Kurtieji pasaulyje

Paddy Ladd ir terminas Deaf hood ( liet. Kurtystė )

Paddy Ladd ir terminas Deaf hood ( liet. Kurtystė )

 

P. Ladd – rašytojas, akademikas, aktyvistas. Vienas iš pirmų kurčiųjų, kurie mokėsi bendrojo lavinimo mokykloje su girdinčiais. Jo nemokė gestų kalbos. P. Ladd atsimena: “Man pasakė, kad aš ne kurčias vaikas, o girdintis vaikas, kuris negirdi“.

Skaityti plačiau

Serialo “Sukeisti per gimimą“ aktorius Sean Berdy

Typography

Serialo “Sukeisti per gimimą“ aktorius Sean Berdy (23 m.) yra vienas iš jauniausių, pasaulyje garsių kurčiųjų aktorių.

Skaityti plačiau

Aktorė Marlee Matlin

Typography

Dauguma pasaulio kurčiųjų girdėjo apie amerikiečių aktorę Marlee Matlin, kuri yra pirmoji ir vienintelė kurčioji aktorė, nominuota ir laimėjusi didžiausius kino apdovanojimams. 

Skaityti plačiau

„Kurčiųjų šalis“ po septyniolikos metų

Jana Novikova (Яна Новикова) ir Aleksandras Sidelnikovas (Александр Сидельников) žymiais tapo visiškai neseniai – debiutinis jų filmas „Gentis“ (režisierius Miroslavas Slabošpickis (Мирослав Слабошпицкий) gavo tris apdovanojimus Kanų kino festivalyje, o taip pat didįjį festivalio „Veidrodis“ prizą.

Skaityti plačiau

Korėjiečių gestų kalba

Korėjiečių gestų kalba įeina į japonų gestų kalbos šeimą (šiai šeimai be japonų ir korėjiečių gestų kalbų dar priklauso ir taivaniečių gestų kalba).

Skaityti plačiau

Kurčiųjų emocijos

Auginant kurčią vaiką, labai svarbu, kad jis galėtų mums išreikšti savo emocijas. Bendravimo barjerai dažnai trukdo tai padaryti. Kurčiųjų vaikų tėvai dažnai patiria sunkumų, kol atranda tinkamą mokymą atpažinti emocijas. Pateiksime tėvų, auginančių kurčius vaikus, patirtį. Čia aprašomos įvairios strategijos: atpažinti emocijas pasakojimų ir knygų, veido išraiškos ir gestus pagalba, kad emocinis žodynas būtų įtrauktas į kalbos mokymą.

Skaityti plačiau

Po cerkvės skliautais - kurčiųjų mokykla

Jau kelerius metus prie Riazanės šv. Nikolajaus cerkvės veikia sekmadieninė mokykla kurtiems ir neprigirdintiems žmonėms.

Skaityti plačiau

Kovotojai už gestų kalbą

Šių metų gegužės 1–30 dienomis grupelė drąsių ir nebijančių rizikuoti kurčiųjų surengė eitynes nuo Golden Gate tilto iki Santa Monica paplūdimio (Jungtinės Amerikos Valstijos). Eitynės buvo skirtos rinkti lėšas ne pelno siekiančiai organizacijai - Facundo Element. Ši organizacija siekia kurčiųjų socialinio teisingumo, siūlo įvairius mokymus, seminarus, internete skelbia įvairias provokuojančias esė bei kuria trumpus video bei filmus Amerikos gestų kalba.

Skaityti plačiau

Brenda Palmigiano - kurčiųjų sunkvežimių vairuotojų gynėja

Daug metų Jungtinėse Amerikos Valstijose galioja reikalavimas, jog, norint gauti vairuotojo teises komerciniams tikslams, reikia girdėti šlamesį ne arčiau nei per 5 pėdas.

Skaityti plačiau