Video naujienos gestų kalba

Neįgaliųjų eisena Vilniuje

Kviečiame į neįgaliųjų eiseną Vilniuje.

Baltijos kurčiųjų jaunimo festivalis

Į Litexpo programą įtraukta ir gestų kalba

Susitikimas su ministre A.Pabedinskiene

KET ženklo pakeitimas

Žuvo gestų kalbos specialybės studentė

Kurčiųjų kultūros aktualijos

Mokymų pabaiga LKJA žada naują pradžią gerovės link

Lapkričio 14 – 16 dienomis Kaišiadorių rajone, Liutonių kaime, prie Strėvos upės esančioje Degučių sodyboje, Lietuvos kurčiųjų jaunimo asociacijos nariai rinkosi į paskutinį projekto „Integruotos jaunimo politikos plėtra“ seminarą. 

Skaityti plačiau

Renginyje pagerbti ir Panevėžio kurtieji senjorai

Panevėžio dailės galerijoje vyko tradicinis renginys „Dėkoju Tau“, kurį surengė politikių klubas „Veiklios moterys.“  Į renginį , lydimi vaikų ir anūkų, susirinko miesto ir rajono senjorai.

Skaityti plačiau

Dzūkijos krašto kurčiųjų aktualijos

Lietuvos kurčiųjų draugijos aktualijose daugiausia minimi didžiųjų miestų vardai ir aiškinama, kokias socialines paslaugas gauna čia gyvenantys klausos negalios asmenys. Šįkart mūsų korespondentė aplankė tolimos provincijos kurčiuosius, mėgino išsiaiškinti jų poreikius. 

Skaityti plačiau

Kauno jaunimas džiaugiasi atnaujintomis patalpomis

Lapkričio 4-oji Kauno kurčiųjų jaunimo organizacijai nuo šiol bus tarsi antroji gimimo diena. 56 narius turinti regioninė organizacija tądien šventė darbų pabaigtuves. Ne tik pati šventė, bet ir sukvietė daugybę geradarių, rėmėjų, visuomenės atstovų, kurčiųjų bendruomenės narių parodyti, ką pavyko nuveikti kuriantis savo patalpose, ir padėkoti visiems prisidėjusiems. 

Skaityti plačiau

Trumpos lapkričio mėnesio kultūros, socialinės, švietimo aktualijos

RAGINAMAS DALYVAUTI JAUNIMAS.  Lapkričio 26 d.  9 val. Vytauto Didžiojo universitete (S. Daukanto g. 28, Kaune) 9 val. prasidės mokslinė-praktinė konferencija „Jaunimas globalioje visuomenėje: pokyčiai ir iššūkiai“. 

Skaityti plačiau

Pagarba senelių ir tėvų kraštui

Malaišių apylinkes lanko LKD narė kaunietė (kilusi iš Anykščių r.) Dalia Zita Rudokaitė, kuri šį rudenį į ekskursiją po senelių žemės valdas pasikvietė ir savo likimo draugę Jūratę Prunskutę. Juolab kad ypač gražų, auksu spindintį rudenį Malaišių kaimas minėjo čia gimusio rašytojo kunigo Juozo Tumo-Vaižganto 145-ąsias gimimo metines.

Skaityti plačiau

Kurtieji pasaulyje

Animacinių filmų herojai stato tiltą tarp dviejų pasaulių

Vargu ar pasaulyje atsirastų keletas animacinių filmų, skirtų plačiajai visuomenei, kurių personažai kalbėtų gestais. Tačiau yra ištisas animacinis serialas, kuriame toks personažas yra ir kuris pasirodo kiekvienoje serijoje.

Skaityti plačiau

Tarptautiniai gestai – tarptautinis bendravimas: trumpa istorijos apžvalga ir be vertėjų – niekaip!

Tarptautinio bendravimo gestais faktai žinomi labai seniai. Ferdinandas Bertjė (Ferdinand Berthier), vienas iš XIX amžiaus kurčiųjų bendruomenės lyderių, pirmasis 1834 m. pradėjo minėti abato Šarlio Mišelio de l’Epė (Charles Michel de l’Épé) gimimo dieną. Nuo 1834 m. kasmetinė šia proga rengiamų banketų tradicija gyvavo iki XIX amžiaus pabaigos ir tai buvo ne tik iškilmingi pietūs didžiojo pedagogo garbei, bet tapo Prancūzijos kurčiųjų politiniu forumu, kurio tikslas buvo paveikti šalies kurčiųjų mokymo sistemą.

Skaityti plačiau

Kurtieji nenori girdėti?

