VšĮ Surdologijos centras siūlo darbą!

VšĮ Surdologijos centras ieško kurčio asmens projekto vykdytojo pareigoms užimti. Asmuo turi gerai mokėti lietuvių gestų kalbą ir lietuvių kalbą.

REIKALAVIMAI:

·         atlikti kurčiojo vertėjo funkciją, verčiant tekstus iš lietuvių kalbos;

·         vesti lietuvių gestų kalbos kursus;

·         rengti lietuvių gestų kalbos mokymo programas (kartu su metodine medžiaga) lietuvių gestų kalba kartu su kitais komandos nariais.

·         rengti šviečiamuosius leidinius lietuvių gestų kalba.

Gyvenimo aprašymą (CV) siųsti el. paštu: surdo.info@gmail.com iki š.m. liepos 31 d. Vėliau kandidatai bus kviečiami į pokalbį.

Pridedame gyvenimo aprašymo formą: GYVENIMO APRAŠYMAS

VšĮ Surdologijos centras siūlo darbą!

Video naujienos gestų kalba

Policija įspėja apie sparčiai plintantį virusą

Lietuvos kriminalinės policijos biuras pakartotinai įspėja, kad plinta kompiuterinis virusas, kuris skirtas apgaule išvilioti pinigus iš kompiuterių vartotojų prisidengiant Lietuvos teisėsaugos įstaigų vardu.

Skaityti plačiau

GPIS 112 (papildoma informacija)

Sveiki,

šiandien dar kartą pateiksiu informaciją apie bendrąjį pagalbos telefono numerį 112. 

Skaityti plačiau

Nuotolinės lietuvių gestų kalbos vertimo paslaugos

Informacija apie nuotolines lietuvių gestų kalbos vertimo paslaugas visoje Lietuvoje.

Akimirkos iš meno šventės ,,Gyvenimas už stiklo sienos"

Typography

Akimirkos iš kurčiųjų meno šventės ,,Gyvenimas už stiklos sienos", vykusios Kalnų parke liepos 12 d.

LKJA mokymai

Sveiki ,

visai neseniai, birželio 27-29 dienomis, Kaišiadorių rajone, „Roko“ sodyboje, vyko jaunimo mokymai. Juose dalyvavo Lietuvos kurčiųjų jaunimo asociacija (toliau –  LKJA). Mokymus vedė du lektoriai - Dalius Begniskas, Laimis Viganauskas. 

Skaityti plačiau

Kvietimas į Pasaulio kurčiųjų kongresą Turkijoje

Sveiki,

štai čia parašyta apie Pasaulio kurčiųjų kongresą Turkijoje, kuris vyks 2015 m. liepos 28 - rugpjūčio 2 dienomis.

Skaityti plačiau

Kurčiųjų kultūros aktualijos

Ką turite žinoti apie eurą

Nuo 2015-ųjų sausio 1 dienos Lietuvoje bus įvesta bendroji Europos valiuta – euras. Čia rasite su euro įvedimu susijusias aktualijas, praktinius patarimus, atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus.

Skaityti plačiau

Pirmieji žingsniai, kuriant stiprią LKJA

Birželio 27–29 d. Kaišiadorių rajone esančioje Roko sodyboje vyko projekto „Integruotos jaunimo politikos plėtra“ mokymai Lietuvos kurčiųjų jaunimo asociacijos (LKJA) nariams. Juos vedė mokymų vadovai – Dalius Beginskas ir Laimis Viganauskas. Projektą finansuoja Jaunimo reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos.

Skaityti plačiau

Trumpos liepos mėn. kurčiųjų kultūros, švietimo, socialinės aktualijos

KURČIŲJŲ MENO ŠVENTĖ. Vilniaus kurčiųjų reabilitacijos centras liepos 12 d. visus kviečia į Kurčiųjų meno šventę „Gyvenimas už stiklo sienos“. Šventė prasidės 13 val. Kalnų parke, Vilniuje (T. Kosciuškos g. 5). Renginio globėja – Vilniaus miesto savivaldybė.

Skaityti plačiau

Kauno kurčiųjų kultūrinei veiklai - 60 metų

Birželio 7 d. Kauno kurčiųjų reabilitacijos centras (KKRC) tapo iškilmių rūmais. Čia buvo minimas LKD Kauno teritorinės valdybos kultūrinės veiklos šešiasdešimtmetis.

Skaityti plačiau

Lietuvos kultūros sostinėje – lenkų ir kurčiųjų meno kolektyvų šventė

Antrąjį birželio sekmadienį  pirmą kartą Panevėžyje vyko  XII lenkų kultūros festivalis  ir miesto kurčiųjų bendruomenės dainų, šokių ir muzikos fiesta. Šie pasirodymai papuošė šiais metais Lietuvos kultūros sostine tituluojamą Panevėžį bei pripildė miestelėnų širdis džiugių emocijų.

