Kurčiųjų kultūros aktualijos

Konkursas „Super Miestas“ - jau spalio 27 dieną!

Konkursas „Super Miestas“ - jau spalio 27 dieną!

Lietuvos kurčiųjų draugija kartu su Lietuvos gestų kalbos vertėjų asociacija organizuoja konkursą "Super miestas". šiemet jis vyks Klaipėdoje, Klaipėdos kultūros fabrike, spalio 27 d. Konkurse varžysis penkios komandos iš didžiųjų Lietuvos miestų: Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių ir Panevėžio.

Komandos sudarys kurčiųjų ir vertėjų  atstovai, kurie stengsis kuo geriau pasirodyti ir taip savo miestui užtarnauti super miesto titulą.

Įėjimas nemokamas.

Skaityti plačiau

Akimirkos iš Arkady Belozovsky seminaro

Typography

Klaipėdos kurčiųjų jaunimo organizacijos komandos pakviestas Klaipėdoje lankėsi charizmatiškas lektorius iš Amerikos - Arkady Belozovsky. Kviečiame pasižiūrėti reportažą ir interviu su lektoriumi - apie motyvaciją, pasitikėjimą savimi ir kodėl žodis „Negaliu“ yra asmeninis žmogaus kalėjimas.

Sostinės dienų renginys „Tau, Vilniau“.

Typography

Rugsėjo 2 d. Vilniaus Katedros aikštėje šurmuliavo renginys ir mugė „Tau, Vilniau“, kurio tikslas - skatinti neįgaliųjų įtrauktį į visuomenę.

Kvietimas kurtiesiems į spektaklį gestų kalba Kaune

Typography

Spektaklis „Getas“ Kauno dramos teatre – apie nacių okupuotą Lietuvą, žydų pasiryžimą išgyventi ir tikėjimą šviesesniu rytojumi net tamsiausiais laikais. Rugsėjo 23 d. – spektaklis su subtitrais, pritaikytas kurtiesiems!

Skaityti plačiau

Tarptautinė kurčiųjų savaitė 2018

Typography

Rugsėjo 23 diena - Tarptautinė gestų kalbų diena, o rugsėjo 24 - 30 dienomis švęsime Tarptautinę kurčiųjų savaitę. Kviečiame Jus prisijungti prie organizuojamų renginių, nepriklausomai nuo to ar mokate, ar nemokate gestų kalbą - būkime vieningi ir palaikykime vieni kitus! Sekite naujienas bei informaciją apie vyksiančius renginius. Jūsų dalyvavimas - mums svarbus!

Skaityti plačiau

Popiežiaus vizito Lietuvoje renginiai su vertimu į gestų kalbą

Typography

Video naujiena.

Popiežius Pranciškus rugsėjo 22-23 dienomis lankysis Lietuvoje. Vilniuje rugsėjo 22 d. jis kreipsis į 14-35 metų jaunimą, o rugsėjo 23 d. Kaune jis ves Šv. mišias. Šiuose renginiuose bus vertimas į gestų kalbą neįgaliųjų zonoje.

 

Rugsėjo 23-ioji - Tarptautinė gestų kalbų diena!

Typography

Nuo šiol kiekvienų metų rugsėjo 23 diena kurtiesiems - ypatinga! Šią dieną švenčiame Tarptautinę gestų kalbų dieną, kurios metu kviečiame visus kurčiuosius švęsti, didžiuotis savo gimtąja gestų kalba ir parodyti, kad ji yra be galo svarbi mūsų, kurčiųjų teisių užtikrinimui!

Skaityti plačiau

Švęskime Tarptautinę kurčiųjų savaitę!

Typography

Jau nuo 1958 metų kiekvieną rugsėjį visame pasaulyje yra švenčiama tarptautinė kurčiųjų savaitė. Šiemet, rugsėjo 23-iąją, pirmą kartą bus minima Tarptautinė gestų kalbų diena, kuri duos startą didiesiems kurčiųjų savaitės renginiams. Jie vyks iki rugsėjo 30-tosios.

Skaityti plačiau

Į Lietuvą atvyksta lektorius Arkady Belozovsky!

Typography
Lietuvoje, Klaipėdoje savo seminarą apie kurčiųjų identitetą, kurtumo privalumus ir perspektyvas ves pasaulyje įžymus lektorius iš Amerikos Arkady Belozovsky. Turėsime galimybę su juo praleisti visą dieną, ir pažadame - po šio seminaro jūs pasaulį matysite kitaip. 
Mes jau turime bilietus! Susitiksime rugsėjo 15 dieną Klaipėdoje!
Norite įsigyti bilietus ar sužinoti daugiau informacijos? Eikite į https://www.facebook.com/events/224821318364462/

Sužinok apie Lietuvą daugiau: apie Lyduvėnų tiltą gestų kalba!

Typography

Ar žinojote koks ilgiausias ir aukščiausias geležinkelio tiltas Lietuvoje? Ne? Tuomet kviečiame sužinoti žiūrint informacinį video filmuką ir palaikyti Šiauklių gestų kalbos vertėjų centro bei jų videostudijos „Proforma ŠGKVC“ idėją, jog informacija apie lankytinus objektus turi būti pritaikyta ir klausos negalią turintiems asmenims!

Vilniuje - vokiečių choro koncertas gestų kalba!

Typography

Šeštadienį, Rugpjūčio 11d., 19 val. Vilniuje, Šv. Jono Krikštytojo ir Šv. Jono apaštalo ir evangelisto bažnyčioje (Šv. Jono 12), choras “Vocalis” iš Vokietijos Winterstettenstadt miesto koncertuos kartu su kurčiųjų choru iš Rottweil ir Aukštutinės Švabijos. Šie kolektyvai kartu atliks vokiškas, angliškas bei afrikietiškas dainas.

VOCALIS – tai aštuonių moterų kolektyvas, jau daugelį metų kartu su choro vadove Conny Christ atlieka nesudėtingus daugiabalsius bažnytinius kūrinius, taip pat airiškas ir afrikietiškas dainas. Kartu su jomis koncertuoja ir gestų choras su klausos negalią turinčiais žmonėmis, kurie “dainuoja” rankomis. Tokiu būdu jausmai, nuotaikos ir melodija perteikiami judesiais, gestais ir mimika.

Choras nuoširdžiai kviečia ateiti į šį renginį!

Skaityti plačiau