Mitingas dėl Europos Prieinamumo Akto Briuselyje

 

 

Kovo 6-ąją, šalia Europos Parlamento Briuselyje, įvyko Europos neįgaliųjų forumo organizuotas protestas už didesnes Europos neįgaliųjų galimybes ir teises - neįgalieji reikalavo, jog Europos Prieinamumo Aktas (European Accessibility Act) būtų priimtas nesumažinant jame išsakytų reikalavimų. Jame taip pat dalyvavo ir už savo poreikius pasisakė ir Europos kurtieji, vedami Europos kurčiųjų sąjungos (EUD).

 

Europos Prieinamumo Akto (toliau - EPA) priėmimas yra nepaprastai svarbus žingsnis visiems 80 mln. Europos neįgaliųjų. Tai aktas, kuriuo siekiama pašalinti šiuo metu esančias prekybos ES viduje kliūtis bei užkirsti kelią naujų kliūčių atsiradimui. Taip būtų pagerintas neįgaliųjų prieinamumas prie įvairių įrenginių, reikalingų sumažinti barjerus dėl jų negalios, tokių, kaip neįgaliesiems pritaikyti kompiuteriai ir operacinės sistemos, bankomatai, liečiami telefonai, televizija, banko paslaugos ir pan.

 

Taip pat, EPA bus naudingas ir verslams - jiems bus sudarytos galimybės teikti įvairiems poreikiams pritaikytus produktus ir paslaugas įvairesnėse šalyse. Tai bus naudinga ir žmonėms su negalia, kurie dėl padidėjusios konkurencijos, galės pirkti būtinus įrenginius žemesnėmis kainomis.

 

Šis aktas buvo parengtas atsižvelgiant į valstybių įsipareigojimus, nurodytus Neįgaliųjų teisių konvencijoje. Aktui įsigaliojus, Europoje būtų priimti vienodi, visoms ES valstybėms-narėms privalomi informacijos ir viešųjų paslaugų prieinamumo standartai, kurie palengvintų integraciją ne tik neįgaliesiems, bet ir vyresniems žmonėms ar kitoms žmonių grupėms, kurioms reikalingas tam tikras aplinkos pritaikymas - tokioms, kaip nėščios moterys, žmonės, keliaujantys su lagaminais ir pan.

 

Žemiau esančioje nuorodoje - video informacija apie EPA (tarptautine gestų kalba):

http://www.eud.eu/news/policy/european-accessibility-act1/

 

Informacija apie mitingą, vykusį kovo 6 d. Šalia Europos Parlamento:

http://www.eud.eu/news/demonstration-accessibility-act1/

https://www.facebook.com/eudeaf/videos/10154268112320846/

 
 
EUD nuotraukos
 
 
 
 
Komentuoti

Komentarai (0)

Jūsų komentaras

Video laikmenos (formatas .flv):


Saugos skaičius : [ 7 ]