Netgi, kai „atstatyti“ klausą visai realu, daugelis klausos negalės žmonių atsisako būti „kaip visi“.

Skaityti plačiau

Įgaliotinė Susie Cambre - policijos pareigūnė

Susan Grappe Cambre, geriau žinoma kaip įgaliotinė Susie, yra spalvinga asmenybė, visuomenės veikėja ir dar ji – kurčioji policininkė, puikiai suprantanti gniuždomąją posakio ,,Tu to negali“ jėgą, nes daug metų kovojo su tokiu požiūriu.

Skaityti plačiau

Kurčiųjų restoranas „Gestai“ siūlo „valgomas“ gestų kalbos pamokas

Naujame Toronto restorane jūsų užsakymo kurtieji padavėjai neišgirs, tačiau tai nėra blogai. Tiesą sakant, tai ir yra esminis „Gestų“ restorano išskirtinumas – pirmojo Kanadoje restorano, kur padavėjais dirba kurtieji. Šių metų liepos 16 dieną atidarytame naujajame bare-restorane, „kur triukšmas susitinka tylą“, klientai skatinami valgį ir gėrimus užsisakyti gestų kalba, padedant „pokalbių knygelei“, kurioje visas meniu pavaizduotas gestais.

Skaityti plačiau

Julie Rems-Smario - gestų kalbos ir žmogaus teisių gynėja

Julie Rems-Smario - vykdančioji „DeafHope“ direktorė bei Kalifornijos Kurčiųjų Asociacijos vadovė. Jos darbas šiose organizacijose atspindi jos didžiausias aistras: ginti pažeidžiamas kurčiųjų moterų ir vaikų teises bei aktyviai dalyvauti politikoje.

Skaityti plačiau

Šalies kultūros aktualijos

Sostinėje – nemokama Henriko Šablevičiaus ir jo mokinių filmų retrospektyva

Henrikas Šablevičius buvo ne tik įtakingas dokumentinio kino režisierius, bet ir pirmos lietuvių kino mokyklos įkūrėjas. Jo iniciatyva pirmą kartą Lietuvoje savarankiškai pradėti ruošti kino kūrėjai.

Skaityti plačiau

Jaunųjų lietuvių menininkų išeivijos paroda „9 menininko gyvenimai“

Lapkričio 20 d. (ketvirtadienį) 18 val. Užupio meno inkubatoriuje, galerijoje „Kalnas“ (Krivių g. 10, Vilnius) atsidarysiantis menininis – socialinis projektas „9 menininko gyvenimai“.

Skaityti plačiau

Diskusija: „Lietuviškos tapatybės pokyčiai emigracijos akivaizdoje“

Pasauliui tampant atviresniu, tautiniai tapatumai neišvengiamai peržengia savo istorinę etininę teritoriją. Natūraliai susiderinantys migracijos procesai praturtina kiekvieną šalį, atnešdami naujoves ir stiprindami pozityvaus dialogo pagrindus.

Skaityti plačiau

„Lietuvos miestai ir miesteliai“ – visa Lietuva tavo lentynoje

Tai išliekamąją vertę turinti reprezentacinė dovana visiems lietuviams, besidomintiems išskirtinėmis mūsų šalies vietomis. Knyga skirta ir besidomintiems krašto istorija, ir keliaujantiems po Lietuvą.

Skaityti plačiau

2015-ųjų Lietuvos kultūros sostine taps Žagarė

2015-aisiais vienas seniausių šalies miestų – Žagarė – iš Panevėžio perims kultūros sostinės titulą. Šiai garbingai misijai žagariečiai sako jau yra pasiruošę.

Skaityti plačiau

Vilniaus rotušėje – Fotomenininkų sąjungos jubiliejus ir trys parodos

Šiemet Lietuvos fotomenininkų sąjunga mini 45 metų sukaktį. Šventiname renginyje Vilniaus rotušėje trečią kartą bus teikiama Skirmanto Valiulio premija, pristatomos parodos bei metraštis „Lietuvos fotografija: vakar ir šiandien `14“.

Skaityti plačiau

Mūsų žmonės

Būsimieji LGK mokytojai toliau mėgaujasi užsienio lektorių paskaitomis

Mokymus Vilniaus kolegijos gestų kalbos mokytojams vedė šveicarė prof. Patricia Shores-Hermann ir vokietis Jurgenas Endressas.

