LKD naujienos

Diskusija apie interneto tinklapių pritaikymą kurtiesiems

Diskusija apie interneto tinklapių pritaikymą kurtiesiems

Kaip neįgaliesiems turi būti pritaikyti interneto tinklapiai? Tokį klausimą iškėlė Lietuvos neįgaliųjų forumas (LNF), prisidėdamas prie šiuo metu yra vykdomo Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos projekto "Pokytis versle, viešajame sektoriuje, visuomenėje – nauji standartai diskriminacijos mažinimui". Šio projekto metu yra numatoma parengti rekomendacijas ir standartus, kaip valstybiniai interneto tinklapiai turėtų būti pritaikomi įvairias negalias turintiems asmenims ir siekti, kad šių standartų būtų laikomasi.

Skaityti plačiau

Visuomenės švietimas Mykolo Romerio Universiteto viešojo saugumo fakulteto studentams

Typography
Vasario 22 d. vyko visuomenės švietimas Mykolo Romerio Universiteto viešojo saugumo fakulteto studentams: pristatyta ne tik gestų kalba ir kurčiųjų kultūra, bet ir diskutuota su studentais, kaip reikia elgtis tardymo, sulaikymo metu su klausos negalią turinčiais asmenimis bei kaip pritaikyti aplinką. 
Skaityti plačiau

Akimirkos iš konferencijos Tauragėje: "Vienybėje - stiprybė: Mes ir klausos negalią turintis žmogus."

Typography

Kviečiame žiūrėti fotoakimirkas iš konferencijos Tauragės rajono savivaldybėje "Vienybėje - stiprybė: mes ir klausos negalią turintis žmogus".

Kas yra kurčias žmogus? Kas yra gestų kalbos vertėjas? Kas yra socialins darbuotojas ir asmeninis asistentas? Kokio pritaikymo reikia klausos negalią turintiems asmenims savivaldybėse? Kokia užsienio šalių praktika? Į šiuos klausimus pristatant savo pranešimus atsakė: Arūnas Bražinskas, Ramunė Leonavičienė, Vytautas Pivoras, Kęstutis Vaišnora ir konferencijos bei iniciatyvinio projekto globėja LR Seimo narė Raminta Popovienė.
 

Skaityti plačiau

Kviečiame į jau tradicinę konferenciją: "Vienybėje - stiprybė. Mes ir klausos negalią turintis žmogus" Tauragėje

Typography

Kviečame visus dalyvauti jau tradicine tapusioje konferencijoje „Mes ir klausos negalią turintis žmogus“, kuri šiemet vyks Tauragėje. Tai yra Lietuvos kurčiųjų draugijos, Lietuvos savivaldybių asociacijos ir Lietuvių gestų kalbos vertėjų asociacijos bendras projektas, kuris džiugu, jog duoda matomus rezultatus: šios konferencijos dėka Kėdainių žinios verčiamos į gestų kalbą, Marijampolėje vyko viešų miesto renginių vertimas ir kiti pokyčiai.

Skaityti plačiau

Susitikimas su Moterų informacijos centru

Typography

Surdologijos centro direktorė Jolanta Radzevič, projektų koordinatorė Lina Juozaitienė kartu su Lietuvos kurčiųjų draugija prezidentu Vytautu Pivoru, dalyvavo susitikime su Moterų informacijos centro direktore Jūrate Šeduikiene ir projektų vadove Rugile Butkevičiūte. Nutarėme bendradarbiauti tam, kad informacija apie Specialios pagalbos centro teikiamą pagalbą ir paslaugas pasiektų smurtą artimoje aplinkoje patiriančius, neprigirdinčius ir kurčiuosius bendruomenės narius. 

Susitikimo metu sutarta dėl konkrečių renginių ir vizualinės medžiagos parengimo.

Skaityti plačiau

Visuomenės švietimas apie kurčiuosius Vilniaus Vilniaus Žemynos ir Antakalnio progimnazijose

Typography

Visuomenės švietimas vasario 8 - 9 dienomis vyko Vilniaus Žemynos ir Antakalnio progimnazijose, kur sudalyvavo apie 60 moksleivių. "Kaip tampama kurčiu žmogumi?" - atsakymas į šį klausimą gali būti tiek iš medicininio, tiek kultūrinio požiūrio. Būtent visuomenės švietimo apie kurčiuosius veikloje skatinamas kultūrinis požiuris, kuris padeda vaikams praplėsti jų supratimą ir kritiškai analizuoti aplinkose vyraujančias nuomones.

