Senjorų mėnesio renginiai visoje Lietuvoje

Ar žinote, kuo buvo yatingas jau praėjęs spalio mėnuo? Tai buvo mėnuo, skirtas senjorams. Renginiai garbaus amžiaus asmenims šį mėnesį vyko visoje Lietuvoje. Užsiėmimus mūsų bendruomenės vyriausiesiems suorganizavo ir Lietuvos kurčiųjų draugija. 

Skaityti visą tekstą

Ar žinote, kuo buvo yatingas jau praėjęs spalio mėnuo? Tai buvo mėnuo, skirtas senjorams. Renginiai garbaus amžiaus asmenims šį mėnesį vyko visoje Lietuvoje. Užsiėmimus mūsų bendruomenės vyriausiesiems suorganizavo ir Lietuvos kurčiųjų draugija. Senjorai mūsų draugijoje dažnai jaučiasi pamiršti, jiems nėra pakankamai veiklos ir užsiėmimų, tad, pasitelkiant Lietuvos kurčiųjų draugijos 2017 m. Neįgaliųjų asociacijų veiklos rėmimo projektą, finansuojamą Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos per Neįgaliųjų reikalų departamento, buvo stengiamasi šią situaciją ištaisyti.

Apklausus kurčiuosius senjorus, kokios veiklos jiems labiausiai trūksta, daug jų atsakė, jog norėtų sveikos gyvensenos užsiėmimų. Tad Lietuvos kurčiųjų draugija pasikvietė sveikatingumo specialistę doc. Dr. Nijolę Liobikienę bei psichologę Donatą Miknevičiūtę. Šios dvi lektorės sveikatingumo užsiėmimus suorganizavo penkiuose pagrindiniuose šalies miestuose.

Šie mokymai apėmė daug svarbių temų, kurios įeina į sveiką gyvenseną: sveikatą, sportą, finansus, dvasinę būseną. Buvo kalbėta, jog sveika gyvensena – ne vien tik sportas bei sveika mityba. Tai yra ir pozityvus požiūris į pasaulį, ir rami dvasia. Senatvę lektorės prilygino laisvei, kadangi tai – amžiaus tarpsnis, kai nebereikia dirbti, vaikai yra užauginti, namai pastatyti. Tai yra laikas, kuomet senjorai gali skirti laiko sau ir veikti tai, ko norėtų, bet anksčiau, galbūt, nerasdavo laiko: keliauti, lankytis įvairiuose užsiėmimuose, pasinerti į meną, skaityti knygas, vaikščioti į įvairius renginius ir dar daug kitokių veiklų.

Lektorės skatino neprarasti pozityvumo, net jeigu gyvenimas neatrodo šviesus. Dažnai žmonės pasineria į problemas, prie jų pripranta, ir tiesiog nebemato šviesios gyvenimo pusės, nors ji tikrai yra. Lektorė ragino senjorus visuomet pamatyti šviesiąją pusę, tuomet gyvenimas atrodys daug paprastesnis ir smagesnis.

Patys senjorai, kurie dalyvavo mokymuose, po jų liko nustebinti – jie teigė, jog tai, apie ką buvo kalbėta paskaitoje, jau seniai žinojo, tačiau tai niekada neatrodė svarbu. Jie žinojo, kad svarbu pozityvumas, svarbu teigiamas požiūris į aplinką, tačiau, įsisukę į gyvenimo rutiną ir problemas, jie šiuos dalykus paprasčiausiai pamiršo. Šis užsiėmimas senjorams buvo tarsi priminimas ir nuoroda atgal į teisingą gyvenimo kelią. Už tai senjorai buvo dėkingi lektorėms.

Lietuvos kurčiųjų draugija planuoja ir ateityje organizuoti veiklas senjorams. Ateityje planuojama organizuoti bendrus jaunimo ir senjorų renginius, siekiant užmegzti dialogą tarp šių skirtingų amžiaus grupių. Kurčiųjų bendruomenėje dažnai susiduriama su tuo, jog šios dvi grupės viena kitos nesupranta. To neturėtų būti – nors požiūriai ir skiriasi, visuomet turi išlikti pagarba ir ieškomas kompromisas. Tik taip kurčiųjų bendruomenė bus stipri.

Senjorai yra mūsų bendruomenės dalis, kurią kiekvienas prigalome gerbti. Jie yra tie žmonės, kurie sukūrė kurčiųjų draugiją, kurios dalimi dabar kiekvienas esame. Nors pasaulis nestovi vietoje ir dabar LKD požiūris ir veikla yra pasikeitę, tačiau pagarba senjorams visuomet išlieka. 

lkd.lt inf.

 

Senjorų sveikatingumo užsiėmimas Klaipėdoje

 

Senjorų sveikatingumo užsiėmimas Šiauliuose

 

Senjorų sveikatingumo užsiėmimas Panevėžyje

 

Senjorų sveikatingumo užsiėmimas Kaune

 

Senjorų sveikatingumo užsiėmimas Vilniuje

 

Komentuoti

Komentarai (0)

Jūsų komentaras

Video laikmenos (formatas .flv):


Saugos skaičius : [ 0 ]