Kurčiųjų kultūros aktualijos

Išskirtinė pasaka gestų kalba - „Kakė Makė ir Netvarkos nykštukas“

Išskirtinė pasaka gestų kalba - „Kakė Makė ir Netvarkos nykštukas“

Surdologijos centras pristato išskirtinę pasaką. Ji buvo filmuota "TV Manija" studijoje su Kake Make, Netvarkos nykštuku ir kurčiąja pasakotoja Jurgita Jankute – Meškine. Ši istorija ypatinga tuo, kad Kakė Makė ir Netvarkos nykštukas prabyla lietuvių gestų kalba.
Kviečiame visus žiūrėti „Kakė Makė ir Netvarkos nykštukas“. Surdologijoe centras tikisi, kad ši istorija Jums patiks.

Skaityti plačiau

Šiauliuose atidaryta kurčiųjų kūrybos darbų galerija

Typography

Lapkričio 23 d. Šiauliuose buvo atidaryta kurčiųjų kūrybos darbų galerija „Mozaika“. Galerijos įkūrėjai Šiaulių apskrities gestų kalbos vertėjų centras ir Šiaulių kurčiųjų reabilitacijos centras. Galerijos tikslas – skatinti kurčiųjų kūrybinį aktyvumą ir kūrybiškumą, rengti jų kūrybos darbų parodas, pristatyti visuomenei kurčiųjų kūrybos darbų įvairovę, atskleisti jos savitumą, organizuoti susitikimus su kūrėjais, palaikyti kurčiųjų menininkų kūrybinius ieškojimusi ir iniciatyvas, iniciuoti kurčiųjų kūrėjų integraciją į Lietuvos menininkų bendruomenę. Šiandien pristatyti 13-kos menininkų darbai - Vaclovo Onaičio, Karolio Linkio, Skaistės Cibulskaitės, Arūno Bražinsko, Karolio Simaičio ir kitų.

Skaityti plačiau

Pasaka vaikams gestų kalba „Riešutortas“

Typography

Surdologijos centras pristato dar vieną išverstą knygelę - "Riešutortas". Šią knygą vertė Titas Bartusevičius. Labai džiaugiamės, kad šiame projekte dalyvauja ir jauni bendruomenės nariai. Kviečiame žiūrėti ir pamatyti voveriuko nuotykius.

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Kauno kurčiųjų dramos teatre - spektaklis su titrais

Typography
Skaityti plačiau

Visoje Lietuvoje - psichologės paskaitos apie konfliktus šeimoje

Typography

Ar jaučiate, jog konfliktai jūsų šeimoje: su vyru ar žmona, ar su vaikais, - tampa nevaldomi? Norėtumėte žinoti, kaip elgtis, kad santykiai šeimoje būtų geresni? 

Penkiuose Lietuvos kurčiųjų reabilitacijos centruose bus organizuojamos LKD psichologės Vilmos Narkevičienės paskaitos kurtiesiems apie konfliktus šeimose: "Šeimos santykių psichologija: konfliktai šeimoje". 

Šios paskaitos truks maždaug 2 valandas, jų metu galėsite daugiau sužinoti apie konfliktų valdymą šeimose, padiskutuoti. 

Į šiuos užsiėmimus galite ateiti ir su vaikais, bus savanoriai, kurie juos prižiūrės.

Skaityti plačiau

Ketvirtoji pasaka vaikams gestų kalba!

Typography

Šiandien VšĮ Surdologijos centras pristato lietuvišką pasaką "Trys nuotakos". Ji įdomi ir puikiai iliustruota. Kviečiame žiūrėti.

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.
Projektą įgyvendina VšĮ Surdologijos centras.

Trečioji pasaka vaikams gestų kalba

Typography

VšĮ Surdologijos centras pristato trečią labai įdomią knygą vaikams "Drambliai ėjo į svečius" (E. Daciūtė, I. Dagilė, leidykla "Tikra knyga"). Vaikai galės pasimokyti skaičiuoti ir pažinti didelę dramblių šeimyną.
Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.
Projektą įgyvendina VšĮ Surdologijos centras.

„Meno prieinamumas: muziejai ir bendruomenės“ renginiai Vilniuje, Kaune, Šiauliuose ir Utenoje

Typography

Pirmąkart įgyvendintame Lietuvos dailės muziejų prieinamumo negalią turintiems asmenims tyrime buvo atlikti beveik 100 interviu su įvairias pareigas einančiais muziejų darbuotojais bei įvairias negalias turinčių asmenų atstovais. Tyrime atskleisti muziejų bendruomenėje vyraujantys požiūriai į meno prieinamumo svarbą ir šiuo metu įgyvendinamų prieinamumo didinimo strategijų ypatumai. 
Renginiai bus verčiami į gestų kalbą. 
Registracija: 
goo.gl/mnqMBq 
Renginio programa: goo.gl/wq6vtQ

Video reportažas iš konkurso Super Miestas 2018

Typography

Spalio 27d. Klaipėdoje įvyko kasmetinis konkursas Super Miestas, kuriame Panevėžio miesto komanda jau antrą kartą per trejus metus įrodė, kad yra šauniausia! Kviečiame žiūrėti ištraukas iš šio renginio.

Antroji pasaka vaikams gestų kalba!

Typography

VšĮ Surdologijos centras pristato jau antrąją pasaką iš Lietuvos kultūros tarybos finansuojamo projekto "Įtraukiančios istorijos - lietuviškos pasakos gestų kalba", kurios iliustracijas ir animaciją kūrė Joni Art. Šią pasaką išvertė Monika Kumžaitė. 

Pirmąją pasaką galite rasti čia:

https://bit.ly/2PvJj1h

LKJA kviečia visus į tarptautinį kurčiųjų festivalį “Ateitis be ribų”

Typography

Lietuvos kurčiųjų jaunimo asociacija (LKJA) su džiaugsmu praneša, kad lapkričio 17 d. Kaune organizuoja tarptautinį kurčiųjų festivalį “Ateitis be ribų”. Jame bus daug įdomių paskaitų tarptautine tema - mus ruošiasi aplankyti garbingas svečias. Tai kurčias rusas šokėjas Andrey Dragunov, sužavėjęs pasaulį savo šokiais ir fenomenaliais pirštų judesiais. Taip pat dalyvaus kiti lektoriai - Lukas Gužauskas, Arūnas Bražinskas ir Arnoldas Matulis.

Įėjimas mokamas - 15 eur. Sumokėti galite: Vilniuje - pas Eriką Jočytę, Kaune - pas Brigitą Toleikytę, Klaipėdoje - pas Donatą Vilkaitę. 

Daugiau informacijos ir naujienos apie festivalį: 

https://www.facebook.com/events/273900319928197/

Skaityti plačiau