LKD naujienos

Valdybos posėdžio nutarimai

Valdybos posėdžio nutarimai

Balandžio 11 dieną įvyko Lietuvos kurčiųjų draugijos Valdybos posėdis, kuriame pagrindinė susirinkusiųjų užduotis buvo Lietuvos kurčiųjų draugijos įmonių praėjusių metų balansų tvirtinimas.

Skaityti plačiau

LKD teisininko straipsnis: Darbo santykių įforminimas pagal naująjį Darbo kodeksą

Typography

LKD teisininkas A. Šliaupa pristato pagrindinius teisinio reguliavimo pokyčius, susijjusius su darbo sutarties sudarymu.

Skaityti plačiau

Visuomenės švietimas Vilniaus Medeinos pradinėje mokykloje

Typography

Kur galiu išmokti gestų kalbos? - šiandien klausė ne vienas Vilniaus Medeinos pradinės mokyklos moksleivis po vykusios visuomenės švietimo apie kurčiuosius veiklos, kur sudalyvavo 101 mokyklos moksleivis. Tai paskaita, kuri keičia stereotipus, paneigia egzistuojančius mitus apie gestų kalbą ir kurčiųjų kultūrą!

Jei susidomėjote, kreipkitės el.paštu: lkdmokymai@gmail.com ir Jūsų grupei pravesime šiuos mokymus. Gali dalyvauti ne tik mokyklos, darželiai, bet ir universitetai, įmonės, bendruomenės, organizacijos.

Skaityti plačiau

Akimirkos iš LKD 80-mečio renginio!

Typography

Šį savaitgalį prabėgus LKD 80-mečio minėjimo šventei mes, LKD darbuotojai, vis dar gyvename jos nuotaikomis. Tai, kiek žiūrovų susirinko šiame renginyje, buvo neįtikėtina - pilnutėlė salė!

Dalinamės renginio nuotraukomis, kurios užfiksuotos Pauliaus Sapnovo, puikaus jaunojo kurčiojo fotografo. Vėl prisiminkime šias iškilmingas, šypsenų ir emocijų kupinas akimirkas!

Skaityti plačiau

Dėkojame „Grand SPA Lietuva“ už suteiktą paramą 80-mečio šventei!

Typography

Šeštadienį praūžus dideliam renginiui - LKD 80-mečio jubiliejaus šventei, vis dar gyvename šventės įspūdžiais ir stebimės susirinusių žiūrovų gausa! Šventės organizatorių komanda atidavė daug jėgų tam, kad ši šventė įvyktų sklandžiai ir kurtieji galėtų iškilmingai atšvęsti Lietuvos kurčiųjų draugijos 80-metį. Todėl ypatingai dėkojame renginio rėmėjui „Grand SPA Lietuva“ už jų dovaną - atsipalaidavimo poilsį renginio organizatoriams! 

Skaityti plačiau

2017 m. LKD statistika: šiemet kurčiųjų skaičius padidėjo beveik 20 proc!

Typography

Jau paskelbta 2017 metų Lietuvos kurčiųjų asmenų statistika. Skaičiai džiugina: šiemet reabilitacijos centrų paslaugas gavo 19,5 proc. daugiau asmenų, negu praėjusiais metais!

Kviečiame peržiūrėti statistinius duomenis.

Skaityti plačiau

Liko 3 dienos iki Lietuvos kurčiųjų draugijos 80-mečio minėjimo!