 

Skaityti plačiau

„Poezijos pavasario“ sukaktis

Šiemet kurčiųjų „Poezijos pavasario“ varpas gegužės 22 d. suskambo Vilniuje. Jau 30 kartą.

Skaityti plačiau

Kurtieji pasaulyje

Girdintieji kurčiųjų istorijoje (su vertimu į gestų kalbą)

Kad kurtieji galėtų įsitvirtinti gyvenime, labai svarbu ne tik jų pačių pastangos, bet ir girdinčiųjų pagalba. Kurtieji ir girdintieji kartu bendradarbiaudami kūrė kurčiųjų bendruomenės istoriją. 

Skaityti plačiau

Kurt Ramborger – stebukladarys virtuvėje

Kurt Ramborger užaugo mamos ir močiutės virtuvėse. Jo mama taip pat kurčia. Jis labai mėgo gaminti ir norėjo būti virėju, tačiau nebuvo girdėjęs apie kurčiuosius virėjus. Tai jį glumino.

Skaityti plačiau

Kurčiųjų dantų technikų istorija (Rusija)

Dantų technikai dažnai yra painiojami su dantų gydytojais, ortodontais, odontologais ir netgi stomatologais. Kitaip nei stomatologai ar odontologai dantų technikai nebendrauja su pacientais. Dantų technikas glaudžiai bendradarbiauja su stomatologu-ortopedu, gydytoju, kuris yra atsakingas už paciento dantų antspaudų nuėmimą, protezų ar implantų „statymą“, spalvos ir formos pritaikymą, tinkamos medžiagos parinkimą. Dantų technikas įgyvendina dantų protezavimo „idėjas“ kartu su gydytoju ir pacientu.

Skaityti plačiau

Korėjiečių gestų kalba

Korėjiečių gestų kalba įeina į japonų gestų kalbos šeimą (šiai šeimai be japonų ir korėjiečių gestų kalbų dar priklauso ir taivaniečių gestų kalba).

Skaityti plačiau

Dvi nuomonės apie kochlearinę implantaciją

„ВОГинфо.ру" redakcija (ВОГ yra Rusijos kurčiųjų bendrija – vert. past.) gavo du autorinius straipsnius – vieną iš kurčiojo Genadijaus Tichenkos, nepritariančio kochlearinei implantacijai, kitą – iš Sergejaus Antipino, kuris apkurto vėlesnio amžiaus. Šiam  abiejų ausų kochlearinė implantacija atlikta praėjus beveik 30 metų nuo tada, kai jis prarado klausą. Publikuojami abu straipsniai.

Skaityti plačiau

Nusivylimas ir jo valdymas

Nemaža dalis kurčių vaikų patiria aukšto lygio nusivylimą. Jis gali atsirasti dėl bendravimo ir informacijos stokos, pykčio, jog yra laikomi kitokiais, negalėjimo išreikšti savo emocijų. Nusivylimą patiria ir kiti vaikai, ypatingai paaugliai. Pateikiame tėvų, auginančių kurčią vaiką patirtį, kuriose jie pasakoja, kodėl jų vaikai nusivilia bei ką tėvai daro, jog suvaldytų jų nusivylimą.

Skaityti plačiau

Šalies kultūros aktualijos

Šių metų „Sostinės dienose“ – pirmoji išmani mugė pasaulyje

Rugsėjo 5–7 dienomis Vilniuje vyks jubiliejinės „Sostinės dienos 2014”. 20-ąjį kartą rengiama didžiausia miesto šventė kvies pasipustyti padus rudens linksmybėms.

Skaityti plačiau

Vyriausybė viešosioms bibliotekoms skyrė modernią skaitymo įrangą

Šiandien Vyriausybė patvirtino nutarimą, kuriuo vadovaujantis savivaldybės bus aprūpintos elektroninių knygų skaityklėmis, skatinsiančiomis gyventojų naudojimąsi elektroninėmis paslaugomis...

Skaityti plačiau

Ant Profsąjungų rūmų Vilniuje – gatvės meno kūrinys

Rugsėjo 5–13 d. Vilniuje lankysis lenkų grafikas Mariusz Waras, gatvėje kuriantis M-City slapyvardžiu.

Skaityti plačiau

„Senamiesčio turgaus naktį“ Klaipėdoje – Kristijono Donelaičio kurtas repas

Šį ketvirtadienį Klaipėdos senamiesčio turguje vėl liesis muzika bei kūrybiškos provokacijos, o tarp prekybininkų įsimaišys įvairių sričių menininkai ir net mokslininkai...

Skaityti plačiau

Paskelbtas konkursas 4 meno kūriniams, kurie papuoš verslo centrą Vilniuje

Verslas Lietuvos menininkams metė rimtą iššūkį – pasivaržyti dėl galimybės sukurti ir eksponuoti meno objektus viename moderniausių Baltijos šalyje verslo centrų „Quadrum“.

