Konkurse „Super Miestas“ panevėžiečiai antrą kartą įrodė, kad yra geriausi

 

Spalio 27 dieną įvyko kasmetinis renginys – „Super Miesto“ konkursas. Šiemet visos Lietuvos kurčiuosius pas save pakvietė klaipėdiečiai, šią teisę iškovoję praėjusiais metais tapdami konkurso nugalėtojais. Kaip ir kasmet, šiame konkurse savo miesto garbę atstovavo penkių miestų: Vilniaus Klaipėdos, Kauno, Šiaulių ir Panevėžio – komandos, sudarytos iš miestų kurčiųjų reabilitacijos centrų, vertėjų centrų atstovų ir kurčiųjų bendruomenės narių.

Konkursas vyko modernioje Klaipėdos kultūros fabriko salėje, kuri buvo pilna iš visos Lietuvos suvažiavusių žiūrovų. Jie toli gražu nebuvo pasyvūs – su didžiuliais, spalvingais plakatais, garsiais šūksniais jie viso konkurso metu palaikė savo miesto komandas.

Šventės vedėjų rolės buvo patikėtos simpatiškiesiems Laimai Palskytei ir Karoliui Simaičiui. Jie puikiai susitvarkė su užduotimi ir konkursas ne tik praėjo sklandžiai, bet buvo ir ypač smagus. Komandos, kaip ir kasmet, turėjo namų darbų - turėjo paruošti savo miestų prisistatymus. Tiesa, šiais metais klaipėdiečiai konkurso organizatoriai įvedė naujovę – kiekvienas miestas turėjo pasirinkti vieną savo miesto poeto eilėraštį ir perteikti jį gestų kalba. Komandos šią idėją įgyvendino skirtigai, tačiau visi prisistatymai buvo traukiantys akį. Vilniečiai ir kauniečiai pasirinko poeziją parodyti kartu su šešėlių teatru, klaipėdiečiai ir šiauliečiai video formatu parodė savo miesto gražiausias vietas, o panevėžiečiai pasirinko teatro pasirodymą.

Antrasis turas patikrino dalyvių sumanumą ir žinių bagažą. Komandos turėjo atsakyti į klausimus, kurie buvo susiję su Lietuvos georgafija bei istorija. Teko palaužyti galvas, kol galų gale paaiškėjo, jog geriausiai Lietuvą pažįsta vilniečių komanda.

Trečiajame ture dalyviai galėjo patikrinti savo greito mąstymo ir lietuvių gestų kalbos įgūdžius –komandos per minutę turėjo sugalvoti kuo daugiau gestų, kurių pagrindas – tam tikros proformos. Ši užduotis buvo ganėtinai sudėtinga, tačiau čia Panevėžio komanda parodė savo stipriąją pusę ir sugalvojo daugiausia gestų.

Visų komandų pasirodymus vertino komisija. „Subjektyviam vertinimui buvo tik pirmoji, prisistatymų užduotis.“ – prieš paskelbdama nugalėtojus sakė komisijos pirmininkė, Neįgaliųjų reikalų departamento direktorė Asta Kandratavičienė.

Ir štai – kai kurių dideliam džiaugsmui, kai kurių nuostabai, šių metų konkurso nugalėtojais tapo Panevėžio komanda: Simona Ivanovaitė-Visockienė, Birutė Šimkienė, Rūta Ramanauskaitė, Miglė Bekerytė, Daiva Kaušakienė. Tai – jau antra šio miesto pergalė šiame konkurse, tad Panevėžys užtikrintai įrodo, jog yra vertas Super Miesto vardo.

„Didžiausi sveikinimai tokiai talentingai komandai! Dižiuojuosi, turėdama tokius aktyvius bendruomenės narius!“ – džiūgavo Panevėžio KRC direktorė Raimonda Vaičeliūnienė.

Panevėžiečiai apsidžiaugė – kitąmet konkursas ir vėl bus organizuojamas jų mieste! Tačiau LKD prezidentas Kęstutis Vaišnora paaiškino, jog pagal konkurso įstatus jis negali būti organizuojamas du kartus tame pačiame mieste. Todėl buvo traukiami burtai ir šį kartą laimė nusišypsojo antrąją vietą užėmusiai vilniečių komandai – kitais metais Super Miesto konkursas įvyks sostinėje.

Konkursą organizavusi komanda: Simona Rimkutė (Savickienė), Kristina Rimkienė, Zelma Kolodenskytė, Nina Šamakova ir Julius Buinickas išties pasistengė: ne tik įdiegė į konkursą technologinių naujovių bei naujų idėjų, bet ir surengė gražų renginį susirinkusiems žiūrovams! Organizatoriai ypač dėkoja renginio rėmėjams, be kurių renginys nebūtų pavykęs:

Elina Mitrofanenkova

Ulijana Petraitienė

Karolis Simaitis

Klaipėdos technologijų mokymo centras

UAB „Be-Ge Baltic“

UAB „Akmens namai“

Nuotykių parkas „Kar Kar“

Tele 2

Grožio studija „Miror Beauty Room“

Klaipėdos kurčiųjų sporto klubas ‚Šermukšnis“

Iį „Luxa“

Klaipėdos Vydūno gimnazija

Šiaulių gestų kalbos video studija „proforma“, Mindaugas Bulnis

HBH Juozo alus

Klaipėdos apskrities sutrikusios klausos vaikų ir jaunimo tėvų bendrija „Aidas“

UAB „Geistė“

Kompanija „Tupperware“

lkd.lt inf.

 

Panevėžio miesto komandos prisistatymas.

 

Šiaulių miesto komanda.

 

Kauno miesto komandos prisistatymas.

 

Vilniaus miesto komanda.

 

Prisistato Klaipėdos komanda.

 

Komisijos narės.

 

Renginio metu pagelbėję savanoriai.

 

Konkurso nugalėtojų panevėžiečių komanda.

 

Komisijos pirmininkė Asta Kandratavičienė traukė burtus, kuriame mieste kitais metais įvyks Super Miesto konkursas.

 

Kitų metų konkurso organizavimas simboliškai perduodamas vilniečiams.

Komentuoti

Komentarai (0)

Jūsų komentaras

Video laikmenos (formatas .flv):


Saugos skaičius : [ 0 ]