Skaityti plačiau

Pirmas Gallaudeto universiteto stažuotojas grįžo į Lietuvą

Rugsėjį namo iš JAV grįžo buvęs Vilniaus dailės akademijos architektūros specialybės absolventas Donatas POČESIŪNAS. Jis įgyvendino turbūt visų Lietuvos kurčiųjų drąsiausią svajonę - pirmas stažavosi Gallaudeto universitete (JAV), pasaulio kurčiųjų mekoje. Ir tai dar ne viskas. Jis dirbo su Silicio slėnio specialistais!

Skaityti plačiau

Dviračiais aplink Lietuvą

Šią vasarą palangiškis Rokas Koveckis ir orientacininkas Tomas Kuzminskis, keliaudami dviračiais aplink Lietuvą, aplankė per 60 miestų ir miestelių, numynė apie 1625 kilometrus. Kelionės tikslas – pamatyti kuo daugiau Lietuvos miestų ir miestelių, pabendrauti su vietos gyventojais, pasigrožėti gimtojo krašto gamta ir tokiu būdu parodyti pagarbą savo Tėvynei.

Skaityti plačiau

Netekome iškilios asmenybės

Pro memoria

Rugsėjo 26–osios vakarą po ilgos ir sunkios ligos į Anapilį išėjo daugiau kaip 50 metų Lietuvos kurčiųjų draugijos veiklai atidavusi kurčiųjų kultūros puoselėtoja, poetė, Nepriklausomų rašytojų sąjungos (LNRS) narė Leonarda Žagaitė- Paršelienė.

Skaityti plačiau

Darbas, teikiantis malonumą

Kad gyvenimo vingiai sunkiai nuspėjami, patvirtino beveik trisdešimties metų įvykis.  Būdama dar mokinė dalyvavau meniniame šokėjų sąskrydyje, kuriame pirmą kartą pamačiau kurčiuosius. Vienas iš jų buvo šio reportažo herojus – Klaipėdos kurčiųjų reabilitacijos centro gestų kalbos vertėjas ir imitacinės dainos būrelio vadovas Jonas Savickas.

Skaityti plačiau

Save suradęs savanorystėje

Vasarą Panevėžio miesto ir regiono laikraščių puslapiuose mirgėte mirgėjo straipsniai apie panevėžiečio klausos negalią turinčio Dariaus Kaušakio savanorišką veiklą Panevėžio gyvūnų prieglaudoje.

Skaityti plačiau

Knygų lentyna

Plastiškas pasakojimas apie žmones

Naujasis Jolitos Skablauskaitės romanas „Žiežulės“ – tai siurrealistinis, itin plastiškas pasakojimas apie žmones, apdovanotus neįprastais gebėjimais – įžvelgti tamsiausias žmogaus prigimties gelmes, regėti vaizdinius, kuriuose užkoduota materijos...

Skaityti plačiau

J. M. Coetzee romanas „Jėzaus vaikystė“

Tai – ne biblijinė istorija. Naujausia garsaus Nobelio premija apdovanoto rašytojo knyga pasakoja apie vyrą, vardu Simonas, ir berniuką, vardu Dovydas. Jie susipažįsta laive, kai bėga iš savo tėvynės dėl aiškiai neįvardytų priežasčių.

Skaityti plačiau

Paprastai apie nepaprastus dalykus

Ši knyga – tai protingas ir aiškus dėstymas apie regimus ir neregimus dalykus, iš kurių susideda mūsų gyvenimas ir mūsų planeta – nuo ląstelių iki filosofijos klausimų. Sudėtingas temas, mokslinius dalykus autorius sugeba paversti paprastais...

Skaityti plačiau

John F. Haught knyga „Mokslas ir tikėjimas. Naujasis įvadas“

Šioje Johno F. Haughto knygoje „Mokslas ir tikėjimas. Naujasis įvadas“ pateikiami trys skirtingi būdai, kaip susidurdami su mokslo iššūkiu žmonės ieško atsakymų į įvairius jiems rūpimus klausimus, pavyzdžiui, ar mokslas suderinamas su tikėjimu?

Skaityti plačiau

Prasideda jubiliejiniai Metų knygos rinkimai

Jau dešimtą kartą LRT televizija skaitytojus kviečia išrinkti Metų knygas keturiose kategorijose: knygos suaugusiems, poezijos, paauglių ir vaikų.