Skaityti plačiau

Senųjų amatų dienos į Trakų salos pilį kviečia jau dešimtąjį kartą

Rugpjūčio 23–24 dienomis Trakų salos pilyje vyks jubiliejinės, dešimtosios „Senųjų amatų dienos“.

Skaityti plačiau

Mūsų žmonės

Siūlais ir spalvomis grota simfonija

„Prisilietimas. Negaliu tylėti“ - štai taip pavadintu tekstilės darbu Vilniaus dailės akademijos bakalauro studijų diplomantė Ieva Augaitytė birželio 2 d. prabilo į meno pasaulį ir diplominio darbo vertinimo komisiją.

Skaityti plačiau

K. Simaitis: ištikimybė grafikai

„Gyvenimo laiko juostos“. Taip absolventas Karolis Simaitis pavadino savo bakalauro darbą, už kurį Vilniaus dailės akademijos (VDA) baigiamųjų darbų vertinimo komisija birželio 3 d. jam skyrė devynis balus. Diplominio darbo vadovas – grafikas prof. Giedrius Jonaitis.

Skaityti plačiau

R. Vaičeliūnienė: santuoka tarp kurčio ir girdinčio žmogaus – sunkus meilės išbandymas

Panevėžio apskrities gestų kalbos vertėjų centro (PAGKVC) vertėja Raimonda Vaičeliūnienė, augusi kurčios motinos ir girdinčio tėčio šeimoje, įsitikinusi, jog santuoka tarp kurčio ir girdinčio žmogaus yra nelengvas dviejų žmonių meilės išbandymas.

Skaityti plačiau

Brandžių metų grožis ir derlius

Gyvenantis Upninkuose (Jonavos raj.) LKD narys, kaimo šmaikštuolis Mykolas Kručas po savo trečiosios knygos „Paliūnės sodžius“ pristatymo sulaukė plačių komentarų respublikinėje spaudoje.

Skaityti plačiau

Brandūs jaunos pedagogės darbai

Klaipėdos Litorinos mokyklos direktorės pavaduotojos ugdymui Renatos Aglinskienės iniciatyva mokykloje po truputį keičiasi visas ugdymo procesas. Atsisakiusi balto gydytojo chalato ir pasirinkusi juodą lentą ir kreidą, Renata visa galva pasinėrė į pedagogiką.

Skaityti plačiau

Lietuvos kurtieji neteko iškilaus žmogaus

Po skaudžių šalnų, rubinais plieskiant alyvoms, tik peržengęs 84-erių slenkstį į Anapilį išėjo LKD aktyvistas, Kauno kurčiųjų senjorų klubo „Poilsis“ tarybos narys poetas P. Pelegrimas.

 

Skaityti plačiau

Knygų lentyna

Keturių kartų istorija – nuo Alpių slėnio iki Prūsijos

XVIII a. viduryje Zalcburgo arkivyskupas Leopoldas Antonas fon Firmianas protestantams liepia per tris mėnesius išsinešdinti iš šalies. Vilhelmas Langė, išduotas žmonos, su dukra ir anūku leidžiasi į sunkią kelionę – į Prūsų Lietuvą...

Skaityti plačiau

Klasika tapęs Stanisławo Lemo romanas „Soliaris“

Soliario siužetas – daugiasluoksnis, jame persipina intymumas ir meilė, žmogaus pasąmonės gelmės, detektyvo linija, mokslinė analizė. Tai knyga apie žmogaus bandymą pažinti nežemiško proto prigimtį ir nežemiško proto bandymą pažinti žmogų.

Skaityti plačiau

Jaudinanti našlaitės Lailos gyvenimo istorija

Romanas „Auksinė žuvelė“ atskleidžia sukrečiančią našlaitės Lailos gyvenimo istoriją. Patyrusi skurdo, vargo, socialinės atskirties, ji neprarado svajonės ir tapo džiazo dainininke.
Skaityti plačiau

Popiežiaus Pranciškaus mintys knygoje „Savais žodžiais“

Šioje knygoje – popiežiaus Pranciškaus mintys įvairiais klausimais. Tai puiki galimybė geriau pažinti naująjį žmonių jau pamiltą popiežių ir pasisemti įkvėpimo gyvenimui.

Skaityti plačiau

„1913. Šimtmečio vasara“ – išskirtinio laikotarpio kultūrinio gyvenimo panorama

„1913. Šimtmečio vasarą“ galima skaityti kaip to laiko menininkų gyvenimo apžvalgą, tačiau kartu ji atskleidžia daug asmeninio gyvenimo detalių, gandų, net anekdotų. Lengvas ir žaismingas pasakojimas įtraukia skaitytoją...

