Eurovizija su vertimu į gestų kalbą

Gegužės 10, 12, 14 dienomis per kanalą LRT Kultūra žiūrėkite Euroviziją su vertimu į gestų kalbą.

Eurovizija su vertimu į gestų kalbą

Video naujienos gestų kalba

LKD Valdybos nariai sveikina gegužės 4 d. proga

LKD Valdybos nariai sveikina gegužės 4 d. proga

Lietuvių gestų kalba patvirtinta jau 21-erius metus. Šia proga gestų kalbos vartotojus sveikina LKD Valdybos nariai.

V. Pivoro sveikinimas Motinos dienos proga

Typography

LKD prezidentas V. Pivoras sveikina visas mamas Motinos dienos proga.

LKD video naujienos iš Lietuvos ir pasaulio

Typography

Marijampolėje vyko projekto „Vienybėje – stiprybė: mes ir klausos negalią turintis žmogus“ pristatymas. LKD atstovai diskutavo su įmonės Geradariai vadovais apie projektą “Raidelių namai“. Švedijoje, Malmo miesto mokykloje, kurčiasis jaunimas streikavo ir kėlė reikalavimus dėl naujai priimto direktoriaus ir kitos naujienos.

LKD prezidento pranešimas dėl pastato

Typography

LKD prezidento V. Pivoro patvirtinimas, kad pastatas Šv. Kazimiero g. 3 priklauso Lietuvos kurčiųjų draugijai. V. Pivoras prašo bendruomenės nusiraminti.

Gegužės 2 d. per LRT interviu su V. Pivoru

Typography

Pirmadienį, gegužės 2 d., 7.10 val. ryte, LRT laidoje Labas rytas, Lietuva dalyvaus LKD prezidentas V. Pivoras. Laidoje bus klausiama, kodėl kurtieji domisi Eurovizijos dainų konkursu.

R. Klečkovskajos pareiškimas dėl pastato

Typography

Vakar internete pasklido informacija apie R. Klečkovskajos veiksmus dėl pastato. Šiandien R. Klečkovskaja pateikia informaciją dėl situacijos. Pridedami dokumentai iš Registrų centro ČIA, ČIA ir ČIA.

Kurčiųjų meno pasaulis Ukmergėje

Typography

Vilniaus kurčiųjų klubas vykdo projektą "Kurčiųjų meno pasaulis – pamatykime ir susipažinkime". Balandžio 9 d. Ukmergėje vyko pirmasis ekspozicijos pristatymas. Video siužetas iš renginio.

Kurtieji pasaulyje

Aš esu kurčias ir man viskas gerai. Liudijimas

Aš esu kurčias nuo gimimo, tačiau niekada nenorėjau turėti normalios klausos. Klausos praradimo pasekmės tikrai nėra nejuntamos ir sunkumų kyla daugybė, tačiau nereikia pamiršti, kad kurtumas nėra tik patologija, tai taip pat ir kultūra!

Skaityti plačiau

Aš esu kurčias ir man viskas gerai. Liudijimas (antra dalis)

Kai aplinkiniai tave padaro kurčiuoju.

Skaityti plačiau

Aš esu kurčias ir man viskas gerai. Liudijimas (trečioji dalis)

Būti kurčiuoju: priimti savo kitoniškumą.

Skaityti plačiau

V. Jarec, motociklu apvažiavęs 142 pasaulio šalis: „Aš „kietas“, nors ir kurčias!“

1990-ųjų pabaigoje aš atkreipiau dėmesį į barzdočių, kuris juodai-baltas nuotraukas buvo išklijavęs tiesiog ant metro stotelės Октябрьская sienų Minske. Tuomet Vladimiras Jarec (Владимир Ярец), rinko lėšas kelionei aplink pasaulį, į kurią jis ruošėsi vykti Jawa motociklu. 

Skaityti plačiau

V. Jarec, motociklu apvažiavęs 142 pasaulio šalis:„Aš „kietas“, nors ir kurčias!“ (antroji dalis)

(tęsinys) – Pinigus kelionėms jūs renkate rengdamas parodas. O Amerikoje, sužinojus apie jus, netgi buvo įsteigtas fondas rinkti lėšas kelionėms...

