LKD naujienos

LKD prezidento edukacinis-motyvacinis užsiėmimas Klaipėdos jaunimui

LKD prezidento edukacinis-motyvacinis užsiėmimas Klaipėdos jaunimui

Sausio 12 dieną, šeštadienį, Klaipėdos kurčiųjų jaunimo organizacijos kvietimu, LKD prezidentas Kęstutis Vaišnora parengė edukacinį - motyvacinį užsiėmimą "Lietuvos kurčiųjų draugija: kokiais pasiekimais mes galime didžiuotis?" 
Tai jau trečiasis kartas, kai suorganizuojamas šis užsiėmimas, nepaliekantis abejingų, įtraukiantis, priverčiantis analizuoti, mąstyti, dirbti komandoje, priimti sprendimus ir atsakyti į klausimą, kokiais pasiekimais mes galime didžiuotis!

Skaityti plačiau

LKD Valdybos posėdžio nutarimai

Typography

Gruodžio 12 dieną trečiasis LKD Valdybos posedis įvyko suremontuotoje ir atnaujintoje Lietuvos kurčiųjų draugijos Valdybos posedžių salėje. Posedyje dalyvavo LKD prezidentas Kęstutis Vaišnora, viceprezidentas Mykolas Balaišis bei Valdybos nariai: Gina Ramanauskienė, Vytautas Valiauga, Arūnas Bražinskas, Tomas Ivanauskas, Monika Kumžaitė ir Daiva Čekanavičiūtė. Kviestųjų asmenų teisėmis posėdyje dalyvavo LKD teisininkas Algimantas Šliaupa bei Revizijos komisijos narė Ieva Lukoševičienė.

Trumpai pristatome šiame posėdyje priimtus nutarimus.

Skaityti plačiau

Šventinis sveikinimas nuo LKD Valdybos

Typography

Linksmų ir jaukių visiems švenčių!

Mokymai jaunimui ir senjorams (video reportažas ir nuotraukos)

Typography

Lietuvos jaunimas ir senjorai mezgė glaudesnius ryšius ir dalijosi patirtimi bei idėjomis Kaune vykusiuose mokymuose "Jaunimo ir senjorų sinergija". Šie mokymai buvo organizuoti Lietuvos kurčiųjų draugijos, o juos finansavo Neįgaliųjų reikalų departamentas prie SADM
Visi dalyviai aktyviai įsitraukė į mokymų programą, o jiems besibaigiant džiaugėsi: buvo naudinga, prasminga ir labai įdomu! Ačiū visiems dalyviams už draugiškumą bei aktyvumą, o kitais metais tikimės, kad mokymai truks ne porą, o bent jau tris dienas!

Skaityti plačiau

Kaune įvyko susitikimas su atvejo vadybininkais ir asocijuotų narių vadovais

Typography

2018-tieji metai jau baigiasi, o žengiant į naujus metus yra pats tinkamiausias metas apibendrinti praėjusį laikotarpį ir įvertinti įgyvendintus darbus: kas buvo pasiekta ir kur dar reikėtų pasitempti. Dėl šios priežasties gruodžio 17-18 dienomis Kaune įvyko susitikimai su visų didžiųjų Lietuvos miestų atvejo vadybininkais ir Lietuvos kurčiųjų draugijos asocijuotų narių - organizacijų vadovais.  

 

Skaityti plačiau

Seimo svarstymui pateikta įstatymo pataisa, kuri įpareigotų LRT televiziją titruoti pusę visų laidų

Typography

Tai - ypač didelis laimėjimas visai Lietuvos kurčiųjų bendruomenei! Seime pateiktas įstatymo pataisų projektas, kuris įpareigotų pusę LRT televizijos programų rodyti su titrais. Šių įstatymo pataisų iniciatorė - socialdemokratė Raminta Popovienė, projektą parengusi kartu su darbo grupe, kuriai priklauso LKD prezidentas Kęstutis Vaišnora bei Valdybos narys Vytautas Pivoras. Ketvirtadienį parlamentarai LRT įstatymo pataisoms po pateikimo pritarė bendru sutarimu, į Seimo plenarinių posėdžių salę jos turėtų sugrįžti pavasario sesijoje. Laukiam ir tikimės teigiamų rezultatų!

