Kurtieji interjero specialistai

Klaipėdos siuvimo ir paslaugų verslo mokykloje ruošiami kurtieji interjero specialistai.

Kurtieji interjero specialistai

Video naujienos gestų kalba

Kvietimas dalyvauti projekte

Rumunijos asociacijų sąveiką kviečia dalyvauti įdomiame Grundtvig projekte Eko gestų kalbos jungtis, skirtas plėtoti ekologišką raštingumą, skatinant IT ir Blog‘us, kurie didintų besimokančiųjų (tarp jų ir kurčiųjų) interesus, kurie dalyvaus šiame projekte Rumunijoje 2014 m. birželio 21-29 d.

Skaityti plačiau

Anekdotų šou

Balandžio 5 d. 15 val. Vilniaus kurčiųjų reabilitacijos centras ir ViKJO visus kurčiųjų bendruomenės narius kvietė į ,,Anekdotų šventę“.

Dėmesio - sukčiai!!!

Saugokitės internetinių sukčių.

Europos sveikatos draudimo kortelė

Informacija apie Europos sveikatos draudimo kortelę.

Tvoros prie vandens telkinių

Pasikeitė tvarka dėl tvoros prie vandens telkinių statymo.

Paslaugos internete www.epaslaugos.lt

Pasinaudodamos interneto teikiamomis mums galimybėmis, valdžios institucijos kasmet pasiūlo naujų e. paslaugų. Žinoma, svarbu ne tik perkelti paslaugas į elektroninę erdvę, bet ir padaryti jas lengvai surandamas.

Šiuo tikslu sukurtas valdžios teikiamų e. paslaugų portalas – Elektroniniai valdžios vartai, pasiekiami adresu www.epaslaugos.lt. Portale, kurį administruoja Informacinės visuomenės plėtros komitetas prie Susisiekimo ministerijos, galima rasti informaciją ir nuorodas į visas svarbiausias Lietuvoje teikiamas viešąsias ir administracines e. paslaugas. Dalį jų galima užsisakyti pačiame portale, o jei paslauga užsakoma tik jos teikėjo tinklapyje, į jį vartotojas nukreipiamas automatiškai.

Norimos paslaugos paieškos neužtrunka, nes svetainės struktūra sukurta taip, kad būtų nesudėtingai suprantama naudotojui. Elektroninių valdžios vartų pagrindiniame puslapyje pateikiamos trys portalo naudotojų grupės: „Gyventojams“, „Verslo subjektams“, „Paslaugų teikėjams“.

Spustelėjęs vieną iš pateikiamų Elektroninių valdžios vartų naudotojų grupių nuorodų, asmuo nukreipiamas į pasirinktą portalo naudotojo sritį, kurioje yra pateikiama konkrečiai naudotojų grupei skirta informacija ir paslaugos.

Siekiant supaprastinti portalo naudojimą, įdiegta galimybė populiariausias paslaugas peržiūrėti spustelėjus nuorodą „Populiariausios“. Rečiau naudojamas paslaugas galima rasti ieškant pagal kategorijas, pavyzdžiui, „Migracija“, „Mokesčiai“ ir kt.

Norėdami naudotis e. paslaugomis, vartotojai turi patvirtinti savo tapatybę per Elektroninių valdžios vartų portalą. Tai galima padaryti:
• pasinaudojant Lietuvos bankų elektroninės bankininkystės sistemomis;
• pasinaudojant e. parašu (plačiau).
 

 

Kurčiųjų kultūros aktualijos

Kvietimas dalyvauti projekte

Rumunijos asociacijų sąveiką kviečia dalyvauti įdomiame Grundtvig projekte Eko gestų kalbos jungtis, skirtas plėtoti ekologišką raštingumą, skatinant IT ir Blog‘us, kurie didintų besimokančiųjų (tarp jų ir kurčiųjų) interesus, kurie dalyvaus šiame projekte Rumunijoje 2014 m. birželio 21-29 d.

Skaityti plačiau

Girdinčiųjų visuomenei „Akiratis“ - langas į kurčiųjų pasaulį (su vertimu į gestų kalbą)

Spausdintos informacijos sklaidos misiją kas mėnesį atlieka Lietuvos kurčiųjų draugijos leidžiamas mėnraštis „Akiratis“. Šis svarbus informacijos šaltinis, pateikiantis kurtiesiems aktualią informaciją, yra ta vienintelė gija, jungianti visą Lietuvos kurčiųjų bendruomenę. 

Skaityti plačiau

Trumpos kovo mėnesio kultūros, socialinės, ugdymo aktualijos

VASAROS LAIKAS. Šio mėnesio paskutinį sekmadienį, kovo 30 d., Lietuvoje septyniems mėnesiams bus įvestas vasaros laikas. Vasaros laikas įvedamas kasmet - paskutinį kovo sekmadienį trečią valandą nakties laikrodžių rodyklės pasukamos vieną valandą į priekį.

