Naujienos iš WFD

WFD 2015 m. Stambule dalyvauja LKD Prezidentas Vytautas Pivoras ir LKD valdybos narys Arūnas Bražinskas.

Naujienos iš WFD

Video naujienos gestų kalba

R. Jankaus skrydis parasparniu

Poilsio namai ,,Varpelis"

Svečiuose pas Balaišius

Orientacininkų rinktinės stovykla

WFD EXPO

WFD kongresas 2015 08 01/5 diena (2 dalis)

WFD kongresas 2015 08 01/5 diena (1 dalis)

Kurtieji pasaulyje

Nepapasakoti kurčių žmonių išgyvenimai Pirmojo pasaulinio karo metu

2014 metais sukako 100 metų nuo Pirmojo pasaulinio karo pradžios. Pirmasis pasaulinis karas buvo vienas kruviniausių konfliktų žmonijos istorijoje, pareikalavęs milijonų žmonių gyvybių. To meto kurčiųjų istorijos daugiausia liko gulėti po užmaršties dulkėmis, bet kai kurias jų „prikėlė“ Jungtinės Karalystės televizijos BBC-2 laida kurtiesiems SeeHear (Matykite ir girdėkite).

Skaityti plačiau

Julia Donaldson: kodėl girdintys vaikai turėtų žinoti apie gestų kalbą

Ką pamatė kuosa (What the Jackdaw Saw) – tai antroji mano parašyta knyga, kurioje kalbama apie kurtumą. Tiksliau sakant, aš esu šios knygos bendraautorė, kartu su grupe sutrikusios klausos vaikų, o iliustravo knygą Nikas Šaratas (Nick Sharratt). 

Skaityti plačiau

Vardai-gestai. Kas tai yra?

Lydia L. Callis - gestų kalbos vertėja, iš trijų kartų Kurčiųjų šeimos 

Darbovietėje kurčiąją bendradarbę visi vadina Diana, tačiau kurčiųjų bendruomenėje ją geriau žino vardu „Linksmoji“. Linksmas žmogus – tai asmuo kuris visada šypsosi ir turi teigiamas nuostatas. Tad merginos vardas-gestas „Linksmoji“ kur kas geriau atspindi jos asmenybę, negu tikrasis vardas „Diana“. 

Skaityti plačiau

Etimologinė ir semantinė žodžio kurčias reikšmė

Senovės Graikijoje semantinis žodžio „kurčias“ - κωφός (cophos) – laukas buvo gana platus. Žodis kartu reiškė „būti kažko netekusiam“, „būti praradusiam“, ir galėjo būti vartojamas kalbant apie regėjimą, uoslę ir t.t. Kurčias žmogus buvo laikomas luošu, tad žodžio reikšmė buvo ir „silpstantis“, „sužalotas“. Šis žodis taip pat turėjo reikšmę „aklas“, „paliegęs“, o kalbant apie protą – „bukas“, „kvailas“. 

 

Skaityti plačiau

Pasaulyje yra gerų žmonių

Viename, kurčiųjų klubo „Лосиноостровский“ renginyje, vykusiame praeitų metų pabaigoje, aš pamačiau pažįstamą vyrišką veidą, tačiau negalėjau prisiminti kur aš jį esu mačiusi. Vyriškis pamatęs mane pamojavo ranka ir nusišypsojo. Ir atmintyje man sušmėžavo sena istorija apie berniuką Antoną Kukliną (Антон Куклин), kuriam likimas lėmė augti be tėvų ir namų.

 

Skaityti plačiau

Kurtieji ir etninės kultūros – palyginimai

Kas socialinę grupę paverčia kultūra? Ar kurčiųjų kultūrą galima būtų lyginti su „pilnavertėmis“ etninėmis ir religinėmis kultūromis? Kokius kriterijus turi atitikti grupė, kad būtų pripažinta kaip atskira bendruomenė ar kultūra? Čia bus lyginamos skirtingos Amerikos kultūrinės grupės. Atkreipkite dėmesį, kad išskirtinumai pateikti LABAI apibendrintai.

Skaityti plačiau

Paddy Laddas – pirmeivis ir aktyvistas, plačiajai visuomenei pristatęs „kurčiųjų kultūrą“

Paddy Laddas – kurčias rašytojas, mokslininkas ir aktyvistas gimė 1952 m. Jungtinėjė Karalystėje.

