Viešos patyčios iš kurčiųjų LRT televizijoje. Kviečiame netylėti.

Ištrauka iš laidos „Editos šou“

 

Visuomet stengiamės dalintis gerąja patirtimi ir teigiamomis naujienomis apie kurčiuosius. Tačiau tai, apie ką kalbėsime šiuo įrašu, yra nemalonu, liūdna ir beprotiškai nuvilia visą kurčiųjų bendruomenę.
LRT - nacionalinis mūsų šalies transliuotojas, savo eteryje toleruoja viešas patyčias iš kurčiųjų ir jų gimtosios gestų kalbos. Tai įvyko pokalbių laidoje Editos Šou, kurios vedėja yra ilgus metus „Bėdų turguje“ su socialinės atskirties žmonėmis bendravusi ir jiems pagalbą teikusi Edita Mildažytė. 
Šios laidos svečiui, aktorei Violetai Mičiulienei, buvo duota užduotis - suvaidinti gestų kalbos vertėją. Kadangi aktorė, kaip žinia, su gestų kalba nėra susipažinusi, šis vaidinimas tapo beprasmišku gestikuliavimu, iš kurio juokais leipo visa salė ir pati laidos vedėja. 
Ar toks poelgis, parodytas per televiziją, neskatina patyčių? Ar tiems jaunuoliams, kurie gatvėje tyčiojasi iš kurčiųjų parodijuodami jų gestų kalbą ir veido mimikas, šiuo poelgiu nebuvo netiesiogiai pasakyta, jog jie elgiasi gerai ir kad nieko čia blogo - juk linksma? 
Šiais laikais, kai vis plačiau kalbama apie lygybę ir toleranciją, LRT žengė platų žingsnį atgal į gūdų sovietmetį. Galbūt, jeigu kurtieji, gyvendami šiandieninėje Lietuvoje, galėtų jaustis tinkamai įvertinami ir nestumiami į socialinį užribį, šiandien reaguotume ne taip jautriai. Tačiau šioje srityje yra dar beprotiškai daug ką nuveikti, ir, kol pokyčiai vyksta vangiai, viešos patyčios televizijoje negali ir neturi būti toleruojamos.

 

Video įrašą iš laidos galite pažiūrėti čia:

http://www.lrt.lt/mediateka/irasas/1013678392/pramogine_laida_editos_sou_._-_2017.11.05_#wowzaplaystart=2967000&wowzaplayduration=187000

Komentuoti

Komentarai (0)

Jūsų komentaras

Video laikmenos (formatas .flv):


Saugos skaičius : [ 1 ]