Skaityti plačiau

Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinėje mokykloje lankysis svečiai iš JAV ambasados

Kovo 31 d.  (pirmadienį) 10.00  - 11.30 val.  Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinėje mokykloje, adresu Parko g. 19, Panevėžys, lankysis svečiai iš JAV ambasados.

Skaityti plačiau

Surdopedagogo pamoka „Aš turiu kalbančias rankas“

Panevėžio Alfonso Lipniūno progimnazijos 1b klasės mokiniams vyko netradicinė pamoka, kurioje mokiniais tapo ir mokyklos direktorė Vilma Petrulevičienė, sesuo Kristina Mikalauskaitė, socialinė pedagogė Vaida Imbrasienė, klasės mokytoja Danguolė Kviliūnienė.

Skaityti plačiau

Kurtieji veržiasi būti virėjais

Vilniaus technologijų mokymo ir reabilitacijos centre (VTMRC) virėjo profesija yra viena populiariausių. Nuo 2004 m., kai ji įdiegta, čia jau parengtas 71 absolventas.
 

Skaityti plačiau

Kurtieji pasaulyje

„Tylioji“ kirpykla: kaip dirba negalią turintis žmogus (su vertimu į gestų kalbą)

Kirpyklos „Nadin“, kurios visi darbuotojai turi klausos negalią, savininkai RIA Naujienų spec. korespondentei Inai Finočkai papasakojo apie tai, ar reikia mokėti gestų kalbą norint apsilankyti pas neprigirdintį kirpėją, ar klausos negalia trukdo dirbti ir ką reiškia būti socialinės įmonės savininku Maskvoje.

Skaityti plačiau

Drisana Levitzke-Gray - Australijos kurčiųjų gynėja (su vertimu į gestų kalbą)

Drisana Levitzke-Gray užaugo kurčiųjų šeimoje, todėl kurčiųjų gynėja ji tapo natūraliai. Šioje srityje ji jau padarė nuostabią karjerą.
 

Skaityti plačiau

Leningrado blokada ir jos poveikis kurčiųjų gyvenimui

Tatjana Davidenko (kurčioji, kilusi iš kurčiųjų šeimos), pasakodama savo mamos, kitų giminaičių bei jų draugų gyvenimo istorijas, kartu perteikia ir kitų kurčiųjų gyvenimą Antrojo pasaulinio karo metais.

Skaityti plačiau

Dizaineris Just LeBlanc

Projekto ,,Runaway“ 12-asis sezonas prasidėjo 2013-ųjų liepos 18 dieną bei tęsėsi iki spalio 17 dienos. Pirmą kartą istorijoje kurčiasis dizaineris dalyvavo konkurse, tai - Justin LeBlanc iš Šiaurės Karolinos.

Skaityti plačiau

Pasitikėjimas savimi

Dažnai kurtieji vaikai susiduria su savivertės problemomis. Todėl tėvai turėtų padėti mažiesiems siekti pasitikėjimo savimi. Dalinamės tėvų, auginančių kurčia vaiką, patirtimi.

Skaityti plačiau

Kurčiųjų emocijos

Auginant kurčią vaiką, labai svarbu, kad jis galėtų mums išreikšti savo emocijas. Bendravimo barjerai dažnai trukdo tai padaryti. Kurčiųjų vaikų tėvai dažnai patiria sunkumų, kol atranda tinkamą mokymą atpažinti emocijas. Pateiksime tėvų, auginančių kurčius vaikus, patirtį. Čia aprašomos įvairios strategijos: atpažinti emocijas pasakojimų ir knygų, veido išraiškos ir gestus pagalba, kad emocinis žodynas būtų įtrauktas į kalbos mokymą.

Skaityti plačiau

Šalies kultūros aktualijos

Vienoje parodoje – 6 ryškiausios šiuolaikinės Lietuvos dailės figūros

Balandžio 18 d., penktadienį, 18.30 galerijoje „Juškus Gallery“ (B. Radvilaitės g. 6B, Vilnius) įvyks bendra Vilmanto Mackevičiaus, Žygimanto Augustino, Sauliaus Dastiko, Ramondo Martinėno, Dalios Kasčiūnaitės ir Monikos Furmanavičiūtės paroda.

Skaityti plačiau

Neringos bendruomenė neteko dailininko Eduardo Jonušo

Balandžio 17-tosios rytą mirė Neringos miesto garbės pilietis, Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Riterio kryžiaus kavalierius, pirmasis Liudviko Rėzos kultūros ir meno premijos laureatas dailininkas Eduardas Jonušas.

