Kurčiųjų kultūros aktualijos

Sužinok apie Lietuvą daugiau: apie Lyduvėnų tiltą gestų kalba!

Sužinok apie Lietuvą daugiau: apie Lyduvėnų tiltą gestų kalba!

Ar žinojote koks ilgiausias ir aukščiausias geležinkelio tiltas Lietuvoje? Ne? Tuomet kviečiame sužinoti žiūrint informacinį video filmuką ir palaikyti Šiauklių gestų kalbos vertėjų centro bei jų videostudijos „Proforma ŠGKVC“ idėją, jog informacija apie lankytinus objektus turi būti pritaikyta ir klausos negalią turintiems asmenims!

Vilniuje - vokiečių choro koncertas gestų kalba!

Typography

Šeštadienį, Rugpjūčio 11d., 19 val. Vilniuje, Šv. Jono Krikštytojo ir Šv. Jono apaštalo ir evangelisto bažnyčioje (Šv. Jono 12), choras “Vocalis” iš Vokietijos Winterstettenstadt miesto koncertuos kartu su kurčiųjų choru iš Rottweil ir Aukštutinės Švabijos. Šie kolektyvai kartu atliks vokiškas, angliškas bei afrikietiškas dainas.

VOCALIS – tai aštuonių moterų kolektyvas, jau daugelį metų kartu su choro vadove Conny Christ atlieka nesudėtingus daugiabalsius bažnytinius kūrinius, taip pat airiškas ir afrikietiškas dainas. Kartu su jomis koncertuoja ir gestų choras su klausos negalią turinčiais žmonėmis, kurie “dainuoja” rankomis. Tokiu būdu jausmai, nuotaikos ir melodija perteikiami judesiais, gestais ir mimika.

Choras nuoširdžiai kviečia ateiti į šį renginį!

Skaityti plačiau

Kino Fondo dovana kurtiesiems – galimybė pažinti lietuvišką kiną

Typography

Dalinamės portale „Žmonės“ skelbtu straipsniu, kuris yra ypač aktualus mūsų bendruomenei!

 

Ką tik išdalintų „Sidabrinių gervių“ laureatai jau šiandien gali pradėti galvoti, kaip savuosius filmus pristatyti auditorijai, turinčiai negalią – kurtiesiems. Lietuvos kurčiųjų draugijos prezidentas Kęstutis Vaišnora stebisi, kad net kino teatruose filmai užsienio kalba yra titruojami, o lietuvių – labai retai. Internetinė platforma Kino Fondas šią spragą ėmėsi užpildyti.

Skaityti plačiau

Video akimirkos iš LKD Meno šventės Kaune!

Typography

Dalinamės akimirkos iš Meno šventės, vykusios Kaune! Galbūt šiame video įraše rasite ir save?

Karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną LRT televizijoje - renginių vertimas į gestų kalbą

Liepos 6 d. - Karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną, LRT televizija transliuos renginius, skirtus šiai progai paminėti. Džiugu, jog didelė dalis LRT programos bus verčiama į gestų kalbą, tad kviečiame kurčiuosius švęsti šią ypatingą dieną kartu su visais! 
Į gestų kalbą liepos 6 d. bus verčiamos šios laidos:
*11:55* - Iškilmingas valstybės vėliavos ir istorinės vėliavos pakėlimas. Tiesioginė transliacija iš Simono Daukanto aikštės.
*14:00* - Žinios. Sportas. Orai. 
*14:15* - Laba diena, Lietuva. 
*15:00* - Žinios. Orai. 
*15:10* - Laba diena, Lietuva.
*15:33* - Laba diena, Lietuva. 
*16:00* - Žinios. Sportas. Orai. 
*16:15* - Laba diena, Lietuva. 
*17:00* - Lietuvos šimtmečio dainų šventė „Vardan tos…“. Dainų diena „Vienybė težydi“. Tiesioginė transliacija iš Vingio parko. 
*20:45* - „Tautiškos giesmės“ giedojimas visame pasaulyje. Tiesioginė transliacija iš 100-mečio Dainų šventės.

Vytauto Kernagio fondas kviečia kurčiuosius į renginį

Typography

Vytauto Kernagio fondas kviečia visus vaikus bei jų tėvelius į renginį "Atviros langinės“!

Skaityti plačiau

Kauniečių triumfas VII Tarptautiniame imituojamosios dainos festivalyje Minske

Typography

2018 m. gegužės 18 – 20 dienomis, Minske, vyko  imituojamųjų dainų VII – asis Tarptautinis festivalis.  Festyvalyje dalyvavo  Italijos, Baltarusijos, Rusijos, Ukrainos, Kazachstano, Moldovos ir Lietuvos (VšĮ Kauno kurčiųjų reabilitacijos centro saviveiklininkų kolektyvas) šalių atstovai.

Skaityti plačiau

LGKT kviečia į diskusiją apie negalią ir kiną

Typography

Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba, tęsdama atvirų diskusijų ciklą, vilniečius ir miesto svečius kviečia išgerti kavos ir pasikalbėti apie tai, kokią vietą kine užima negalios tema. Ši diskusija vyks Menų spaustuvėje, gegužės 29 d. 18 - 19:30 val.  

Skaityti plačiau

Kauno menininkų namai - pirmoji įstaiga Kaune, pritaikysianti savo tinklapį kurtiesiems ir neprigirdintiesiems!

Typography

Naujiena išversta į gestų kalbą!

Džiaugiamės, galėdami pranešti, kad Kauno menininkų namai taps pirmąja kultūros įstaiga Kauno mieste, pritaikiusia savo internetinės svetainės turinį kurčiųjų bei neprigirdinčiųjų bendruomenėms. Kauno menininkų namų internetiniame puslapyje informacija apie svarbiausius metų renginius ir kultūros aktualijas bus verčiama į gestų kalbą, kad ir kurtieji bei neprigirdintieji galėtų bet kuriuo metu gauti visą reikalingą informaciją apie vykstančius kultūrinius renginius.

Skaityti plačiau

Kviečiame į LKD Respublikinę meno šventę!

Typography

Kviečiame visus į tradicinę LKD Meno šventę! Tai - pats seniausias ir ilgiausias tradicijas išlaikęs kurčiųjų bendruomenės renginys, savo istoriją skaičiuojantis jau daugiau, nei 50 vasarų! Šiemet šio renginio estafetę perėmė Kauno kurčiųjų reabilitacijos centras, kuris visus birželio 16 d. sukvies į ypatingą vietą - šalia Kauno pilies!

Lietuvių gestų kalbos pripažinimui - 23 metai!

Typography

Šiandien kurtiesiems - šventė! Mūsų gimtajai gestų kalbai - jau 23 metai! 1995 m. gegužės 4 d. tuometinė LR Vyriausybė lietuvių gestų kalbą pripažino gimtąja kurčiųjų kalba!

Skaityti plačiau