Informacija apie rinkimus

2015 m. balandžio 30 d. vyks LKD suvažiavimas. Per suvažiavimą vyks LKD Prezidento ir 2 Valdybos narių rinkimai. Išrinktų asmenų kadencija truks 3 metus.

Informacija apie rinkimus

Video naujienos gestų kalba

Lietuvos kurčiųjų draugija skelbia konkursą diktoriaus pareigoms užimti

Lietuvos kurčiųjų draugija skelbia konkursą diktoriaus pareigoms užimti

Gyvenimo aprašymą siųsti el. paštu centras@lkd.lt iki vasario 13 d.

Skaityti plačiau

Energetikos ir technikos muziejaus gimtadienis

Typography

Vasario 14 d., šeštadienį, kviečiame kartu švęsti Energetikos ir technikos muziejaus 12-ąjį gimtadienį! Muziejuje siūlome išbandyti video gidus gestų kalba. 

Skaityti plačiau

Informacija LKD bendruomenės nariams

Typography

Svarbi informacija LKD nariams.

Kaip naudotis „Pagalbos kreipimosi sistema GPIS 112“

Typography

Planai dėl pastato Šv.Kazimiero gatvėje

Planuojamo pastato projekto nuotraukos:

NUOTRAUKOS 1

NUOTRAUKOS 2

NUOTRAUKOS 3

NUOTRAUKOS 4

NUOTRAUKOS 5

 

Planuojamo pastato privalumai:

1. Ekonomiškas išplanavimas pagal organizacijos ir bendruomenės poreikius, tinka įvairioms veiklos organizuoti.

2. Komunalinės sąlygos ekonomiškos.

3. Geras susisiekimas.

4. Pajamos iš pastato nuomos (palikta ploto nuomai).

5. Išliekamoji vertė.

6. Privažiavimas prie pat pastato.

7. Iki 38 vietų automobiliams statyti.

8. Papildoma žemė viešajai erdvei.

9. Parkelis (nėra kaimynų).

10. Liftas (pritaikyta su judėjimo negalia).

11. Karoliniškių rajonas, netoli Sodros.

,,Tautiška giesmė" lietuvių gestų kalba

Typography

Surdologijos centras gruodžio mėnesį baigė vykdyti Lietuvos kultūros tarybos ir iš dalies Lietuvos kurčiųjų draugijos finansuojamą projektą - į lietuvių gestų kalbą buvo išverstas Lietuvos himnas. Himno atlikėjas - Kauno kurčiųjų bendruomenės narys Kęstutis Vaišnora. Apie vertimą diskutavo ir siūlymus teikė M. Kumžaitė, I. Pečiulytė-Silaeva, A. Bražinskas, V. Pivoras, A. Barisevičius. Viršelio dailininkė B. Bražinskienė. Leidinys bus išdalintas visoms LKD sistemos įstaigoms.

Kurčiųjų kultūros aktualijos

Tarptautinė kurčiųjų akademikų konferencija

Vasario 5-7 d. Belgijoje, Leveno miestelyje, vyko Tarptautinė kurčiųjų akademikų konferencija. Joje dalyvavo Lietuvos atstovės Monika Kumžaitė (šių eilučių autorė)  ir Lina Kankevičiūtė.

Skaityti plačiau

Kurčios studentės – konkurso „Zanussi kambarys“ nugalėtojos

Studentai, gyvenantys bendrabutyje, nebūtinai turi tenkintis mažu ir nuobodžiu kambarėliu. Tai įrodė dvi Vilniaus kolegijos trečio kurso studentės: būsimoji aprangos dizainerė kurčioji Deimantė Lementauskytė ir neprigirdinčioji, būsima šukuosenų dizaino specialistė Gintarė Jasmontaitė. Jos nugalėjo „Zanussi kambario“ konkurse ir iškovojo galimybę pusę mokslo metų gyventi prabangiausiame Lietuvos studentiškame bendrabučio kambaryje.

