|
Rašau UAB „Vikada“ darbuotojų vardu, kuriuos įžeidė p. Bumblio išsakyta nuomonė straipsnyje „Siūlau kuo greičiau parduoti LKD įmones“, atspausdinta rugpjūčio mėnesio “Akiratyje”.
Visas straipsnis pilnas arogancijos ir pamokymų, kaip turi dirbti Respublikinė valdyba, prezidentė ir kiti LKD nariai. Skaudina paniekinantis požiūris į kurčiuosius. Pasak p. Bumblio, vieni - seni ir kvaili, kiti – jauni ir žiopli, suprask, tik jis vienas protingas, verslininkas. Keista, kad tokią nuomonę išsako žmogus, kuris, kaip pats sako, nėra aktyvus draugijos narys. Prisiminkime, kad jis ilgą laiką buvo ir UAB „Vikada“ valdybos pirmininkas, tačiau posėdžiai nebuvo šaukiami daugiau nei penkerius metus.
Jei A.Bumblys giliau pasidomėtų, tai pamatytų gabių, protingų žmonių, sužinotų, kaip dabar dirba valdyba, kokie sprendimai priimami, kokia veikla užsiimama.
Dar labiau skaudina ir pykdo, kad p.Bumbliui LKD įmonės darbuotojai, kuriems reikia išlaikyti savo šeimas, - tik kažkokie “procentai”. Šie procentai tai - daugiau negu 300 žmonių, kuriuos p. Bumblys siūlo išvaryti į gatvę, o įmones parduoti, kad būtų išsaugotas senas draugijos pastatas. Pamirštama, kad vienas iš pagrindinių LKD tikslų yra išsaugoti senas ir sukurti naujų darbo vietų savo nariams. Šokiai, teatras, sportas yra puikus laisvalaikio leidimo būdas, tačiau saugią bendruomenės ateitį garantuoja tik darbas. Todėl reikia džiaugtis, kad žmonės gali užsidirbti patys, kad jų nereikia remti. A. Bumblio siūlymas mokėti kompensacijas vargingai gyvenantiems iš banko palūkanų yra iš viso sunkiai suvokiamas ir gali būti vertinamas tik kaip pigus populizmas.
Visų keturių draugijos įmonių pagrindinis ir vienintelis akcininkas yra LKD. Tačiau visą savo turtą įmonės užgyveno pačios, šį turtą uždirbo buvę ir dabar dirbantys įmonės darbuotojai. Galbūt bendruomenė apie tai mažai žino, tačiau kiekvienais metais įmonės paremia LKD įvairiomis formomis. Remia kurčiųjų poetų knygų išleidimą, teikia labdarą, paremia teatrą ir „Akiračio“ prenumeratą.
Negalime rašyti už visas įmones, tačiau UAB „Vikada“ nesiruošia nei bankrutuoti, nei užsidaryti. Atvirkščiai, plečiame savo veiklą, didiname rinkas, ruošiamės panaudoti ES lėšas, renovuoti įmonės pastatus ir tikimės palikti šį turtą kartu su verslu ateities kartoms. Manome, kad tai kur kas didesnis turtas negu LKD pastatas.
Kalbant apie A. Jakovlevo laikus, reikia priminti, kad iš karto po A. Jakovlevo nuvertimo p. Bumblys nebrangiai nusipirko dalį UAB „Vikados“ pastatų su žeme. Todėl perskaičius laikraštyje išsakytą nuomonę apie įmonių perėmimą ir pardavimą, tuo labiau esant ekonominei krizei, kyla mintis, kad kažkas galanda dantis į įmonių turtą. Patys žinome, kad yra įvairių būdų tai padaryti per kitus asmenis ir tam net nereikia turėti savo pinigų.
Apie LKD pastato manome, kad jis senas, nepritaikytas įvairių rūšių veiklai, brangus išlaikyti. Kurčiųjų bendruomenė tikrai verta turėti šiltą, jaukų pastatą su puikiai įrengta sporto sale, moderniomis, kurčiųjų reikmėms pritaikytomis konferencijų ir aktų salėmis. Todėl palikime paveldą ir senatvę, o rinkimės veržlumą, jaunatviškumą, novatoriškumą.
UAB „Vikada“ darbuotojų vardu įmonės direktorė Gina RAMANAUSKIENĖ
|