LKD naujienos

LKD prezidentas ir Valdybos narė išvyksta į EUD generalinę asamblėją Austrijoje

LKD prezidentas ir Valdybos narė išvyksta į EUD generalinę asamblėją Austrijoje

Šiuo metu LKD prezidentas Kęstutis Vaišnora ir Valdybos narė Gina Ramanauskienė skrenda į Europos kurčiųjų sąjungos (EUD) generalinę asamblėją, kuri vyks Austrijos sostinėje Vienoje!

Skaityti plačiau

LKD vykdo nuotolines psichologų konsultacijas gestų kalba

Typography

Gera naujiena! LKD vykdo psichologo konsultacijas per Skype gestų kalba! Šią veiklą koordinuoja LKD projektų vadovė Donata Lukošienė.

Galite kreiptis į mūsų psichologes - Indrę bei Vilmą Skype adresu: LKD.psichologas šiuo darbo laiku:

Antradieniais 10:00 - 12:00

Trečiadieniais 9:00 - 11:00

Ketvirtadieniais: 15:30 - 17:30

Penktadieniais: 8:00 - 10:00

Kaune įvyko kasmetiniai asmeninio asistento mokymai

Typography

Kaune jau ketvirtą kartą vyksta Socialinės apsaugos ir darbo departamento per Neįgaliųjų reikalų departamentą finansuojami Asmeninio asistento mokymai. Juose su susirinkusiais kurčiųjų reabilitacijos centrų asmeniniais asistentais savo patirtimi dalinasi lektorius iš Airijos - Conor Brosnan.

Lietuvos kurčiųjų draugijos prezidento sveikinimas Tarptautinės kurčiųjų dienos proga

Typography

Šiandien, rugsėjo 30-ąją - Tarptautinė kurčiųjų diena, žyminti ir Tarptautinės kurčiųjų savaitės pabaigą. Diena išties didi ir ypatinga, tad LKD prezidentas Kęstutis Vaišnora sveikina visą bendruomenę!

„Tyla?! - nieko baisaus“ Švietimo ir mokslo ministerijoje

Typography

Vakar LR Švietimo ir mokslo ministerijoje įvyko socialinė akcija „Tyla?! - nieko baisaus“, kurios metu LKD Valdybos nariai pabendravo su ministerijos bei Lietuvos kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų ugdymo centro atstovais, išsakė svarbiausias kurčiųjų švietimo problemas ir susitarė dėl tolimesnio bendradarbiavimo. Tikimės kartu pasiekti ypač reikalingus pokyčius! Išsamiai apie temas, apie kurias diskutavome ministerijoje, galėsite sužinoti jau kitą savaitę LKD naujienose!

LKD apsilankė 40 vaikų iš Vilniaus Genio progimnazijos!

Typography

Šiandien pas mus apsilankė, gestų kalbos pasimokė ir su prezidentu Kęstučiu susipažino 40 vaikų iš Vilniaus Genio Progimnazijos! Nors ir pabuvo trumpai, jie mūsų kolektyvui atnešė puikias emocijas visai likusiai darbo dienai. Tikimės daugiau tokių vizitų!

Lietuvos kurčiųjų draugijoje - Atvirų durų diena!

Typography

Šiandien, antrosios Tarptautinės kurčiųjų savaitės antrąją dieną, visas būrys žmonių vaikštinėjo po LKD, sužinojo jos istoriją ir susitiko su prezidentu Kęstučiu! 

Sveikiname su Tarptautine gestų kalbų diena!

Typography
Šiandien, rugsėjo 23 dieną visi švenčiame Tarptautinę gestų kalbų diena, o nuo rytojaus - rugsėjo 24 - 30 dienomis švęsime Tarptautinę kurčiųjų savaitę! 
Kviečiame Jus prisijungti prie organizuojamų renginių, nepriklausomai nuo to ar mokate, ar nemokate gestų kalbą - būkime vieningi ir palaikykime vieni kitus! Sekite naujienas bei informaciją apie vyksiančius renginius. Jūsų dalyvavimas - mums svarbus!
 

Konferencija Seime LKD 80-mečiui paminėti

Typography

Konferencija „Lietuvos kurčiųjų draugijos 80 – metis: žvilgsniai į praeities, dabarties ir ateities iššūkius bei galimybės" skirta Lietuvos kurčiųjų draugijos 80 – mečiui. 
Jos metu užsienio ir Lietuvos pranešėjai pristatys pranešimus kurčiųjų bendruomenei aktualiomis temomis. Konferencijoje planuoja dalyvauti Europos kurčiųjų sąjungos atstovai, pranešimą pristatys Lietuvos kurčiųjų draugijos prezidentas, LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos, LR Vyriausiosios rinkimų komisijos ir kitų organizacijų atstovai.

 

Skaityti plačiau

Susitikimas su EUDY jaunimo stovyklos Rumunijoje dalyvėmis Ieva ir Laura

Typography

Nemažai kurčiųjų, kurie lankosi socialiniuose tinkluose, buvo pastebėję dviejų drąsių ir šaunių merginų - Ievos ir Lauros - prašymą padėti surinkti lėšas dalyvavimui Europos kurčiųjų jaunimo asociacijos stovykloje Rumunijoje. Su nemažo būrio žmonių ir keletos organizacijų, tarp jų - ir LKD, finansine parama merginoms pavyko! Jos praleido įspūdžių pilną savaitę jaunimo stovykloje Rumunijoje, iš kur parsivežė begalę įspūdžių ir išmoko naujų dalykų.

Susitikome su šiomis merginomis ir išklausėme jų įspūdžių. „Džiaugiuosi, kad merginos pačios rinko paramą, o ją surinkusios paprašė padengti tik mažą sumos dalį. Jaunimo lyderystę palaikau, todėl skyriau tos dalies padengimui lėšas." - sakė LKD prezidentas K. Vaišnora

Lauros ir Ievos įspūdžiai ir pasakojimai iš EUDY stovyklos - jau kitą savaitę video naujienose!

Skaityti plačiau

Akimirkos iš susitikimo su „Tyliosios pasakos“ stovyklos savanoriais vadovais!

Typography

Dalinamės akimirkomis iš smagaus ir emocijų pilno susitikimo su savanoriu „Tyliosios pasakos“ vaikų vasaros stovyklos vadovų komanda: Ieva Aužbikavičiene, Lina Agintaite, Šarūnu Paulausku, Loreta Pilipavičiūte bei Gedvile Diržiūte! Šiame susitikime vadovų komanda savo įspūdžiais pasidalino su LKD prezidentu Kęstučiu Vaišnora, LKJA prezidente Erika Jočyte, Neįgaliųjų reikalų departamento prie SADM direktore Asta Kandratavičiene bei vyriausiaja specialiste Rasa Grigaliūniene.

Skaityti plačiau