Skaityti plačiau

Startuos TV laidų ciklas „Tylos pasaulis – bijai, nes nepažįsti“

Panevėžio regione veikianti prodiuserinė kompanija VšĮ Aukštaitijos RTR (reklama, televizija, radijas) šiais metais įgyvendins unikalų 12 laidų ciklo šviečiamojo pobūdžio projektą „Tylos pasaulis – bijai, nes nepažįsti“. Projektą iš dalies remia Spaudos radijo ir televizijos rėmimo fondas ir Jungtinių Amerikos Valstijų ambasada Lietuvoje.

Skaityti plačiau

Vilniaus jaunimas išrinko naują tarybą, atnaujino įstatus

Vasario 6-osios vakarą Vilniaus kurčiųjų reabilitacijos centro salėje vyko Vilniaus kurčiųjų jaunimo organizacijos (ViKJO) visuotinis susirinkimas. Jo metu buvo įteiktos padėkos visiems, kurie 2014 m. prisidėjo prie ViKJO veiklos, bei išrinkta nauja taryba. 

Skaityti plačiau

Tradicinės Užgavėnės Kaune

Vasario 17-osios popietę Kauno kurčiųjų reabilitacijos centro (KKRC) kieme bendruomenė šventė Užgavėnes, linksmai šėliodami skubino išvaryti iš savo erdvaus kiemo žiemą, pabodusius jos vargus. 

Skaityti plačiau

Trumpai apie mus

2015 M. BENDRUOMENINIŲ IR ASOCIACIJOS PROJEKTŲ FINANSAVIMAS. Paaiškėjo 2015 m. lėšos LKD įstaigoms, jas skirsto Neįgaliųjų reikalų departamentas prie SADM. 

Skaityti plačiau

Kurtieji pasaulyje

Peter Hauser - mokslo vadovas

Dr. Peter C Hhauser yra kurčias klinikinis neuropsichologas. Jis yra jaunesnysis profesorius Nacionalionio kurčiųjų technikos instituto mokslinių tyrimų ir mokytojų rengimo departamente; mokslinių tyrimų, susijusių su vizualinės kalbos ir vizualinio mokymosi neurokognityviniais pamatais, iniciatyvos direktorius – šias pareigas jis atlieka Nacionaliniame mokslo fonde, vizualinės kalbos ir vizualinio mokymosi mokslo centre, Gallaudet universitete. Čia jis taip pat yra ir mokslo vadovas. 

Skaityti plačiau

Ernest Garrett III - Mossouri kurčiųjų mokyklos vadovas

Mes dažnai kalbame apie klausos negalės žmonių gynėjus, užaugusius kurčiųjų šeimose. Tačiau yra ir girdinčiųjų šeimų, kurios nuolat rūpinasi savo kurčiųjų vaikų gerove ir sėkme bei siekia jiems viso ko reikia, kad jų sutrikusios klausos vaikai gautų tinkamą išsilavinimą, pagalbos paslaugas ir  būtų aktyvūs visuomeniniame gyvenime. 

Skaityti plačiau

Kas išgirs kurčiuosius baltarusius?

Į vieną Gomelio vidurinę mokyklą atėjo naujokė. Įprastas reikalas. Tik mergaitė buvo neįprasta: jos tėvai – kurtieji, o – ji girdinti.

Skaityti plačiau

Kazanės gestų kalbos vertėja apie pagalbą atskleidžiant nusikaltimus bei pravardes, kurias kurtieji suteikia girdintiesiems

Pokalbis su Kazanės kurčiųjų bendrijos gestų kalbos vertėja Tanzile Zabalotnaja (Танзиля Заболотная)

 

Skaityti plačiau

Julie Rems-Smario - gestų kalbos ir žmogaus teisių gynėja (tęsinys)

Kol dirbau programoje ,,Ankstyvosios vaikystės išsilavinimas“, ištekėjau už savo vyro David Smario bei susilaukiau savo antro vaiko Joshua. Tačiau aš ilgėjausi prieš tai buvusio darbo, nes man patiko mokyti. Taigi po mėnesio, kai mano vaikutis gimė, įstojau mokytis į San Francisco universitetą, čia norėjau įgyti antrą magistrą. Mokiausi gyvenimą - šeimose, santuokoje, vaikų auklėjime - nukreipti tinkama linkme.