Skaityti plačiau

V.Jarec, motociklu apvažiavęs 142 pasaulio šalis: „Aš „kietas“, nors ir kurčias!“ (trečioji dalis)

Typography

–        Jūs aplankėte tiek daug šalių, galėtumėte sudaryti įspūdžių žemėlapį. Kur jus sutiko svetingiausiai?

Skaityti plačiau

Pasaulio gestų kalbos vertėjų asociacijos WASLI istoria

Pasaulio gestų kalbos vertėjų asociacija buvo įkurta 2003 m. liepos 23 d. Monrealyje, Kanadoje, vykusiame 14-ajame Pasaulio kurčiųjų federacijos (WFD) kongrese.

Skaityti plačiau

Kurčiųjų kultūros aktualijos

Motinos dienos šventė Panevėžio kurčiųjų reabilitacijos centre

Motinos dienos šventė Panevėžio kurčiųjų reabilitacijos centre

2016 m. balandžio 30 d. Panevėžio kurčiųjų reabilitacijos centre vyko nuostabi Motinos dienos šventė. Buvo šokama, imituojamos dainos, buvo suteikta galimybė pasveikinti savo mamas. Koncerte buvo sakomos gražios, Mamai skirtos eilės. Šventėje dalyvavo Seimo narys Petras Narkevičius, Panevėžio miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Sandra Jakštienė ir Panevėžio miesto darbo partijos atstovai.

Skaityti plačiau

Velykų ir Atvelykio šventės reabilitacijos centruose

Typography

Nuotraukos iš Velykų šventės Vilniaus, Panevėžio ir Kauno KRC kiekvienais metais švenčiamo Atvelykio.

Skaityti plačiau

Respublikiniame teatrų festivalyje - kurtieji

Typography

Liaudies teatro "Mimika" ir Maironio progimnazijos teatro studijos "Akimirka" etiudas "Gyvenimas už stiklo sienos" dalyvavo Respublikiniame teatrų festivalyje "Žodžiai". 

Skaityti plačiau

LKD - 78 metai

Typography

P. Daunio ir P. Makutėno iniciatyva grupė gydytojų, pedagogų ir kitų visuomenės atstovų įsteigė organizaciją, pavadintą Lietuvos kurčiųjų nebylių draugija. Jos įstatai įregistruoti prieš 78 m. - 1938 kovo 24 d.

Skaityti plačiau

Baltijos šalių jaunimo susitikimas

Sausio 8-10 d. Rygoje pirmąkart vyko oficialus Baltijos šalių jaunimo susitikimas. Jo metu Lietuvos, Latvijos, Estijos kurčiųjų jaunimo asociacijų tarybos nariai sudarė  2016-2018 metų bendradarbiavimo planą  ,,Baltijos kurčiųjų jaunimo kelias“.

Skaityti plačiau

Linskmų šv.Kalėdų ir laimingų Naujųjų metų (gestų kalba)

Artėjančių švenčių proga, kartu su mūsų bendruomenės žmonėmis, sveikiname visus Lietuvos kurčiuosius!

Skaityti plačiau

Europarlamentarės V.Blinkevičiūtės sveikinimas

Skaityti plačiau

Mūsų žmonės

Balsuokite už Joaną Vanagienę

Balsuokite už Joaną Vanagienę

Nacionalinį lygybės ir įvairovės apdovanojimą pretenduoja gauti Joana Vanagienė. Palaikykime ir balsuokime už savo bendruomenės narį! Anketą rasite ČIA.

Skaityti plačiau

Kelionėje po JAE – dėmesys kurtiesiems

Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinės mokyklos (PKNPM) direktorė Danutė Kriščiūnienė pažintinėse kelionėse visada turi du tikslus: pirmiausia - susipažinti su lankomos šalies kultūra, žmonėmis, gamta, antra – ieškoti kontaktų su kurčiaisiais. To siekė ir keliaudama po Jungtinius Arabų Emyratus (JAE).

Skaityti plačiau

Vertėjos Astos profesionalumo receptas: daug dirbti ir prasmingai ilsėtis

Typography

Šio „Akiračio“ numerio viešnia – gestų kalbos vertėja Asta ZINKEVIČIŪTĖ. Į save dėmesį mergina atkreipė tapusi konkurso „Gestų kalbos vertėjas 2015“ nugalėtoja. Ji dažniausiai iš visų vertėjų kviečiama ir į LKD prezidento V. Pivoro komandą.

