bad SQL query: SELECT * FROM nlkd_comments WHERE comment_tree_ID=144 AND comment_post_ID= ORDER BY comment_date DESC
You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MariaDB server version for the right syntax to use near 'ORDER BY comment_date DESC' at line 7 Aktualijos - LKD naujienos - LKD
Iki LKD 80-mečio šventės liko 2 dienos 14 valandų 46 minutės 38 sekundės !
Balsuokite

LKD naujienos

Liko 3 dienos iki Lietuvos kurčiųjų draugijos 80-mečio minėjimo!

Liko 3 dienos iki Lietuvos kurčiųjų draugijos 80-mečio minėjimo!

80 metų - brandus laikotarpis, per kurį Lietuvos kurčiųjų bendruomenė patyrė daug: priespaudą, diskriminaciją, „aukso amžių“, didžiulius permainų vėjus, aštrius konfliktus ir pergalingo džiaugsmo kupinus laimėjimus. Šiais dešimtmečiais įvyko daugybė pokyčių, tačiau vienas dalykas nuo pradžios iki pat šių dienų išliko nepasikeitęs - kurčiųjų bendruomenės vienybė, drąsa ir tikėjimas. 
Šimtai žmonių atidavė dešimtis savo gyvenimo metų kurčiųjų bendruomenei tikėdami, jog savo darbu ir iniciatyvomis gali pakeisti ateitį. Ir šių žmonių tikėjimas, darbai ir viltys įgavo tvirtą formą - jie sukūrė šiandienos Lietuvos kurčiųjų draugiją. Kovo 24-tąją įvyksiantis renginys taps istorijos akimirka, kai sustosime, atsigręšime atgal ir visi drauge šiems žmonėms pasakysime nuoširdų „Ačiū!“. 
Šį video įrašą kūrėme saulėtą rugsėjį, kai buvo likę 6 mėnesiai iki Lietuvos kurčiųjų draugijos 80-mečio renginio. Tuomet šventės organizatorių galvose dar tik mezgėsi pirmosios idėjos, o širdyse vyravo nekantrus jaudulys - juk šis renginys bus nepaprastai svarbus kurčiųjų bendruomenei!
Šiandien mes negalime patikėti - liko vos 3 dienos... Laikas, kupinas didelių ir mažų darbų, nemiegotų naktų ir atsipalaidavimo akimirkų, juoko ir rūpesčių, nusivylimų ir džiaugsmų prabėgo, lyg viena diena. Galvose besisukusios idėjos jau įgyvendintos, renginio programa suruošta, didelė organizatorių ir savanorių komanda užbaigia paskutinius darbus ir kovo 24 dieną, 15 valandą VDU salėje laukia Jūsų. 
Būkime tą dieną drauge, susikabinkime rankomis ir su šypsenomis prisiminkime tuos, kurie dirbo dėl mūsų! Švęskime kartu!

Kovo 7 dienos Valdybos posėdžio nutarimai

Typography

2018 metų kovo 7d. vyko LKD Valdybos posėdis, kuriame buvo svarstomi keli labai svarbūs klausimai. Posėdyje dalyvavo šie Valdybos nariai: Vytautas Pivoras, Kęstutis Vaišnora, Vytautas Valiauga, Arūnas Bražinskas, Aleksas Jasiūnas, Gina Ramanauskienė, Alina Juciuvienė, Inga Minkevičienė, Kristina Prudnikienė, Jūratė Pugačiauskienė, Arūnas Šaukeckas.

 

Skaityti plačiau

Visuomenės švietimas Klaipėdos Sendvario progimnazijoje

Typography

Kovo 14 d. visuomenės švietimo veikla buvo vykdoma Klaipėdos Sendvario progimnazijoje ir veikloje dalyvavo 170 mokyklos pradinių klasių moksleivių! Nemaža dalis moksleivių pirmą kartą pamatė gestų kalba bendraujantį žmogų, todėl turėjo daug klausimų ir aktyviai domėjosi, kaip gyvena kurtieji.

Kaip tampama kurčiuoju? Ką daryti ir kaip bendrauti jei nemoki gestų kalbos? Buvo užduodami tokie ir dar daugelis klausimų, dažnai pasikartojančių mokyklose. 

Skaityti plačiau

Valdybos posėdyje patvirtinta Suvažiavimo data

Typography

Įvyko Lietuvos kurčiųjų draugijos Valdybos posėdis, kurio metu patvirtinta LKD Suvažiavimo data: - 2018 m. birželio 2 - 3 dienomis. Šis LKD Suvažiavimas bus rinkiminis: rinksime LKD prezidentą, LKD Respublikinės Valdybos narius, LKD Revizijos komisiją bei turėsime priimti daug svarbių sprendimų! Greitu metu bus paskelbta LKD Suvažiavimo preliminari darbotvarkė ir informacija apie rinkimų organizavimą. Valdybos posėdyje pristatyta situacija dėl LKD 80 - mečio organizavimo, patvirtintas padėkų sąrašas, finansiniai klausimai bei kiti mūsų bendruomenei aktualūs klausimai. Už nuotraukas, susirgus darbuotojai, dėkojame LKD Valdybos narei Ingai Minkevičienei, kuri už kadro siunčia Jums linkėjimus!