Skaityti plačiau

Kurčiųjų kultūros aktualijos

Šventė „Tau, Vilniau!“

Rugsėjo 6 d. jau vienuoliktą kartą Sostinės dienų metu Vilniuje, Katedros aikštėje, vyks šventė „Tau, Vilniau!“(respublikinė neįgaliųjų darbų paroda-mugė-koncertas). 

Skaityti plačiau

Renginių turas padės jaunuoliams suprasti, kad ir jie gali

2014 m. Lietuvoje pradėta įgyvendinti Jaunimo garantijų iniciatyva po truputį įsivažiuoja. Jau šį pirmadienį, rugpjūčio 24 d., prasideda Jaunimo garantijų renginių turas po Lietuvos miestus ir miestelius, kur žinomo teatro „Kitas kampas“ aktoriai kvies jaunuolius ne tik padiskutuoti apie jaunų žmonių ateities perspektyvas, bet ir skatins juos įsitraukti į improvizacinius žaidimus, išbandyti įvairius profesinius, darbo paieškos, gyvenimo aprašymo rengimo siužetus.

Skaityti plačiau

„Tylios“ paslaugos tiems, kuriems triukšmas – ne kliūtis

Vilniaus kurčiųjų reabilitacijos centre (KRC), be kitų paslaugų, tokių kaip socialinių įgūdžių ugdymo (psichologo), meninių gebėjimų lavinimo, teikiamos asmeninių asistentų ir darbo vietų paieškos specialisto paslaugos. Vieną gausiausių šalyje, 900 kurčiųjų vienijančią teritorinę bendruomenę aptarnauja 4 asmeniniai asistentai ir vienas įdarbinimo specialistas. Iš kitų panašių įstaigų centras išsiskiria tuo, kad paslaugos čia teikiamos lietuvių gestų kalba.

Skaityti plačiau

Į Vilnių atkeliauja sostinės dienos

Blėstant karščiams ir vasaros festivalių įspūdžiams, rudens linksmybės keliasi į Vilnių. Jų pradžios akordas visa jėga nuskambės festivalyje „Sostinės dienos 2015“.

Skaityti plačiau

Vasara su „Pagava“

Lietuvos šeimų, auginančių kurčius ir neprigirdinčius vaikus, bendrijai „Pagava“ kiekviena vasara – tai ne tik saulės ir vandens vonios ar už užvertų durų bent trumpam palikti rūpesčiai. Tai pirmiausia didesnio dėmesio laikas savo vaikams, galimybė ilgiau su jais būti kartu, o patiems – dar ir dalijimosi patirtimi ir žiniomis metas.

 

    

Skaityti plačiau

Gestų kalba – savarankiška kalba (2)

Mantrimas Danielius ‒ Vilniaus kolegijos lietuvių gestų kalbos ir gestotyros dėstytojas. Prieš 19 metų Mantrimas atėjo dirbti į kurčiųjų sistemą, nuo tada jo vardas tapo neatsiejamas nuo bet kokio svarbesnio lietuvių gestų kalbos pasiekimo.

 

Skaityti plačiau

Lietuvių gestų kalba – 20 metų patirties: tai daug ar mažai?

Kurčiųjų bendruomenę girdinčiųjų pasaulis vadina ne tik savo dalimi, bet kartais įvardija ir kaip „pirmąją globalią visuomenę“, „tautą tautoje“. Kokią žinią tokiais apibūdinimais girdintieji siunčia kitiems girdintiesiems?

 

Skaityti plačiau

Mūsų žmonės

LKD neteko iškilios asmenybės

Pro memoria

1928 – 2015

Rugpiūčio 6 d. po sunkios ligos, eidama 87- uosius metus, mirė didelį autoritetą tarp kurčiųjų turėjusi,  ilgametė kurčiųjų draugijos narė, viena pirmųjų visuomeninės kurčiųjų veiklos iniciatorių Zofija Songailaitė – Armonavičienė.

Skaityti plačiau

M. Kručo kūrybos aruode – ketvirtoji knyga

LKD narys Mykolas Kručas išleido naują knygą  - lyrikos ir pašmaikštavimų rinkinį „Pavasario želmenys“. 

