Kurčiųjų kultūros aktualijos

Vytauto Kernagio fondas kviečia kurčiuosius į renginį

Vytauto Kernagio fondas kviečia kurčiuosius į renginį

Vytauto Kernagio fondas kviečia visus vaikus bei jų tėvelius į renginį "Atviros langinės“!

Skaityti plačiau

Kauniečių triumfas VII Tarptautiniame imituojamosios dainos festivalyje Minske

Typography

2018 m. gegužės 18 – 20 dienomis, Minske, vyko  imituojamųjų dainų VII – asis Tarptautinis festivalis.  Festyvalyje dalyvavo  Italijos, Baltarusijos, Rusijos, Ukrainos, Kazachstano, Moldovos ir Lietuvos (VšĮ Kauno kurčiųjų reabilitacijos centro saviveiklininkų kolektyvas) šalių atstovai.

Skaityti plačiau

LGKT kviečia į diskusiją apie negalią ir kiną

Typography

Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba, tęsdama atvirų diskusijų ciklą, vilniečius ir miesto svečius kviečia išgerti kavos ir pasikalbėti apie tai, kokią vietą kine užima negalios tema. Ši diskusija vyks Menų spaustuvėje, gegužės 29 d. 18 - 19:30 val.  

Skaityti plačiau

Kauno menininkų namai - pirmoji įstaiga Kaune, pritaikysianti savo tinklapį kurtiesiems ir neprigirdintiesiems!

Typography

Naujiena išversta į gestų kalbą!

Džiaugiamės, galėdami pranešti, kad Kauno menininkų namai taps pirmąja kultūros įstaiga Kauno mieste, pritaikiusia savo internetinės svetainės turinį kurčiųjų bei neprigirdinčiųjų bendruomenėms. Kauno menininkų namų internetiniame puslapyje informacija apie svarbiausius metų renginius ir kultūros aktualijas bus verčiama į gestų kalbą, kad ir kurtieji bei neprigirdintieji galėtų bet kuriuo metu gauti visą reikalingą informaciją apie vykstančius kultūrinius renginius.

Skaityti plačiau

Kviečiame į LKD Respublikinę meno šventę!

Typography

Kviečiame visus į tradicinę LKD Meno šventę! Tai - pats seniausias ir ilgiausias tradicijas išlaikęs kurčiųjų bendruomenės renginys, savo istoriją skaičiuojantis jau daugiau, nei 50 vasarų! Šiemet šio renginio estafetę perėmė Kauno kurčiųjų reabilitacijos centras, kuris visus birželio 16 d. sukvies į ypatingą vietą - šalia Kauno pilies!

Lietuvių gestų kalbos pripažinimui - 23 metai!

Typography

Šiandien kurtiesiems - šventė! Mūsų gimtajai gestų kalbai - jau 23 metai! 1995 m. gegužės 4 d. tuometinė LR Vyriausybė lietuvių gestų kalbą pripažino gimtąja kurčiųjų kalba!

Skaityti plačiau

Puiki naujiena - LRT rengia atskirą studiją gestų kalbos vertėjams!

Typography

Po ilgų diskusijų buvo atsižvelgta į kurčiųjų poreikius! Lietuvos radijas ir televizija imasi iniciatyvos ir iki rudens žada įrengti atskirą studiją gestų kalbos vertėjams. Tai reiškia, kad galimai padidės į gestų kalbą verčiamų laidų skaičius!

Dalinamės 15min.lt straipsniu, kuriame - LRT atstovės spaudai mintys apie šią naująją studiją!

Skaityti plačiau

Amerikiečių kurčiųjų teatro trupė „Quest Visual Theatre“ garstroliuos Lietuvoje!

Typography

Tarptautiniu mastu pripažintas „Quest Visual Theatre“ pristatys JAV premjerą „Pasakos ir kiti niekai“, šeimai pritaikytą neverbalinį kūrinį, kuris auditoriją įtraukia į mįslingą ir linksmą kelionę per klasikines visiems žinomas pasakas. „Raudonkepuraitė“, „Trys paršeliai“ ir kitos klasikinės pasakos bei istorijos vaikams atsiskleis naujai šioje juokingoje premjeroje. 

Skaityti plačiau

KKRC užbaigė interaktyvų leidinį "Kurčiųjų istorijos kelias"!

Typography

Finišuoja tęstinis projektas „Kurčiųjų kultūros puoselėjimas interaktyviuose produktuose“. Istoriją, tradicijas ir technologines naujoves sujungęs projektas pristato inovatyvų produktą, skirtą klausos negalią turintiems žmonėms apie juos, jų kultūrą ir meną. Interaktyvus leidinys su papildyta realybe yra pirmasis produktas Lietuvoje prengtas pagal jų specialiuosius poreikius.  Šio leidinio autoriai - Kauno kurčiųjų reabilitaijos centras.

Skaityti plačiau

Kviečiame dalyvauti apklausoje apie kino filmų prieinamumą žmonėms su klausos negalia.

Typography

Kultūros ministerijoje yra vykdomas „Kurk Lietuvai” projektas „Kultūros prieinamumo didinimas žmonėms su klausos ir regos negalia“. Šia apklausa siekiama daugiau sužinoti apie žmonių su klausos negalia poreikius ir lūkesčius pritaikant jiems kino filmus. Todėl kviečiame užpildyti apklausą ir pasidalinti ja su savo organizacijos nariais, kitomis žmones su klausos negalia vienijančiomis nevyriausybinėmis organizacijomis, mokyklomis, grupėmis ar kolektyvais.

 

Skaityti plačiau

Lietuvos kurčiųjų draugija iškilmingai atšventė 80-metį

Typography

Kovo 24-tąją Lietuvos kurčiųjų draugija paminėjo garbingą 80-ties metų jubiliejų, kurio metu įteikė padėkas labiausiai nusipelniusiems mūsų bendruomenei asmenims bei paskelbė labiausiai įvairiose srityse nusipelniusius žmones bei svarbiausius kurčiųjų istorijos įvykius. Galime didžiuotis, jog šio renginio globėja tapo LR Prezidentė Dalia Grybauskaitė, kuri, nors į renginį atvykti negalėjo, tačiau perdavė sveikinimo žodžius.

Šis renginys, įvykęs Vytauto Didžiojo universiteto Didžiojoje salėje, susirinkusių žiūrovų gausa pribloškė net šventės organizatorius: Kęstutį Vaišnorą, Miglę Jaskūnienę, Dovilę Matulienę bei Mykolą Balaišį - ši komanda susirinkusios virš 800 žmonių minios nenumatė net optimistiškiausiose šventės vizijose. Tai tik rodo, kokia ši šventė buvo svarbi mūsų bendruomenei ir kad, esant svarbiai progai, mūsų žmonės išties gali parodyti aktyvumą bei vienybę.

 

Skaityti plačiau