LKD prezidentės Romos Klečkovskajos sveikinimas

Sveikiname Jus ir Jūsų artimuosius su Šv. Kalėdomis ir Naujaisiais metais. 

LKD prezidentės Romos Klečkovskajos sveikinimas

Video naujienos gestų kalba

Valdybos posėdis. Priešgaisrinė tarnyba

Dėl paslaugų būtinumo NVO

Gabrielės Valaitytės meno paroda

Garbės sienos atidengimas

Informacija dėl mokesčių

Neįgaliųjų atstovų susitikimas su politikais

Kurčiųjų kultūros aktualijos

Socialinės apsaugos ir darbo ministrės A. Pabedinskienės sveikinimas su šv. Kalėdomis ir Naujaisiais metais

Štai ir vėl pasitinkame sidabrines Kalėdas – santarvės, susikaupimo gerų darbų ir stebuklų metą. Nepaprasta šv. Kalėdų nuotaika yra unikali vertybė, aplankanti kiekvieną sielą, suteikianti neapsakomą šilumą ir džiugesį. Dalinkimės šiuo jausmu su pačiais artimiausiais ir brangiausiais žmonėmis, pripildykime namus svetingumo ir harmonijos. 

Skaityti plačiau

Renginys, padedantis statyti tiltą tarp kurčiųjų ir girdinčiųjų pasaulių

Artėjant gražiausiai metų šventei Kalėdoms gruodžio 3 d. Kaune buvo surengtas tradicinis labdaros renginys - paroda „Padėkime išgirsti“, skirtas pristatyti visuomenei kurčiųjų menininkų darbus. Parodos globėjos parlamentarės DaliosTeišerskytės iniciatyva gruodžio 10 d. paroda „Padėkime išgirsti“ surengta Seime. Čia darbai bus eksponuojami iki gruodžio 30 d. 

Skaityti plačiau

Istorinis įvykis kurčiųjų bendruomenėje – Lietuvos kurčiųjų jaunimo asociacijos popietė su LR Prezidente D. Grybauskaite

Lapkričio 30 dieną Kauno kurčiųjų reabilitacijos centre įvyko kurčiųjų istorijoje svarbus įvykis - Lietuvos kurčiųjų jaunimo asociacijos popietė su LR Prezidente Dalia Grybauskaite. Ilgai lauktas susitikimas pradžiugino visą Lietuvos kurčiųjų bendruomenę ir atkreipė visuomenės dėmesį.  

Skaityti plačiau

LGK vertėjų konkursas – tarsi nuotaikingas scenos kūrinys

 Lapkričio 14 d. Vilniaus karininkų įgulos ramovėje vyko respublikinis konkursas „Gestų klabos vertėjas 2014“. Žiūrovai ir dalyviai po daugiau kaip tris valandas trukusio spalvingo šou išgirdo žiuri sprendimą: geriausia 2014 m. lietuvių gestų kalbos vertėja tapo Vilniaus apskrities gestų kalbos vertėjų centro darbuotoja Inesa Juknevičiūtė. 

Skaityti plačiau

Neįgalieji pakviesti į Seimo komiteto posėdį

Lapkričio 21 d. visų neįgaliųjų organizacijų vardu į Seimo pirmininkę, narius, komitetus kreipėsi Lietuvos neįgaliųjų forumas (LNF). Rašte teigiama, kad šį kreipimąsi lėmė Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos abejingumas neįgaliųjų skundams ir prašymams. Seimo nariai paraginti “nežeminti neįgaliųjų paguodomis bei raminimais“, bet užimti aiškią ir aktyvią pilietinę ir politinę poziciją. Kreipimesi išdėstyti 8 aktualiausi ir metų metais nesprendžiami klausimai. 

Skaityti plačiau

Neįgaliųjų kelionė kartu: iš Dievo namų pas valdžios žmones

Tarptautinės neįgaliųjų žmonių dienos išvakarėse, gruodžio 2-ąją, kurtieji, aklieji, žmonės su fizine bei psichine negalia, sergantys sunkiomis ligomis, jų artimieji, sistemos darbuotojai dieną pradėjo Vilniaus Katedroje bazilikoje, čia aukojamomis neįgaliesiems šv. mišiomis

Skaityti plačiau

Kurtieji pasaulyje

Kurčiųjų restoranas „Gestai“ siūlo „valgomas“ gestų kalbos pamokas (su vertimu į gestų kalbą)

Naujame Toronto restorane jūsų užsakymo kurtieji padavėjai neišgirs, tačiau tai nėra blogai. Tiesą sakant, tai ir yra esminis „Gestų“ restorano išskirtinumas – pirmojo Kanadoje restorano, kur padavėjais dirba kurtieji. Šių metų liepos 16 dieną atidarytame naujajame bare-restorane, „kur triukšmas susitinka tylą“, klientai skatinami valgį ir gėrimus užsisakyti gestų kalba, padedant „pokalbių knygelei“, kurioje visas meniu pavaizduotas gestais.