Skaityti plačiau

Vertėja stengiasi įpratinti rajone gyvenančius kurčiuosius naudotis jos paslaugomis

„Didmiesčiuose gestų kalbos vertėjų paslaugomis kurtieji naudojasi drąsiai ir jau net neįsivaizduoja, kaip reikėtų be jų išsiversti, tačiau gyvenantieji mažame miestelyje ar rajone dažniausiai nedrįsta prašyti pagalbos. Jiems atrodo nepatogu į savo reikalus painioti kitą žmogų,“  – sakė Panevėžio apskrities gestų kalbos vertėjų centre dirbanti ir Rokiškio mieste bei rajone vertėjos paslaugas teikianti Toma Matuliauskienė.

Skaityti plačiau

Psichologijos absolventės tyrimas atskleidė dideles problemas (su vertimu į gestų kalbą)

Darnios, gražios šeimos modelio pamatinės vertybės - meilė, šiluma bei supratimas. Svarbu, kad tėvai diegtų teisingas moralines vertybes savo vaikams bei auklėtų juos savimi pasitikinčiais žmonėmis. Dėl to būtinas bendravimas su vaikais, pastangos kurti su jais stiprų emocinį ryšį. 

Skaityti plačiau

Pirmasis naujo LKD prezidento interviu

Balandžio 30 d. LKD prezidento pareigas pradėjęs eiti Vytautas PIVORAS duoda pirmą interviu. Dalijasi savo vaikystės prisiminimais, vertina tėvų indėlį jį auklėjant, atvirai sako savo nuomonę apie kai kurias LKD problemas, bando brėžti kurčiųjų bendruomenės ateities viziją. Nevengia atsakyti ir į nepatogius klausimus.

Prezidentą kalbina „Akiračio“ korespondentė Nijolė Krasniauskienė. 

Skaityti plačiau

Pirmoji kurčioji Lietuvos dailininkų sąjungos narė

Šių metų gegužės 22-oji – tai ypatinga diena kurčiųjų istorijoje. Tą dieną į Lietuvos dailininkų sąjungą buvo priimta pirmoji kurčioji dailininkė Silvana Hacking. Tai yra didelis pasiekimas Lietuvos kurčiųjų bendruomenėje, nes į sąjungą patekti nėra lengva. Apie tai „Akiračio“ neetatinė korespondentė Rasa Buikauskaitė kalbasi su Silvana Hacking.

 

 

Skaityti plačiau

L. Podiriakos magistro darbas - dvasinė kurčiųjų identiteto analizė

Birželio 8 d. Lietuvos kurčiųjų visuomenė pasipildė dar vienu magistru: Linas Podiriaka Vilniaus dailės akademijoje apgynė tapybos magistro darbą. 

Skaityti plačiau

Surdologijos centro konsultacijos

VšĮ Surdologijos centras – tai Lietuvos kurčiųjų draugijos įstaiga, atsakinga už metodinės medžiagos gestų kalba rengimą, gestų kalbos puoselėjimą ir jos mokymą.
Surdologijos centras pradeda teikti konsultacijas gestų kalbos klausimais kurtiesiems ir girdintiesiems visuomenės nariams.

Lietuvių gestų kalbos vertėjai, kurtieji ir girdintieji bendruomenės nariai, savo klausimus Surdologijos centrui galite teikti jums patogiausiu būdu:

  • siųsti elektroniniu paštu surdo.info@gmail.com

  • skambinti ar siųsti SMS žinutes numeriu 8 613 05 011

  • skambinti WEB kameromis. Skype adresas surdologijos.centras

Atsakymai bus pateikiami Surdologijos centro internetiniame puslapyje http://www.lkd.lt/enews/id-surdologijos_centro_konsultacijos_video.html per dešimt darbo dienų.

Anonimiškumą garantuojame. Laukiame Jūsų klausimų!

Surdologijos centro darbuotojai

Skaičiau internete, kad kino teatre ,,Pasaka“ vyko kurčiųjų filmų festivalis. Ar filmus kūrė kurtieji?

