Filmo „Tylos zona“ prodiuseris: „Nenorėjau, kad kurčią veikėją vaidintų girdinti aktorė.“

 

Neseniai kino teatruose pasirodžiusiame Holivudo filme „Tylos zona“, sulaukusiame ypač gerų kritikų vertinimų, vaidina ir kurčioji aktorė, penkiolikametė Milicent Simmonds, jau matyta filme „Wonderstruck“. Šis filmas yra apie šeimą, kuri privalo gyventi visiškoje tyloje, kadangi bet koks, net menkiausias, garsas reiškia didžiulį pavojų.

Filmo scenarijaus autoriai prisimena, jog prodiuseris ir pagrindinio vaidmens atlikėjas Holivudo aktorius Johnas Krasinskis ypatingai kovojo už tai, kad jos dukros rolei filme būtų pasamdyta kurčioji Milicent: „Dėl daugelio priežasčių nenorėjau, jog girdinti aktorė filme apsimetinėtų kurčiaja. Visų pirma todėl, kad aktorė, kuri pati negirdi, suteiktų žinių ir leistų man pačiam geriau suprasti ir išgyventi filmo situacijas. Norėjau žmogaus, kuris su tuo gyventų ir galėtų mane pamokyti filmo kūrimo metu. “ – sakė jis.

Dėl šio sprendimo nesigailėjo niekas. Filmo kolektyvas džiaugėsi, jog Milicent filmo aktorius pamokė gestų kalbos: „Tai buvo išties nuostabu. Ji įnešė ypatingo gylio filmui.“ – prisimena jie.

Filmas „Tylos zona“ neturi beveik jokio garsinio dialogo. Vos tik išleidus kažkokį garsą, veikėjus iškart ima medžioti akli ateiviai, reaguojantys į garsus. Todėl veikėjai privalo visą laiką išlikti tylūs ir bendrauti tik gestų kalba.

Didžioji filmo „Tylos zona“ siužeto dalis sukasi apie kurčiąją dukrą, kurią vaidina Milicent Simmonds. Filmo veikėjai: mama, tėtis ir brolis, išmoksta gestų kalbą dėl to, kad galėtų bendrauti su ja. Todėl ir tikrame gyvenime aktoriai filmo dialogus turėjo mokytis ne žodine, o gestų kalba.

Paklausta, kaip vyko komunikacija filmavimo metu, Simmonds pasakojo, jog visą laiką šalia buvo kurčiasis ASL (amerikiečių gestų kalbos) specialistas, kuris patarinėjo dėl kalbos vartojimo, taip pat – gestų kalbos vertėjas. „Buvo scenų su manimi ir kitais aktoriais, kuriose reikėjo išreikšti ypatingai daug emocijų. Tuomet kalbėdavomės su kitais filmo aktoriais, diskutuodavome, kaip geriausiai ir natūraliausiai išreikšti emocijas gestų kalba. Taigi – aš šiek tiek prisidėjau prie filmo kūrimo. Tai buvo nuostabu.“ – prisimena Milicent.

Tiesa, šis filmas taip pat sukelia ir kontroversiškas diskusijas pasaulio kurčiųjų bendruomenėje. Dalis kurčiųjų džiaugiasi šio filmo populiarumu ir laiko jį puikiu įranku populiarinti gestų kalbą bei „kurtumo privalumus“. Tačiau kita bendruomenės dalis šiuo filmu piktinasi – jame Milicent Simmonds veikėja nešioja kochlearinį implantą, kuris jai padeda girdėti menkus aplinkos garsus. Ši kurčiųjų grupė vadina filmą kochlearinių implantų propaganda.

Šis filmas nuo balandžio 6 dienos yra rodomas ir Lietuvos kino teatruose! Skubėkite pamatyti ir įvertinti filmą patys!

 

 

Filmo video treileris:

Komentuoti

Komentarai (0)

Jūsų komentaras

Video laikmenos (formatas .flv):


Saugos skaičius : [ 2 ]