Skaityti plačiau

Dainų šventė: Šokių diena dovanos daugiau kaip septynis tūkstančius atlikėjų šypsenų

Daugiau nei 7,5 tūkstančių šokėjų, spalvingi tautiniai drabužiai, nuotaikinga muzika ir įspūdingos tūkstantinės šokėjų kompozicijos, – tokią dovaną publikai šių metų liepos 5 dieną LFF stadione rengia jubiliejinės Dainų šventės organizatoriai.

Skaityti plačiau

Kultūros dienos proga bus įteikiami Garbės ženklai „Nešk savo šviesą ir tikėk“

Pasaulinės kultūros dienos proga balandžio 15 dieną, antradienį, 16 val. Kultūros ministerijos Baltojoje salėje bus įteikiami Garbės ženklai „Nešk savo šviesą ir tikėk“.

Skaityti plačiau

Vilniuje – paskaita „Bekešo kalno paslaptys ir praradimai“

Balandžio 16 d. (trečiadienį) 16 val. Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos galerijoje (Šv. Jono g. 11, Vilnius)visi entuziastai ir specialistai kviečiami į viešą paskaitą apie Bekešo kalną.

Skaityti plačiau

19-asis „Kino pavasaris“: džiuginantys rekordai, tarptautinis įvertinimas ir nauji iššūkiai

Tarptautinis Vilniaus kino festivalis „Kino pavasaris“ šiemet filmų ir renginių gausa ne tik džiugino ištikimus savo lankytojus, bet ir skaičiuoja naujus rekordus, kurių sulaukė pateikęs 249 filmus.

Skaityti plačiau

Mūsų žmonės

Pažintis su būsima kurčiųjų psichologe Indre

Vos į kabinetą įžengia Lietuvos edukologijos universiteto (toliau - LEU) trečiakursė Indrė Mikalauskaitė, padvelkia lengvumu. Pirmą klausimą užduoda mergina: „Kaip apie mane sužinojote?“ Prieš atsakydama padelsiu, grožėdamasi iš veido beveik nedingstančia pašnekovės šypsena.

Skaityti plačiau

Dosnūs sportinių pergalių metai

Susitikti su keturiskart kurčiųjų olimpinių žaidynių prizininke Sonata Bareikiene planavome dar žiemą, bet pavyko tik pavasarį. Pakalbinti didelę tarptautinių varžybų patirtį turinčią sportininkę pasiūlė Lietuvos kurčiųjų sporto komiteto prezidentas A.Jasiūnas.

Skaityti plačiau

A.Jurkša gavo garbingą apdovanojimą

Kauno kurčiųjų sporto klubo „Tyla“ pirmininkas Algirdas Jurkša apdovanotas II laipsnio Santakos garbės ženklu. Tai vienas garbingiausių miestiečių apdovanojimų.

Skaityti plačiau

Žmonių sielų gydytoja

Dviejų valandų pokalbio laikas su Rasa Norkute praėjo stulbinamai greitai. Taigi mėginsiu kuo aiškiau pateikti šios be galo įdomios moters gyvenimo portretą. Nors sulaukusi garbaus ir gražaus amžiaus, ji tebeturi aštrų protą, puikią atmintį ir didelį potencialą.

Skaityti plačiau

Graži dviejų kartų šeima

Apie gražią, darnią kauniečių Švedų šeimą žino dažnas Kauno kurčiųjų bendruomenės narys. Užuominomis apie Švedus kalbantis su artimesniais klausos negalią turinčiais kaimynais daugelis patikslindavo, kad iš tikro Švedų šeimos Kaune yra dvi – jaunieji Švedai ir senjorai Švedai. Tai puikūs, įdomūs ir darbštūs žmones. Turėdami sunkią klausos negalią, jie sugebėjo atsidurti veikliausių ir pavyzdingiausių bendruomenės narių gretose.

Skaityti plačiau

Sportuoja dėl vidinio poreikio

Gerą nuotaiką, puikią formą Gražina Jočytė palaiko sportinėmis treniruotėmis ir sveiku gyvenimo būdu. Pokalbio metu mergina žavėjo paprastumu ir pašnekesio metu dažnai jos gražių bruožų veidą puošė nuoširdi, šilta šypsena.

Skaityti plačiau

Knygų lentyna

Arūnas Streikus. „Likę trise leidžiam vakarą tyliai svajodami“: apie autentiškas partizanų karo kasdienybės šukes

Lakoniškose Vaičėno dienoraščių pastabose partizanų likimo dramatizmas atsiskleidžia daug pilniau nei ilgiausiuose traktatuose apie pasipriešinimo prasmę ir herojiškumą.

Skaityti plačiau

Cristof Polo. Šiltųjų kraštų Donelaitis: kaip „Metai“ surado vietą ispanų kalboje

Šis Metų vertimas kviečia įsivaizduoti tokį šiltųjų kraštų Donelaitį. Lyg liuteronų pastorius persikeltų iš savo Tolminkiemio, iš kurio nepajudėjo didžiąją savo gyvenimo dalį, į ispaniškai andalūzišką peizažą.