2014 m. spalio 25 d. Vilniuje tikrai vyko antrasis Lietuvos kurčiųjų kino festivalis „Kinas gestų kalba 2014“. Festivalis vyko kino teatre „Pasaka“. Festivalyje buvo parodyti septyni filmai: „Stiklinis indas“, „SAMAN mamos istorija“, „Aplink Lietuvą: žygis dviračiais“, „Be istorijos – be ateities“, „Aš ir BMW“, „Nuotykių kelionė“, „Pagrobimas“. Visų filmų kūrėjai buvo kurtieji arba neprigirdintys. Filmų aktoriai kalbėjo gimtąja kurčiųjų kalba – gestų kalba. Filmų autoriai kūrė filmus savo lėšomis.

Skaityti plačiau

Noriu paklausti, ar yra Lietuvos Respublikos himnas išverstas į gestų kalbą?

2012 m. lapkričio mėn. Lietuvos kurčiųjų draugija kartu su Surdologijos centru paskelbė konkursą geriausiam Lietuvos himno atlikėjui gestų kalba atrinkti. Konkurse dalyvauti galėjo bet kuris bendruomenės atstovas. Norint dalyvauti konkurse reikėjo Lietuvos himną atlikti lietuvių gestų kalba, atlikimą įrašyti, patalpinti socialiniame tinkle (YouTube, Facebook ar kt.) ir atsiųsti nuorodą elektroniniu adresu centras@lkd.lt

Skaityti plačiau

Norėčiau sužinoti ar yra Lietuvoje kurčiųjų istorijos mokytojų?

Kurčiųjų istorija yra labai svarbi kurčiųjų bendruomenės kultūros dalis. Ji artimai susijusi su gestų kalba, jos atsiradimu, patvirtinimu ir t. t.  Siekiant atsakyti į klausimą buvo domėtasi kurčiųjų istorijos mokytojais ir dėstytojais: ar jų yra Lietuvoje, kokie žmonės daugiausiai išmano apie kurčiųjų istoriją, kokios galimybės tapti kurčiųjų istorijos dėstytoju Lietuvoje.

Skaityti plačiau

Mano universitete vyko kursai apie gestų kalbą, kokie tai buvo kursai?

Sprendžiant iš laiško datos, omenyje turite 2014 m. spalio-lapkričio mėnesiais vykusius, VšĮ Surdologijos centras organizuotus, seminarus, kurie buvo finansuojami iš valstybės biudžeto lėšų, įgyvendinant 2014 m. lietuvių gestų kalbos mokymo, gestų kalbos vertėjų kvalifikacijos tobulinimo bei metodinės medžiagos įvairioms suaugusių vartotojų grupėms rengimo ir jų mokymo paslaugų pirkimo-pardavimo sutartį. 

Skaityti plačiau

Sveiki, turiu klausimą apie gestų kalbos studijas. Ar labai sunku įstoti, norint studijuoti gestų kalbą? Ir ar tik Vilniaus kolegijoje galiu bandyti įstoti, jei noriu studijuoti būtent šią profesiją?

Į klausimą atsako Filologijos katedros vedėja doc. Dr. Dalia Kačinaitė-Vrubliauskienė:

Laba diena, džiugu, kad susidomėjote Lietuvių gestų kalbos vertimo studijų programa.

Skaityti plačiau

Kokie yra įvairių šalių pavadinimai gestų kalba? Kur galėčiau pasižiūrėti video?

Kai kurių pasaulio valstybių pavadinimai turi atitinkamą gestą lietuvių gestų kalba. Jei nėra gesto lietuvių gestų kalba – rodant valstybės pavadinimą vartojama pirštų abėcėlė arba tarptautinis gestas.

Skaityti plačiau

Nacionalinė žmonių su negalia socialinės integracijos programa

2014 metai

Aprašomojo pobūdžio ataskaita apie 2014 m. Neįgaliųjų asociacijų veiklos rėmimo projekto įgyvendinimą.

2014 m. IV ketvirčio Neįgaliųjų asociacijų veiklos rėmimo projekto pasiekti rezultatai.

2014 metų neįgaliųjų asociacijų veiklos rėmimo projektas.

2014 metų neįgaliųjų asociacijų veiklos rėmimo projekto darbuotojai.

Skaityti plačiau

Lietuvos kurčiųjų draugijos 2013 m. veiklos ataskaita

Lietuvos kurčiųjų draugijos 2013 m. veiklos ataskaita.