 

Skaityti plačiau

Psichologė: yra išorinė, kūno ir vidinė kalba

Vilniaus kurčiųjų reabilitacijos centre (VKRC) jau pusantrų metų veikia kūrybinės saviraiškos ir judesio terapijos grupė. Jai vadovauja savanorė Jolanta Rulevičienė. Apie užsiėmimus  kalbėjome su grupės vadove. Su ja susitikti paragino nenorėjusi skelbti pavardės dalyvė. Ji labai šiltai atsiliepė apie grupinės terapijos seansus ir prisipažino nekantriai laukianti kiekvieno naujo užsiėmimo.

Skaityti plačiau

D.Šarkienė atvirai apie kurčiųjų ugdymą ir ne tik

Dalia Šarkienė - mokytoja, vadovė, daugybės iniciatyvų pradininkė ir tęsėja. Per 27 darbo Kauno kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų ugdymo centre metus ji sukūrė laikui nepavaldžią asmeninių, profesinių santykių ir kūrybinės, pedagoginės veiklos visumą.  2016 m. bus pirmieji, kai mokyklinis varpelis ilgametės direktoriaus pavaduotojos (dabar - socializacijos skyriaus vedėjos), surdopedagogės metodininkės nebekvies į darbą. 

Skaityti plačiau

Kurčiųjų merginų darbas ir nuotykiai Amerikoje

Svajonės pamatyti tolimą žemę - Ameriką, kartais išsipildo. Tai įrodė dvi kurčiosios merginos - Emilija Kisnieriūtė ir Ieva Šimulynaitė. Jos šiemet nuo gegužės pabaigos iki spalio vidurio dirbo ir keliavo po šį žemyną. Tą galimybę merginoms suteikė “Work and Travel” programa.

Skaityti plačiau

K.Pilipavičius – išskirtinė asmenybė kurčiųjų bendruomenėje

Lietuvos kurčiųjų jaunimo tarpe nėra žmogaus, kuris nežinotų, kas yra Karolis Pilipavičius. Pats vaikinas nesijaučia išskirtinis, tačiau tarp kurčiųjų yra nedaug į jį  panašių. Aktyvus, stilingas, kūrybingas, iniciatyvus - daug žodžių galima rasti jo apibūdinimui, tačiau geriausiai apie žmogų pasako jo paties mintys ir darbai. Todėl susitikau su Karoliu siekdama sužinoti, iš kur pas jį tiek noro paimti iš gyvenimo viską, kas geriausia?

Skaityti plačiau

Surdologijos centro konsultacijos

VšĮ Surdologijos centras – tai Lietuvos kurčiųjų draugijos įstaiga, atsakinga už metodinės medžiagos gestų kalba rengimą, gestų kalbos puoselėjimą ir jos mokymą.
Surdologijos centras pradeda teikti konsultacijas gestų kalbos klausimais kurtiesiems ir girdintiesiems visuomenės nariams.

Lietuvių gestų kalbos vertėjai, kurtieji ir girdintieji bendruomenės nariai, savo klausimus Surdologijos centrui galite teikti jums patogiausiu būdu:

  • siųsti elektroniniu paštu surdo.info@gmail.com

  • skambinti ar siųsti SMS žinutes numeriu 8 613 05 011

  • skambinti WEB kameromis. Skype adresas surdologijos.centras

Atsakymai bus pateikiami Surdologijos centro internetiniame puslapyje http://www.lkd.lt/enews/id-surdologijos_centro_konsultacijos_video.html per dešimt darbo dienų.

Anonimiškumą garantuojame. Laukiame Jūsų klausimų!

Surdologijos centro darbuotojai

Ar reikia versti, kai žmonės keikiasi? Man atrodo, kad nereikia versti visko, blogai jaučiuosi, kai verčiu.

Pavyzdys iš Naujosios Zelandijos Parlamento posėdžio: Parlamento narys Ron Mark opozicijos narių buvo klausinėjamas apie biudžeto perviršį. Jo atsakymas buvo nutrauktas aršių diskusijų ir R. Mark tyliai pasakė ,,užsičiaupkite po velnių“ (citata – “shut the f*** up“). 