 

Skaityti plačiau

Balsuokite LKD 80-mečio nominantų rinkimų antrajame etape!

Typography

Balsavimo už LKD 80 - mečio nominantus antrasis etapas jau prasidėjo! Kviečiame iki vasario 24 d. balsuoti ir išrinkti po vieną nominantą kiekvienoje nominacijų kategorijoje. Balsuokite čia: http://www.lkd.lt/id-nominacijos.html

Būkite aktyvus, nes kiekvienas balsas, kiekvienam nominantui - svarbus. Dalinkitės šia naujiena su šeimos nariais, kolegomis ir draugais! Kovo 24 d. 15 val. VDU didžiojoje salėje sužinosime, kuriems pretendentams bus įteiktos nominacijos. 

LKD Valdybos posėdžio nutarimai

Typography

Sausio 30 dieną įvyko LKD Valdybos posėdis. Visą dieną susirinkę Valdybos nariai diskutavo rimtomis ir svarbiomis bendruomenei temomis. Posėdyje dalyvavo šie Valdybos nariai: Vytautas Pivoras, Kęstutis Vaišnora, Arūnas Šaukeckas, Gina Ramanauskienė, Alina Juciuvienė, Kristina Prudnikienė, Inga Minkevičienė, Vytautas Valiauga, Jūratė Pugačiauskienė, Arūnas Bražinskas. Kviestiniai asmenys: LKD teisininkas Algimantas Šliaupa, LKD Šiaulių teritorinės valdybos pirmininkė Vestina Rutkutė, LKD Panevėžio teritorinės valdybos pirmininkė Raimonda Vaičeliūnienė, LKD Revizijos komisijos pirmininkė Audronė Šimkuvienė.

Skaityti plačiau

Šiandien Kaune įvyko LKD teritorinių valdybų pirmininkų susirinkimas

Typography

Šiandien, vasario 5-ą dieną, įvyko pirmasis šiais metais LKD teritorinių valdybų vadovų susitikimas Kaune. Naujai išrinktoms TV pirmininkėms tai buvo apskritai patys pirmieji oficialūs susitikimai, tad jaudulio buvo nemažai. 

Skaityti plačiau

Visuomenės švietimas apie kurčiuosius Alytaus Adolfo Ramanausko - Vanago gimnazijoje

Typography

Visuomenės švietimas apie kurčiuosius vyko vasario 2 d. Alytaus Adolfo Ramanausko - Vanago gimnazijoje, kur dalyvavo 74 mokyklos moksleiviai. Pasak mokyklos etikos mokytojos Meilės Platkūnienės: „Daugelis liko sužavėti lektoriumi ir jo charizma, įspūdį palikote daugumai mokinių, kurie sakė, jog jiems „žiauriai patiko“. O ir pati seniai bepamenu, kad taip juokčiausi... Gauta informacija buvo be galo naudinga - tikrai bendradarbiausime ir šią paskaitą būtinai turi pamatyti kitos mokyklos.“

Skaityti plačiau

Lietuvos kurčiųjų draugija turi naują logotipą!

Typography

Šiandien - ypač svarbi diena! Ar žinote, kodėl? Nuo šiandien pradedamas naujas puslapis Lietuvos kurčiųjų draugijos istorijoje - keičiamas logotipas ir pradedamos dalinti naujos LKD nario kortelės! Jau visai netrukus ateisiantis 80 metų jubiliejus Lietuvos kurčiųjų draugijai - tai puiki proga atsinaujinti ir imtis darbų su dar didesne energija. 

Todėl Lietuvos kurčiųjų draugija nusprendė nusimesti seną rūbą ir apsivilkti naują - naujasis mūsų logotipas spalvingas, jaunatviškas ir parodantis Lietuvos kurčiųjų draugijos pagrindinę vertybę - gestų kalbą!

Už logotipo sukūrimą dėkojame LKD nariui Linui Miskeliui!