Skaityti plačiau

2013 m. neįgaliųjų asociacijų veiklos rėmimo projekto įgyvendinimas

2013 m. neįgaliųjų asociacijų veiklos rėmimo projekto įgyvendinimas.

Skaityti plačiau

Kauno kurčiųjų reabilitacijos centro ataskaita

Kauno kurčiųjų reabilitacijos centro ataskaita.

Skaityti plačiau

Klaipedos kurčiųjų reabilitacijos centro ataskaita

Klaipedos kurčiųjų reabilitacijos centro ataskaita.

Skaityti plačiau

Vilniaus kurčiųjų reabilitacijos centro ataskaita

Vilniaus kurčiųjų reabilitacijos centro ataskaita.
 

Skaityti plačiau

Panevėžio kurčiųjų reabilitacijos centro ataskaita

Panevėžio kurčiųjų reabilitacijos centro ataskaita.

Skaityti plačiau

Projektai

Projektas „Parama neįgaliesiems“ – atveria kelius naujoms galimybėms!

Neįgaliesiems vėl atsiveria galimybės dalyvaujant profesinės reabilitacijos programoje, atkurti prarastus gebėjimus bei įgūdžius, sustiprėti psichologiškai ir fiziškai, įgyti įdomią profesiją ir su specialistų pagalba realizuoti save profesinėje veikloje.

Plačiau skaitykite čia.

Skaityti plačiau

Kartu mes galime daug

VšĮ Vilniaus kurčiųjų reabilitacijos centras 2012-2015 m. įgyvendino Europos Sąjungos finansuojamą 2007–2013 m. Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programos 1 prioriteto „Kokybiškas užimtumas ir socialinė aprėptis“ VP1-1.3-SADM-02-K priemonės „Socialinės rizikos ir socialinę atskirtį patiriančių asmenų integracija į darbo rinką“ projektą KARTU MES GALIME DAUG, kurio tikslas – didinti kurčiųjų ir neprigirdinčių asmenų įsidarbinimo galimybes, teikiant kompleksines paslaugas, siekiant išvengti jų socialinės atskirties.

Skaityti plačiau

Vilnietės profesinės sėkmės istorija – geriausiųjų dešimtuke

Vilniaus kurčiųjų reabilitacijos centre 2012-2015 m. vykdomas Europos Sąjungos finansuojamas projektas „KARTU MES GALIME DAUG“. Jo pagrindinis tikslas – didinti kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų asmenų įsidarbinimo galimybes, mažinti jų socialinę atskirtį suteikiant įvairios informacijos ir kitų aktualių paslaugų. 

Skaityti plačiau

Lietuvos ir Baltarusijos šeimos, auginančios kurčius ir neprigirdinčius vaikus, plečia draugystę

2014 m. liepos-lapkričio mėnesį Lietuvos šeimų, auginančių kurčius ir neprigirdinčius vaikus, bendrija PAGAVA įgyvendino LR Užsienio reikalų ministerijos Vystomojo bendradarbiavimo ir paramos demokratijai programos projektą „Lietuva ir Baltarusija per fotoobjektyvą“. Projekto partneris buvo Minsko sutrikusios klausos vaikų mokykla Nr. 14.

Skaityti plačiau

Stiprins kompetencijas, finansinį savarankiškumą

Lietuvos kurčiųjų draugija (LKD) kartu su partneriu - Respublikiniu kurčiųjų reabilitacijos centru 2013 m. sausio 11 d. pasirašė sutartį ir iki 2014 m. birželio 8 d. įgyvendins Lietuvos Respublikos ir Šveicarijos Konfederacijos bendradarbiavimo programos nevyriausybinių organizacijų subsidijų schemos paprojektį „STIPRŪS IR MATOMI BŪDAMI KARTU – Lietuvos kurčiųjų draugijos institucinių gebėjimų stiprinimas“ (Nr. CH-5-FM-1/84).