Skaityti plačiau

Apie kurčiųjų galimybes Australijoje

Štai jau trys mėnesiai kaip kurčiųjų pora Australijoje padeda gesinti gaisrus. Bendraudami su kolegomis jie naudoja rankinius signalus ir nešioja specialius šalmus, ant kurių parašyta – „aš kurčias“ – kad kiti gaisrininkai dirbantys kartu su jais žinotų, kad jie negirdi.

Skaityti plačiau

Mūsų žmonės

Laikinasis LKD vadovas nėrė į darbų sūkurį

Sausio 28 d. atsistatydinus LKD prezidentei R. Klečkovskajai, jos pareigas laikinai perėmė LKD prezidentas Vytautas Pivoras. 

Skaityti plačiau

R.Klečkovskaja: „Veikiau teisiškai, atsistatydinau dėl bendruomenės vienybės“

Atsistatydinus LKD prezidentė Roma Klečkovskaja apžvelgia atliktus darbus, nenutyli nesėkmių, įvardija atsistatydinimo priežastis ir taria atsisveikinimo žodį.

Skaityti plačiau

A.Šimkuvienė: „Pasitraukiu, nes nesutapo nuostatos“

Sausio 28 d. atsistatydino LKD Respublikinės valdybos narė Audronė Šimkuvienė.

Skaityti plačiau

Kurčių ir girdinčių jaunuolių bendravimo potyriai

Kiekvienam mokytojui rūpi, kokį gyvenimo kelią pasirinks jo mokiniai. Tačiau nelengva sugaudyti po Lietuvą, o vis dažniau ir po Europą išsibarsčiusius jaunuolius. Šis straipsnis apie du buvusius Litorinos mokyklos auklėtinius – Igną Rezniką ir Roką Koveckį, pasiryžusius kartu su girdinčiais bendraamžiais įgyti kompiuterinio projektavimo operatoriaus specialybę ir vidurinį išsilavinimą.

Skaityti plačiau

Lietuvių sėkmė pasauliniame grožio konkurse

Gruodžio 12-22 d. Vokietijoje, Berlyne, vyko pasaulinis kurčiųjų vyrų ir moterų grožio konkursas „Miss and mister deaf stars“, o jo nugalėtoja tapo 18-metė lietuvė Vaiva Žymantaitė.  Iš vyrų trečią vietą laimėjo Andžėjus Voroneckis. 

Skaityti plačiau

Lektorė iš Vokietijos: apie gestų kalbą – kaip motinų kalbą

2013 m. – 2014 m. gruodžio mėnesiais Vilniaus kolegijos Pedagogikos fakulteto vykdytas projektas „Ryšių su socialiniais partneriais stiprinimas, suteikiant lietuvių gestų kalbos mokytojams kvalifikaciją“ baigėsi. Užsienio lektorių paskaitų ciklą, likus porai savaičių iki 2014 m. Kalėdų, vainikavo Humboldtų universiteto Berlyne lektorės Sabine Fries seminarai. Skaitytojų dėmesiui – pažintis su dėstytoja. 

Skaityti plačiau

Surdologijos centro konsultacijos

VšĮ Surdologijos centras – tai Lietuvos kurčiųjų draugijos įstaiga, atsakinga už metodinės medžiagos gestų kalba rengimą, gestų kalbos puoselėjimą ir jos mokymą.
Surdologijos centras pradeda teikti konsultacijas gestų kalbos klausimais kurtiesiems ir girdintiesiems visuomenės nariams.