Skaityti plačiau

Laba diena, jeigu kurčias lietuvis būtų suimtas Londone, ar jam verstų į gestų kalbą gestų kalbos vertėjas?

Europos Sąjunga siekia visiems žmonėms užtikrinti vienodas sąlygas,  taip pat ir per teisinius procesus. Europos Parlamento direktyva 2010/64/EU ir Tarybos 2010 m. spalio 20 d. yra nustatytos bendros minimalios taisyklės, skirtos Europos Sąjungos šalims dėl teisių į vertimą per baudžiamąsias bylas ir per arešto orderio teikimo procedūrą. 

Skaityti plačiau

Ar į gestų kalbą verčiama kurčneregiams?

Kurčneregiai labai retai visiškai nemato ir negirdi. Dažniausiai kurčneregiais tampama sutrikusios klausos asmeniui netekus dalies regos ir atvirkščiai – nusilpus silpnaregio ar neregio klausai. Komunikacijos būdas pasirenkamas atsižvelgiant į turimus regos ir klausos likučius, sutrikimų pobūdžio ir atsiradimo laiką, pačių kurčneregių išsilavinimo ir pageidavimų, šalies gestų kalbos vertimo tradicijų ir pan. Kurčneregių negalia vienija nepaprastai skirtingų gebėjimų žmones.

Skaityti plačiau

Kodėl teigiat, kad kurtieji yra kalbinė mažuma?

Mažumą galime apibrėžti taip: tai demografinė grupė tam tikroje teritorijoje (valstybėje, regione ir t. t.), kuri tam tikrais specifiniais bruožais skiriasi iš gyventojų daugumos. Tokie specifiniai bruožai gali būti kalba, rasė, religija, kalba, socialinis vaidmuo ir dar daug kitokių.

Skaityti plačiau

Ar kurčiasis gali pasirinkti, kad jo gimtoji kalba yra gestų kalba, nors jis gimė girdinčiųjų šeimoje?

Gestų kalba yra vienintelė kalba, kurią kurtieji gali įgyti be didelių pastangų ir spontaniškai, kai jiems suteikiamas reikalingas indelis. Kai kalbėdami minime terminus  gimtoji kalba, pirmoji kalba, natūraliai galvojame apie kalbas, kurias įgijome pirmiausiai (priešinga gimtajai kalbai yra kalbos, kurias per gyvenimą išmokome).  Žmonėms, kurie priklauso kalbinei daugumai, lengva nustatyti, kuri kalba yra jų gimtoji. Žmonėms, kurie priklauso kalbinėms mažumoms, šis klausimas yra sunkesnis.

Skaityti plačiau

Kokių galite duoti patarimų, kad kurtieji mane vertintų kaip patikimą vertėją? Kartais sunku sukurti pasitikėjimą manimi.

Amerikiečių/anglų gestų kalbos vertimo programos lektorės Julie A. White ir Christine Multra Kraft atliko tyrimą, kuriame teigiama, kad paveikų kalbėtoją kurtieji ir girdintieji apibrėžia skirtingai. Kurtieji apibrėžia paveikų, įtaką darantį vertėją, vertindami ryšio tarp savęs ir vertėjo stiprumą, pasitikėjimą, pagarbą ir bendradarbiavimą.

Skaityti plačiau

Nacionalinė žmonių su negalia socialinės integracijos programa

2015 metai

 

APRAŠOMOJO POBŪDŽIO ATASKAITA APIE 2015 M. NEĮGALIŲJŲ ASOCIACIJŲ VEIKLOS RĖMIMO PROJEKTO ĮGYVENDINIMĄ

2015 METŲ NEĮGALIŲJŲ ASOCIACIJŲ VEIKLOS RĖMIMO PROJEKTAS.

 

2015 m. IV ketvirčio NEĮGALIŲJŲ ASOCIACIJŲ VEIKLOS RĖMIMO PROJEKTO pasiekti rezultatai

 

 

Skaityti plačiau

2014 metai

Aprašomojo pobūdžio ataskaita apie 2014 m. Neįgaliųjų asociacijų veiklos rėmimo projekto įgyvendinimą.

2014 m. IV ketvirčio Neįgaliųjų asociacijų veiklos rėmimo projekto pasiekti rezultatai.

2014 metų neįgaliųjų asociacijų veiklos rėmimo projektas.