Skaityti plačiau

Kristina Lapienytė. Knyga, parašyta iš širdies ir skirta skaityti širdimi

Čikagos Lituanistikos tyrimo ir studijų centro direktorė Kristina Lapienytė straipsnyje išsako savo mintis apie knygą „Manėm, kad greit grįšim“, kurioje pateikiama 18 pokalbių su žmonėmis, pasitraukusiais į Vakarus per Antrąjį pasaulinį karą.

Skaityti plačiau

Religija

Tytuvėnuose – bažnyčios ir vienuolyno 400 metų jubiliejus

Tytuvėnų bažnyčios ir vienuolyno ansamblis, išsiskiriantis didesniu nei įprasta Kryžiaus kelio stočių skaičiumi ir Kristaus laiptų koplyčia garsus ne tik Šiaulių vyskupijoje, bet didžiai vertinamas visoje Lietuvoje.

Skaityti plačiau

Chaldėjų patriarchato kreipimasis: „Neleiskite mirti žmonių vilčiai“

Pamatęs, kokią tragediją ir kančias teko iškęsti daugybei šeimų, palikusių savo kaimus, namus ir turtą, ypač Mosule, Ninevės lygumoje ir Sinjare, popiežiaus pasiuntinys vienijasi su patriarchu ir prašo tarptautinės bendruomenės pagalbos

Skaityti plačiau

Į išvaduotą Homsą grąžinta Mergelės Marijos ikona ir relikvija

Į Homsą po truputį grįžta gyvenimas: žmonės parkeliauja į savo namus, ypač mažiau nukentėjusiose zonose atkurta apie 40% paslaugų gyventojams. Nors reikės daugybės laiko atstatyti miestui, tačiau jo gyventojų pasiryžimas begalinis.

Skaityti plačiau

F. Lombardi SJ: Kokia Popiežiaus žinia santykių su Šventuoju Sostu nepalaikančioms šalims?

Popiežius nori, kad tų šalių vadovai nežiūrėtų į Šventąjį Sostą kaip į galios centrą, norintį plėstis savo įtaką jų teritorijose. Šventasis Sostas turi religinį autoritetą, kuris skiriasi nuo politinės ir civilinės valdžios.

Skaityti plačiau

Klaipėdoje kvies Marijos Taikos Karalienės Atlaidų palapinė – „Už taiką Ukrainoje ir pasaulyje“

Šiais metais kviečiame švęsti atlaidus ypatingai! Jau nuo rugpjūčio 20 d. bažnyčios šventoriuje stovės palapinė, kurioje po vakaro šv. Mišių vyks įvairūs renginiai. Maloniai kviečiame visus dalyvauti!

Skaityti plačiau

Popiežius aukojo Mišias už Korėjos susitaikinimą: Dievas gali užgydyti visas žaizdas

Melskimės, - sakė Pranciškus, - kad atsirastų naujų progų megzti dialogą, susitikti, įveikti skirtumus, kad būtų dosniai teikiama humanitarinė pagalba tiems, kam šiandien jos būtinai reikia, kad būtų pripažįstama, jog visi korėjiečiai yra broliai.

Skaityti plačiau

Surdologijos centro konsultacijos

VšĮ Surdologijos centras – tai Lietuvos kurčiųjų draugijos įstaiga, atsakinga už metodinės medžiagos gestų kalba rengimą, gestų kalbos puoselėjimą ir jos mokymą.
Surdologijos centras pradeda teikti konsultacijas gestų kalbos klausimais kurtiesiems ir girdintiesiems visuomenės nariams.

Lietuvių gestų kalbos vertėjai, kurtieji ir girdintieji bendruomenės nariai, savo klausimus Surdologijos centrui galite teikti jums patogiausiu būdu:

  • siųsti elektroniniu paštu surdo.info@gmail.com

  • skambinti ar siųsti SMS žinutes numeriu 8 613 05 011

  • skambinti WEB kameromis. Skype adresas surdologijos.centras

Atsakymai bus pateikiami Surdologijos centro internetiniame puslapyje http://www.lkd.lt/enews/id-surdologijos_centro_konsultacijos_video.html per dešimt darbo dienų.

Anonimiškumą garantuojame. Laukiame Jūsų klausimų!

Surdologijos centro darbuotojai

Ar dėstytojai turi teisę versti kalbėti žodine kalba per pristatomuosius darbus?Ar galima per atsiskaitymus pasikviesti vertėją ir kalbėti gestų kalba?

Sveiki, esu neprigirdinti studentė. Norėjau paklausti, ar dėstytojai turi teisę mane versti kalbėti žodine kalba per pristatomuosius darbus? Žodine kalba kalbu neblogai, bet vis tiek jaučiu kompleksą kalbėdama prieš didelę auditoriją. Ar galima per atsiskaitymus pasikviesti vertėją ir kalbėti gestų kalba? Gestų kalba yra mano gimtoji kalba, tačiau daugelis dėstytojų su tuo nesutinka, nes per paskaitas, jei nėra vertėjo, kalbu žodine kalba. Ką man patartumėte daryti?