Skaityti plačiau

Jubiliejinės: Spalio knygos vaikams

Šįkart noriu pasidžiaugti viena proga: Bernardinai.lt vaikų knygų apžvalgoms – jau dveji metai. Per tiek laiko kas mėnesį pristatėme ir iš viso apžvelgėme net 330 knygų (įskaitant ir šias). Daugumą jų paskui padovanojome mūsų skaitytojams, aktyviai besidomintiems vaikų knygomis ir sekantiems apžvalgas, vidurinėms mokykloms, bibliotekoms. Aš pati labai džiaugiuosi įžengusi į nenuspėjamą ir nenuobodų vaikų knygų pasaulį, galėdama atrasti naujų temų bei knygos vedama kalbėti su vaikais apie tai, kas jiems svarbu. Gal ir neturiu teisės, nes seniai jau ne vaikas esu, bet džiaugiuosi čia stabtelėjusi ir kas mėnesį sklaidydama naujų leidinių puslapius.

Skaityti plačiau

Religija

Popiežius Pranciškus: nepasiduokime šeimos ideologinio apibūdinimo spąstams

Šeima yra vieta, kurioje išmokstame vertinti savo ir kitų dovanas, mokomės meno gyventi kartu. Didžiajai mūsų daliai šeima yra ta vieta, kurioje pradedame „kvėpuoti“ vertybėmis ir idealais, realizuoti savo dorybių ir meilės potencialą.

Skaityti plačiau

Lapkričio 23-iąją bus skelbiami šeši nauji šventieji

Sekmadienį, lapkričio 23-iąją, liturginius metus užbaigiančios Kristaus Visatos Valdovo iškilmės dieną, popiežius Pranciškus aukos Mišias Šv. Petro aikštėje ir jų metu šešis palaimintuosius paskelbs šventaisiais.

Skaityti plačiau

Kaip nežemiškųjų civilizacijų atradimas paveiktų religijas?

Visatos tyrimai plėtojasi tokiais tempais, kad kiekvieną dieną erdvės teleskopai atneša stulbinančių naujienų. Tikėtina, kad gali būti atrasta ir nežemiškųjų civilizacijų. 

Skaityti plačiau

Popiežius Pranciškus: nepasiduokime šeimos ideologinio apibūdinimo spąstams

Šeima yra vieta, kurioje išmokstame vertinti savo ir kitų dovanas, mokomės meno gyventi kartu. Didžiajai mūsų daliai šeima yra ta vieta, kurioje pradedame „kvėpuoti“ vertybėmis ir idealais, realizuoti savo dorybių ir meilės potencialą.

Skaityti plačiau

Kun. Arūnas Peškaitis OFM. Priėmimas keičia, arba Dar kartą apie krikščionims nepatogius žmones

Daug diskusijų ir emocijų sukėlė Šeimos sinodo metu išsakytas raginimas Bažnyčios sielovadoje atidžiau žvelgti į homoseksualius asmenis. Tikriausiai ne vienas katalikas turėjo savęs paklausti, ar tikrai žino, ko Bažnyčia moko šiuo klausimu?

Skaityti plačiau

Algirdas Petronis. Svarbiausia matyti asmenį, o ne pastoracinio darbo objektą

Šeimų sinode kalbėjau, kad reikėtų pradėti domėtis tuo, kur yra konkretus asmuo, kokie jo gyvenimo sunkumai ar džiaugsmai, kreiptis asmeniškai į žmogų, o ne kaip į pastoracinio darbo objektą.

Skaityti plačiau

Surdologijos centro konsultacijos

VšĮ Surdologijos centras – tai Lietuvos kurčiųjų draugijos įstaiga, atsakinga už metodinės medžiagos gestų kalba rengimą, gestų kalbos puoselėjimą ir jos mokymą.
Surdologijos centras pradeda teikti konsultacijas gestų kalbos klausimais kurtiesiems ir girdintiesiems visuomenės nariams.

Lietuvių gestų kalbos vertėjai, kurtieji ir girdintieji bendruomenės nariai, savo klausimus Surdologijos centrui galite teikti jums patogiausiu būdu:

  • siųsti elektroniniu paštu surdo.info@gmail.com

  • skambinti ar siųsti SMS žinutes numeriu 8 613 05 011

  • skambinti WEB kameromis. Skype adresas surdologijos.centras

Atsakymai bus pateikiami Surdologijos centro internetiniame puslapyje http://www.lkd.lt/enews/id-surdologijos_centro_konsultacijos_video.html per dešimt darbo dienų.

Anonimiškumą garantuojame. Laukiame Jūsų klausimų!

Surdologijos centro darbuotojai

Pavyzdžiui, jeigu kurčiasis yra namuose ir jam skambina į duris, kaip jis išgirsta?

Senesniais laikais, kai technologijos nebuvo taip ištobulėjusios, prie kurčiojo lovos buvo įrengiamas specialus žadintuvas: laikrodis buvo prijungiamas prie lempos ir atėjus laikui keltis, lempa pradėdavo mirksėti. Dabar yra vibraciniai žadintuvai – speciali kompensacinė technika kurtiesiems, ir, žinoma, daugelis naudojasi ir mobiliųjų telefonų vibracijos funkcija.

