Kurčiųjų kultūros aktualijos

Amerikiečių kurčiųjų teatro trupė „Quest Visual Theatre“ garstroliuos Lietuvoje!

Amerikiečių kurčiųjų teatro trupė „Quest Visual Theatre“ garstroliuos Lietuvoje!

Tarptautiniu mastu pripažintas „Quest Visual Theatre“ pristatys JAV premjerą „Pasakos ir kiti niekai“, šeimai pritaikytą neverbalinį kūrinį, kuris auditoriją įtraukia į mįslingą ir linksmą kelionę per klasikines visiems žinomas pasakas. „Raudonkepuraitė“, „Trys paršeliai“ ir kitos klasikinės pasakos bei istorijos vaikams atsiskleis naujai šioje juokingoje premjeroje. 

Skaityti plačiau

KKRC užbaigė interaktyvų leidinį "Kurčiųjų istorijos kelias"!

Typography

Finišuoja tęstinis projektas „Kurčiųjų kultūros puoselėjimas interaktyviuose produktuose“. Istoriją, tradicijas ir technologines naujoves sujungęs projektas pristato inovatyvų produktą, skirtą klausos negalią turintiems žmonėms apie juos, jų kultūrą ir meną. Interaktyvus leidinys su papildyta realybe yra pirmasis produktas Lietuvoje prengtas pagal jų specialiuosius poreikius.  Šio leidinio autoriai - Kauno kurčiųjų reabilitaijos centras.

Skaityti plačiau

Kviečiame dalyvauti apklausoje apie kino filmų prieinamumą žmonėms su klausos negalia.

Typography

Kultūros ministerijoje yra vykdomas „Kurk Lietuvai” projektas „Kultūros prieinamumo didinimas žmonėms su klausos ir regos negalia“. Šia apklausa siekiama daugiau sužinoti apie žmonių su klausos negalia poreikius ir lūkesčius pritaikant jiems kino filmus. Todėl kviečiame užpildyti apklausą ir pasidalinti ja su savo organizacijos nariais, kitomis žmones su klausos negalia vienijančiomis nevyriausybinėmis organizacijomis, mokyklomis, grupėmis ar kolektyvais.

 

Skaityti plačiau

Lietuvos kurčiųjų draugija iškilmingai atšventė 80-metį

Typography

Kovo 24-tąją Lietuvos kurčiųjų draugija paminėjo garbingą 80-ties metų jubiliejų, kurio metu įteikė padėkas labiausiai nusipelniusiems mūsų bendruomenei asmenims bei paskelbė labiausiai įvairiose srityse nusipelniusius žmones bei svarbiausius kurčiųjų istorijos įvykius. Galime didžiuotis, jog šio renginio globėja tapo LR Prezidentė Dalia Grybauskaitė, kuri, nors į renginį atvykti negalėjo, tačiau perdavė sveikinimo žodžius.

Šis renginys, įvykęs Vytauto Didžiojo universiteto Didžiojoje salėje, susirinkusių žiūrovų gausa pribloškė net šventės organizatorius: Kęstutį Vaišnorą, Miglę Jaskūnienę, Dovilę Matulienę bei Mykolą Balaišį - ši komanda susirinkusios virš 800 žmonių minios nenumatė net optimistiškiausiose šventės vizijose. Tai tik rodo, kokia ši šventė buvo svarbi mūsų bendruomenei ir kad, esant svarbiai progai, mūsų žmonės išties gali parodyti aktyvumą bei vienybę.

 

Skaityti plačiau

Projekto „Tylos kalba: integruota kūrybinė edukacija klausos negalią turintiems“ rezultatas - el. leidinys apie fotografiją gestų kalba

Typography

Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos parengto projekto „Tylos kalba: integruota kūrybinė edukacija klausos negalią turintiems“ vienas iš puikių rezultatų - el. leidinys „Fotografijos pradžiamokslis klausos negalią turintiems“, kuris pateiktas video formatu su vertimu į lietuvių gestų kalbą. 

http://tyloskalba.smsvb.lt/fotografijos.html

Skaityti plačiau

Laida „Stop juosta“ - su vertimu į gestų kalbą

Typography

VšĮ "7 Kauno dienos" - tai televizijos laidas "STOP juosta" kurianti komanda, kuri Lietuvos radijo ir televizijos žiūrovams (LRT) pristato laidas apie tarpukario Lietuvos modernizmo architektūrą ir už jos slypinčias ano meto nusipelniusių šaliai žmonių istorijas.