Į klausimą atsako Lietuvos kurčiųjų draugijos juristas Linas Vinickas:

Skaityti plačiau

Kokias transporto priemones gali vairuoti gestų kalbą kaip pagrindinę vartojantis kurčias asmuo?

Į klausimą atsako Lietuvos kurčiųjų draugijos juristas Linas Vinickas:

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos 2008 m. spalio 10 d. įsakymu Nr. V-973 Dėl Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2000 m. gegužės 31 d. įsakymo Nr. 301 " Dėl profilaktinių sveikatos tikrinimų sveikatos priežiūros įstaigose" pakeitimo 3 priede Minimalios fizinio ir psichikos tinkamumo normos, taikomos asmenims, siekiantiems vairuoti ir vairuojantiems variklio varomą transporto priemonę numatyta:

Skaityti plačiau

Ar kurčiųjų sporte naudojama gestų kalba? Kaip?

Į klausimą atsako Lietuvos kurčiųjų sporto federacijos prezidentas Aleksas Jasiūnas:

Visose sporto rūšyse yra vartojami vienodi sutartiniai ženklai, suprantami kurtiesiems ir girdintiems sportininkams. Krepšinis, boksas, imtynės, futbolas, šachmatai, tinklinis ir t. t. – visur naudojami sutartiniai judesiai, simboliai, ženklai. Visi ženklai turi savo reikšmę. Pvz., futbole teisėjo iškelta ir į žaidėją nukreipta raudona kortelė reiškia to žaidėjo pašalinimą iš aikštės. Šiuo atveju vietoje judesio (gesto) naudojama kortelė.

Skaityti plačiau

Ar yra krikščioniški simboliai gestai? Pavyzdžiui ,,Dievas“, ,,Kristus“, ,,bažnyčia“, maldų vertimai?

Į klausimą atsako LKNUC Metodinių priemonių rengimo ir gestotyros skyriaus l.e.p. vedėja Virginija Kavaliauskaitė:

Gestai Dievas, Kristus, bažnyčia yra. Juos galima rasti lietuvių gestų kalbos žodyne: www.gestai.unriis.lt:8080 arba Katalikų tikybos aiškinamajame žodyne lietuvių gestų kalba, taip pat esančiame internete, www.unriis.lt (Gestų kalba, Teminiai žodynai). Maldas į gestų kalbą galima išversti kaip ir bet kurį kitą tekstą.

Skaityti plačiau

Ar yra skirtumas, gestą rodyti viena ranka, ar dviem?

Informacija iš Mantrimo Danieliaus knygos ,,Lietuvių gestotyros pagrindai“ (Vilnius, 2004, 56-57, 74 psl.):

Vieni gestai rodomi viena ranka, kiti – abiem rankom [...]. Kai gestas rodomas abiem rankom, jo struktūra tampa kur kas sudėtingesnė negu vienrankių gestų. Tada mums reikia žinoti ne tik abiejų rankų plaštakos formą, padėtį, vietą bei judesį, bet ir santykį tarp rankų [...]. Dvirankių gestų struktūra rodo, kad gestų kalboje veikia dėsniai, darantys ją lengviau suprantamą [...]. Kai vartojamas dvirankis gestas, pašnekovui reikia matyti abi rankas. Dėl to dauguma dvirankių gestų rodomi arba su vienodomis plaštakos formomis, arba, jeigu jos skirtingos, pasyvios plaštakos forma gali būti tik viena iš keleto, ir yra likusi įgauti aktyvios plaštakos formą.

Skaityti plačiau

Nacionalinė žmonių su negalia socialinės integracijos programa

2014 metai

2014 metų neįgaliųjų asociacijų veiklos rėmimo projektas.

2014 metų neįgaliųjų asociacijų veiklos rėmimo projekto darbuotojai.

Skaityti plačiau

Lietuvos kurčiųjų draugijos 2013 m. veiklos ataskaita

Lietuvos kurčiųjų draugijos 2013 m. veiklos ataskaita.

Skaityti plačiau

2013 m. neįgaliųjų asociacijų veiklos rėmimo projekto įgyvendinimas

2013 m. neįgaliųjų asociacijų veiklos rėmimo projekto įgyvendinimas.

Skaityti plačiau

Kauno kurčiųjų reabilitacijos centro ataskaita

Kauno kurčiųjų reabilitacijos centro ataskaita.

Skaityti plačiau

Klaipedos kurčiųjų reabilitacijos centro ataskaita

Klaipedos kurčiųjų reabilitacijos centro ataskaita.