2014 metų neįgaliųjų asociacijų veiklos rėmimo projekto darbuotojai.

Skaityti plačiau

Lietuvos kurčiųjų draugijos 2013 m. veiklos ataskaita

Lietuvos kurčiųjų draugijos 2013 m. veiklos ataskaita.

Skaityti plačiau

2013 m. neįgaliųjų asociacijų veiklos rėmimo projekto įgyvendinimas

2013 m. neįgaliųjų asociacijų veiklos rėmimo projekto įgyvendinimas.

Skaityti plačiau

Kauno kurčiųjų reabilitacijos centro ataskaita

Kauno kurčiųjų reabilitacijos centro ataskaita.

Skaityti plačiau

Klaipedos kurčiųjų reabilitacijos centro ataskaita

Klaipedos kurčiųjų reabilitacijos centro ataskaita.

Skaityti plačiau

Vilniaus kurčiųjų reabilitacijos centro ataskaita

Vilniaus kurčiųjų reabilitacijos centro ataskaita.
 

Skaityti plačiau

Projektai

Projektas "Kurčiųjų meno pasaulis - pamatykime ir susipažinkime"

Projektas "Kurčiųjų meno pasaulis - pamatykime ir susipažinkime"

VšĮ Vilniaus kurčiųjų reabilitacijos centras įgyvendina projektą "Kurčiųjų meno pasaulis - pamatykime ir susipažinkime".

Skaityti plačiau

Konferencija „Vienybėje – stiprybė: mes ir klausos negalią turintis žmogus“

Typography

2016 m. kovo 14 d., 10 val. Kėdainių rajono savivaldybės konferencijų salėje vyks konferencija „Vienybėje – stiprybė: mes ir klausos negalią turintis žmogus“ 

 

 

Skaityti plačiau

Projektas „Parama neįgaliesiems“ – atveria kelius naujoms galimybėms!

Typography

Neįgaliesiems vėl atsiveria galimybės dalyvaujant profesinės reabilitacijos programoje, atkurti prarastus gebėjimus bei įgūdžius, sustiprėti psichologiškai ir fiziškai, įgyti įdomią profesiją ir su specialistų pagalba realizuoti save profesinėje veikloje.

Plačiau skaitykite čia.

Skaityti plačiau

Medijų tiesa kurtiesiems

Lietuvos kultūros taryba II etape patvirtino Lietuvos kurčiųjų draugijos projekto ,,Medijų tiesa kurtiesiems“ paraišką ir projekto įgyvendinimui suteikė 3000 EUR. Visų patvirtintų paraiškų sąrašą galite rasti čia. Projektą planuojama įgyvendinti iki 2015 m. gruodžio 14 d.

 

Skaityti plačiau

Kartu mes galime daug

VšĮ Vilniaus kurčiųjų reabilitacijos centras 2012-2015 m. įgyvendino Europos Sąjungos finansuojamą 2007–2013 m. Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programos 1 prioriteto „Kokybiškas užimtumas ir socialinė aprėptis“ VP1-1.3-SADM-02-K priemonės „Socialinės rizikos ir socialinę atskirtį patiriančių asmenų integracija į darbo rinką“ projektą KARTU MES GALIME DAUG, kurio tikslas – didinti kurčiųjų ir neprigirdinčių asmenų įsidarbinimo galimybes, teikiant kompleksines paslaugas, siekiant išvengti jų socialinės atskirties.

Skaityti plačiau

Vilnietės profesinės sėkmės istorija – geriausiųjų dešimtuke

Vilniaus kurčiųjų reabilitacijos centre 2012-2015 m. vykdomas Europos Sąjungos finansuojamas projektas „KARTU MES GALIME DAUG“. Jo pagrindinis tikslas – didinti kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų asmenų įsidarbinimo galimybes, mažinti jų socialinę atskirtį suteikiant įvairios informacijos ir kitų aktualių paslaugų. 

Skaityti plačiau

Lietuvos ir Baltarusijos šeimos, auginančios kurčius ir neprigirdinčius vaikus, plečia draugystę

2014 m. liepos-lapkričio mėnesį Lietuvos šeimų, auginančių kurčius ir neprigirdinčius vaikus, bendrija PAGAVA įgyvendino LR Užsienio reikalų ministerijos Vystomojo bendradarbiavimo ir paramos demokratijai programos projektą „Lietuva ir Baltarusija per fotoobjektyvą“. Projekto partneris buvo Minsko sutrikusios klausos vaikų mokykla Nr. 14.

