Iki LKD 80-mečio šventės liko 27 dienos !
Balsuokite

Video naujienos gestų kalba

Sveikinimas Lietuvos šimtmečio proga

Sveikinimas Lietuvos šimtmečio proga

Kurtieji, pasitikime Lietuvos šimtmetį kartu su visais lietuviais, kurių, išsibarsčiusių po visą pasaulį, yra daugiau, nei trys milijonai! Švęskime savo nepriklausomą valstybę ir džiaukimės turėdami turtingą ir ilgą šalies istoriją, kupiną drąsos, ryžto, pasiaukojimo ir tikėjimo šviesia ateitimi! Šiandien atverkime savo širdis mūsų trispalvei ir pasakykime: „Didžiuojuosi, jog esu lietuvis!“

Džiaugiamės, jog Lietuvos kurčiųjų draugijos istorija nedaug jaunesnė, nei mūsų valstybės – per 80 savo veiklos metų Lietuvos kurčiųjų draugija ėjo koja kojon su Lietuva. Dažnai siekėme ir panašių tikslų – parodyti, kas mes esame, ko esame verti, ginti savo žmones ir vesti juos link šviesesnės ateities.

Kurčiųjų draugijos, kaip ir Lietuvos valstybės istorijoje būta begalė iškilių asmenų, džiaugsmingų įvykių ir skaudžių nuopolių, kurie padėjo susikurti tam, kas esame šiandien. Tad, mieli kurtieji, šiemet drauge švęskime ne tik Lietuvos valstybės 100-metį, tačiau ir Lietuvos kurčiųjų draugijos 80-mečio jubiliejų! Juk mūsų širdyse abi datos – nepaprastai svarbios!

Lietuvos kurčiųjų draugijos Valdybos nariai

 

Didelė šventė - LKD Klaipėdos teritorinė valdyba šventė 40-metį

Typography

VIDEO NAUJIENA.

Praėjusį šeštadienį Klaipėdos kurtieji šventė! 
Lietuvos kurčiųjų draugijos Klaipėdos teritorinei valdybai suėjo 40 metų! Šis minėjimas buvo pilnas šypsenų, šiltų žodžių ir netgi ašarų...

Kurtieji - LR Seime! Renginys „Seimas gyvai: viena diena su Seimo nariu“

Typography

VIDEO NAUJIENA.

Kurčiasis jaunimas, kartu su Lietuvos kurčiųjų jaunimo asociacija, bei vidutinio bei vyresnio amžiaus kurtieji, kartu su Lietuvos kurčiųjų draugija, praleido visą gruodžio 6 dieną LR Seime. Jie bendravo su Seimo nariais, dalyvavo ekskursijoje, spaudos konferencijoje bei Seimo komitetų posėdžiuose. Daug įspūdžių, geri prisiminimai ir pozityvumas - tokios nuotaikos dalyvius lydėjo visą dieną!

Dėkojame LR Seimo narei Ramintai Popovienei, Lietuvių gestų kalbos vertėjų asociacijai ir visiems dalyvavusiems vertėjams, kurčiųjų mentoriais tapusiems Seimo nariams ir kitiems prie renginio prisidėjusiems žmonėms, o ypač - visiems dalyviams. Be jų šis puikus renginys nebūtų įvykęs!

Marlee Matlin - kurčioji aktorė, laimėjusi Oskarą

Typography

Turbūt žinote, kas yra Marlee Matlin? Tai - viena iš pačių įžymiausių kurčiųjų aktorių pasaulyje, kuri ne tik laimėjo Oskarą, bet ir turi žvaigždę Holivudo Šlovės alėjoje. Tačiau ką daugiau žinote apie šią puikią moterį? Apie ją daugiau papasakojome šitame video įraše.

Japonijoje nerūkantiems darbuotojams – papildoma savaitė atostogų

Typography

Japonijos įmonė „Piala“ suteikė papildomas apmokamas kasmetines savaitės atostogas savo nerūkantiems darbuotojams. Taip jie buvo apdovanoti už laiką, kai dirbo, o rūkoriai eidavo parūkyti. 

Teksase įvyko kruvinas susišaudymas sekmadienio mišių metu

Typography

JAV, Teksaso miestelyje, įvyko visus sukrėtusios dar vienos šaudynės - jaunas vyras sekmadienio mišių metu nušovė 27 žmonės, dar 24 yra sužeisti.

Holivudo filme kurčioji aktorė vaidina pagrindinį vaidmenį su garsiais aktoriais

Typography

Holivudo filme „Wonderstruck“ vaidina kurčioji mergaitė Millicent Simmonds. Ji, kartu su garsiomis Holivudo aktorėmis Julianne Moore ir Michelle Williams ten atlieka pagrindinį vaidmenį. 

Modeliui reklamoje užretušuotas kochlearinis implantas

Typography

Modelis ir baleto šokėja iš Pietų Afrikos Simone Botha Welgemoed pasijuto priblokšta ir pažeminta po to, kai paviešintoje „Virgin Active“ reklamoje išvydo save be kochlearinio implanto. Ji sako, jog implanto užtušavimas diskriminavo ne tik jos, bet ir visų klausos negalią turinčių asmenų teises.

Apsaugos nuo savižudybių sistema Lietuvoje turėtų būti gerinama

Typography

Nors Lietuva pirmauja pasaulyje pagal savižudybių skaičių, prevencija šalyje vykdoma labia vangiai.

30,1 proc. Lietuvos gyventojų pernai gyveno ties skurdo riba

Typography

Europos statistikos tarnyba skelbia liūdnus skaičius - beveik kas trečias Lietuvos gyventojas gyvena skurdžiai. 

Kodėl 7-metės jau laikosi dietos?

Typography

Kodėl tik 4 procentai moterų jaučiasi gražios ir patenkintos savo kūnu, o 7-metės jau laikosi dietos? Psichologai kalba apie reklamų peršamą gražaus ir liekno kūno kultą, kuris gali žaloti psichiką.