Skaityti plačiau

Animacinių filmų herojai stato tiltą tarp dviejų pasaulių

Vargu ar pasaulyje atsirastų keletas animacinių filmų, skirtų plačiajai visuomenei, kurių personažai kalbėtų gestais. Tačiau yra ištisas animacinis serialas, kuriame toks personažas yra ir kuris pasirodo kiekvienoje serijoje.

Skaityti plačiau

Tarptautiniai gestai – tarptautinis bendravimas: trumpa istorijos apžvalga ir be vertėjų – niekaip!

Tarptautinio bendravimo gestais faktai žinomi labai seniai. Ferdinandas Bertjė (Ferdinand Berthier), vienas iš XIX amžiaus kurčiųjų bendruomenės lyderių, pirmasis 1834 m. pradėjo minėti abato Šarlio Mišelio de l’Epė (Charles Michel de l’Épé) gimimo dieną. Nuo 1834 m. kasmetinė šia proga rengiamų banketų tradicija gyvavo iki XIX amžiaus pabaigos ir tai buvo ne tik iškilmingi pietūs didžiojo pedagogo garbei, bet tapo Prancūzijos kurčiųjų politiniu forumu, kurio tikslas buvo paveikti šalies kurčiųjų mokymo sistemą.

Skaityti plačiau

Kurtieji nenori girdėti?

Netgi, kai „atstatyti“ klausą visai realu, daugelis klausos negalės žmonių atsisako būti „kaip visi“.

Skaityti plačiau

Įgaliotinė Susie Cambre - policijos pareigūnė

Susan Grappe Cambre, geriau žinoma kaip įgaliotinė Susie, yra spalvinga asmenybė, visuomenės veikėja ir dar ji – kurčioji policininkė, puikiai suprantanti gniuždomąją posakio ,,Tu to negali“ jėgą, nes daug metų kovojo su tokiu požiūriu.

Skaityti plačiau

Julie Rems-Smario - gestų kalbos ir žmogaus teisių gynėja

Julie Rems-Smario - vykdančioji „DeafHope“ direktorė bei Kalifornijos Kurčiųjų Asociacijos vadovė. Jos darbas šiose organizacijose atspindi jos didžiausias aistras: ginti pažeidžiamas kurčiųjų moterų ir vaikų teises bei aktyviai dalyvauti politikoje.

Skaityti plačiau

Šalies kultūros aktualijos

Tarp Kultūros ministerijos premijų laureatų – ir Bernardinai.lt autorius H. Gudavičius

2014 metų Kultūros ministerijos premijos paskirtos 21 kultūros ir meno kūrėjui ir vienai įstaigai.

Skaityti plačiau

Seimas 2016-uosius paskelbė Bibliotekų metais

Už Seimo nutarimą „Dėl 2016 metų paskelbimo Bibliotekų metais balsavo 57 Seimo nariai, prieš balsavusių nebuvo, susilaikė 1 parlamentaras.

Skaityti plačiau

Taikomosios dailės muziejuje atidaroma paroda „Absoliuti tekstilė“

Lietuvos dailės muziejus ir Vilniaus dailės akademija gruodžio 18 d., ketvirtadienį, 17 val. kviečia į Taikomosios dailės muziejuje (Arsenalo g. 3A, Vilnius) atidaromą parodą „Absoliuti tekstilė. Nuo ištakų iki XXI a.“.

Skaityti plačiau

Kviečiame rinkti „Bernardinai.lt“ metų Kultūros publikaciją

Norėdami bent iš dalies apibendrinti besibaigiančius metus, kviečiame Jus rinkti Metų publikacijas interneto dienraštyje Bernardinai.lt

Skaityti plačiau

Bažnytinio paveldo muziejuje – Rimanto Sakalausko paroda „Atminties ženklai“

Gruodžio 18 d. (ketvirtadenį) 17 val. Bažnytinio paveldo muziejuje atidaroma paroda „Atminties ženklai: Rimanto Sakalausko kūryba“. Rimanto Sakalausko liturginiai kūriniai ir antkapiai viešai pristatomi pirmą kartą.