Skaityti plačiau

Vilniaus kurčiųjų reabilitacijos centro ataskaita

Vilniaus kurčiųjų reabilitacijos centro ataskaita.
 

Skaityti plačiau

Lietuvių gestų kalbos vartojimo ir vertėjų paslaugų teikimo 2009-2012 metų programa

2012 metai

Skaityti plačiau

2011 metai

Skaityti plačiau

Projektas "Darbo link"

„Darbo link“ jau baigtas įgyvendinti

Respublikinio kurčiųjų reabilitacijos centro (RKRC) rengtas ir 36 mėnesius vykdytas ES struktūrinių fondų projektas „Darbo link“ jau baigtas įgyvendinti.

Skaityti plačiau

Projekto „Darbo link“ rezultatai pranoko lūkesčius

Typography


VšĮ Respublikinis kurčiųjų reabilitacijos centras nuo 2009 m. kovo mėnesio vykdo trejų metų trukmės Europos Sąjungos struktūrinių fondų finansuojamą projektą „Darbo link“ – tarpininkavimo paslaugų įdarbinant asmenis su klausos negalia plėtra“. .
 

Skaityti plačiau

Diskusijoje – įdarbinimo tarpininkų perspektyvos

Typography


Gruodžio 22 d. Vilniuje, Lietuvos kurčiųjų draugijos patalpose (Šv. Kazimero g. 3), buvo surengta apskritojo stalo diskusija „Projekto „Darbo link“ tęstinumas – tai perspektyvus bendradarbiavimas su darbo birža“.

Skaityti plačiau

Atraskime vieni kitus. Dirbkime kartu

Atraskime vieni kitus. Dirbkime kartu. Skaityti plačiau

Atraskime vieni kitus. Dirbkime kartu

Atraskime vieni kitus. Dirbkime kartu. Skaityti plačiau

Atraskime vieni kitus. Dirbkime kartu.

Atraskime vieni kitus. Dirbkime kartu. Skaityti plačiau

Kiti projektai

Stiprins kompetencijas, finansinį savarankiškumą

Lietuvos kurčiųjų draugija (LKD) kartu su partneriu - Respublikiniu kurčiųjų reabilitacijos centru 2013 m. sausio 11 d. pasirašė sutartį ir iki 2014 m. birželio 8 d. įgyvendins Lietuvos Respublikos ir Šveicarijos Konfederacijos bendradarbiavimo programos nevyriausybinių organizacijų subsidijų schemos paprojektį „STIPRŪS IR MATOMI BŪDAMI KARTU – Lietuvos kurčiųjų draugijos institucinių gebėjimų stiprinimas“ (Nr. CH-5-FM-1/84).

Skaityti plačiau

Šiauliečių projektas padės ugdyti moksleivių ekologinę kultūrą

Šiaulių sutrikusios klausos vaikų ugdymo centras kartu su partneriais iš Kipro, Maltos, Italijos, Bulgarijos ir Slovakijos vykdo Comenius daugiašalės partnerystės projektą ,,It‘s fun to be IN and GREEN!.“ („Smagu ŽALIAISIAIS būti KARTU!.“). Projektas finansuojamas Europos Sąjungos Mokymosi visą gyvenimą programos, kurią Lietuvoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas, lėšomis. Projekto trukmė - 2 metai. Projekto vertė - 24 000 eurų.

Skaityti plačiau

Lietuvos kurčiųjų sistemos specialistai tobulinosi Graikijoje

Šiais metais Lietuvos kurčiųjų draugija kartu su Lietuvos ir Graikijos partneriais laimėjo Švietimo mainų paramos fondo skelbtą Leonardo da Vinci mobilumo projektą ,,Patirties tiltas per Europą“ – kurčių ir neįgalių žmonių įdarbinimo specialistų (tarpininkų) kvalifikacijos tobulinimas europinėje dimensijoje – Graikijos patirtis. Projekto trukmė – 7 mėnesiai. Projekto vertė – 24 161 euras.

Skaityti plačiau

Projekto „Skleiskite gestą“ partnerystė plečiasi

Spalio mėnesį, po dvejų metų pertraukos, vėl startavo Leonardo da Vinči partnerystės tinklų projektas „Skleiskite gestą - profesinės gestų kalbos sklaida Europoje“ („SpreadtheSign–disseminationin Europe of Vocational Sign Language“, toliau – projektas „Skleiskite gestą“).

Skaityti plačiau

Atrinkti specialistai, savo kvalifikaciją kelsiantys Graikijoje

Vykdant 2012 m. Leonardio da Vinci mobilumo projekto ,,Patirties tiltas per Europą“ – kurčių ir neįgalių žmonių įdarbinimo specialistų (tarpininkų) kvalifikacijos tobulinimas Europos dimensijoje – Graikijos patirtis veiklas buvo paskelbta dalyvių atranka kelti savo kvalifikaciją ir pagilinti žinias kurčiųjų ir neįgaliųjų įdarbinimo srityje Graikijos sostinėje Atėnuose lapkričio 16-29 d.

