Vilniaus dispečerinei.

Šiauliuose šiuo metu yra įregistruota apie 70 abonentų, tačiau „Tyliojo skambučio“ iškvietimo sulaukta tik vieno. Panevėžyje taip pat buvo gautas tik vienas „Tylusis skambutis“. Tuo tarpu kituose miestuose „Tyliojo skambučio“ paslauga dar nėra naudojama, tačiau kurčiųjų organizacijų atstovai pažadėjo artimiausiu metu surinkti reikiamus duomenis apie klausos negalią turinčius žmones ir pateikti savo teritorijos greitosios medicinos pagalbos stotims.


                      Lietuvos kurčiųjų draugijos mokymų bei kultūrinių renginių organizatorė Miglė Jaskūnienė

 

Komentuoti

Komentarai (0)

Jūsų komentaras

Video laikmenos (formatas .flv):


Saugos skaičius : [ 9 ]