Skaityti plačiau

Prof. Almantui Samalavičiui įteikta Bronio Savukyno premija

Kultūros ministras Šarūnas Birutis įteikė literatūrologui, publicistui, eseistui prof. dr. Almantui Liudui Samalavičiui redaktoriaus, kalbininko, žurnalisto Bronio Savukyno (1930–2008) premiją.

Skaityti plačiau

Mūsų žmonės

Du svarbiausi titulai – vilnietės LGK vertėjos rankose

„Akiračio“ korespondentė Nijolė Krasniauskienė susitiko su 2014 m. LGK vertėjų konkurso nugalėtoja bei publikos favorite Inesa JUKNEVIČIŪTE ir kalbėjosi apie studijas, darbą, laisvalaikį ir pomėgius.

Skaityti plačiau

Perlus auginanti mokytoja

Apie Klaipėdos suaugusiųjų gimnazijoje, sutrikusios klausos asmenų klasėse, dirbančią lietuvių kalbos mokytoją Žydrą Šmitienę žino nedaug kas. Pirmosios žinios apie šią pedagogę pasirodė Lietuvos kurčiųjų draugijos mėnraštyje „Akiratis“. Tai buvo straipsniai apie Ž. Šmitienės mokinių laimėjimus rašinių konkursuose. Viena po kitos jos mokinių skinamos pergalės paskatino praverti vakarinės mokyklos duris, kad supažindintume kurčiųjų bendruomenę su jiems atsidavusiu žmogumi.

Skaityti plačiau

N. Šamakova – EUDY operatorių komandos narė

Dalyvaudami renginyje matome ne tik jį stebinčius žmones, bet ir tuos, kurių darbas – fiksuoti tos dienos faktus ir įspūdžius. Šių žmonių darbas yra svarbus, nes renginys išeina už bendruomenės ribų, su juo susipažįsta plačioji visuomenė.

Skaityti plačiau

Mokytoja Z. Bložienė: „Dirbti su negirdinčiais vaikais reikia brandos“

Trisdešimt ketverius pedagoginio stažo metus skaičiuojanti matematikos mokytoja Zita Bložienė juokėsi, jog visus tuos metus visaip stengėsi išvengti pedagogo profesijos. Vis dėlto visi šie metai atiduoti vaikams. Su jais, rengiantis matematikos olimpiadoms, išspręstos sudėtingiausios formulės, įveiktos aukščiausių kalnų viršūnės, sukurti ir sumodeliuoti įvairiausi siuviniai. O dabar jau antri metai matematikos subtilybių mokytoja moko Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinės mokyklos (PKNPM) mokinius.

Skaityti plačiau

Per gyvenimą su beribe kantrybe ir tikslu

Darbingiausiais savo metais Kaune gyvenęs Zigmas Jonikaitis yra vyresniosios kartos LKD narys. Savo gyvenimą su panašaus likimo bendraminčiais jis susiejo dar pokaryje – 1948 m., pradėjęs lankyti tuometinę Kauno kurčiųjų-nebylių mokyklą. Jo prisiminimuose, asmeniniuose nuotraukų archyvuose - ištisa draugijos istorija.

Skaityti plačiau

Būsimieji LGK mokytojai toliau mėgaujasi užsienio lektorių paskaitomis

Mokymus Vilniaus kolegijos gestų kalbos mokytojams vedė šveicarė prof. Patricia Shores-Hermann ir vokietis Jurgenas Endressas.

Skaityti plačiau

Knygų lentyna

Vytauto Rubavičiaus „Vėluojanti savastis“ – aktualiausi socialinės dabarties apmąstymai

Metų pabaigai – Lietuvos rašytojų sąjungos leidyklos knygų gretose – poeto ir filosofo Vytauto Rubavičiaus studijų ir straipsnių knyga prisodrinta aktualiausių socialinės dabarties apmąstymų. Aktuali kiekvienam, kritiškai mąstančiam.

Skaityti plačiau

Išleisti palaimintosios Švč. Trejybės Elzbietos „Dvasiniai raštai“

Šios palaimintosios gyvenimo centras – Švenčiausiosios Trejybės, gyvenančios sieloje, slėpinys. Stengdamasi išlaikyti „tikėjimo budrumą“, ji gyveno nepertraukiamoje bendrystėje su gyvuoju Dievu.