Skaityti plačiau

Šiauliečių projektas padės ugdyti moksleivių ekologinę kultūrą

Šiaulių sutrikusios klausos vaikų ugdymo centras kartu su partneriais iš Kipro, Maltos, Italijos, Bulgarijos ir Slovakijos vykdo Comenius daugiašalės partnerystės projektą ,,It‘s fun to be IN and GREEN!.“ („Smagu ŽALIAISIAIS būti KARTU!.“). Projektas finansuojamas Europos Sąjungos Mokymosi visą gyvenimą programos, kurią Lietuvoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas, lėšomis. Projekto trukmė - 2 metai. Projekto vertė - 24 000 eurų.

Skaityti plačiau

Lietuvos kurčiųjų sistemos specialistai tobulinosi Graikijoje

Šiais metais Lietuvos kurčiųjų draugija kartu su Lietuvos ir Graikijos partneriais laimėjo Švietimo mainų paramos fondo skelbtą Leonardo da Vinci mobilumo projektą ,,Patirties tiltas per Europą“ – kurčių ir neįgalių žmonių įdarbinimo specialistų (tarpininkų) kvalifikacijos tobulinimas europinėje dimensijoje – Graikijos patirtis. Projekto trukmė – 7 mėnesiai. Projekto vertė – 24 161 euras.

Skaityti plačiau

Socialinės naujienos

Ministrė A. Pabedinskienė: „Siūlome stiprinti jaunimo politikos koordinavimą ir paslaugas jaunimui“

Skaityti plačiau

Ministrė A. Pabedinskienė: „Artimiausiu metu tikimės pasirūpinti 50-čia nuo karo baisybių bėgančių lietuvių kilmės ukrainiečių“

Skaityti plačiau

Viceministras L. Bartkevičius: „Tik pasitvirtino – globos įstaigų pertvarka būtina“

Skaityti plačiau

Tėveliai gali naudotis lengvata mažuosius palydint į mokyklą

Skaityti plačiau

Proto negalią ir psichikos sutrikimų turintys žmonės pristato savo kūrybą

Skaityti plačiau

Trišalė taryba baigė naujojo Darbo kodekso svarstymą papunkčiui

Skaityti plačiau

Ministrė A. Pabedinskienė: „Sodros“ biudžeto deficitas sėkmingai mažinamas“

Septynis šių metų mėnesius Valstybinio socialinio draudimo fondo („Sodros“) biudžeto deficitas buvo 30 proc. mažesnis nei pernai tuo pačiu metu, rodo išankstiniai duomenys.

Skaityti plačiau

Sportas

Lietuvos kurčiųjų šachmatų čempionatas Panevėžyje

Balandžio 11-12 d. Panevėžyje vyko Lietuvos kurčiųjų šachmatų čempionatas, kuriame varžėsi 23 šachmatininkai (17 vyrų ir 6 moterys) iš keturių miestų. 

Skaityti plačiau

Naujienos iš kurčiųjų sporto kongreso

2015 m. kovo 28 – balandžio 5 d. Rusijoje, Magnitogorske, vyko 18-osios kurčiųjų olimpinės žiemos žaidynės. Jose dalyvavo per 300 kurčių sportininkų iš 27 šalių. Lietuvos atstovų žaidynėse nebuvo.

Skaityti plačiau

Lietuvos atviras kurčiųjų šaškių čempionatas

Vasario 7 d. Vilniuje įvyko Lietuvos atviras kurčiųjų šaškių čempionatas, kuriame  varžėsi 29 šaškių mėgėjai, tarp jų 8 moterys iš penkių Lietuvos miestų.

Skaityti plačiau

„Rikio“ 20-mečio šachmatų turnyras

Gruodžio 12-14 d. Vilniuje vyko Tarptautinis kurčiųjų šachmatų turnyras, skirtas Vilniaus kurčiųjų šachmatų klubo „Rikis“ 20-mečiui paminėti.

Skaityti plačiau

Jaunimo krepšinio čempionatas

Lapkričio 7 – 8 d. Lietuvos kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų ugdymo centre (Filaretų g. 36, Vilnius) surengtas respublikinis kurčiųjų jaunimo (U19) krepšinio čempionatas. 

Skaityti plačiau

Lietuvos kurčiųjų čempionatai

Lietuvos kurčiųjų kroso čempionatas

Turnyras buvo surengtas 2014 m. rugsėjo 28 d. Panevėžyje. Kurtieji atletai varžėsi trijose amžiaus grupėse. Skaitytojus supažindiname su kiekvienos amžiaus grupės prizininkų trejetu.