Skaityti plačiau

Ar kurtieji mokosi universitetuose? Ar universitetuose yra gestų kalbos vertėjas?

Taip, kurtieji mokosi universitetuose. 2013 m. Lietuvos aukštosiose mokyklose studijavo 46 kurtieji ir neprigirdintys studentai, kuriems reikėjo gestų kalbos vertėjų paslaugų. Vilniuje studijuojantys dieninių studijų studentai gali užsisakyti gestų kalbos vertėją 6 val. per savaitę. Ištęstinių studijų studentai gali užsisakyti vertėją visam sesijinių studijų laikotarpiui. Vertimo paslaugos yra nemokamos.

Skaityti plačiau

Kas yra bilingvinis mokymas?

Bilingvinis metodas (angl. bilingualism – dvikalbystė) – tai dviejų kalbų mokėjimas ir nuolatinis vartojimas. Kurčiųjų dvikalbystė – tai gestų kalbos ir žodinės kalbų mokėjimas ir reguliarus vartojimas, sudarantis pagrindą kurčio vaiko pažintinei, kalbinei ir emocinei raidai. Remiantis gestais kurtieji mokiniai mokomi žodinės kalbos (rašytinės, sakytinės). Didžiausias dėmesys kreipiamas į rašymą. Tai yra vienintelis būdas patenkinti pagrindinius socialinius poreikius, t.y. bendrauti su tėvais ir bendraamžiais, reikšti savo mintis, įgyti žinių ir pažinti pasaulį, pritapti girdinčiųjų ir kurčiųjų pasaulyje. (Daiva Burkauskienė, Kurčiųjų dvikalbystė, 2006)

Skaityti plačiau

Kur galėčiau rasti leidinį ,,Mano gestukai“ (vaikų lietuvių gestų kalbos žodynėlis)?

Laba diena, norėčiau išmokti gestų kalbos, todėl naršiau Jūsų tinklapį ir pamačiau kelis įdomius leidinius. „Mano gestukai“, skirti ikimokyklinio amžiaus vaikams bei jų tėveliams, mokytojams mokantis savo pirmųjų gestų. ,,Mano gestukai“ – vaikų lietuvių gestų kalbos žodynėlis. Ar jie mokami? Man nepavyko jų parsisiųsti. Gal galėtumėte padėti?

2010-2012 m. buvo įgyvendinamas 2 metų trukmės Europos projektas „Tiny signers“ („Kūdikių gestai“). Jame dalyvavo septyni partneriai iš keturių Europos šalių: Slovėnijos, Didžiosios Britanijos, Austrijos ir Lietuvos. Projektą iš dalies finansavo Europos Sąjunga per Mokymosi visą gyvenimą programą.

Skaityti plačiau

Ar kurčiajam vaikui galima skaityti pasakas? Kaip?

Atsakant į klausimą, gautas leidimas naudoti informaciją iš Galaudeto universiteto Laurento Clerco nacionalinio kurčiųjų švietimo centro (nuoroda internete)

Skaityti plačiau

Nacionalinė žmonių su negalia socialinės integracijos programa

2014 metai

2014 metų neįgaliųjų asociacijų veiklos rėmimo projektas.

2014 metų neįgaliųjų asociacijų veiklos rėmimo projekto darbuotojai.

Skaityti plačiau

Lietuvos kurčiųjų draugijos 2013 m. veiklos ataskaita

Lietuvos kurčiųjų draugijos 2013 m. veiklos ataskaita.

Skaityti plačiau

2013 m. neįgaliųjų asociacijų veiklos rėmimo projekto įgyvendinimas

2013 m. neįgaliųjų asociacijų veiklos rėmimo projekto įgyvendinimas.

Skaityti plačiau

Kauno kurčiųjų reabilitacijos centro ataskaita

Kauno kurčiųjų reabilitacijos centro ataskaita.

Skaityti plačiau

Klaipedos kurčiųjų reabilitacijos centro ataskaita

Klaipedos kurčiųjų reabilitacijos centro ataskaita.

Skaityti plačiau

Vilniaus kurčiųjų reabilitacijos centro ataskaita

Vilniaus kurčiųjų reabilitacijos centro ataskaita.
 