Skaityti plačiau

Socialinės naujienos

Gegužės 5 d. - socialinė akcija Vilniuje

Gegužės 5 d. - socialinė akcija Vilniuje

Gegužės 5 d. Vilniaus Rotušės aikštėje vyks Lietuvos neįgaliųjų forumo organizuojama socialinė akcija.

Skaityti plačiau

Konferencija Alytuje

Typography

Balandžio 25 d. (pirmadienį), 10 val. Alytaus savivaldybėje (Rotušės a. 4, Alytus) vyks projekto "Vienybėje – stiprybė: mes ir klausos negalią turintis žmogus“  konferencija. Dalyvaukite!

Konferencija Marijampolėje

Typography

Projekto "Vienybėje - stiprybė: mes ir klausos negalią turintis žmogus" konferencija Marijampolės rajono savivaldybėje.

Skaityti plačiau

Diskusija dėl pagalbos telefono prieinamumo

Typography

Balandžio 14 d. Kauno kurčiųjų reabilitacijos centre vyko Lietuvos kurčiųjų draugijos organizuojama diskusija „Pagalbos telefono 033 prieinamumas klausos negalią turintiems asmenims Lietuvoje“. 

Skaityti plačiau

Kviečiame į konferenciją Marijampolėje

Typography

Balandžio 18 d. (pirmadienį), 10 val. Marijampolės savivaldybės (adresas: J.Basanavičiaus a. 1, Marijampolė) administracijos posėdžių salėje I aukšte vyks konferencija. 

Skaityti plačiau

LKD Suvažiavimo delegatai

Typography

LKD Suvažiavimo delegatų sąrašą rasite ČIA.

Skaityti plačiau

Kurčiųjų organizacijų susitikimas Ukmergėje

Typography

2016 m. balandžio 9 d. Ukmergėje vyko susitikimas - popietė, kurioje dalyvavo: Vilniaus miesto, Vilniaus rajono, Ukmergės, Trakų, Šalčininkų ir Širvintų kurčiųjų organizacijų bendruomenės nariai.

Skaityti plačiau

Sportas

Kodėl kurtieji negalėjo dalyvauti metų sportininkų rinkimuose?

Sausio 5 d. buvo apdovanoti geriausi Lietuvos sportininkai, tačiau tarp jų neišvydome nė vieno kurčiųjų atstovo. „Akiračio“ redakcija domėjosi, kodėl taip nutiko. Juk 2015 m. mūsų sportininkų pasiekimai buvo įspūdingi.

Skaityti plačiau

Kurčiųjų sporto bendruomenei - dviguba šventė

Sausio 14 d. Lietuvos kurčiųjų sporto bendruomenė ir visi jai prijaučiantys rinkosi į dvigubą šventę. Lietuvos kurčiųjų sporto komitetas minėjo 25 metų veiklos sukaktį. Renginyje buvo apžvelgti organizacijos veiklos rezultatai, apdovanoti Lietuvos kurčiųjų sportui nusipelnę asmenys. Per šventę buvo pagerbti ir 5 geriausi 2015 m. kurtieji sportininkai. Daug šiltų žodžių sporto organizatoriams ir Lietuvą garsinantiems atletams išsakė, ilgiausių metų linkėjo kurčiųjų sportą kuruojančių, finansuojančių žinybų bei įstaigų vadovai ir atstovai, giminingų kurčiųjų organizacijų vadovai. 

Skaityti plačiau

Panevėžyje vyko ,,Drąsūs, stiprūs, vikrūs“ varžybos

Gruodžio 2 d. Panevėžyje,  ,,Saulėtekio“ progimnazijoje vyko respublikinės Lietuvos kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinių mokyklų sporto varžybos ,,Drąsūs, stiprūs, vikrūs.“  Varžybose dalyvavo Panevėžio, Kauno ir Klaipėdos mokyklų komandos, kurias sudarė dvi amžiaus grupės: pradinių ir vyresnių klasių mokiniai. 