Skaityti plačiau

Įdarbinimo specialistai kvalifikaciją tobulins Graikijoje

2012 m. Lietuvos Kurčiųjų Draugija laimėjo Leonardo Da Vinci mobilumo projektą ,,Patirties tiltas per Europą“ – kurčių ir neįgalių žmonių įdarbinimo specialistų (tarpininkų) kvalifikacijos tobulinimas Europos dimensijoje – Graikijos patirtis.

Skaityti plačiau

Socialinės naujienos

Ministrė A. Pabedinskienė: „Sodra“ suteiks lengvatas, bet tik įmonėms, kurios prisidengdamos situacija neatleidinės darbuotojų“

Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė, susitikusi su Valstybinio socialinio draudimo fondo („Sodros“) direktoriumi Mindaugu Sinkevičiumi, aptarė, kokias ir kaip palengvins verslo sąlygas įmonėms, patyrusioms Rusijos embargo pasekmes.

Skaityti plačiau

Nuo 2015 m. kompensacijų skyrimą siūloma perduoti savivaldybių savarankiškajai funkcijai

Nuo ateinančių metų kompensacijos už šildymą ir vandenį visose Lietuvos savivaldybėse bus skiriamos tikslingiau ir skaidriau. 

Skaityti plačiau

Specialistų patarimai absolventams: vien tik Darbo birža nepadės

 Vis daugėjant Darbo biržoje užsiregistravusių absolventų, personalo atrankos specialistai sako, kad tai – tik vienas iš darbo paieškos šaltinių, o dėti daugiau pastangų jaunimas nepasiruošęs.

Skaityti plačiau

Neįgalių vaikų stovykloje – ir devynios Maidano aktyvistų šeimos

  Nevyriausybinės organizacijos „Algojimas“ neįgaliems vaikams organizuojamoje stovykloje apsilankiusi Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasidžiaugė, kad Lietuvos nevyriausybininkai pradeda dirbti kaip Vakaruose

Skaityti plačiau

Ministrė A. Pabedinskienė: „Rūpestis mažaisiais – kelias į saugią ir tvarią ateitį“

Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė, savaitgalį dalyvaudama jubiliejiniame X-ame įvaikinusių šeimų suvažiavime

Skaityti plačiau

Įvedant eurą – didelis dėmesys vartotojų teisių užtikrinimui

 Vartotojų teisių apsaugos ir socialinių reikalų darbo grupės, pirmininkaujamos socialinės apsaugos ir darbo ministrės Algimantos Pabedinskienės

Skaityti plačiau

Sportas

Stalo tenisininkių startas Hamburge

Gegužės 29-30 d. Hamburge (Vokietija) surengtos 1-osios atviros kurčiųjų jaunių stalo teniso taurės varžybos. Jose dalyvavo ir dvi ukmergiškės. Jaunučių, 12-14 metų, grupėje varžėsi Guoda Gudėnaitė, jaunių, 15-18 metų, grupėje - Eglė Leleikaitė.  Pirmą dieną organizuotos asmeninės varžybos. Antra varžybų diena skirta moterų dvejetų ir mišrių dvejetų varžyboms.

Skaityti plačiau

Istorija, kaip buvo atsikratyta LKSK

Lietuvos kurčiųjų sporto komitetas (LKSK) buvo įsteigtas 1990 m. sausio 20 d., o 1991 m. tapo Tarptautinio kurčiųjų sporto komiteto nariu. 1990 m. LKSK kartu su Lietuvos aklųjų sporto federacija (LASF) ir Lietuvos neįgaliųjų sporto federacija (LNSF) buvo Lietuvos parolimpinio komiteto ( LPOK) steigėjas. Nors tarptautiniu mastu kurčiųjų ir parolimpinio sporto veiklos yra vykdomos atskirai, Lietuvoje beveik 20 metų LKSK ir LPOK bendradarbiavimas vyko sklandžiai. Buvo bendra visų neįgaliųjų sporto veiklų, sportininkų rengimo, finansavimo sistemų ir kt. koncepcija.

Skaityti plačiau

Turime du sporto rekordus

Sofijos (Bulgarija, 2013 m.) kurčiųjų olimpiados prizininkas Vytenis  Ivaškevičius per Vilniaus miesto kurčiųjų lengvosios atletikos varžybas nustūmė rutulį 17,12 m. Tai naujas Lietuvos ir pasaulio kurčiųjų rekordas.

Skaityti plačiau

Badmintono čempionatas

Gegužės 9 d. Klaipėdoje surengtas Lietuvos kurčiųjų badmintono čempionatas.