Skaityti plačiau

Lietuvių gestų kalbos vartojimo ir vertėjų paslaugų teikimo 2009-2012 metų programa

2012 metai

Skaityti plačiau

2011 metai

Skaityti plačiau

Projektas "Darbo link"

„Darbo link“ jau baigtas įgyvendinti

Respublikinio kurčiųjų reabilitacijos centro (RKRC) rengtas ir 36 mėnesius vykdytas ES struktūrinių fondų projektas „Darbo link“ jau baigtas įgyvendinti.

Skaityti plačiau

Projekto „Darbo link“ rezultatai pranoko lūkesčius

Typography


VšĮ Respublikinis kurčiųjų reabilitacijos centras nuo 2009 m. kovo mėnesio vykdo trejų metų trukmės Europos Sąjungos struktūrinių fondų finansuojamą projektą „Darbo link“ – tarpininkavimo paslaugų įdarbinant asmenis su klausos negalia plėtra“. .
 

Skaityti plačiau

Diskusijoje – įdarbinimo tarpininkų perspektyvos

Typography


Gruodžio 22 d. Vilniuje, Lietuvos kurčiųjų draugijos patalpose (Šv. Kazimero g. 3), buvo surengta apskritojo stalo diskusija „Projekto „Darbo link“ tęstinumas – tai perspektyvus bendradarbiavimas su darbo birža“.

Skaityti plačiau

Atraskime vieni kitus. Dirbkime kartu

Atraskime vieni kitus. Dirbkime kartu. Skaityti plačiau

Atraskime vieni kitus. Dirbkime kartu

Atraskime vieni kitus. Dirbkime kartu. Skaityti plačiau

Atraskime vieni kitus. Dirbkime kartu.

Atraskime vieni kitus. Dirbkime kartu. Skaityti plačiau

Kiti projektai

Lietuvos ir Baltarusijos šeimos, auginančios kurčius ir neprigirdinčius vaikus, plečia draugystę

2014 m. liepos-lapkričio mėnesį Lietuvos šeimų, auginančių kurčius ir neprigirdinčius vaikus, bendrija PAGAVA įgyvendino LR Užsienio reikalų ministerijos Vystomojo bendradarbiavimo ir paramos demokratijai programos projektą „Lietuva ir Baltarusija per fotoobjektyvą“. Projekto partneris buvo Minsko sutrikusios klausos vaikų mokykla Nr. 14.

Skaityti plačiau

Stiprins kompetencijas, finansinį savarankiškumą

Lietuvos kurčiųjų draugija (LKD) kartu su partneriu - Respublikiniu kurčiųjų reabilitacijos centru 2013 m. sausio 11 d. pasirašė sutartį ir iki 2014 m. birželio 8 d. įgyvendins Lietuvos Respublikos ir Šveicarijos Konfederacijos bendradarbiavimo programos nevyriausybinių organizacijų subsidijų schemos paprojektį „STIPRŪS IR MATOMI BŪDAMI KARTU – Lietuvos kurčiųjų draugijos institucinių gebėjimų stiprinimas“ (Nr. CH-5-FM-1/84).

Skaityti plačiau

Šiauliečių projektas padės ugdyti moksleivių ekologinę kultūrą

Šiaulių sutrikusios klausos vaikų ugdymo centras kartu su partneriais iš Kipro, Maltos, Italijos, Bulgarijos ir Slovakijos vykdo Comenius daugiašalės partnerystės projektą ,,It‘s fun to be IN and GREEN!.“ („Smagu ŽALIAISIAIS būti KARTU!.“). Projektas finansuojamas Europos Sąjungos Mokymosi visą gyvenimą programos, kurią Lietuvoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas, lėšomis. Projekto trukmė - 2 metai. Projekto vertė - 24 000 eurų.

Skaityti plačiau

Lietuvos kurčiųjų sistemos specialistai tobulinosi Graikijoje

Šiais metais Lietuvos kurčiųjų draugija kartu su Lietuvos ir Graikijos partneriais laimėjo Švietimo mainų paramos fondo skelbtą Leonardo da Vinci mobilumo projektą ,,Patirties tiltas per Europą“ – kurčių ir neįgalių žmonių įdarbinimo specialistų (tarpininkų) kvalifikacijos tobulinimas europinėje dimensijoje – Graikijos patirtis. Projekto trukmė – 7 mėnesiai. Projekto vertė – 24 161 euras.

Skaityti plačiau

Projekto „Skleiskite gestą“ partnerystė plečiasi

Spalio mėnesį, po dvejų metų pertraukos, vėl startavo Leonardo da Vinči partnerystės tinklų projektas „Skleiskite gestą - profesinės gestų kalbos sklaida Europoje“ („SpreadtheSign–disseminationin Europe of Vocational Sign Language“, toliau – projektas „Skleiskite gestą“).