Lietuvių gestų kalbos vertėjai, kurtieji ir girdintieji bendruomenės nariai, savo klausimus Surdologijos centrui galite teikti jums patogiausiu būdu:

  • siųsti elektroniniu paštu surdo.info@gmail.com

  • skambinti ar siųsti SMS žinutes numeriu 8 613 05 011

  • skambinti WEB kameromis. Skype adresas surdologijos.centras

Atsakymai bus pateikiami Surdologijos centro internetiniame puslapyje http://www.lkd.lt/enews/id-surdologijos_centro_konsultacijos_video.html per dešimt darbo dienų.

Anonimiškumą garantuojame. Laukiame Jūsų klausimų!

Surdologijos centro darbuotojai

Skaičiau internete, kad kino teatre ,,Pasaka“ vyko kurčiųjų filmų festivalis. Ar filmus kūrė kurtieji?

2014 m. spalio 25 d. Vilniuje tikrai vyko antrasis Lietuvos kurčiųjų kino festivalis „Kinas gestų kalba 2014“. Festivalis vyko kino teatre „Pasaka“. Festivalyje buvo parodyti septyni filmai: „Stiklinis indas“, „SAMAN mamos istorija“, „Aplink Lietuvą: žygis dviračiais“, „Be istorijos – be ateities“, „Aš ir BMW“, „Nuotykių kelionė“, „Pagrobimas“. Visų filmų kūrėjai buvo kurtieji arba neprigirdintys. Filmų aktoriai kalbėjo gimtąja kurčiųjų kalba – gestų kalba. Filmų autoriai kūrė filmus savo lėšomis.

Skaityti plačiau

Noriu paklausti, ar yra Lietuvos Respublikos himnas išverstas į gestų kalbą?

2012 m. lapkričio mėn. Lietuvos kurčiųjų draugija kartu su Surdologijos centru paskelbė konkursą geriausiam Lietuvos himno atlikėjui gestų kalba atrinkti. Konkurse dalyvauti galėjo bet kuris bendruomenės atstovas. Norint dalyvauti konkurse reikėjo Lietuvos himną atlikti lietuvių gestų kalba, atlikimą įrašyti, patalpinti socialiniame tinkle (YouTube, Facebook ar kt.) ir atsiųsti nuorodą elektroniniu adresu centras@lkd.lt

Skaityti plačiau

Norėčiau sužinoti ar yra Lietuvoje kurčiųjų istorijos mokytojų?

Kurčiųjų istorija yra labai svarbi kurčiųjų bendruomenės kultūros dalis. Ji artimai susijusi su gestų kalba, jos atsiradimu, patvirtinimu ir t. t.  Siekiant atsakyti į klausimą buvo domėtasi kurčiųjų istorijos mokytojais ir dėstytojais: ar jų yra Lietuvoje, kokie žmonės daugiausiai išmano apie kurčiųjų istoriją, kokios galimybės tapti kurčiųjų istorijos dėstytoju Lietuvoje.

Skaityti plačiau

Mano universitete vyko kursai apie gestų kalbą, kokie tai buvo kursai?

Sprendžiant iš laiško datos, omenyje turite 2014 m. spalio-lapkričio mėnesiais vykusius, VšĮ Surdologijos centras organizuotus, seminarus, kurie buvo finansuojami iš valstybės biudžeto lėšų, įgyvendinant 2014 m. lietuvių gestų kalbos mokymo, gestų kalbos vertėjų kvalifikacijos tobulinimo bei metodinės medžiagos įvairioms suaugusių vartotojų grupėms rengimo ir jų mokymo paslaugų pirkimo-pardavimo sutartį. 

Skaityti plačiau

Sveiki, turiu klausimą apie gestų kalbos studijas. Ar labai sunku įstoti, norint studijuoti gestų kalbą? Ir ar tik Vilniaus kolegijoje galiu bandyti įstoti, jei noriu studijuoti būtent šią profesiją?

Į klausimą atsako Filologijos katedros vedėja doc. Dr. Dalia Kačinaitė-Vrubliauskienė:

Laba diena, džiugu, kad susidomėjote Lietuvių gestų kalbos vertimo studijų programa.

