Iki LKD 80-mečio šventės liko 124 dienos !

LKD naujienos

LKD Šiaulių Teritorinės Valdybos rinkimai neįvyko: skelbiami pakartotiniai rinkimai

LKD Šiaulių Teritorinės Valdybos rinkimai neįvyko: skelbiami pakartotiniai rinkimai

Šiandien turėję įvykti LKD Šiaulių Teritorinės Valdybos narių rinkimai taip pat buvo atidėti. Pakartotiniai rinkimai įvyks gruodžio 3 d. 11 val. Pakartotiniuose rinkimuose narių skaičius bus jau nesvarbus, visi susirinkę nariai galės balsuoti.

Skaityti plačiau

Darbuotojų kvalifikacijos tobulinimo mokymai: raštvedyba, darbo teisė ir archyvavimas

Typography

Lietuvos kurčiųjų draugijoje įvyko kurčiųjų sistemos darbuotojų kvalifikacijos tobulinimo mokymai. Dalyviai iš lektorių: dokumentų valdymo specialistės Nijolės Sadauskaitės bei LKD teisininko Algimanto Šliaupos sužinojo apie raštvedybos, archyvavimo taisykles bei darbo teisės reglamentus.

Skaityti plačiau

Dideli pokyčiai Panevėžio Teritorinėje Valdyboje

Typography

Lapkričio 12 dieną įvyko LKD Panevėžio Teritorinės Valdybos narių susirinkimas. Šis susirinkimas buvo pakartotinis – pirmajame susirinkime, įvykusiame prieš savaitę, nesusirinko balsavimui pakankamas narių skaičius: iš 142 reikalingų narių susirinko 65 nariai. Antrajame susirinkime, kuriame narių skaičius jau buvo nesvarbus, buvo išrinkta nauja organizacijos pirmininkė, valdyba, revizijos komisija, taip pat - 28 Panevėžio teritorinės Valdybos ir 5 LKD Suvažiavimo delegatai. 

Skaityti plačiau

LKD Kauno Teritorinės Valdybos rinkimai taip pat neįvyko: skelbiami pakartotiniai rinkimai

Typography

LKD Kauno Teritorinės Valdybos rinkimai neįvyko. Susirinko 144 nariai iš 376. Pakartotiniai rinkimai bus organizuojami gruodžio 16 d. 11 val. Tą dieną narių skaičius bus nesvarbus, visi galės balsuoti. Būkite aktyvūs!

Kodėl rinkimai neįvyko, nors susirinko daug narių? Paaiškinimas čia: http://bit.ly/2mfU4aH

Skaityti plačiau

LKD Teritorinių Valdybų rinkimai Vilniuje ir Panevėžyje neįvyko: skelbiami pakartotiniai rinkimai

Typography

Praėjusį savaitgalį turėję įvykti LKD Panevėžio ir Vilniaus Teritorinių Valdybų narių susirinkimai neįvyko, kadangi susirinko nepakankamas narių skaičius. Tam, kad balsavimas įvyktų, turėjo susirinkti bent 50 proc. miesto Teritorinių Valdybų narių. Panevėžyje šeštadienį susirinko 65 nariai, o buvo reikalingi 142 nariai. Vilniuje sekmadienį susirinko 167 nariai, tačiau reikėjo, kad susirinktų 428 žmonės. Todėl, laikantis įstatų, abu susirinkimai buvo atidėti.
Pakartotiniai rinkimai bus organizuojami: Panevėžyje lapkričio 12 dieną 11 valandą, o Vilniuje - lapkričio 19 dieną 11 valandą. Pakartotiniuose susirinkimuose narių skaičius bus nesvarbus, visi susirinkę nariai galės balsuoti.

V. Kuprevičiaus gimnazija antrą kartą pasikvietė pravesti visuomenės švietimo apie kurčiuosius paskaitą jų mokiniams

Typography

Šiandien dar kartą lankėmės Viktoro Kuprevičiaus progimnazijoje su paskaita „Visuomenės švietimas apie kurčiuosius“. Sudalyvavo net 90 moksleivių iš skirtingų pradinių klasių. Pedagogų teigimu, po praeito apsilankymo moksleiviai gavo tikrai nepamirštamų akimirkų ir dar ilgai apie tai kalbėjo, todėl nuspręsta dar kartą pasikviesti į svečius.

Skaityti plačiau

Viešos patyčios iš kurčiųjų LRT televizijoje. Kviečiame netylėti.

Typography

Visuomet stengiamės dalintis gerąja patirtimi ir teigiamomis naujienomis apie kurčiuosius. Tačiau tai, apie ką kalbėsime šiuo įrašu, yra nemalonu, liūdna ir beprotiškai nuvilia visą kurčiųjų bendruomenę. LRT - nacionalinis mūsų šalies transliuotojas, savo eteryje toleruoja viešas patyčias iš kurčiųjų ir jų gimtosios gestų kalbos. Tai įvyko pokalbių laidoje Editos Šou, kurios vedėja yra ilgus metus „Bėdų turguje“ su socialinės atskirties žmonėmis bendravusi ir jiems pagalbą teikusi Edita Mildažytė. 

Skaityti plačiau

Senjorų mėnesio renginiai visoje Lietuvoje

Typography

Ar žinote, kuo buvo yatingas jau praėjęs spalio mėnuo? Tai buvo mėnuo, skirtas senjorams. Renginiai garbaus amžiaus asmenims šį mėnesį vyko visoje Lietuvoje. Užsiėmimus mūsų bendruomenės vyriausiesiems suorganizavo ir Lietuvos kurčiųjų draugija. 

Skaityti plačiau

LKD kovo 24 dieną kviečia į 80 - mečio jubiliejaus šventę!

Typography

Nepastebimai lekia laikas iki LKD 80 - mečio šventės... Liko daugiau, nei 100 dienų, tačiau ir jos prabėgs, kaip akimirka. Ir tą didžiąją dieną, kovo 24 - ąją, mes, visos Lietuvos kurtieji, rinksimės VDU Didžiojoje salėje, kad didžiuotumėmės savo istorija, kad prisimintume tai, kas įvyko ir kad būdami drauge vienas kitam su šypsena pasakytume: „Aš laimingas, kad esu Lietuvos kurčiųjų bendruomenės dalimi!“ 

 

Kviečiame į seminarą Vilniuje apie gestų kalbos vertėjų darbą

Typography

Lapkričio 3 dieną pakartotinai įvyks šviečiamasis seminaras „Nuo teorijos link praktikos: gestų kalbos vertimo paslaugų teikimo ypatumai“, kurio tikslas suburti kurčiųjų bendruomenę ir supažindinti ją su lietuvių gestų kalbos vertimo paslaugų teikimo ypatumais. Ateik ir užduok tau rūpimus klausimus. 

 
Skaityti plačiau

Mokslo ir menų mokyklos „Taškius“ ikimokyklinukai ir pirmokai pagilino žinias apie kurčiuosius

Typography

Visuomenės švietimo apie kurčiuosius užsiėmimo mokslo ir menų mokykloje „Taškius“ dalyviai, ikimokyklinukai ir pradinukai, savo žiniomis apie kurčiuosius nustebino ne tik savo mokytojus, bet ir lektorių Kęstutį. Jie ne tik stebėtinai greitai mokėsi gestų kalbos (geriau, nei įprastai suaugę!), bet ir žinojo, kad kiekvienos šalies kurtieji turi savo gestų kalbą!

 

Skaityti plačiau