Skaityti plačiau

Atrinkti specialistai, savo kvalifikaciją kelsiantys Graikijoje

Vykdant 2012 m. Leonardio da Vinci mobilumo projekto ,,Patirties tiltas per Europą“ – kurčių ir neįgalių žmonių įdarbinimo specialistų (tarpininkų) kvalifikacijos tobulinimas Europos dimensijoje – Graikijos patirtis veiklas buvo paskelbta dalyvių atranka kelti savo kvalifikaciją ir pagilinti žinias kurčiųjų ir neįgaliųjų įdarbinimo srityje Graikijos sostinėje Atėnuose lapkričio 16-29 d.

Skaityti plačiau

Socialinės naujienos

LKD socialinių reikalų darbo grupė įgauna pagreitį

Lietuvos kurčiųjų draugijos (LKD) prezidentės Romos Klečkovskajos iniciatyva ir Respublikinės valdybos (RV) narių pritarimu šiais metais buvo įsteigta darbo grupė socialiniams klausimams spręsti. 

Skaityti plačiau

Neįgaliųjų susitikimas su naujaisiais europarlamentarais

Spalio 28 d. į „Europos namus“ Vilniuje susitikti ir padiskutuoti rinkosi naujieji europarlamentarai ir neįgaliųjų organizacijų atstovai. Iš 11 Lietuvos europarlamentarų susirinkime dalyvavo trys: Bronius Ropė, Vilija Blinkevičiūtė, Zigmantas Balčytis, taip pat Europos Parlamento nario Rolando Pakso padėjėja Vitalė Vinickienė. Renginys vyko asociacijos „Lietuvos neįgaliųjų forumas“ (LNF) iniciatyva.

Skaityti plačiau

Neįgaliųjų susitikimas SRD ministre A. Pabedinskiene

Lapkričio 10 d. socialinių reikalų ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė susitiko su 26-iomis skėtinėmis neįgaliųjų organizacijomis ir aptarė 2015 m. neįgaliųjų poreikiams skiriamas lėšas. 

Skaityti plačiau

Ministrė A. Pabedinskienė: „Jei norime didesnių pensijų, atlyginimų, būtina mažinti nelegalaus darbo mastus“

Skaityti plačiau

Ministrė A. Pabedinskienė: „Jau lapkričio 25–ąją pirmosios pensijų kompensacijos pasieks jų savininkus“

Skaityti plačiau

Būstų sulauks daugiau į Lietuvą grįžtančių politinių kalinių ir tremtinių

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos iniciatyva nuo 2015 metų grįžtantiems į Lietuvą nuolat gyventi politiniams kaliniams ir tremtiniams bei jų šeimų nariams bus sudaryta galimybė greičiau apsirūpinti būstu, nuomojantis juos tose šalies savivaldybėse, kur yra laisvų butų, skirtų grįžtantiems asmenims.

Skaityti plačiau

Sportas

Jaunimo krepšinio čempionatas

Lapkričio 7 – 8 d. Lietuvos kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų ugdymo centre (Filaretų g. 36, Vilnius) surengtas respublikinis kurčiųjų jaunimo (U19) krepšinio čempionatas. 

Skaityti plačiau

Lietuvos kurčiųjų čempionatai

Lietuvos kurčiųjų kroso čempionatas

Turnyras buvo surengtas 2014 m. rugsėjo 28 d. Panevėžyje. Kurtieji atletai varžėsi trijose amžiaus grupėse. Skaitytojus supažindiname su kiekvienos amžiaus grupės prizininkų trejetu.

 

Skaityti plačiau

FIBA kongresas

Rugpjūčio 28-29 d. Ispanijos mieste Sevilijoje buvo surengtas Tarptautinės krepšinio federacijos (FIBA) kongresas. Jame dalyvavo 116 nacionalinių bei neįgaliųjų krepšinio federacijų vadovai.  Čia dirbo ir trys lietuviai: Lietuvos krepšinio federacijos prezidentas Arvydas Sabonis ir generalinis sekretorius Mindaugas Špokas bei Lietuvos kurčiųjų sporto komiteto prezidentas Aleksas Jasiūnas.

Skaityti plačiau

Europos kurčiųjų sporto kongresas

Iškart po Europos kurčiųjų paplūdimio tinklinio čempionato Alanijos mieste surengtas 17-asis Europos kurčiųjų sporto organizacijos (EDSO) kongresas, jame dalyvavo A. Jasiūnas ir M. Minkevičius. 

