LKD naujienos

Valdybos posėdyje patvirtinta Suvažiavimo data

Valdybos posėdyje patvirtinta Suvažiavimo data

Įvyko Lietuvos kurčiųjų draugijos Valdybos posėdis, kurio metu patvirtinta LKD Suvažiavimo data: - 2018 m. birželio 2 - 3 dienomis. Šis LKD Suvažiavimas bus rinkiminis: rinksime LKD prezidentą, LKD Respublikinės Valdybos narius, LKD Revizijos komisiją bei turėsime priimti daug svarbių sprendimų! Greitu metu bus paskelbta LKD Suvažiavimo preliminari darbotvarkė ir informacija apie rinkimų organizavimą. Valdybos posėdyje pristatyta situacija dėl LKD 80 - mečio organizavimo, patvirtintas padėkų sąrašas, finansiniai klausimai bei kiti mūsų bendruomenei aktualūs klausimai. Už nuotraukas, susirgus darbuotojai, dėkojame LKD Valdybos narei Ingai Minkevičienei, kuri už kadro siunčia Jums linkėjimus!

Skaityti plačiau

Susitikimas su Seimo pirmininko pavaduotoja

Typography

Susitikome su LR Seimo pirmininko pirmąja pavaduotoja Rima Baškiene aptarėme nuolatinio finansavimo galimybes vykdant Surdologijos centro veiklas, gestų kalbos vertėjų etatų didinimą ir šios profesijos prestižo kėlimą, gestų kalbos vertimo paslaugų prieinamumą 24 val.per parą visomis savaitės dienomis, kurčiųjų reabilitacijos centrų ir organizacijų finansavimo modelį per savivaldybes, kuris žlugdo organizacijas ir sudaro paslaugų neprieinamumą. Aptarėme ir daugelį kitų, kurčiųjų bendruomenei aktualių klausimų. Daugeliu klausimų pozicijos tikrai sutapo ir džiaugiamės draugystės pradžia!

Skaityti plačiau

Susitikimas su Laisvės Televizijos savanoriais ir Lietuvos neįgaliųjų forumo atstovais

Typography

Lietuvos kurčiųjų draugijoje vyko susitikimas su Laisvės Televizijos savanoriais, Lietuvos neįgaliųjų forumo atstovais, kur dalyvavo žurnalistai bei visuomenininkai Andrius Tapinas ir Rita Miliūtė. Susitikimo metu vyko gestų kalbos ir kurčiųjų kultūros mokymai, diskutavome apie televizijos prieinamumą klausos negalią turintiems asmenims. Stiprinsime savanorių komandą, vesime jiems mokymus dėl tinkamo titravimo pritaikymo ir kartu sieksime didesnio televizijos prieinamumo!

Skaityti plačiau

Visuomenės švietimas Vilniaus Žemynos pagrindinėje mokykloje

Typography

Šiandien, vasario 26 d. visuomenės švietimo apie kurčiuosius užsiėmimus vesti vykome į Vilniaus Žemynos pagrindinę mokyklą, kur, per kelias grupes, apie kurčiuosius daugiau sužinojo pusė šios mokyklos moksleivių. Jau yra suplanuotas užsiėmimas ir kitiems šios mokyklos moksleiviams, tad Žemynos pagrindinė mokykla galės girtis, jog apie kurčiuosius nusimano nemažai!

Klausėme vaikų - "Ar esate matę kurčiųjų?" Dauguma atsakė, kad taip, dažnai - net pačioje artimiausioje aplinkoje: jų kieme, žaidimuose su vaikais, ar giminėje yra kurčiųjų. Tad šie užsiėmimai vaikams ir jų pedagogams padeda geriau pažinti ir suprasti dažnai nepastebimą kurtumą.

Kviečiame darželius, mokyklas, universitetus, organizacijas, darbovietes, bendruomenes pasikviesti mus apsilankyti pas Jus! Kreipkitės el.paštu: lkdmokymai@gmail.com
Skaityti plačiau

Balsavimas už LKD 80-mečio nominantus baigtas! Liko lygiai mėnuo iki šventės!

Typography

Balsavimas už LKD 80-mečio nominantus sustabdytas! Jau paaiškėjo, kas tapo labiausiai nusipelnę nominantai, kovo 24 dieną gausiantys nominacijų statulėles!

Nekantraujate sužinoti, kas tie, labiausiai nusipelnę? Atvykite į 80-mečio šventę ir sužinosite! Pažadame - renginyje įspūdžių ir emocijų netrūks! Laukiame jūsų visų, kvieskite ir savo draugus, kaimynus, giminaičius ir pažįstamus - kovo 24 dieną, 15 val, VDU salėje Kaune švęskime visi kartu! 