Skaityti plačiau

Vytauto Landsbergio prozos knygoje apie tai ko nėra, bet kas labai yra

Šioje knygoje rašytojas Landsbergis irgi yra atpažįstamas – iš pasakojimo intonacijų, temų ir idėjų, iš nepakartojamo stiliaus ir gebėjimo žaisti net tokiais motyvais, su kuriais reikia elgtis labai subtiliai.

Skaityti plačiau

Monografija apie elitų požiūrį į ES bei europietiškumą

Knygos „Elitų Europa: tapatybių ir interesų kaleidoskopas“ autoriai nagrinėja nacionalinius Europos Sąjungos (ES) valstybių elitus ir jų požiūrius į ES ir europietiškumą.

Skaityti plačiau

Iliustruotas gidas po postmodernizmą

„Įvadas į postmodernizmą“ grąžina idėją į pačias jo ištakas. Knyga supažindina mus su nemažai keisčiausių ir įstabiausių pastarųjų šimto metų žmonių, įvykių ir minčių: meno srityje susipažinsime su konstruktyvizmu, konceptualiuoju menu...

Skaityti plačiau

Dalai Lamos įžvalgos apie meilę ir gerumą

Išmintingieji galvoja apie kitus ir kiek galėdami jiems padeda, todėl patys yra laimingi. Meilė ir atjauta naudinga ir jums, ir kitiems. Kai esate geri kitiems, jūsų protas ir širdis pasineria į ramybę.

Skaityti plačiau

Religija

Bažnyčios ABC. Velykų tridienis. Didysis penktadienis

Didįjį penktadienį nuo ankstyvosios krikščionybės laikų minimi Kristaus kančios ir mirties įvykiai, sekant Evangelijos pagal Joną chronologija.

Skaityti plačiau

Naujasis nuncijus Lietuvoje: „Nuostabu matyti atgimstančią Bažnyčią“

„Indijoje mačiau naujai gimstančią Bažnyčią. Kanadoje, deja, ji patiria sąstingį“, – sakė arkivyskupas. Kalbėdamas apie Lietuvą nuncijus teigė, jog, jo žiniomis, Bažnyčia čia išgyveno ypatingą patirtį ir dar tik atgimsta po sunkios traumos.

Skaityti plačiau

Į Lietuvą atvyko naujasis nuncijus

Šventojo Tėvo atstovą Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje šiandien 14 val. Vilniaus oro uoste pasitiks Lietuvos vyskupai.

Skaityti plačiau

Vytautas Markūnas: „Iš saleziečių išmokau džiaugtis“

Lietuvoje jutau ir daug prietarų žmonėse, kurie prisiartindavo prie relikvijų. Tačiau, pavyzdžiui, būdamas Kretingoje, matydamas gyvą bendruomenę, mačiau ir su kokiu didžiuliu džiaugsmu žmonės laukė relikvijų, mačiau norą susipažinti.

Skaityti plačiau

Nustokite sakyti, kad Katalikų Bažnyčia atmeta gimstamumo kontrolę

Problema ta, kad neaiškus pats „gimstamumo kontrolės“ terminas. Ar Bažnyčia prieštarauja „gimstamumo kontrolei“, priklauso nuo to, ką tiksliai toji frazė nurodo.

Skaityti plačiau

Kun. Vytenis Vaškelis. Raidė užmuša – dvasia gaivina

Neseniai įvykęs įtakingo Švedijos „Gyvenimo žodžio“ bažnyčios pastoriaus Ulfo Ekmano ir jo žmonos Brigitos perėjimas į Katalikų Bažnyčią vertas krikščioniško apmąstymo.

Skaityti plačiau

Surdologijos centro konsultacijos

VšĮ Surdologijos centras – tai Lietuvos kurčiųjų draugijos įstaiga, atsakinga už metodinės medžiagos gestų kalba rengimą, gestų kalbos puoselėjimą ir jos mokymą.
Surdologijos centras pradeda teikti konsultacijas gestų kalbos klausimais kurtiesiems ir girdintiesiems visuomenės nariams.

Lietuvių gestų kalbos vertėjai, kurtieji ir girdintieji bendruomenės nariai, savo klausimus Surdologijos centrui galite teikti jums patogiausiu būdu:

  • siųsti elektroniniu paštu surdo.info@gmail.com

  • skambinti ar siųsti SMS žinutes numeriu 8 613 05 011

  • skambinti WEB kameromis. Skype adresas surdologijos.centras

Atsakymai bus pateikiami Surdologijos centro internetiniame puslapyje http://www.lkd.lt/enews/id-surdologijos_centro_konsultacijos_video.html per dešimt darbo dienų.