Skaityti plačiau

Kurčiųjų kroso čempionatas Lenkijoje

Balandžio 11-12 d. Bydgoščiaus mieste (Lenkija) vyko 10-asis Europos kurčiųjų kroso čempionatas.

Skaityti plačiau

Krepšinio čempionatas

Šiauliuose balandžio 26 - 27 d. atrankos varžybomis prasidėjo Lietuvos kurčiųjų vyrų krepšinio čempionatas.

Skaityti plačiau

Skelbimai

Lietuvių gestų kalbos žodynas internete

Lietuvių gestų kalbos žodynas internete www.gestai.unriis.lt:8080/

Skaityti plačiau

Reikalingos siuvėjos

Stabiliai dirbančiai kurčiųjų įmonei „Vikada“ reikalingos siuvėjos.

Vidutinis atlyginimas – 1500 Lt.


Mūsų įmonėje geros darbo ir poilsio sąlygos. Su kurčiaisiais dirba ir rūpimus klausimus padeda spręsti personalo darbuotoja, vertėjos.

Kreiptis: UAB „Vikada“ Kauno g. 32, Vilnius, tel. 8612 45322, 233 8353.

 

 

Skaityti plačiau

LKD ragina dalintis

Lietuvos kurčiųjų draugija rengia istorinį dokumentinį filmą apie organizaciją. Todėl prašo visus, dalyvavusius ir išsaugojusius juostoje svarbius istorinius įvykius arba turinčius Draugijos istoriją menančių retų nuotraukų, paskolinti visa tai savo kurčiųjų reabilitacijos centro ar pirminės kurčiųjų organizacijos vadovui. Jie medžiagą perduos LKD.

LKD prezidentė Roma Klečkovskaja asmeniškai garantuoja, kad archyvinė medžiaga Vilniuje, centrinėje būstinėje bus nukopijuota, o originalai grąžinti siuntėjui.

Jeigu norite pasitikslinti, ar Jūsų filmuota ar fotografuota medžiaga turi išliekamosios vertės, galite pasitarti su prezidente. Jai galima skambinti per vertėją tel. (8 5) 262 8115  arba rašyti elektroniniu adresu roma.kleckovskaja@lkd.lt.

Nelikite abejingi Draugijos istorijai. Kartu galime sukurti vertybę sau ir ateinančioms kartoms.

    Rengėjai

 

 

Skaityti plačiau

Sveikata

Ar karbonadas neiškrės „kiaulystės“?

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba kasdien vis skelbia apie naujus afrikinio kiaulių maro židinius Lietuvoje bei kaimyninėse šalyse.

Skaityti plačiau

Tyrimas keičia požiūrį į Dauno sindromą

 Nauja sociologinė studija ištyrė visuomenės atsaką į Dauno sindromą ir siūlo rekomendacijas, ypač susijusias su švietimu medicinos srityje, kad pagerintų šį genetinį pakitimą turinčių žmonių gyvenimą.

Skaityti plačiau

Vaizdo žaidimai yra susiję su vaikų gebėjimu prisitaikyti

  Oksfordo universiteto tyrimas teigia, kad kasdienis vaizdo žaidimų žaidimas neilgais laiko tarpais gali turėti nedidelį, bet teigiamą poveikį vaiko vystymuisi.

Skaityti plačiau

Lietuviai pasitiki mūsų medikais ir nesiveržia gydytis svetur

 Mūsų kraštiečiai mieliau gydosi Lietuvoje ir nesiveržia dėl planinių gydymo paslaugų ar sudėtingų operacijų pas užsienio medicinos specialistus

Skaityti plačiau

Luisa Dillner: Kas yra augimo skausmai ir ar reikia dėl jų jaudintis?

  Sklinda gandai, kad augimo skausmai gali evoliucionuoti į osteoartritą (sąnarių ligą). Taigi ar reikia vaikams, kurie skundžiasi šiais skausmais, skubėti atlikti kraujo tyrimus ir MRT (magnetinio rezonanso tomografiją)?

Skaityti plačiau

Įsigalioja nauja mokamų sveikatos priežiūros paslaugų teikimo tvarka

 Nuo rugpjūčio 1 d. įsigalioja nauja mokamų sveikatos priežiūros paslaugų teikimo tvarka.

Skaityti plačiau

Leidiniai

“Mano gestukai” skirti iki mokyklinio amžiaus vaikams bei jų tėveliams, mokytojams mokantis savo pirmųjų gestų

Vaikų lietuvių gestų kalbos žodynėlis

Spauskite nuorodą ir atsisiųskite Vaikų lietuvių gestų kalbos žodynėlis. Peržiūrai naudokite Adobe Acrobat programą.

Lietuvos kurčiųjų draugijai - 70 metų

Informacinis leidinys
Komentuoti

Komentarai ()

Jūsų komentaras

Video laikmenos (formatas .flv):


Saugos skaičius : [ 1 ]