LKD naujienos

Gegužės mėnesį visuomenės švietimo apie kurčiuosius veiklos pritraukė jau apie 230 asmenų!

Gegužės mėnesį visuomenės švietimo apie kurčiuosius veiklos pritraukė jau apie 230 asmenų!

Gegužės mėn. vykusi visuomenės švietimo apie kurčiuosius veikla pritraukė jau daugiau nei 180 moksleivių ir 50 suaugusių asmenų! Apie kurčiuosius šį mėnesį daugiau sužinojo Alytaus Dainavos bei Alytaus Dzūkijos pagrindinių mokyklų moksleiviai, Vytauto Didžiojo Universiteto Socialinių mokslų fakulteto ir Vilniaus Universiteto studentai, Erasmus plius programos dalyviai. 

Skaityti plačiau

LKD valdybos posėdžio nutarimai

Typography

Gegužės 9 d. įvyko paskutinis šios kadencijos LKD Respublikinės valdybos posėdis (RV)! Dvylika dabartinės valdybos narių susirinko išspręsti paskutinių  klausimų ir drauge apibendrinti penkerių metų darbą. Šiame posėdyje dalyvavo visi valdybos nariai, išskyrus Arūną Šaukecką, kuris dėl ligos negalėjo atvykti. Taip pat posėdį stebėjo Revizijos komisijos pirmininkė Audronė Šimkuvienė, o teisinių pastabų pateikė LKD teisininkas Algimantas Šliaupa.

Skaityti plačiau

Telšiuose įvyko konferencija „Vienybėje - stiprybė: mes ir klausos negalią turintis žmogus“

Typography

Gegužės 14 dieną, Telšių rajono savivaldybėje vyko LR Seimo narės Ramintos Popovienės globojama konferencija "Vienybėje - stiprybė: mes ir klausos negalią turintis žmogus". Lietuvos kurčiųjų draugija ir Lietuvių gestų kalbos vertėjų asociacija bendradarbiaudamos siekia pristatyti savivaldybių darbuotojams: kas yra kurčias žmogus, kokie socialiniai ir informacijos prieinamumo poreikiai, kas yra gestų kalbos vertimo bei asmeninio asistento paslaugos, kaip savivaldybė galėtų prisidėti prie kurčiųjų žmonių teisių užtikrinimo. 

Skaityti plačiau

Šventojoje savaitgalį įvyko LKD teritorinių valdybų pirmininkų susitikimas

Typography

Šį savaitgalį, LKD teritorinių valdybų pirmininkų taryba susirinko aptarti artėjančio LKD Suvažiavimo, LKD Respublikinės meno šventės, vaikų vasaros stovyklos, LKD 80 - mečio renginių ir kitų planuojamų darbų. Pasidalinome patirtimi, diskutavome apie gestų kalbos vertimo prioritetus, kuriuos turime aptarti su bendruomenės nariais. Iki vasaros atostogų dar laukia daug darbų, o po atostogų dar daugiau, tad ruošiamės darbymečiui. Siunčiame Jums visiems linkėjimus!

Skaityti plačiau

Gegužės 14 d. - konferencija Telšių miesto savivaldybėje „Vienybėje - stiprybė: mes ir klausos negalią turintis žmogus.“

Typography

Gegužės 14 d. kviečiame į tradicinę konferenciją „Vienybėje - stiprybė: mes ir klausos negalią turintis žmogus“. Šį kartą ji vyks Telšių miesto savivaldybėje. Šią konferenciją moderuoja LR Seimo narė Raminta Popovienė, o pranešimus pristato kurčiųjų bendruomenės nariai. Konferencijos tikslas - supažintinti Lietuvos miestų savivaldybių ir kitų organizacijų darbuotojus su būdais, kaip dirbti su kurčiaisiais žmonėmis, taip pat - supažindinti juos su kurčiųjų kultūra, gestų kalba. 