Anonimiškumą garantuojame. Laukiame Jūsų klausimų!

Surdologijos centro darbuotojai

Kaip gestų kalba pasakyti sveikinimą su Šv. Kalėdom, Naujaisiais metais, palinkėti džiaugsmo ir t.t.?

Į klausimą atsako Surdologijos centro darbuotoja Loreta Ignatavičienė:

Jeigu norite išversti sveikinimus iš lietuvių kalbos į gestų kalbą, nereikia versti žodžių ir, su... Pavyzdžiui, galite sakyti: sveikinu su Kalėdom, Naujaisiais metais. Linkiu laimės, pinigų, meilės, sveikatos, džiaugsmo.

Skaityti plačiau

Kaip pašaukti kurčią žmogų gestų kalba? Ar mandagu jam mojuoti? Gestų kalbos nemoku. Neseniai mane supažindino su kurčiuoju. Paskui aš turėjau išeiti, o kurčiasis buvo nusisukęs. Aš nežinojau, kaip jį pašaukti, todėl išėjau be atsisveikinimo.

Atsakymas iš Surdologijos centro parengto DVD leidinio ,,Kurčiųjų kultūra“. Tekstinės medžiagos rengėja Švietimo pagalbos, vertinimo ir konsultavimo skyriaus vedėja Daiva Burkauskienė:

Girdintieji naudojasi balsu, kad atkreiptų kito asmens dėmesį. Kurčiųjų kultūroje naudojamos kitos dėmesio atkreipimo priemonės: patapšnojimas per petį (dažniausiai tai daroma du kartus), mojavimas ranka į konkretaus žmogaus pusę, beldimas į stalą ar trepsėjimas koja į grindis (vibracija padeda atkreipti žmogaus dėmesį), prašymas šalia esančio asmens, kad patapšnotų per petį žmogui, kurį norime pakviesti, šviesos uždegimas patalpoje, lengvo daikto metimas į konkretų, gerai pažįstamą asmenį.

Skaityti plačiau

Ar kurtieji vaikai kurčiųjų mokyklose yra mokomi gestų kalba?

Informacija iš Lietuvos kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų ugdymo centro internetinio puslapio http://www.deafcenter.lt/about_new.php?page_menu=17&page_id=37&lng=LT:

Mokiniai, turintys klausos sutrikimą, mokomi ir šių specifinių dalykų – gestų kalbos, dalykinės – praktinės veiklos, muzikos ritmikos, sakytinės kalbos. Kurtieji ir neprigirdintieji mokomi vienos užsienio kalbos nuo 5 klasės. Mokymo forma – dieninė. Mokymo kalbos – lietuvių ir lietuvių gestų kalba.

Skaityti plačiau

Kas yra kalkinė kalba?

Informacija iš Mantrimo Danieliaus knygos ,,Lietuvių gestotyros pagrindai“ (Vilnius, 2004, 14-16 psl.):

,,Kalkine kalba vadinama tokia kalbėjimo forma, kai kalbant žodine kalba kiekvienam žodžiui rodomas atitinkamas gestas. Kartais kalkinė kalba laikoma gestų kalbos rūšimi.

Skaityti plačiau

Kas, kada ir kaip užfiksuoja ir įtraukia į vartotinų gestų sąrašą naujus gestus?

Į klausimą atsako LKNUC Metodinių priemonių rengimo ir gestotyros skyriaus l.e.p. vedėja Virginija Kavaliauskaitė:

Lietuvių gestų kalbos žodyną rengia gestų kalbos specialistai.

Skaityti plačiau

Nacionalinė žmonių su negalia socialinės integracijos programa

2014 metai

2014 metų neįgaliųjų asociacijų veiklos rėmimo projektas.

2014 metų neįgaliųjų asociacijų veiklos rėmimo projekto darbuotojai.

Skaityti plačiau

Lietuvos kurčiųjų draugijos 2013 m. veiklos ataskaita

Lietuvos kurčiųjų draugijos 2013 m. veiklos ataskaita.

Skaityti plačiau

2013 m. neįgaliųjų asociacijų veiklos rėmimo projekto įgyvendinimas

2013 m. neįgaliųjų asociacijų veiklos rėmimo projekto įgyvendinimas.

Skaityti plačiau

Kauno kurčiųjų reabilitacijos centro ataskaita

Kauno kurčiųjų reabilitacijos centro ataskaita.

Skaityti plačiau

Klaipedos kurčiųjų reabilitacijos centro ataskaita

Klaipedos kurčiųjų reabilitacijos centro ataskaita.

Skaityti plačiau

Vilniaus kurčiųjų reabilitacijos centro ataskaita

Vilniaus kurčiųjų reabilitacijos centro ataskaita.
 