Skaityti plačiau

Iš Bergamo krepšininkės grįžo su Europos taure

Lapkričio 25-28 d. septintą kartą surengtos Tarptautinės kurčiųjų krepšinio federacijos (DIBF) Europos taurės varžybos. Šįkart klubinės komandos susirinko į Italiją, Bergamo miestą, esantį visai netoli nuo madų sostinės Milano. Čia Vilniaus klubo moterų komanda įrodė esanti pranašiausia ir iškovojo Europos taurę. Vilniečių vyrų komandos viskas susiklostė ne taip palankiai, tad jiems teko tenkintis 5 vieta.

Skaityti plačiau

Veteranų žaidynės Klaipėdoje

Lapkričio 21-22 dienomis Klaipėdoje surengtos Lietuvos kurčiųjų veteranų žaidynės. Šaškių, šachmatų, smiginio, amerikietiškojo biliardo (pulo), boulingo, salės tinklinio, baudų mėtymo sporto šakose bei rungtyse jėgas išbandė 86 dalyviai, atstovavę 4 didžiųjų miestų kurčiųjų sporto klubams. Dėl sunkios finansinės padėties nedalyvavo tik Šiaulių miesto sportininkai. Supažindiname su Žaidynių rezultatais.

Skaityti plačiau

Futbolo čempionate triumfavo šeimininkų komanda

Spalio 24-25 d.  vyko Lietuvos kurčiųjų salės futbolo čempionatas, kurį šiemet organizavo Vilniaus kurčiųjų sporto klubas „Gestas“. 

Skaityti plačiau

PKNPM komanda žaidynėse užėmė antrą vietą

                             Lapkričio 5 d.  ,,Nevėžio“ pagrindinėje mokykloje vykusiame  Panevėžio regiono pagrindinių mokyklų sporto renginyje „Sveikatiados žaidynės“  Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinės mokyklos (PKNPM) komanda užėmė antrą vietą. Renginyje iš viso dalyvavo 7 mokyklų komandos. Iš specialiųjų mokyklų dalyvauti šiose varžybose buvo pakviesta vienintelė PKNPM. 

Skaityti plačiau

Skelbimai

Lietuvos kurčiųjų draugija siūlo darbą

Lietuvos kurčiųjų draugija siūlo darbą

Lietuvos kurčiųjų draugija siūlo darbą teisininko(ės) asistento(ės) referento(ės) pareigoms.  Daugiau informacijos ČIA.

Skaityti plačiau

Kvietimas į Telšius

Typography

Balandžio 15 dieną Telšiuose vyksiantis atidarymo renginys „Telšiai – Lietuvos kultūros sostinė 2016“, bus verčiamas į lietuvių gestų kalbą. 

Skaityti plačiau

Skelbimai

Typography

Įvairūs skelbimai apie renginius, keliones, šventės, susitikimus.

Skaityti plačiau

Darbo pasiūlymai

Typography
Skaityti plačiau

Kurčiųjų meno paroda Ukmergėje

Typography

Balandžio 9 d., šeštadienį, Vlado Šlaito viešojoje bibliotekoje rengiamas Viešosios įstaigos „Vilniaus kurčiųjų reabilitacijos centras“ projekto „Kurčiųjų meno pasaulis – pamatykime ir susipažinkime“ pristatymas.

Skaityti plačiau

Pasirodė naujas "Akiračio" numeris

Typography

Pasirodė kovo mėnesio Akiratis.

Skaityti plačiau

Kvietimas į Šv. Velykų renginius

Typography

Kurčiųjų reabilitacijos centrai organizuoja Šv. Velykų šventes. Informacija apie Vilniaus, Kauno ir Panevėžio KRC renginius. 

Skaityti plačiau

Leidiniai

LKD mėnraštis Akiratis (archyvas)

LKD mėnraštis Akiratis (archyvas)

LKD mėnraščio Akiratis archyvas. Čia rasite 2016 m. Akiračio numerius pdf formatu.

Skaityti plačiau

Priemonė „Mano gestukai“, skirta ikimokyklinio amžiaus vaikams bei jų tėveliams, mokytojams

Skaityti plačiau

Vaikų lietuvių gestų kalbos žodynėlis

Skaityti plačiau

Lietuvos kurčiųjų draugijai - 70 metų

Skaityti plačiau
Komentuoti

Komentarai ()

Jūsų komentaras

Video laikmenos (formatas .flv):


Saugos skaičius : [ 6 ]