Typography

80 metų - brandus laikotarpis, per kurį Lietuvos kurčiųjų bendruomenė patyrė daug: priespaudą, diskriminaciją, „aukso amžių“, didžiulius permainų vėjus, aštrius konfliktus ir pergalingo džiaugsmo kupinus laimėjimus. Šiais dešimtmečiais įvyko daugybė pokyčių, tačiau vienas dalykas nuo pradžios iki pat šių dienų išliko nepasikeitęs - kurčiųjų bendruomenės vienybė, drąsa ir tikėjimas. 
Šimtai žmonių atidavė dešimtis savo gyvenimo metų kurčiųjų bendruomenei tikėdami, jog savo darbu ir iniciatyvomis gali pakeisti ateitį. Ir šių žmonių tikėjimas, darbai ir viltys įgavo tvirtą formą - jie sukūrė šiandienos Lietuvos kurčiųjų draugiją. Kovo 24-tąją įvyksiantis renginys taps istorijos akimirka, kai sustosime, atsigręšime atgal ir visi drauge šiems žmonėms pasakysime nuoširdų „Ačiū!“. 

Kovo 7 dienos Valdybos posėdžio nutarimai

Typography

2018 metų kovo 7d. vyko LKD Valdybos posėdis, kuriame buvo svarstomi keli labai svarbūs klausimai. Posėdyje dalyvavo šie Valdybos nariai: Vytautas Pivoras, Kęstutis Vaišnora, Vytautas Valiauga, Arūnas Bražinskas, Aleksas Jasiūnas, Gina Ramanauskienė, Alina Juciuvienė, Inga Minkevičienė, Kristina Prudnikienė, Jūratė Pugačiauskienė, Arūnas Šaukeckas.

 

Skaityti plačiau

Visuomenės švietimas Klaipėdos Sendvario progimnazijoje

Typography

Kovo 14 d. visuomenės švietimo veikla buvo vykdoma Klaipėdos Sendvario progimnazijoje ir veikloje dalyvavo 170 mokyklos pradinių klasių moksleivių! Nemaža dalis moksleivių pirmą kartą pamatė gestų kalba bendraujantį žmogų, todėl turėjo daug klausimų ir aktyviai domėjosi, kaip gyvena kurtieji.

Kaip tampama kurčiuoju? Ką daryti ir kaip bendrauti jei nemoki gestų kalbos? Buvo užduodami tokie ir dar daugelis klausimų, dažnai pasikartojančių mokyklose. 

Skaityti plačiau

Valdybos posėdyje patvirtinta Suvažiavimo data

Typography

Įvyko Lietuvos kurčiųjų draugijos Valdybos posėdis, kurio metu patvirtinta LKD Suvažiavimo data: - 2018 m. birželio 2 - 3 dienomis. Šis LKD Suvažiavimas bus rinkiminis: rinksime LKD prezidentą, LKD Respublikinės Valdybos narius, LKD Revizijos komisiją bei turėsime priimti daug svarbių sprendimų! Greitu metu bus paskelbta LKD Suvažiavimo preliminari darbotvarkė ir informacija apie rinkimų organizavimą. Valdybos posėdyje pristatyta situacija dėl LKD 80 - mečio organizavimo, patvirtintas padėkų sąrašas, finansiniai klausimai bei kiti mūsų bendruomenei aktualūs klausimai. Už nuotraukas, susirgus darbuotojai, dėkojame LKD Valdybos narei Ingai Minkevičienei, kuri už kadro siunčia Jums linkėjimus!

Skaityti plačiau

Susitikimas su Seimo pirmininko pavaduotoja

Typography

Susitikome su LR Seimo pirmininko pirmąja pavaduotoja Rima Baškiene aptarėme nuolatinio finansavimo galimybes vykdant Surdologijos centro veiklas, gestų kalbos vertėjų etatų didinimą ir šios profesijos prestižo kėlimą, gestų kalbos vertimo paslaugų prieinamumą 24 val.per parą visomis savaitės dienomis, kurčiųjų reabilitacijos centrų ir organizacijų finansavimo modelį per savivaldybes, kuris žlugdo organizacijas ir sudaro paslaugų neprieinamumą. Aptarėme ir daugelį kitų, kurčiųjų bendruomenei aktualių klausimų. Daugeliu klausimų pozicijos tikrai sutapo ir džiaugiamės draugystės pradžia!

Skaityti plačiau