Skaityti plačiau

Lietuvių gestų kalbos vartojimo ir vertėjų paslaugų teikimo 2009-2012 metų programa

2012 metai

Skaityti plačiau

2011 metai

Skaityti plačiau

Projektas "Darbo link"

„Darbo link“ jau baigtas įgyvendinti

Respublikinio kurčiųjų reabilitacijos centro (RKRC) rengtas ir 36 mėnesius vykdytas ES struktūrinių fondų projektas „Darbo link“ jau baigtas įgyvendinti.

Skaityti plačiau

Projekto „Darbo link“ rezultatai pranoko lūkesčius

Typography


VšĮ Respublikinis kurčiųjų reabilitacijos centras nuo 2009 m. kovo mėnesio vykdo trejų metų trukmės Europos Sąjungos struktūrinių fondų finansuojamą projektą „Darbo link“ – tarpininkavimo paslaugų įdarbinant asmenis su klausos negalia plėtra“. .
 

Skaityti plačiau

Diskusijoje – įdarbinimo tarpininkų perspektyvos

Typography


Gruodžio 22 d. Vilniuje, Lietuvos kurčiųjų draugijos patalpose (Šv. Kazimero g. 3), buvo surengta apskritojo stalo diskusija „Projekto „Darbo link“ tęstinumas – tai perspektyvus bendradarbiavimas su darbo birža“.

Skaityti plačiau

Atraskime vieni kitus. Dirbkime kartu

Atraskime vieni kitus. Dirbkime kartu. Skaityti plačiau

Atraskime vieni kitus. Dirbkime kartu

Atraskime vieni kitus. Dirbkime kartu. Skaityti plačiau

Atraskime vieni kitus. Dirbkime kartu.

Atraskime vieni kitus. Dirbkime kartu. Skaityti plačiau

Kiti projektai

Stiprins kompetencijas, finansinį savarankiškumą

Lietuvos kurčiųjų draugija (LKD) kartu su partneriu - Respublikiniu kurčiųjų reabilitacijos centru 2013 m. sausio 11 d. pasirašė sutartį ir iki 2014 m. birželio 8 d. įgyvendins Lietuvos Respublikos ir Šveicarijos Konfederacijos bendradarbiavimo programos nevyriausybinių organizacijų subsidijų schemos paprojektį „STIPRŪS IR MATOMI BŪDAMI KARTU – Lietuvos kurčiųjų draugijos institucinių gebėjimų stiprinimas“ (Nr. CH-5-FM-1/84).

Skaityti plačiau

Šiauliečių projektas padės ugdyti moksleivių ekologinę kultūrą

Šiaulių sutrikusios klausos vaikų ugdymo centras kartu su partneriais iš Kipro, Maltos, Italijos, Bulgarijos ir Slovakijos vykdo Comenius daugiašalės partnerystės projektą ,,It‘s fun to be IN and GREEN!.“ („Smagu ŽALIAISIAIS būti KARTU!.“). Projektas finansuojamas Europos Sąjungos Mokymosi visą gyvenimą programos, kurią Lietuvoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas, lėšomis. Projekto trukmė - 2 metai. Projekto vertė - 24 000 eurų.

Skaityti plačiau

Lietuvos kurčiųjų sistemos specialistai tobulinosi Graikijoje

Šiais metais Lietuvos kurčiųjų draugija kartu su Lietuvos ir Graikijos partneriais laimėjo Švietimo mainų paramos fondo skelbtą Leonardo da Vinci mobilumo projektą ,,Patirties tiltas per Europą“ – kurčių ir neįgalių žmonių įdarbinimo specialistų (tarpininkų) kvalifikacijos tobulinimas europinėje dimensijoje – Graikijos patirtis. Projekto trukmė – 7 mėnesiai. Projekto vertė – 24 161 euras.

Skaityti plačiau

Projekto „Skleiskite gestą“ partnerystė plečiasi

Spalio mėnesį, po dvejų metų pertraukos, vėl startavo Leonardo da Vinči partnerystės tinklų projektas „Skleiskite gestą - profesinės gestų kalbos sklaida Europoje“ („SpreadtheSign–disseminationin Europe of Vocational Sign Language“, toliau – projektas „Skleiskite gestą“).

Skaityti plačiau

Atrinkti specialistai, savo kvalifikaciją kelsiantys Graikijoje

Vykdant 2012 m. Leonardio da Vinci mobilumo projekto ,,Patirties tiltas per Europą“ – kurčių ir neįgalių žmonių įdarbinimo specialistų (tarpininkų) kvalifikacijos tobulinimas Europos dimensijoje – Graikijos patirtis veiklas buvo paskelbta dalyvių atranka kelti savo kvalifikaciją ir pagilinti žinias kurčiųjų ir neįgaliųjų įdarbinimo srityje Graikijos sostinėje Atėnuose lapkričio 16-29 d.