Skaityti plačiau

Jurgita Polonskaitė. Šiuolaikinės japonų literatūros vardai Lietuvoje

Nuo pirmojo vertimo iš japonų kalbos praėjo beveik šimtmetis, tad šiuo straipsniu norėta praverti duris į šiuolaikinės japonų literatūros lietuvių kalba pasaulį, pasiūlyti žemėlapį, kurio gairėmis sekant būtų galima keliauti toliau, pradėti dėlioti japonų literatūros vertimų į lietuvių kalbą ir jos įtakų lietuvių kūrėjams mozaiką.

Skaityti plačiau

„Laiškų knygoje“ – ne tik garsenybių užrašai

 
„Laiškų knyga. Platesnio skaitytojų rato vertas susirašinėjimas“ – tai džiugi kelionė per garsių, ne tokių garsių ir nešlovingai pagarsėjusių žmonių laiškus, užrašus ir telegramas. Ji iliustruota autentiškomis nuotraukomis, portretais ir laiškų faksimilėmis...
Skaityti plačiau

Antano Terlecko epochos lūžio metų dienoraštis

Antano Terlecko, vieno aktyviausio sovietmečio disidentų, knygoje „Lietuvoje iš vėjo ir šalčių žemės sugrįžus“ pateikiamos ištraukos iš jo 1987 m. ir 1988 m. pradžios dienoraščio.

Skaityti plačiau

Gintarės Adomaitytės knyga „Upeivė“

Ne šio pasaulio, bet šiame – taip galima apibūdinti rašytoją Gintarę Adomaitytę ir jos knygą „Upeivė“. Ši knyga sudaryta iš trijų savaip giminingų dalių tarsi upių, sutekančių į vieną ežerą.

Skaityti plačiau

Religija

Tibete – 134-as susideginimas

Gruodžio 16 d. Kinijos okupuotame Tibete, Amchok mieste (Sangchu apskritis, Gansu provincija), priešais policijos nuovadą susidegino jaunas tibetietis Sangyal Khar.

Skaityti plačiau

Broliai dominikonai kviečia į žymių menininkų darbų aukcioną

Gruodžio 21 d. 12:30 val. Vilniaus Šv. Apaštalų Pilypo ir Jokūbo dominikonų vienuolyne (Lukiškių a. 10) vyks meno kūrinių aukcionas „Koridorius“.

Skaityti plačiau

Į Lietuvą atkeliauja Betliejaus taikos ugnis

Taigi Betliejaus taikos ugnis atkeliauja į Lietuvą jau 18-ąjį kartą. Šiais metais ugnį iš lenkų skautų Lietuvos–Lenkijos pasienyje perims Marijampolės krašto skautai ir perduos ją kitoms skautiškoms organizacijoms.

Skaityti plačiau

Popiežius užtikrino artumą Irako krikščionims ir visai tautai

Šiandien tapot Dievo nendrėmis; dabar jas lenkia stipri vėtra, o paskui jos atsities. Taip pasakė popiežius Pranciškus Irako katalikams per video sveikinimą, kurį chaldėjų Bažnyčios tikintiesiems nuvežė Liono arkivyskupas kard. Philippe Barbarin. 

Skaityti plačiau

Pradėta pasaulinė maldos grandinė kontempliatyviuose vienuolynuose

Švenčiant metus, skirtus pašvęstajam, vienuoliniam gyvenimui, gruodžio 8 dieną įvairiuose pasaulio vienuolynuose pradėta pasaulinė maldos grandinė.

Skaityti plačiau

Pėstute po Nazaretą: Apreiškimo beieškant

Sako, kad Nazaretas buvo smulki gyvenvietė, pirmą kartą rašytiniuose šaltiniuose paminėta prieš kiek mažiau nei du tūkstančius metų. Sako, kad miesto pavadinimas senąja graikų kalba reiškia „moteris, kuri saugo ir prižiūri“. 

Skaityti plačiau

Surdologijos centro konsultacijos

VšĮ Surdologijos centras – tai Lietuvos kurčiųjų draugijos įstaiga, atsakinga už metodinės medžiagos gestų kalba rengimą, gestų kalbos puoselėjimą ir jos mokymą.
Surdologijos centras pradeda teikti konsultacijas gestų kalbos klausimais kurtiesiems ir girdintiesiems visuomenės nariams.

Lietuvių gestų kalbos vertėjai, kurtieji ir girdintieji bendruomenės nariai, savo klausimus Surdologijos centrui galite teikti jums patogiausiu būdu:

  • siųsti elektroniniu paštu surdo.info@gmail.com

  • skambinti ar siųsti SMS žinutes numeriu 8 613 05 011

  • skambinti WEB kameromis. Skype adresas surdologijos.centras

Atsakymai bus pateikiami Surdologijos centro internetiniame puslapyje http://www.lkd.lt/enews/id-surdologijos_centro_konsultacijos_video.html per dešimt darbo dienų.

