Lietuvos kurčiųjų draugija
Mes Facebook'e
Forumas
Virtuali meno galerijaVirtuali meno galerija
ĮdomuĮdomu
 Vilniaus kurčiųjų reabilitacijos centras Vilniaus kurčiųjų reabilitacijos centras
Vilniaus kurčiųjų jaunimo organizacijaVilniaus kurčiųjų jaunimo organizacija
Mėnesio nuotraukaMėnesio nuotrauka

Geriausi 2011 metų sportininkai, jų treneriai ir vadovas.

 
 
 


Internetinis tarptautinis gestų kalbos žodynas

Jei nori išmokti gestų kalbą.

Naujienos

Jonathan Düring OSB. Viltis, šviečianti tamsoje2010 06 22

Maždaug taip galėtų atrodyti viltis, šviečianti tamsoje: „Laikykis! Štai mano ranka, imk ją, mes kartu ieškosime Dievo Tavo gyvenime.“ Ar tada netaptų nors šiek tiek šviesiau mūsų pasaulyje?

Visiškai ne gėda būti bailiems ir išsigandusiems. Ten, kur toji baimė yra bendra visiems, kur jai leidžiama būti išgyvenamai kartu su kitais, ten suteikiama galimybė Dievui įeiti per uždarytas duris, kaip padarė Jėzus, po savo prisikėlimo įžengęs pas įsibaiminusius mokinius.

Neprivalome atsakyti į klausimą, kas yra gyvenimas ir kokia jo prasmė. Daug labiau padrąsinti gali kvietimas: „Eikš, aš ieškosiu drauge su Tavimi!“ Bet tik su ta sąlyga, kad mums tikrai rūpi žmonės. Rūpi taip, kaip palydovai pavojingame kelyje.

Ir tai yra svarbiausias dalykas. Ar žmonės, su kuriais kartu gyvename, kuriuos mėgstame, o gal net norėtume ir mylėti, mus tikrai domina tokie, kokie jie yra savo esybe? Kas mus domina juose iš tikrųjų? Ar mes geri jiems tik todėl, nes iš jų kažko tikimės, nes jie dar gali būti mums reikalingi? Kaip greitai mes nusiviliame kitais, jei jie nepateisina mūsų lūkesčių!

Ir Evangelijose randame pakankamai padruskintų klausimų, kurie, jei būsime pasiruošę iškęsti jų deginamą poveikį, gali atverti mums naujų požiūrio ir supratimo horizontų. Bet pirmiausia Evangelijos mus kviečia nenustumti į mūsų gyvenimo paraštę – tyliai ir be triukšmo – Jėzaus Kristaus ir jo Gerosios Naujienos apie nenuspėjamai žmogišką Dievą.

Ar žmonės, su kuriais kartu gyvename, kuriuos mėgstame, o gal net norėtume ir mylėti, mus tikrai domina tokie, kokie jie yra savo esybe?
Dievas myli mus ne todėl, kad turėtume teisę į jo meilę. Jėzus teigia: Dievas mus myli be priežasties, be pagrindo. Be jokio pagrindo Dievas suteikia mums gyvenimą. Tau nereikia Dievo niekuo įtikinti. Nei koks Tu geras, nei koks teisus esi. Taip pat Tau nereikia jam įrodyti, kad Tu jį myli. Bet tai tinka ir Dievo atžvilgiu.

Ir Dievas neturi Tau nieko įrodyti. Nei tai, koks jis Tau geras, nei koks teisingas, nei tai, kad jis Tave myli. Dievo akyse esi jo paties atvaizdas, turintis neribotų galimybių, – to pakanka. Tokiu būdu Tau suteiktos dar didesnės galimybės, nei Tu nutuoki, nekalbant jau apie tas galimybes, kurias Tavo Dievas Tau dar gali suteikti.

Įsisąmonink tai, ypač ten ir tada, kai prieini aklavietę. Ten, kur nebematai jokios išeities, kur jautiesi priėjęs liepto galą. Jauskis turintis teisę į šias neribotas galimybes ir imk naudotis jomis, ir jos taps Tavo tikrove, – ne todėl, kad turėtum tam teisę, bet todėl, kad Dievas myli Tave be priežasties.

Iš knygos Jonathan Düring OSB. Ihr seid das Salz, nicht die Suppe
vertė Lolita Panzer
Bernardinai.lt

 
Žingsneliu atgal  Į viršų