Skaityti plačiau

Įdarbinimo specialistai kvalifikaciją tobulins Graikijoje

2012 m. Lietuvos Kurčiųjų Draugija laimėjo Leonardo Da Vinci mobilumo projektą ,,Patirties tiltas per Europą“ – kurčių ir neįgalių žmonių įdarbinimo specialistų (tarpininkų) kvalifikacijos tobulinimas Europos dimensijoje – Graikijos patirtis.

Skaityti plačiau

Socialinės naujienos

Atnaujinamas lėšų skyrimas į Lietuvą grįžtančių tremtinių aprūpinimui gyvenamuoju būstu

Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė per apskrito stalo diskusiją su politinių kalinių ir tremtinių atstovais pasidžiaugė, kad šiemet vėl atnaujinamas lėšų skyrimas į Lietuvą grįžtančių tremtinių bei jų šeimos narių gyvenamajam būstui įsigyti.

Skaityti plačiau

Lietuvos atstovas pirmą kartą gali tapti JT neįgaliųjų teisių komiteto nariu

Lietuva turi realią galimybę pirmą kartą šalies istorijoje turėti savo atstovą Jungtinių Tautų (JT) neįgaliųjų teisių komitete.

Skaityti plačiau

Prieglobsčio, migracijos ir integracijos fondo programai – 44 milijonai litų

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijoje vykusiame darbo grupės, skirtos Prieglobsčio, migracijos ir integracijos fondo nacionalinei 2014–2020 m. programai parengti

Skaityti plačiau

Siūloma verslui mažinti administracinę naštą

 LR Trišalės tarybos posėdyje socialiniai partneriai aptarė Darbo kodekso pakeitimus, kuriais bus mažinama administracinė našta verslui, tobulinami darbo santykiai.

Skaityti plačiau

Ministerijoje pristatyti svarbiausi euro įvedimo aspektai

 Socialinės apsaugos ir darbo ministerijoje vyko susitikimas su pavaldžių įstaigų vadovais, kuriame Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos kanclerė Danguolė Juozapavičienė pristatė svarbiausius pasiruošimo euro įvedimui darbus socialinės apsaugos ir darbo sistemoje.

Skaityti plačiau

Ministerijoje aptartas vaikų teisių apsaugos politikos įgyvendinimas ir tolimesni planai

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijoje įvyko miestų (rajonų) savivaldybių administracijų vaiko teisių apsaugos skyrių ir atestuotų globėjų ir įtėvių mokymo bei konsultavimo (GIMK) socialinių darbuotojų susitikimas, kurio metu aptarti jautrūs su vaiko teisių apsauga susiję klausimai ir pristatytos veiklos gairės ateičiai.

Skaityti plačiau

Sportas

Kurčiųjų jaunimo krepšinis: tarptautiniai startai neblogi

2013 m. lapkričio 28-30 d. Pesaro mieste (Italija) vyko Tarptautinės kurčiųjų krepšinio federacijos (angl. trumpinys – DIBF) taurės varžybos. Čia varžėsi klubinės komandos. Kadangi neseniai Turkijoje turėjęs būti surengtas kurčiųjų jaunimo krepšinio čempionatas dėl šeimininkų kaltės nevyko, Lietuvos kurčiųjų sporto komitetas, norėdamas kompensuoti jaunimui nuostolį, delegavo jį į suaugusiųjų varžybas.

Skaityti plačiau

Balsuok ir išrink Metų sportininką

Kviečiame aktyviai balsuoti už Lietuvos kurčiųjų vyrų krepšinio rinktinę. 

http://www.lrytas.lt/sportas/startai/balsuok-ir-isrink-metu-sportininka.htm

 

Skaityti plačiau

Baigėsi šalies kurčiųjų salės futbolo čempionatas

Spalio 26-27 d. Klaipėdoje vyko Lietuvos kurčiųjų salės futbolo čempionatas.
 

Skaityti plačiau

Lietuvių triumfas olimpinėse žaidynėse

Iš Bulgarijos sostinėje Sofijoje vykusių 22-ųjų kurčiųjų olimpinių žaidynių mūsų sportininkai grįžo su 13 medalių komplektu. Jie iškovojo 4 aukso, 5 sidabro ir 4 bronzos apdovanojimus. Tarp 94 žaidynėse dalyvavusių šalių lietuviai komandinėje įskaitoje buvo dešimti.

Skaityti plačiau

Vyrų veteranų krepšininkai parsivežė bronzą

Skaityti plačiau

Lietuvos kurčiųjų paplūdimio tinklinio čempionatas

2013 m. rugpjūčio 16 – 18 d. Lietuvos kurčiųjų sporto komitetas Palangoje surengė respublikinį kurčiųjų paplūdimio čempionatą. Jame varžėsi 6 moterų ir 13 vyrų komandų (12 lietuvių ir 1 estų komanda).