Anonimiškumą garantuojame. Laukiame Jūsų klausimų!

Surdologijos centro darbuotojai

Sveiki, turiu klausimą apie gestų kalbos studijas. Ar labai sunku įstoti, norint studijuoti gestų kalbą? Ir ar tik Vilniaus kolegijoje galiu bandyti įstoti, jei noriu studijuoti būtent šią profesiją?

Į klausimą atsako Filologijos katedros vedėja doc. Dr. Dalia Kačinaitė-Vrubliauskienė:

Laba diena,

džiugu, kad susidomėjote Lietuvių gestų kalbos vertimo studijų programa. Atsakome į Jūsų pateiktus klausimus.

1. Ar labai sunku įstoti, norint studijuoti gestų kalbą?

Skaityti plačiau

Kokie yra įvairių šalių pavadinimai gestų kalba? Kur galėčiau pasižiūrėti video?

Kai kurių pasaulio valstybių pavadinimai turi atitinkamą gestą lietuvių gestų kalba. Jei nėra gesto lietuvių gestų kalba – rodant valstybės pavadinimą vartojama pirštų abėcėlė arba tarptautinis gestas.

Skaityti plačiau

Pavyzdžiui, jeigu kurčiasis yra namuose ir jam skambina į duris, kaip jis išgirsta?

Senesniais laikais, kai technologijos nebuvo taip ištobulėjusios, prie kurčiojo lovos buvo įrengiamas specialus žadintuvas: laikrodis buvo prijungiamas prie lempos ir atėjus laikui keltis, lempa pradėdavo mirksėti. Dabar yra vibraciniai žadintuvai – speciali kompensacinė technika kurtiesiems, ir, žinoma, daugelis naudojasi ir mobiliųjų telefonų vibracijos funkcija.

Skaityti plačiau

Ar kurtieji mokosi universitetuose? Ar universitetuose yra gestų kalbos vertėjas?

Taip, kurtieji mokosi universitetuose. 2013 m. Lietuvos aukštosiose mokyklose studijavo 46 kurtieji ir neprigirdintys studentai, kuriems reikėjo gestų kalbos vertėjų paslaugų. Vilniuje studijuojantys dieninių studijų studentai gali užsisakyti gestų kalbos vertėją 6 val. per savaitę. Ištęstinių studijų studentai gali užsisakyti vertėją visam sesijinių studijų laikotarpiui. Vertimo paslaugos yra nemokamos.

Skaityti plačiau

Kas yra bilingvinis mokymas?

Bilingvinis metodas (angl. bilingualism – dvikalbystė) – tai dviejų kalbų mokėjimas ir nuolatinis vartojimas. Kurčiųjų dvikalbystė – tai gestų kalbos ir žodinės kalbų mokėjimas ir reguliarus vartojimas, sudarantis pagrindą kurčio vaiko pažintinei, kalbinei ir emocinei raidai. Remiantis gestais kurtieji mokiniai mokomi žodinės kalbos (rašytinės, sakytinės). Didžiausias dėmesys kreipiamas į rašymą. Tai yra vienintelis būdas patenkinti pagrindinius socialinius poreikius, t.y. bendrauti su tėvais ir bendraamžiais, reikšti savo mintis, įgyti žinių ir pažinti pasaulį, pritapti girdinčiųjų ir kurčiųjų pasaulyje. (Daiva Burkauskienė, Kurčiųjų dvikalbystė, 2006)

Skaityti plačiau

Nacionalinė žmonių su negalia socialinės integracijos programa

2014 metai

2014 metų neįgaliųjų asociacijų veiklos rėmimo projektas.

2014 metų neįgaliųjų asociacijų veiklos rėmimo projekto darbuotojai.

Skaityti plačiau

Lietuvos kurčiųjų draugijos 2013 m. veiklos ataskaita

Lietuvos kurčiųjų draugijos 2013 m. veiklos ataskaita.

Skaityti plačiau

2013 m. neįgaliųjų asociacijų veiklos rėmimo projekto įgyvendinimas

2013 m. neįgaliųjų asociacijų veiklos rėmimo projekto įgyvendinimas.

Skaityti plačiau

Kauno kurčiųjų reabilitacijos centro ataskaita

Kauno kurčiųjų reabilitacijos centro ataskaita.

Skaityti plačiau

Klaipedos kurčiųjų reabilitacijos centro ataskaita

Klaipedos kurčiųjų reabilitacijos centro ataskaita.