Kviečiame skaityti www.lsdp.lt puslapyje paskelbtą informacinį straipsnį apie šią pataisą.

Skaityti plačiau

Renginyje „Viena diena su Seimo nariu“ Seimo nariai mokėsi gestų kalbos!

Typography

Gruodžio 5 dieną jau ketvirtus metus iš eilės įvyko renginys „Viena diena su Seimo nariu“, kurio metu Lietuvos kurčiųjų bendruomenės nariai turi išskirtinę galimybę iš arti pamatyti, kaip atrodo LR Seimo nario darbo diena, kaip vyksta teisės aktų ar jų pakeitimų pateikimo, svarstymo ir priėmimo procesas bei asmeniškai pabendrauti su vienu iš 141 Seimo narių bei jų padėjėjais ar kitais darbuotojais.

 

Skaityti plačiau

LKD dalyvavo renginyje "Savarankiškumas ir gyvenimo kokybė kiekvienam"

Typography

Gruodžio 3 dieną dalis Lietuvos kurčiųjų draugijos kolektyvo dirbo LITEXPO parodų centre! Dalyvavome renginyje "Savarankiškumas ir gyvenimo kokybė kiekvienam", kur pristatėme Lietuvos kurčiųjų draugijos veiklą, Surdologijos centro išleistas metodines priemones bei kurčiųjų gyvenimą.

Skaityti plačiau

LKD prezidentas susitiko su Druskininkų ir Alytaus kurčiųjų bendruomenės nariais

Typography

Lapkričio 23 dieną, LKD prezidentas lankėsi Druskininkų socialinių paslaugų centre, kuriame susitiko su Druskininkų ir Alytaus kurčiųjų bendruomenės nariais. Šiame regione, klausos negalią turinčių asmenų mažėja, dauguma narių yra apkurtę vėliasniame amžiuje, todėl susitikimo metu juos daugiausiai domino klausimai apie klausos aparatų kompensavimo tvarką, techninės pagalbos neįgaliesiems skyrimo tvarką, daug dalyvių norėjo sužinoti apie naujai išrinkto prezidento patirtį, išsakyti problemas. Po diskusijos aplankyta LKD narės Dianos Lukošiūnaitės karpinių paroda Viečiūnuose. Jaukus ir prasmingas susitikimas, o LKD nariai aktyvūs, kuriems rūpi ateitis. Dėkojame už organizuotą susitikimą LKD Vilniaus teritorinės valdybos Alytaus kurčiųjų pirminės organizacijos pirmininkei Nijolei Kučinskienei.

Skaityti plačiau

Kviečiame dalyvauti akcijoje „Viena diena su Seimo nariu“

Typography

Lietuvos kurčiųjų draugija kviečia dalyvauti jau tradicija tapusiame renginyje - "Viena diena su LR Seimo nariu", kurio metu kurčiųjų bendruomenės narys, lietuvių gestų kalbos vertėjas ir socialdemokratų partijos LR Seimo narys visą dieną praleis LR Seime stebėdami LR Seimo nario darbą, komitetų posėdžius, susipažins su LR Seimo aplinka bei galės tiesiogiai pabendrauti su politiku, išsakyti kylančias problemas ir kartu paieškoti sprendimo būdų.

Renginys vyks gruodžio 5 dieną, 9 val. LR Seime. Registracija - čia: https://goo.gl/hRQswq

Vietų skaičius ribotas, nuo LKD gali dalyvauti iki 10 narių, nuo LKJA iki 10 narių.

Visuomenės švietimas Alytaus Dzūkijos pagrindinėje mokykloje

Typography

Alytaus Dzūkijos pagrindinėje mokykloje vyko visuomenės švietimo apie kurčiuosius paskaitos, kuriose sudalyvavo daugiau nei 200 mokyklos moksleivių! Jei susidomėjote ir norite, kad ši paskaita vyktų Jūsų ugdymo įstaigoje prašome kreiptis el. paštu: lkd.mokymai@gmail.com

Veikla finansuojama pagal Neįgaliųjų asociacijų veiklos rėmimo projektą, kuri finansuoja LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerija per Neįgaliųjų reikalų departamentą.

Skaityti plačiau