Siekdami, kad šios laidos būtų prieinamos visiems Lietuvos žmonėms, VšĮ "7 Kauno dienos" inicijavo projektą, kurio metu sukurtos laidos buvo išverstos į lietuvių gestų kalbą.

Skaityti plačiau

Šiaulių Dviračių muziejuje - gidas gestų kalba.

Typography

Žiūrėkite dviračių muziejaus istoriją gestų kalba. 
Šiaulių „Aušros“ muziejaus padalinyje Dviračių muziejuje nemokamai galite naudotis audio bei e-gidais, kurie suteiks jums galimybę susipažinti su dviračių istorija lietuvių, anglų, rusų ir gestų kalbomis.

LKNUC mokinių ir kolektyvo sveikinimas LKD 80-mečio proga

Typography

LKD 80-mečio proga sulaukėme gražaus video sveikinimo iš Lietuvos kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų ugdymo centro mokinių ir kolektyvo! Didelis ačiū jiems ir kviečiame pasižiūrėti sveikinimą!

Tarp Oskaro laimėtojų - trumpametražis britų filmas apie kurčią mergaitę.

Typography

„Tylus vaikas“ („The silent child“) - tai trumpametražis filmas apie keturmetę kurčią mergaitę Libę (aktorė - kurčioji Maisie Sly), kuri auga girdinčiųjų šeimoje, su šeimos nariais bendraudama sakytine kalba. Dėl to mergaitė augo užsidariusi, tyli, kol vieną dieną į jų namus atėjo socialinė darbuotoja Joanne (Rachel Shenton) ir mergaitę ėmė mokyti gestų kalbos. Taip Libės pasaulis ėmė atsiverti. 

Tai jautrus britų režisieriaus Chriso Overtono filmas, parodantis, jog kurtieji nėra kitokie, nei girdintieji ir kad per gestų kalbą jie gali pasiekti visus savo tikslus ir svajones. Neseniai įvykusiuose Oskarų apdovanojimuose šis filmas pelnė apdovanojimą ir tapo geriausiu šių metų trumpameražiu filmu. 

Pažintinis filmukas vaikams apie Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino laišką su vertimu į gestų kalbą!

Typography

Dalinamės internetinio TV projekto vaikams „Šviesos takeliu“ parengta pažintine laida gestų kalba apie valdovo Gedimino 700 metų senumo laišką, kurį iki kovo 20 dienos dar galima pamatyti Vilnius paveikslų galerijoje! Supažindinkite savo mažuosius su Lietuvos istorija!

Lietuvos didysis kunigaikštis Gediminas siuntė laišką pasauliui, kviesdamas atvažiuoti į Lietuvą geros valios žmones. Šis laiškas - pirmasis rašytinis šaltinis, kuriame pirmą kartą minimas Vilnius - 1323 m. Tai ypatingos vertės ir svarbos dokumentas, kuriam 700 metų. Vilniaus paveikslų galerijoje laišką galite pamatyti iki 2018 m. kovo 20 d. Vaikams ir moksleiviams įėjimas NEMOKAMAS!

Internetinis TV projektas vaikams „Šviesos takeliu“ - tai edukacinės, pažintinės video laidos, skirtos ugdyti ir šviesti vaikus, perteikti moralines vertybes, skatinti vaikus saugiai elgtis gatvėje, tausoti gamtą ir gyvūnus, supažindinti vaikus su Lietuvos kultūros paveldu. Muzikos ir meno terapijos forma skatinsime teigiamas emocijas ir vaikų kūrybinę saviraišką. Projektas „Šviesos takeliu“​ skirtas girdintiems ir klausos sutrikimų turintiems vaikams. Laidos bus verčiamos į lietuvių gestų kalbą. Transliuojama „YouTube“ kanale. 

Šventinis sveikinimas nuo NRD direktorės Astos Kandratavičienės

Typography

Mielieji, Artėjančios gražiausios žiemos šventės – tai atokvėpio, dalijimosi ir atsinaujinimo metas, sniego baltumo naujos pradžios pažadas sau: skambučiu, užrašytu atviruku ar susitikimu parodyti žmogišką šilumą šalia esantiems. Tai puikus laikas bent trumpam sustoti, atsigręžti, įvertinti ir keistis, nes pokyčiai prasideda nuo kiekvieno iš mūsų.Geri darbai suvienija ir sustiprina, o nuoširdumas, drąsinantis žvilgsnis, paguodžiantis žodis ir ištiesta pagalbos ranka suteikia viltį.

 

Skaityti plačiau