Skaityti plačiau

Vilniaus kurčiųjų reabilitacijos centro ataskaita

Vilniaus kurčiųjų reabilitacijos centro ataskaita.
 

Skaityti plačiau

Lietuvių gestų kalbos vartojimo ir vertėjų paslaugų teikimo 2009-2012 metų programa

2012 metai

Skaityti plačiau

2011 metai

Skaityti plačiau

Projektas "Darbo link"

„Darbo link“ jau baigtas įgyvendinti

Respublikinio kurčiųjų reabilitacijos centro (RKRC) rengtas ir 36 mėnesius vykdytas ES struktūrinių fondų projektas „Darbo link“ jau baigtas įgyvendinti.

Skaityti plačiau

Projekto „Darbo link“ rezultatai pranoko lūkesčius

Typography


VšĮ Respublikinis kurčiųjų reabilitacijos centras nuo 2009 m. kovo mėnesio vykdo trejų metų trukmės Europos Sąjungos struktūrinių fondų finansuojamą projektą „Darbo link“ – tarpininkavimo paslaugų įdarbinant asmenis su klausos negalia plėtra“. .
 

Skaityti plačiau

Diskusijoje – įdarbinimo tarpininkų perspektyvos

Typography


Gruodžio 22 d. Vilniuje, Lietuvos kurčiųjų draugijos patalpose (Šv. Kazimero g. 3), buvo surengta apskritojo stalo diskusija „Projekto „Darbo link“ tęstinumas – tai perspektyvus bendradarbiavimas su darbo birža“.

Skaityti plačiau

Atraskime vieni kitus. Dirbkime kartu

Atraskime vieni kitus. Dirbkime kartu. Skaityti plačiau

Atraskime vieni kitus. Dirbkime kartu

Atraskime vieni kitus. Dirbkime kartu. Skaityti plačiau

Atraskime vieni kitus. Dirbkime kartu.

Atraskime vieni kitus. Dirbkime kartu. Skaityti plačiau

Kiti projektai

Lietuvos ir Baltarusijos šeimos, auginančios kurčius ir neprigirdinčius vaikus, plečia draugystę

2014 m. liepos-lapkričio mėnesį Lietuvos šeimų, auginančių kurčius ir neprigirdinčius vaikus, bendrija PAGAVA įgyvendino LR Užsienio reikalų ministerijos Vystomojo bendradarbiavimo ir paramos demokratijai programos projektą „Lietuva ir Baltarusija per fotoobjektyvą“. Projekto partneris buvo Minsko sutrikusios klausos vaikų mokykla Nr. 14.

Skaityti plačiau

Stiprins kompetencijas, finansinį savarankiškumą

Lietuvos kurčiųjų draugija (LKD) kartu su partneriu - Respublikiniu kurčiųjų reabilitacijos centru 2013 m. sausio 11 d. pasirašė sutartį ir iki 2014 m. birželio 8 d. įgyvendins Lietuvos Respublikos ir Šveicarijos Konfederacijos bendradarbiavimo programos nevyriausybinių organizacijų subsidijų schemos paprojektį „STIPRŪS IR MATOMI BŪDAMI KARTU – Lietuvos kurčiųjų draugijos institucinių gebėjimų stiprinimas“ (Nr. CH-5-FM-1/84).

Skaityti plačiau

Šiauliečių projektas padės ugdyti moksleivių ekologinę kultūrą

Šiaulių sutrikusios klausos vaikų ugdymo centras kartu su partneriais iš Kipro, Maltos, Italijos, Bulgarijos ir Slovakijos vykdo Comenius daugiašalės partnerystės projektą ,,It‘s fun to be IN and GREEN!.“ („Smagu ŽALIAISIAIS būti KARTU!.“). Projektas finansuojamas Europos Sąjungos Mokymosi visą gyvenimą programos, kurią Lietuvoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas, lėšomis. Projekto trukmė - 2 metai. Projekto vertė - 24 000 eurų.

Skaityti plačiau

Lietuvos kurčiųjų sistemos specialistai tobulinosi Graikijoje

Šiais metais Lietuvos kurčiųjų draugija kartu su Lietuvos ir Graikijos partneriais laimėjo Švietimo mainų paramos fondo skelbtą Leonardo da Vinci mobilumo projektą ,,Patirties tiltas per Europą“ – kurčių ir neįgalių žmonių įdarbinimo specialistų (tarpininkų) kvalifikacijos tobulinimas europinėje dimensijoje – Graikijos patirtis. Projekto trukmė – 7 mėnesiai. Projekto vertė – 24 161 euras.