Skaityti plačiau

Nacionalinė žmonių su negalia socialinės integracijos programa

2014 metai

Aprašomojo pobūdžio ataskaita apie 2014 m. Neįgaliųjų asociacijų veiklos rėmimo projekto įgyvendinimą.

2014 m. IV ketvirčio Neįgaliųjų asociacijų veiklos rėmimo projekto pasiekti rezultatai.

2014 metų neįgaliųjų asociacijų veiklos rėmimo projektas.

2014 metų neįgaliųjų asociacijų veiklos rėmimo projekto darbuotojai.

Skaityti plačiau

Lietuvos kurčiųjų draugijos 2013 m. veiklos ataskaita

Lietuvos kurčiųjų draugijos 2013 m. veiklos ataskaita.

Skaityti plačiau

2013 m. neįgaliųjų asociacijų veiklos rėmimo projekto įgyvendinimas

2013 m. neįgaliųjų asociacijų veiklos rėmimo projekto įgyvendinimas.

Skaityti plačiau

Kauno kurčiųjų reabilitacijos centro ataskaita

Kauno kurčiųjų reabilitacijos centro ataskaita.

Skaityti plačiau

Klaipedos kurčiųjų reabilitacijos centro ataskaita

Klaipedos kurčiųjų reabilitacijos centro ataskaita.

Skaityti plačiau

Vilniaus kurčiųjų reabilitacijos centro ataskaita

Vilniaus kurčiųjų reabilitacijos centro ataskaita.
 

Skaityti plačiau

Projektai

Vilnietės profesinės sėkmės istorija – geriausiųjų dešimtuke

Vilniaus kurčiųjų reabilitacijos centre 2012-2015 m. vykdomas Europos Sąjungos finansuojamas projektas „KARTU MES GALIME DAUG“. Jo pagrindinis tikslas – didinti kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų asmenų įsidarbinimo galimybes, mažinti jų socialinę atskirtį suteikiant įvairios informacijos ir kitų aktualių paslaugų. 

Skaityti plačiau

Lietuvos ir Baltarusijos šeimos, auginančios kurčius ir neprigirdinčius vaikus, plečia draugystę

2014 m. liepos-lapkričio mėnesį Lietuvos šeimų, auginančių kurčius ir neprigirdinčius vaikus, bendrija PAGAVA įgyvendino LR Užsienio reikalų ministerijos Vystomojo bendradarbiavimo ir paramos demokratijai programos projektą „Lietuva ir Baltarusija per fotoobjektyvą“. Projekto partneris buvo Minsko sutrikusios klausos vaikų mokykla Nr. 14.

Skaityti plačiau

Stiprins kompetencijas, finansinį savarankiškumą

Lietuvos kurčiųjų draugija (LKD) kartu su partneriu - Respublikiniu kurčiųjų reabilitacijos centru 2013 m. sausio 11 d. pasirašė sutartį ir iki 2014 m. birželio 8 d. įgyvendins Lietuvos Respublikos ir Šveicarijos Konfederacijos bendradarbiavimo programos nevyriausybinių organizacijų subsidijų schemos paprojektį „STIPRŪS IR MATOMI BŪDAMI KARTU – Lietuvos kurčiųjų draugijos institucinių gebėjimų stiprinimas“ (Nr. CH-5-FM-1/84).

Skaityti plačiau

Šiauliečių projektas padės ugdyti moksleivių ekologinę kultūrą

Šiaulių sutrikusios klausos vaikų ugdymo centras kartu su partneriais iš Kipro, Maltos, Italijos, Bulgarijos ir Slovakijos vykdo Comenius daugiašalės partnerystės projektą ,,It‘s fun to be IN and GREEN!.“ („Smagu ŽALIAISIAIS būti KARTU!.“). Projektas finansuojamas Europos Sąjungos Mokymosi visą gyvenimą programos, kurią Lietuvoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas, lėšomis. Projekto trukmė - 2 metai. Projekto vertė - 24 000 eurų.