Skaityti plačiau

Trečiasis Europos paplūdimio tinklinio čempiontas

  LKSK prezidentas A. Jasiūnas (jis vadovavo Lietuvos kurčiųjų delegacijai) ir generalinis sekretorius Marius Minkevičius (komandos administratorius) iš rugsėjo 12-17 d. Alanijoje (Turkija) vykusio čempionato grįžo nusiminę – tarp 13 valstybių komandų mūsų tinklininkės tenkinosi 11 vieta. 

Skaityti plačiau

Kurtieji orientacininkai niekuo nenusileidžia girdintiesiems

Rugsėjo 6 d. vykusio Lietuvos girdinčiųjų orientavimosi čempionato sprinto trasoje jaunimo M 20 grupėje pirmą vietą iškovojo Gedvilė Diržiūtė.

Skaityti plačiau

Skelbimai

Šventė ,,Tau, Vilniau!"

Šventė ,,Tau, Vilniau!"

Skaityti plačiau

Lietuvių gestų kalbos žodynas internete

Lietuvių gestų kalbos žodynas internete www.gestai.unriis.lt:8080/

Skaityti plačiau

Reikalingos siuvėjos

Stabiliai dirbančiai kurčiųjų įmonei „Vikada“ reikalingos siuvėjos.

Vidutinis atlyginimas – 1500 Lt.


Mūsų įmonėje geros darbo ir poilsio sąlygos. Su kurčiaisiais dirba ir rūpimus klausimus padeda spręsti personalo darbuotoja, vertėjos.

Kreiptis: UAB „Vikada“ Kauno g. 32, Vilnius, tel. 8612 45322, 233 8353.

 

 

Skaityti plačiau

LKD ragina dalintis

Lietuvos kurčiųjų draugija rengia istorinį dokumentinį filmą apie organizaciją. Todėl prašo visus, dalyvavusius ir išsaugojusius juostoje svarbius istorinius įvykius arba turinčius Draugijos istoriją menančių retų nuotraukų, paskolinti visa tai savo kurčiųjų reabilitacijos centro ar pirminės kurčiųjų organizacijos vadovui. Jie medžiagą perduos LKD.

LKD prezidentė Roma Klečkovskaja asmeniškai garantuoja, kad archyvinė medžiaga Vilniuje, centrinėje būstinėje bus nukopijuota, o originalai grąžinti siuntėjui.

Jeigu norite pasitikslinti, ar Jūsų filmuota ar fotografuota medžiaga turi išliekamosios vertės, galite pasitarti su prezidente. Jai galima skambinti per vertėją tel. (8 5) 262 8115  arba rašyti elektroniniu adresu roma.kleckovskaja@lkd.lt.

Nelikite abejingi Draugijos istorijai. Kartu galime sukurti vertybę sau ir ateinančioms kartoms.

    Rengėjai

 

 

Skaityti plačiau

Sveikata

Lapkričio 18-oji – Europos supratimo apie antibiotikus diena

 

 

Skaityti plačiau

Užakusias širdies kraujagysles gydys deimantiniu grąžtu

 

 

Skaityti plačiau

Kodėl antsvoris ir lėtinės ligos kamuoja vis daugiau vaikų

 

 

Skaityti plačiau

Medikai savo pavyzdžiu skatina skiepytis nuo gripo

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Šeimos medicinos klinikos personalas šaltąjį metų sezoną pasitiko pasiskiepydamas nuo gripo.

 

Skaityti plačiau

Kad oro tarša nekenktų sveikatai

Pastarosiomis dienomis vyravusios oro sąlygos (sausas, be lietaus, oras, pietinių krypčių vėjas) lėmė kietųjų dalelių koncentracijos ore padidėjimą tiek Vilniuje, tiek kituose Lietuvos miestuose


 

 

Skaityti plačiau

Apie buitį be pavojingų cheminių medžiagų – parodoje „Eko Logika”

Jau nuo rytojaus, spalio 6-osios prasideda pirmoji ekologiškų prekių ir paslaugų namams paroda-forumas „Eko Logika”.

 

Skaityti plačiau

Leidiniai

“Mano gestukai” skirti iki mokyklinio amžiaus vaikams bei jų tėveliams, mokytojams mokantis savo pirmųjų gestų

Vaikų lietuvių gestų kalbos žodynėlis

Spauskite nuorodą ir atsisiųskite Vaikų lietuvių gestų kalbos žodynėlis. Peržiūrai naudokite Adobe Acrobat programą.

Lietuvos kurčiųjų draugijai - 70 metų

Informacinis leidinys
Komentuoti

Komentarai ()

Jūsų komentaras

Video laikmenos (formatas .flv):


Saugos skaičius : [ 7 ]