Konferencija vyks gegužės 14 d. 10 val. Telšių rajono savivaldybėje, adresu Žemaitės g. 14, Telšiai, Didžiojoje salėje.

Skaityti plačiau

Balandžio mėnesį visuomenės švietimo apie kurčiuosius veikloje sudalyvavo daugiau nei 300 vaikų!

Typography
Balandžio mėnesį visuomenės švietimo apie kurčiuosius veikla pritraukė daugiau, nei 300 vaikų dėmesį! Užsiėmimai vyko Priekulės Ievos Simonaitytės gimnazijoje (122 moksleiviai), Daugų Vlado Mirono gimnazijoje (71 moksleivis) bei Alytaus lopšelyje - darželyje "Obelėlė" (112 ikimokyklinio amžiaus vaikų).
Moksleiviams jau artėja vaikų vasaros atostogos, bet jei susidomėjote, būtinai kreipkitės ir gal dar suspėsime susitikti iki vasaros atostogų! El. paštas: lkdmokymai@gmail.com
Sužinosite apie gestų kalbą, kurčiųjų kultūrą ir patirsite tai, ko galbūt dar niekada nesate patyrę!
Skaityti plačiau

Valdybos posėdžio nutarimai

Typography

Balandžio 11 dieną įvyko Lietuvos kurčiųjų draugijos Valdybos posėdis, kuriame pagrindinė susirinkusiųjų užduotis buvo Lietuvos kurčiųjų draugijos įmonių praėjusių metų balansų tvirtinimas.

Skaityti plačiau

LKD teisininko straipsnis: Darbo santykių įforminimas pagal naująjį Darbo kodeksą

Typography

LKD teisininkas A. Šliaupa pristato pagrindinius teisinio reguliavimo pokyčius, susijjusius su darbo sutarties sudarymu.

Skaityti plačiau

Visuomenės švietimas Vilniaus Medeinos pradinėje mokykloje

Typography

Kur galiu išmokti gestų kalbos? - šiandien klausė ne vienas Vilniaus Medeinos pradinės mokyklos moksleivis po vykusios visuomenės švietimo apie kurčiuosius veiklos, kur sudalyvavo 101 mokyklos moksleivis. Tai paskaita, kuri keičia stereotipus, paneigia egzistuojančius mitus apie gestų kalbą ir kurčiųjų kultūrą!

Jei susidomėjote, kreipkitės el.paštu: lkdmokymai@gmail.com ir Jūsų grupei pravesime šiuos mokymus. Gali dalyvauti ne tik mokyklos, darželiai, bet ir universitetai, įmonės, bendruomenės, organizacijos.

Skaityti plačiau

Akimirkos iš LKD 80-mečio renginio!

Typography

Šį savaitgalį prabėgus LKD 80-mečio minėjimo šventei mes, LKD darbuotojai, vis dar gyvename jos nuotaikomis. Tai, kiek žiūrovų susirinko šiame renginyje, buvo neįtikėtina - pilnutėlė salė!

Dalinamės renginio nuotraukomis, kurios užfiksuotos Pauliaus Sapnovo, puikaus jaunojo kurčiojo fotografo. Vėl prisiminkime šias iškilmingas, šypsenų ir emocijų kupinas akimirkas!

Skaityti plačiau

Dėkojame „Grand SPA Lietuva“ už suteiktą paramą 80-mečio šventei!

Typography

Šeštadienį praūžus dideliam renginiui - LKD 80-mečio jubiliejaus šventei, vis dar gyvename šventės įspūdžiais ir stebimės susirinusių žiūrovų gausa! Šventės organizatorių komanda atidavė daug jėgų tam, kad ši šventė įvyktų sklandžiai ir kurtieji galėtų iškilmingai atšvęsti Lietuvos kurčiųjų draugijos 80-metį. Todėl ypatingai dėkojame renginio rėmėjui „Grand SPA Lietuva“ už jų dovaną - atsipalaidavimo poilsį renginio organizatoriams! 

Skaityti plačiau