 

Skaityti plačiau

FIBA kongresas

Rugpjūčio 28-29 d. Ispanijos mieste Sevilijoje buvo surengtas Tarptautinės krepšinio federacijos (FIBA) kongresas. Jame dalyvavo 116 nacionalinių bei neįgaliųjų krepšinio federacijų vadovai.  Čia dirbo ir trys lietuviai: Lietuvos krepšinio federacijos prezidentas Arvydas Sabonis ir generalinis sekretorius Mindaugas Špokas bei Lietuvos kurčiųjų sporto komiteto prezidentas Aleksas Jasiūnas.

Skaityti plačiau

Skelbimai

Lietuvių gestų kalbos žodynas internete

Lietuvių gestų kalbos žodynas internete www.gestai.unriis.lt:8080/

Skaityti plačiau

Reikalingos siuvėjos

Stabiliai dirbančiai kurčiųjų įmonei „Vikada“ reikalingos siuvėjos.

Vidutinis atlyginimas – 1500 Lt.


Mūsų įmonėje geros darbo ir poilsio sąlygos. Su kurčiaisiais dirba ir rūpimus klausimus padeda spręsti personalo darbuotoja, vertėjos.

Kreiptis: UAB „Vikada“ Kauno g. 32, Vilnius, tel. 8612 45322, 233 8353.

 

 

Skaityti plačiau

LKD ragina dalintis

Lietuvos kurčiųjų draugija rengia istorinį dokumentinį filmą apie organizaciją. Todėl prašo visus, dalyvavusius ir išsaugojusius juostoje svarbius istorinius įvykius arba turinčius Draugijos istoriją menančių retų nuotraukų, paskolinti visa tai savo kurčiųjų reabilitacijos centro ar pirminės kurčiųjų organizacijos vadovui. Jie medžiagą perduos LKD.

LKD prezidentė Roma Klečkovskaja asmeniškai garantuoja, kad archyvinė medžiaga Vilniuje, centrinėje būstinėje bus nukopijuota, o originalai grąžinti siuntėjui.

Jeigu norite pasitikslinti, ar Jūsų filmuota ar fotografuota medžiaga turi išliekamosios vertės, galite pasitarti su prezidente. Jai galima skambinti per vertėją tel. (8 5) 262 8115  arba rašyti elektroniniu adresu roma.kleckovskaja@lkd.lt.

Nelikite abejingi Draugijos istorijai. Kartu galime sukurti vertybę sau ir ateinančioms kartoms.

    Rengėjai

 

 

Skaityti plačiau

Sveikata

7 ŽINGSNIAI SVEIKESNĖS MITYBOS LINK

Skaityti plačiau

VASAROS VITAMINAI: KAIP GERIAUSIA IŠNAUDOTI DERLIAUS SEZONĄ VAIKAMS

Skaityti plačiau

AR VERKTI TIKRAI NAUDINGA?

Skaityti plačiau

SIŪLOMA ŽENKLINTI GMO TURINČIUS MAISTO PRODUKTUS

Skaityti plačiau

IŠMANIOSIOS TECHNOLOGIJOS DIAGNOZUOS ŠIRDIES ARITMIJOS VYSTYMOSI PRADŽIĄ

Skaityti plačiau

GYDYTOJA LAIMUTĖ ŠUMSKIENĖ: VAIKAI NEBEMOKA KALBĖTI – KALTI KOMPIUTERIAI

Skaityti plačiau

PALIATYVIOSIOS PAGALBOS TRUKMĖ NEBEBUS RIBOJAMA

Skaityti plačiau

Leidiniai

“Mano gestukai” skirti iki mokyklinio amžiaus vaikams bei jų tėveliams, mokytojams mokantis savo pirmųjų gestų

Vaikų lietuvių gestų kalbos žodynėlis

Spauskite nuorodą ir atsisiųskite Vaikų lietuvių gestų kalbos žodynėlis. Peržiūrai naudokite Adobe Acrobat programą.

Lietuvos kurčiųjų draugijai - 70 metų

Informacinis leidinys
Komentuoti

Komentarai ()

Jūsų komentaras

Video laikmenos (formatas .flv):


Saugos skaičius : [ 5 ]