Iki LKD 80-mečio šventės liko 59 dienos !
Balsuokite

LKD naujienos

Nuo vasario bus dalinamos naujos LKD nario kortelės! Darbuotojų mokymai.

Nuo vasario bus dalinamos naujos LKD nario kortelės! Darbuotojų mokymai.

Nuo vasario 1 dienos bus dideli pokyčiai Lietuvos kurčiųjų draugijoje!

Tą dieną bus oficialiai keičiamas LKD logotipas ir pradedamos dalinti naujosios LKD nario kortelės. Tačiau iki tol 13-kaLKD organizacijų mokosi naudotis nauja LKD narių duomenų baze ir susipažįsta su kortelių išdavimo procesu. Tad šiandien įvyko organizacijų mokymai, kurių metu organizacijų atstovai praktiškai išbandė duomenų bazes ir gavo atsakymus į iškilusius klausimus. 

Ar laukiate naujovių? 

Skaityti plačiau

LKD vadovų ir valdybos šventinis sveikinimas

Typography

Būkime drauge! 
Lietuvos kurčiųjų draugijos kolektyvas ir valdyba linki jums nuostabių švenčių!

LKD Kauno teritorinėje valdyboje - jaunimo antplūdis

Typography

Gruodžio 16 dieną įvyko LKD kauno teritorinės valdybos pakartotinis rinkiminis susirinkimas. Kaip ir visose kitose Lietuvos teritorinėse valdybose, jame buvo renkami naujas organizacijos pirmininkas, valdyba ir delegatai į LKD Suvažiavimą. 

Skaityti plačiau

LKD teisininko straipsnis: palikimo atsiradimo vieta

Typography

Palikimo atsiradimo vieta laikoma nuolatinė palikėjo gyvenamoji vieta, t.y. ta vieta, kurioje jis nuolatos gyveno iki mirties (CK 5.4 str.). Ji gali būti nustatoma atsižvelgiant į tai, kur palikėjas registruotas (deklaravo gyvenamąją vietą) ir kur faktiškai gyveno. Registracijos vieta (deklaruota vieta) gali nesutapti su ta, kur palikėjas faktiškai gyveno. Tokiu atveju palikimo atsiradimo vieta laikytina ta, kur palikėjas iš tikrųjų gyveno iki mirties. 

Skaityti plačiau

Vilniuje ir Kaune – paskaitos kurčioms šeimoms

Typography

Gruodžio 5 dieną Vilniuje ir 12 dieną Kaune įvyko užsiėmimai kurčiųjų šeimoms. Nors pagrindinės šių užsiėmimų temos buvo pozityvi tėvystė ir šeimos finansų planavimas, kilo įvairiausių diskusijų ir buvo ieškoma atsakymų į daug susirinkusiems tėvams rūpimų klausimų. Užsiėmimus vedė trys specialistės: dr. Jorūnė Vyšniauskytė - Rimkienė, Donata Lukošienė bei Vilma Narkevičienė. Džiugu, jog susirinko nemažas būrys besidominčiųjų - tai buvo ne tik kurtieji tėveliai, bet ir tie, kurie dar tik planuoja kurti šeimas.

Skaityti plačiau

Paskutinis šiais metais visuomenės švietimo užsiėmimas - Priekulės Ievos Simonaitytės gimnazijoje

Typography
Priekulės Ievos Simonaitytės gimnazijoje apie kurčiuosius sužinojo 65 moksleiviai! Užsiėmimą vainikavo 4 klasės mokinio išsakyta mintis: „aš tikrai privalau išmokti gestų kalbą!“
 
Jau turime užsakymų ir kitiems metams, o šios mokyklos pedagogai kviečia atvykti dar kartą, nes mato prasmę šį užsiėmimą pravesti dar didesnei auditorijai moksleivių. Tad kitais metais vėl laukite įspūdžių iš Lietuvos mokyklų!
 
O gal norėtum, kad šis užsiėmimas įvyktų ir tavo ar tavo draugų mokykloje, kolegijoje ar universitete? Rašyk: lkd.mokymai@gmail.com
Skaityti plačiau

Visuomenės švietimo apie kurčiuosius užsiėmimas Klaipėdos Simono Dacho progimnazijoje

Typography

Klaipėdos Simono Dacho progimnazijoje vykusioje visuomenės švietimo apie kurčiuosius paskaitoje dalyvavo net apie 180 moksleivių. Griaunam mitus: viena iš mokyklos administracijos darbuotojų daug metų gyveno šalia kurčiųjų ir vadino juos kurčnebyliais, o šiandien ji sužinojo, kad kurčiuosius vadinti taip netinkama ir galima juos įžeisti. Vaikai paskaitų metu vis kartojo "vau!", o pedagogai negalėjo patikėti, kiek daug galima sužinoti per 45 minutes!

Skaityti plačiau

Seime - posėdis dėl LRT televizijos pritaikymo kurtiesiems

Typography

Gruodžio 20 dieną Seime įvyko Kultūros komiteto posėdis, kurio metu buvo diskutuojama apie LRT televizijos laidų pritaikymą kurtiesiems. Šiame posėdyje dalyvavę Lietuvos kurčiųjų draugijos, Lietuvių gestų kalbos vertėjų asociacijos bei Lietuvos kurčiųjų jaunimo asociacijos atstovai išsakė savo poziciją dėl laidų subtitravimo bei vertimo į gestų kalbą mūsų šalies nacionalinio transliuotojo laidose. Posėdyje taip pat dalyvavo ir Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Lygių galimybių skyriaus, Neįgaliųjų reikalų departamento bei LRT televizijos programų planavimo skyriaus atstovai, taip pat – ir Prezidentės vyriausioji patarėja kultūros klausimais.

Skaityti plačiau

LKD teisininko straipsnis: dar šis tas apie testamentus

Typography

Kurčiųjų viešieji testamentai yra sudaromi dalyvaujant asmeniui, kuris supranta gestų kalbą ir kuriuo pasitiki testatorius, išskyrus atvejus, kai kurčiasis yra raštingas ir sudarytą testamentą perskaito bei raštu patvirtina esąs supažindintas su jo turiniu.

Skaityti plačiau

LKD teisininko straipsnis: bažnytinė santuoka

Typography

Daugeliui pasaulio žmonių gyvenime ateina akimirka, kai jie suranda savo antrąją pusę ir nusprendžia – tai yra mano žmogus, tas, su kuriuo praleisiu visą savo gyvenimą! Tuomet šie du žmonės ima planuoti santuoką… tačiau kokie teisiniai veiksmai turi būti atlikti, norint užregistruoti santuoką? Į šį klausimą atsako LKD teisininkas Algimantas Šliaupa. 

Skaityti plačiau

LKD teisininko straipsnis: asmenys, neturintys teisės paveldėti (II dalis)

Typography

Jau buvome rašę, kaip elgtis mirus artimam žmogui – kokius teisinius veiksmus reikia atlikti, siekiant priimti jo turtą. Deja, esama ir atvejų, kai asmuo netenka teisės į paveldėjimą. Pirmajame straipsnyje aprašėme kelias aplinkybes, kuriomis asmuo netenka paveldėjimo teisės. Kokios dar aplinkybės lemia, jog teisė į paveldėjimą tampa prarasta? Į šį klausimą atsako LKD teisininkas Algimantas Šliaupa.

Skaityti plačiau