Skaityti plačiau

Lietuvos kurčiųjų sistemos specialistai tobulinosi Graikijoje

Šiais metais Lietuvos kurčiųjų draugija kartu su Lietuvos ir Graikijos partneriais laimėjo Švietimo mainų paramos fondo skelbtą Leonardo da Vinci mobilumo projektą ,,Patirties tiltas per Europą“ – kurčių ir neįgalių žmonių įdarbinimo specialistų (tarpininkų) kvalifikacijos tobulinimas europinėje dimensijoje – Graikijos patirtis. Projekto trukmė – 7 mėnesiai. Projekto vertė – 24 161 euras.

Skaityti plačiau

Projekto „Skleiskite gestą“ partnerystė plečiasi

Spalio mėnesį, po dvejų metų pertraukos, vėl startavo Leonardo da Vinči partnerystės tinklų projektas „Skleiskite gestą - profesinės gestų kalbos sklaida Europoje“ („SpreadtheSign–disseminationin Europe of Vocational Sign Language“, toliau – projektas „Skleiskite gestą“).

Skaityti plačiau

Socialinės naujienos

Bus užtikrinama, kad naujai statomi ir rekonstruojami statiniai būtų pritaikyti neįgaliųjų reikmėms

Skaityti plačiau

Respublikinės valdybos posėdyje

Sausio 28 d. susirinkimas prasidėjo LKD prezidentės R. Klečkovskajos perskaitytu atsistatydinimo pareiškimu. 

Skaityti plačiau

Neįgaliųjų asociacijų veiklai remti šiemet skirta daugiau lėšų

Skaityti plačiau

Ministrė A. Pabedinskienė: „Įgyvendinamais projektais įdarbinsim 11 tūkst. ilgalaikių bedarbių“

Skaityti plačiau

Patvirtinta pavyzdinė socialinio būsto nuomos sutartis

Skaityti plačiau

Pasiūlymai, kaip tobulinti sistemą GPIS 112

Lietuvos kurčiųjų draugijos sudaryta darbo grupė (laikinasis prezidentas V. Pivoras ir nariai I. Minkevičienė, A. Bražinskas, K. Vaišnora) atliko Pagalbos kreipimosi sistemos GPIS 112 analizę ir Bendrajam pagalbos centrui pateikė pasiūlymus dėl programos gerinimo.

Skaityti plačiau

Sportas

Lietuvos atviras kurčiųjų šaškių čempionatas

Vasario 7 d. Vilniuje įvyko Lietuvos atviras kurčiųjų šaškių čempionatas, kuriame  varžėsi 29 šaškių mėgėjai, tarp jų 8 moterys iš penkių Lietuvos miestų.

Skaityti plačiau

„Rikio“ 20-mečio šachmatų turnyras

Gruodžio 12-14 d. Vilniuje vyko Tarptautinis kurčiųjų šachmatų turnyras, skirtas Vilniaus kurčiųjų šachmatų klubo „Rikis“ 20-mečiui paminėti.

Skaityti plačiau

Jaunimo krepšinio čempionatas

Lapkričio 7 – 8 d. Lietuvos kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų ugdymo centre (Filaretų g. 36, Vilnius) surengtas respublikinis kurčiųjų jaunimo (U19) krepšinio čempionatas. 

Skaityti plačiau

Lietuvos kurčiųjų čempionatai

Lietuvos kurčiųjų kroso čempionatas

Turnyras buvo surengtas 2014 m. rugsėjo 28 d. Panevėžyje. Kurtieji atletai varžėsi trijose amžiaus grupėse. Skaitytojus supažindiname su kiekvienos amžiaus grupės prizininkų trejetu.