Skaityti plačiau

Susitikimas su Seimo pirmininko pavaduotoja

Typography

Susitikome su LR Seimo pirmininko pirmąja pavaduotoja Rima Baškiene aptarėme nuolatinio finansavimo galimybes vykdant Surdologijos centro veiklas, gestų kalbos vertėjų etatų didinimą ir šios profesijos prestižo kėlimą, gestų kalbos vertimo paslaugų prieinamumą 24 val.per parą visomis savaitės dienomis, kurčiųjų reabilitacijos centrų ir organizacijų finansavimo modelį per savivaldybes, kuris žlugdo organizacijas ir sudaro paslaugų neprieinamumą. Aptarėme ir daugelį kitų, kurčiųjų bendruomenei aktualių klausimų. Daugeliu klausimų pozicijos tikrai sutapo ir džiaugiamės draugystės pradžia!

Skaityti plačiau

Susitikimas su Laisvės Televizijos savanoriais ir Lietuvos neįgaliųjų forumo atstovais

Typography

Lietuvos kurčiųjų draugijoje vyko susitikimas su Laisvės Televizijos savanoriais, Lietuvos neįgaliųjų forumo atstovais, kur dalyvavo žurnalistai bei visuomenininkai Andrius Tapinas ir Rita Miliūtė. Susitikimo metu vyko gestų kalbos ir kurčiųjų kultūros mokymai, diskutavome apie televizijos prieinamumą klausos negalią turintiems asmenims. Stiprinsime savanorių komandą, vesime jiems mokymus dėl tinkamo titravimo pritaikymo ir kartu sieksime didesnio televizijos prieinamumo!

Skaityti plačiau

Visuomenės švietimas Vilniaus Žemynos pagrindinėje mokykloje

Typography

Šiandien, vasario 26 d. visuomenės švietimo apie kurčiuosius užsiėmimus vesti vykome į Vilniaus Žemynos pagrindinę mokyklą, kur, per kelias grupes, apie kurčiuosius daugiau sužinojo pusė šios mokyklos moksleivių. Jau yra suplanuotas užsiėmimas ir kitiems šios mokyklos moksleiviams, tad Žemynos pagrindinė mokykla galės girtis, jog apie kurčiuosius nusimano nemažai!

Klausėme vaikų - "Ar esate matę kurčiųjų?" Dauguma atsakė, kad taip, dažnai - net pačioje artimiausioje aplinkoje: jų kieme, žaidimuose su vaikais, ar giminėje yra kurčiųjų. Tad šie užsiėmimai vaikams ir jų pedagogams padeda geriau pažinti ir suprasti dažnai nepastebimą kurtumą.

Kviečiame darželius, mokyklas, universitetus, organizacijas, darbovietes, bendruomenes pasikviesti mus apsilankyti pas Jus! Kreipkitės el.paštu: lkdmokymai@gmail.com
Skaityti plačiau

Balsavimas už LKD 80-mečio nominantus baigtas! Liko lygiai mėnuo iki šventės!

Typography

Balsavimas už LKD 80-mečio nominantus sustabdytas! Jau paaiškėjo, kas tapo labiausiai nusipelnę nominantai, kovo 24 dieną gausiantys nominacijų statulėles!

Nekantraujate sužinoti, kas tie, labiausiai nusipelnę? Atvykite į 80-mečio šventę ir sužinosite! Pažadame - renginyje įspūdžių ir emocijų netrūks! Laukiame jūsų visų, kvieskite ir savo draugus, kaimynus, giminaičius ir pažįstamus - kovo 24 dieną, 15 val, VDU salėje Kaune švęskime visi kartu! 

Diskusija apie interneto tinklapių pritaikymą kurtiesiems

Typography

Kaip neįgaliesiems turi būti pritaikyti interneto tinklapiai? Tokį klausimą iškėlė Lietuvos neįgaliųjų forumas (LNF), prisidėdamas prie šiuo metu yra vykdomo Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos projekto "Pokytis versle, viešajame sektoriuje, visuomenėje – nauji standartai diskriminacijos mažinimui". Šio projekto metu yra numatoma parengti rekomendacijas ir standartus, kaip valstybiniai interneto tinklapiai turėtų būti pritaikomi įvairias negalias turintiems asmenims ir siekti, kad šių standartų būtų laikomasi.

Skaityti plačiau

Visuomenės švietimas Mykolo Romerio Universiteto viešojo saugumo fakulteto studentams

Typography
Vasario 22 d. vyko visuomenės švietimas Mykolo Romerio Universiteto viešojo saugumo fakulteto studentams: pristatyta ne tik gestų kalba ir kurčiųjų kultūra, bet ir diskutuota su studentais, kaip reikia elgtis tardymo, sulaikymo metu su klausos negalią turinčiais asmenimis bei kaip pritaikyti aplinką. 
Skaityti plačiau

Akimirkos iš konferencijos Tauragėje: "Vienybėje - stiprybė: Mes ir klausos negalią turintis žmogus."

Typography

Kviečiame žiūrėti fotoakimirkas iš konferencijos Tauragės rajono savivaldybėje "Vienybėje - stiprybė: mes ir klausos negalią turintis žmogus".

Kas yra kurčias žmogus? Kas yra gestų kalbos vertėjas? Kas yra socialins darbuotojas ir asmeninis asistentas? Kokio pritaikymo reikia klausos negalią turintiems asmenims savivaldybėse? Kokia užsienio šalių praktika? Į šiuos klausimus pristatant savo pranešimus atsakė: Arūnas Bražinskas, Ramunė Leonavičienė, Vytautas Pivoras, Kęstutis Vaišnora ir konferencijos bei iniciatyvinio projekto globėja LR Seimo narė Raminta Popovienė.
 

Skaityti plačiau

Komentuoti

Komentarai ()

Jūsų komentaras

Video laikmenos (formatas .flv):


Saugos skaičius : [ 5 ]