Skaityti plačiau

Projekto „Skleiskite gestą“ partnerystė plečiasi

Spalio mėnesį, po dvejų metų pertraukos, vėl startavo Leonardo da Vinči partnerystės tinklų projektas „Skleiskite gestą - profesinės gestų kalbos sklaida Europoje“ („SpreadtheSign–disseminationin Europe of Vocational Sign Language“, toliau – projektas „Skleiskite gestą“).

Skaityti plačiau

Atrinkti specialistai, savo kvalifikaciją kelsiantys Graikijoje

Vykdant 2012 m. Leonardio da Vinci mobilumo projekto ,,Patirties tiltas per Europą“ – kurčių ir neįgalių žmonių įdarbinimo specialistų (tarpininkų) kvalifikacijos tobulinimas Europos dimensijoje – Graikijos patirtis veiklas buvo paskelbta dalyvių atranka kelti savo kvalifikaciją ir pagilinti žinias kurčiųjų ir neįgaliųjų įdarbinimo srityje Graikijos sostinėje Atėnuose lapkričio 16-29 d.

Skaityti plačiau

Socialinės naujienos

Susitikime su Lietuvos neįgaliųjų forumo atstovais ministrė A. Pabedinskienė siūlė stiprinti Neįgaliųjų reikalų tarybos galias

http://www.socmin.lt/lt/naujienos/pranesimai-spaudai/susitikime-su-lietuvos-c13a.html

Skaityti plačiau

Didinama finansinė atsakomybė už darbą šešėlyje

Skaityti plačiau

G. Klimavičius: „Savanoriška veikla jaunimui yra puikus būdas tobulėti ir atrasti save“

Skaityti plačiau

Neprigirdinti moteris darbo neranda trejus

„Ieškau bet kokio darbo“, – susijaudinusi telefonu išberia į redakciją paskambinusi moteris. Jos padėtis nelinksma – trejus metus beviltiškai ieško darbo, nes dėl klausos negalios daugelis darbdavių nenori pasamdyti. Sako suprantanti, kad redakcija – ne Darbo birža, bet galbūt galėtume padėti jai susisiekti su viename straipsnyje minima socialine įmone. Tokios situacijos nestebina Lietuvos kurčiųjų draugijos įdarbinimo tarpininkų: jiems tenka nemenkai paprakaituoti mėginant įtikinti darbdavius nebijoti priimti ir klausos negalią turinčių kandidatų.

 

Skaityti plačiau

Ministrė A. Pabedinskienė: „Savarankiškai dirbantis jaunimas, neįgalieji ir pensininkai turėtų būti atleidžiami nuo privalomų „Sodros“ įmokų“

Skaityti plačiau

Ministrė A. Pabedinskienė: „Lankymasis įmonėse ir įstaigose vaikams padeda iš arčiau pažinti profesijas“

Skaityti plačiau

Sportas

Jaunimo krepšinio čempionatas

Lapkričio 7 – 8 d. Lietuvos kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų ugdymo centre (Filaretų g. 36, Vilnius) surengtas respublikinis kurčiųjų jaunimo (U19) krepšinio čempionatas. 

Skaityti plačiau

Lietuvos kurčiųjų čempionatai

Lietuvos kurčiųjų kroso čempionatas

Turnyras buvo surengtas 2014 m. rugsėjo 28 d. Panevėžyje. Kurtieji atletai varžėsi trijose amžiaus grupėse. Skaitytojus supažindiname su kiekvienos amžiaus grupės prizininkų trejetu.

 

Skaityti plačiau

FIBA kongresas

Rugpjūčio 28-29 d. Ispanijos mieste Sevilijoje buvo surengtas Tarptautinės krepšinio federacijos (FIBA) kongresas. Jame dalyvavo 116 nacionalinių bei neįgaliųjų krepšinio federacijų vadovai.  Čia dirbo ir trys lietuviai: Lietuvos krepšinio federacijos prezidentas Arvydas Sabonis ir generalinis sekretorius Mindaugas Špokas bei Lietuvos kurčiųjų sporto komiteto prezidentas Aleksas Jasiūnas.

Skaityti plačiau

Europos kurčiųjų sporto kongresas

Iškart po Europos kurčiųjų paplūdimio tinklinio čempionato Alanijos mieste surengtas 17-asis Europos kurčiųjų sporto organizacijos (EDSO) kongresas, jame dalyvavo A. Jasiūnas ir M. Minkevičius. 