Skaityti plačiau

Skelbimai

Reikalingos siuvėjos

Stabiliai dirbančiai kurčiųjų įmonei „Vikada“ reikalingos siuvėjos.

Vidutinis atlyginimas – 1500 Lt.


Mūsų įmonėje geros darbo ir poilsio sąlygos. Su kurčiaisiais dirba ir rūpimus klausimus padeda spręsti personalo darbuotoja, vertėjos.

Kreiptis: UAB „Vikada“ Kauno g. 32, Vilnius, tel. 8612 45322, 233 8353.

 

 

Skaityti plačiau

LKD ragina dalintis

Lietuvos kurčiųjų draugija rengia istorinį dokumentinį filmą apie organizaciją. Todėl prašo visus, dalyvavusius ir išsaugojusius juostoje svarbius istorinius įvykius arba turinčius Draugijos istoriją menančių retų nuotraukų, paskolinti visa tai savo kurčiųjų reabilitacijos centro ar pirminės kurčiųjų organizacijos vadovui. Jie medžiagą perduos LKD.

LKD prezidentė Roma Klečkovskaja asmeniškai garantuoja, kad archyvinė medžiaga Vilniuje, centrinėje būstinėje bus nukopijuota, o originalai grąžinti siuntėjui.

Jeigu norite pasitikslinti, ar Jūsų filmuota ar fotografuota medžiaga turi išliekamosios vertės, galite pasitarti su prezidente. Jai galima skambinti per vertėją tel. (8 5) 262 8115  arba rašyti elektroniniu adresu roma.kleckovskaja@lkd.lt.

Nelikite abejingi Draugijos istorijai. Kartu galime sukurti vertybę sau ir ateinančioms kartoms.

    Rengėjai

 

 

Skaityti plačiau

Sveikata

Mokslininkų atradimas gali pakeisti tuberkuliozės gydymą

 Vitaminas A gali vaidinti svarbų vaidmenį kovojant su tuberkulioze, rodo naujas JAV mokslininkų atliktas tyrimas.

Skaityti plačiau

Sveikatos reikalų komitetas siūlo drausti parduoti alkoholinius gėrimus asmenims iki 20 metų

  Vakar Seimo Sveikatos reikalų komitetas svarstė Alkoholio kontrolės įstatymo 18 ir 22 straipsnių pakeitimo įstatymo projektą Nr. XIIP-978 ir Administracinių teisės pažeidimų kodekso papildymo 1801 straipsniu įstatymo projektą Nr. XIIP-979, kuriais siekiama mažinti alkoholinių gėrimų prieinamumą ir vartojimą vaikų ir jaunimo tarpe bei su tuo susijusią bendrą alkoholio vartojimo sąlygojamą žalą.

Skaityti plačiau

Aiškėja, kur Lietuvoje gyventojų patiriamo streso lygis didžiausias

  Įpusėjęs nacionalinis streso testas atskleidžia, kurioje Lietuvos apskrityje gyventojai patiria aukščiausią streso lygį.

Skaityti plačiau

Jurga Žiugždienė. Kaip nenumirti sveikam

Beveik prieš du mėnesius minėjome dar popiežiaus Jono Pauliaus II paskelbtą Pasaulinę ligonių dieną (vasario 11-ąją). Šiandien gi – balandžio septintoji  –  Pasaulinė sveikatos diena, įtvirtinta Pasaulinės sveikatos organizacijos.

Skaityti plačiau

Į ką svarbu atkreipti dėmesį renkantis maistą?

 Ar atidžiai skaitote maisto produktų etiketes? Ką iš tikrųjų jose reiškia raidė „E“ su skirtingais numeriais? 

Skaityti plačiau

Uždraudus rūkyti viešose vietose, mažėja su tabaku susijusių ligų

Uždraudus rūkymą viešose vietose, mažėja astmos susirgimų ir kitų su rūkymų susijusių ligų skaičius, rašo BBC. Lietuvoje tokio tipo įstatymai taikomi kelerius metus.

Skaityti plačiau

Leidiniai

“Mano gestukai” skirti iki mokyklinio amžiaus vaikams bei jų tėveliams, mokytojams mokantis savo pirmųjų gestų

Vaikų lietuvių gestų kalbos žodynėlis

Spauskite nuorodą ir atsisiųskite Vaikų lietuvių gestų kalbos žodynėlis. Peržiūrai naudokite Adobe Acrobat programą.

Lietuvos kurčiųjų draugijai - 70 metų

Informacinis leidinys
Komentuoti

Komentarai ()

Jūsų komentaras

Video laikmenos (formatas .flv):


Saugos skaičius : [ 6 ]