 

Skaityti plačiau

FIBA kongresas

Rugpjūčio 28-29 d. Ispanijos mieste Sevilijoje buvo surengtas Tarptautinės krepšinio federacijos (FIBA) kongresas. Jame dalyvavo 116 nacionalinių bei neįgaliųjų krepšinio federacijų vadovai.  Čia dirbo ir trys lietuviai: Lietuvos krepšinio federacijos prezidentas Arvydas Sabonis ir generalinis sekretorius Mindaugas Špokas bei Lietuvos kurčiųjų sporto komiteto prezidentas Aleksas Jasiūnas.

Skaityti plačiau

Europos kurčiųjų sporto kongresas

Iškart po Europos kurčiųjų paplūdimio tinklinio čempionato Alanijos mieste surengtas 17-asis Europos kurčiųjų sporto organizacijos (EDSO) kongresas, jame dalyvavo A. Jasiūnas ir M. Minkevičius. 

Skaityti plačiau

Skelbimai

Lietuvių gestų kalbos žodynas internete

Lietuvių gestų kalbos žodynas internete www.gestai.unriis.lt:8080/

Skaityti plačiau

Reikalingos siuvėjos

Stabiliai dirbančiai kurčiųjų įmonei „Vikada“ reikalingos siuvėjos.

Vidutinis atlyginimas – 1500 Lt.


Mūsų įmonėje geros darbo ir poilsio sąlygos. Su kurčiaisiais dirba ir rūpimus klausimus padeda spręsti personalo darbuotoja, vertėjos.

Kreiptis: UAB „Vikada“ Kauno g. 32, Vilnius, tel. 8612 45322, 233 8353.

 

 

Skaityti plačiau

LKD ragina dalintis

Lietuvos kurčiųjų draugija rengia istorinį dokumentinį filmą apie organizaciją. Todėl prašo visus, dalyvavusius ir išsaugojusius juostoje svarbius istorinius įvykius arba turinčius Draugijos istoriją menančių retų nuotraukų, paskolinti visa tai savo kurčiųjų reabilitacijos centro ar pirminės kurčiųjų organizacijos vadovui. Jie medžiagą perduos LKD.

LKD prezidentė Roma Klečkovskaja asmeniškai garantuoja, kad archyvinė medžiaga Vilniuje, centrinėje būstinėje bus nukopijuota, o originalai grąžinti siuntėjui.

Jeigu norite pasitikslinti, ar Jūsų filmuota ar fotografuota medžiaga turi išliekamosios vertės, galite pasitarti su prezidente. Jai galima skambinti per vertėją tel. (8 5) 262 8115  arba rašyti elektroniniu adresu roma.kleckovskaja@lkd.lt.

Nelikite abejingi Draugijos istorijai. Kartu galime sukurti vertybę sau ir ateinančioms kartoms.

    Rengėjai

 

 

Skaityti plačiau

Sveikata

CHALVA: SKANU IR SVEIKA?

Skaityti plačiau

GINČAI DĖL ŽALOS ATLYGINIMO PACIENTAMS BUS SPRENDŽIAMI GREIČIAU

Skaityti plačiau

GEROS NUOTAIKOS „DRAUGAI“ IR „PRIEŠAI“

Skaityti plačiau

INFEKTOLOGAI: VASARIS – IDEALIAUSIAS METAS SKIEPYTIS NUO ENCEFALITO

Skaityti plačiau

KAS NAUDINGIAU: BALTA FORMINĖ DUONA AR BATONAS?

Skaityti plačiau

KĄ RINKTIS – CUKRŲ AR SALDIKLIUS?

Skaityti plačiau

Leidiniai

“Mano gestukai” skirti iki mokyklinio amžiaus vaikams bei jų tėveliams, mokytojams mokantis savo pirmųjų gestų

Vaikų lietuvių gestų kalbos žodynėlis

Spauskite nuorodą ir atsisiųskite Vaikų lietuvių gestų kalbos žodynėlis. Peržiūrai naudokite Adobe Acrobat programą.

Lietuvos kurčiųjų draugijai - 70 metų

Informacinis leidinys
Komentuoti

Komentarai ()

Jūsų komentaras

Video laikmenos (formatas .flv):


Saugos skaičius : [ 6 ]