Skaityti plačiau

Trečiasis Europos paplūdimio tinklinio čempiontas

  LKSK prezidentas A. Jasiūnas (jis vadovavo Lietuvos kurčiųjų delegacijai) ir generalinis sekretorius Marius Minkevičius (komandos administratorius) iš rugsėjo 12-17 d. Alanijoje (Turkija) vykusio čempionato grįžo nusiminę – tarp 13 valstybių komandų mūsų tinklininkės tenkinosi 11 vieta. 

Skaityti plačiau

Kurtieji orientacininkai niekuo nenusileidžia girdintiesiems

Rugsėjo 6 d. vykusio Lietuvos girdinčiųjų orientavimosi čempionato sprinto trasoje jaunimo M 20 grupėje pirmą vietą iškovojo Gedvilė Diržiūtė.

Skaityti plačiau

Skelbimai

Siūlomas darbas

SIŪLOME DARBĄ

 

Lietuvos kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų ugdymo centro Metodinių priemonių rengimo ir gestotyros skyrius ieško gestų kalbos specialisto. Reikalingas kurčias asmuo, gerai mokantis lietuvių gestų kalbą ir lietuvių kalbą, nebijantis kameros filmuojantis.

Gyvenimo aprašymą (CV) (word formatu arba video) siųsti el. paštu: agne.jurele@lknuc.lt iki š. m. gruodžio 12 d.

Vėliau kandidatai bus kviečiami į pokalbį.

 

Kviečiame dalyvauti!

 

 

Skaityti plačiau

Lietuvių gestų kalbos žodynas internete

Lietuvių gestų kalbos žodynas internete www.gestai.unriis.lt:8080/

Skaityti plačiau

Reikalingos siuvėjos

Stabiliai dirbančiai kurčiųjų įmonei „Vikada“ reikalingos siuvėjos.

Vidutinis atlyginimas – 1500 Lt.


Mūsų įmonėje geros darbo ir poilsio sąlygos. Su kurčiaisiais dirba ir rūpimus klausimus padeda spręsti personalo darbuotoja, vertėjos.

Kreiptis: UAB „Vikada“ Kauno g. 32, Vilnius, tel. 8612 45322, 233 8353.

 

 

Skaityti plačiau

LKD ragina dalintis

Lietuvos kurčiųjų draugija rengia istorinį dokumentinį filmą apie organizaciją. Todėl prašo visus, dalyvavusius ir išsaugojusius juostoje svarbius istorinius įvykius arba turinčius Draugijos istoriją menančių retų nuotraukų, paskolinti visa tai savo kurčiųjų reabilitacijos centro ar pirminės kurčiųjų organizacijos vadovui. Jie medžiagą perduos LKD.

LKD prezidentė Roma Klečkovskaja asmeniškai garantuoja, kad archyvinė medžiaga Vilniuje, centrinėje būstinėje bus nukopijuota, o originalai grąžinti siuntėjui.

Jeigu norite pasitikslinti, ar Jūsų filmuota ar fotografuota medžiaga turi išliekamosios vertės, galite pasitarti su prezidente. Jai galima skambinti per vertėją tel. (8 5) 262 8115  arba rašyti elektroniniu adresu roma.kleckovskaja@lkd.lt.

Nelikite abejingi Draugijos istorijai. Kartu galime sukurti vertybę sau ir ateinančioms kartoms.

    Rengėjai

 

 

Skaityti plačiau

Sveikata

10 priežasčių, kodėl reikia gerai išsimiegoti

Skaityti plačiau

Ar vaikui netrūksta geležies?

Skaityti plačiau

Prezidentė: Neįgaliųjų problemos yra mūsų visų problemos

Skaityti plačiau

Iki Kalėdinio bėgimo liko kelios savaitės: įdomybės ir faktai

Skaityti plačiau

Kilnus poelgis – tapti gyvu donoru sergančiam artimajam

Skaityti plačiau

Šalčio alergija: priežastys ir gydymas

Skaityti plačiau

Leidiniai

“Mano gestukai” skirti iki mokyklinio amžiaus vaikams bei jų tėveliams, mokytojams mokantis savo pirmųjų gestų

Vaikų lietuvių gestų kalbos žodynėlis

Spauskite nuorodą ir atsisiųskite Vaikų lietuvių gestų kalbos žodynėlis. Peržiūrai naudokite Adobe Acrobat programą.

Lietuvos kurčiųjų draugijai - 70 metų

Informacinis leidinys
Komentuoti

Komentarai ()

Jūsų komentaras

Video laikmenos (formatas .flv):


Saugos skaičius : [ 7 ]