Diskusija apie interneto tinklapių pritaikymą kurtiesiems

Typography

Kaip neįgaliesiems turi būti pritaikyti interneto tinklapiai? Tokį klausimą iškėlė Lietuvos neįgaliųjų forumas (LNF), prisidėdamas prie šiuo metu yra vykdomo Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos projekto "Pokytis versle, viešajame sektoriuje, visuomenėje – nauji standartai diskriminacijos mažinimui". Šio projekto metu yra numatoma parengti rekomendacijas ir standartus, kaip valstybiniai interneto tinklapiai turėtų būti pritaikomi įvairias negalias turintiems asmenims ir siekti, kad šių standartų būtų laikomasi.

Skaityti plačiau

Visuomenės švietimas Mykolo Romerio Universiteto viešojo saugumo fakulteto studentams

Typography
Vasario 22 d. vyko visuomenės švietimas Mykolo Romerio Universiteto viešojo saugumo fakulteto studentams: pristatyta ne tik gestų kalba ir kurčiųjų kultūra, bet ir diskutuota su studentais, kaip reikia elgtis tardymo, sulaikymo metu su klausos negalią turinčiais asmenimis bei kaip pritaikyti aplinką. 
Skaityti plačiau

Akimirkos iš konferencijos Tauragėje: "Vienybėje - stiprybė: Mes ir klausos negalią turintis žmogus."

Typography

Kviečiame žiūrėti fotoakimirkas iš konferencijos Tauragės rajono savivaldybėje "Vienybėje - stiprybė: mes ir klausos negalią turintis žmogus".

Kas yra kurčias žmogus? Kas yra gestų kalbos vertėjas? Kas yra socialins darbuotojas ir asmeninis asistentas? Kokio pritaikymo reikia klausos negalią turintiems asmenims savivaldybėse? Kokia užsienio šalių praktika? Į šiuos klausimus pristatant savo pranešimus atsakė: Arūnas Bražinskas, Ramunė Leonavičienė, Vytautas Pivoras, Kęstutis Vaišnora ir konferencijos bei iniciatyvinio projekto globėja LR Seimo narė Raminta Popovienė.
 

Skaityti plačiau

Kviečiame į jau tradicinę konferenciją: "Vienybėje - stiprybė. Mes ir klausos negalią turintis žmogus" Tauragėje

Typography

Kviečame visus dalyvauti jau tradicine tapusioje konferencijoje „Mes ir klausos negalią turintis žmogus“, kuri šiemet vyks Tauragėje. Tai yra Lietuvos kurčiųjų draugijos, Lietuvos savivaldybių asociacijos ir Lietuvių gestų kalbos vertėjų asociacijos bendras projektas, kuris džiugu, jog duoda matomus rezultatus: šios konferencijos dėka Kėdainių žinios verčiamos į gestų kalbą, Marijampolėje vyko viešų miesto renginių vertimas ir kiti pokyčiai.

Skaityti plačiau

Susitikimas su Moterų informacijos centru

Typography

Surdologijos centro direktorė Jolanta Radzevič, projektų koordinatorė Lina Juozaitienė kartu su Lietuvos kurčiųjų draugija prezidentu Vytautu Pivoru, dalyvavo susitikime su Moterų informacijos centro direktore Jūrate Šeduikiene ir projektų vadove Rugile Butkevičiūte. Nutarėme bendradarbiauti tam, kad informacija apie Specialios pagalbos centro teikiamą pagalbą ir paslaugas pasiektų smurtą artimoje aplinkoje patiriančius, neprigirdinčius ir kurčiuosius bendruomenės narius. 

Susitikimo metu sutarta dėl konkrečių renginių ir vizualinės medžiagos parengimo.

Skaityti plačiau

Visuomenės švietimas apie kurčiuosius Vilniaus Vilniaus Žemynos ir Antakalnio progimnazijose

Typography

Visuomenės švietimas vasario 8 - 9 dienomis vyko Vilniaus Žemynos ir Antakalnio progimnazijose, kur sudalyvavo apie 60 moksleivių. "Kaip tampama kurčiu žmogumi?" - atsakymas į šį klausimą gali būti tiek iš medicininio, tiek kultūrinio požiūrio. Būtent visuomenės švietimo apie kurčiuosius veikloje skatinamas kultūrinis požiuris, kuris padeda vaikams praplėsti jų supratimą ir kritiškai analizuoti aplinkose vyraujančias nuomones.

 

Skaityti plačiau