Konferencija Seime

Informuojame, kad spalio 8 d. 12 val. Lietuvos kurčiųjų draugija organizuoja Tarptautinei kurčiųjų dienai skirtą konferenciją Seime.

Konferencija Seime

Video naujienos gestų kalba

Nauji KET įsakymai

Pasaulinė kurčiųjų diena ,,Pajuskime bendravimo džiaugsmą"

Akimirkos iš Pasaulinės kurčiųjų dienos ,,Pajuskime bendravimo džiaugsmą" šventės Panevėžyje.

Prezidentės sveikinimas tarptautinės kurčiųjų dienos proga

Neduokite dokumentų nepažįstamiems

eTaksi paslauga

Sostinės diena ,,Tau Vilniau!"

Kurčiųjų kultūros aktualijos

Svečiuose pas bendrijos "Gestas" sodininkus

Per paskutinį dešimtmetį bendrijos „Gestas“ soduose įvyko ir vyksta geros permainos. Sutvarkyta gatvių, namų numeracija, išrinkta nauja sodininkų bendrijos pirmininkė, daugėja pastoviai gyvenančių šeimų. Pamažu sodo bendrija įgauna vis daugiau gyvenvietės bruožų.

Skaityti plačiau

Tauragės krašte patirtimi dalijosi gestų kalbos vertėjai

Pra­ei­tą penk­ta­die­nį, šeš­ta­die­nį ir sek­ma­die­nį į Tau­ra­gės pa­šo­nė­je įsi­kū­ru­sio­je Vai­do­to Glo­bio kai­mo tu­riz­mo so­dy­bą su­gu­žė­jo be­maž vi­sos ša­lies ges­tų kal­bos ver­tė­jai. 
 

Skaityti plačiau

Pasaulinę kurčiųjų dieną visi kviečiami į Panevėžį! (Su vertimu į gestų kalbą)

Rugsėjo 25 d. 12 val. Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinė mokykla (PKNPM) visas Lietuvos kurčiųjų įstaigas ir klausos negalios žmones kviečia į renginį „Pajuskime bendravimo džiaugsmą“, kuris vyks Panevėžio miesto centre. Pasaulinei kurčiųjų dienai paminėti renginyje bus siekiama Lietuvos rekordo „Vienoje vietoje daugiausia žmonių, kalbančių lietuvių gestų kalba“. 

Skaityti plačiau

Rugsėjo 1-oji vėl pakvietė į klases. Vilnius ir Kaunas. (Su vertimu į gestų kalbą)

Artėjant naujų mokslo metų pradžiai ir pirmosiomis rugsėjo dienomis „Akiračio“ korespondentė Nijolė Krasniauskienė kalbino Kauno kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų ugdymo centro ir Lietuvos kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų ugdymo centro vadovus. Skaitytojų dėmesiui – pokalbio atgarsiai.
 

Skaityti plačiau

Rugsėjo 1-oji Klaipėdos, Panevėžio, Šiaulių sutrikusios klausos mokyklose

Artėjant naujų mokslo metų pradžiai ir pirmosiomis rugsėjo dienomis „Akiračio“ korespondentė Nijolė Krasniauskienė kalbino  Klaipėdos, Panevėžio, Šiaulių sutrikusios klausos mokyklų vadovus. Skaitytojų dėmesiui – pokalbio atgarsiai.
 

Skaityti plačiau

PKNPM skirtas mokyklinis autobusas

Rugpjūčio 28 d. Vilniuje, Nepriklausomybės aikštėje, vyko šventinė mokyklinių autobusų perdavimo savivaldybėms ceremonija. Iš viso savivaldybėms perduoti 48 geltonieji autobusai. Šiais metais dalis autobusų skirti pavėžėti mokiniams, kurie turi specialiųjų ugdymosi poreikių ir nepajėgia patys atvykti į bendrojo ugdymo mokyklą. Tarp laimingųjų - ir panevėžiečiai.

Skaityti plačiau

Kurtieji pasaulyje

Animacinių filmų herojai stato tiltą tarp dviejų pasaulių

Vargu ar pasaulyje atsirastų keletas animacinių filmų, skirtų plačiajai visuomenei, kurių personažai kalbėtų gestais. Tačiau yra ištisas animacinis serialas, kuriame toks personažas yra ir kuris pasirodo kiekvienoje serijoje.

Skaityti plačiau

Tarptautiniai gestai – tarptautinis bendravimas: trumpa istorijos apžvalga ir be vertėjų – niekaip!

Tarptautinio bendravimo gestais faktai žinomi labai seniai. Ferdinandas Bertjė (Ferdinand Berthier), vienas iš XIX amžiaus kurčiųjų bendruomenės lyderių, pirmasis 1834 m. pradėjo minėti abato Šarlio Mišelio de l’Epė (Charles Michel de l’Épé) gimimo dieną. Nuo 1834 m. kasmetinė šia proga rengiamų banketų tradicija gyvavo iki XIX amžiaus pabaigos ir tai buvo ne tik iškilmingi pietūs didžiojo pedagogo garbei, bet tapo Prancūzijos kurčiųjų politiniu forumu, kurio tikslas buvo paveikti šalies kurčiųjų mokymo sistemą.

Skaityti plačiau

Kurtieji nenori girdėti?

Netgi, kai „atstatyti“ klausą visai realu, daugelis klausos negalės žmonių atsisako būti „kaip visi“.

Skaityti plačiau

Įgaliotinė Susie Cambre - policijos pareigūnė

Susan Grappe Cambre, geriau žinoma kaip įgaliotinė Susie, yra spalvinga asmenybė, visuomenės veikėja ir dar ji – kurčioji policininkė, puikiai suprantanti gniuždomąją posakio ,,Tu to negali“ jėgą, nes daug metų kovojo su tokiu požiūriu.

Skaityti plačiau

Kurčiųjų restoranas „Gestai“ siūlo „valgomas“ gestų kalbos pamokas

Naujame Toronto restorane jūsų užsakymo kurtieji padavėjai neišgirs, tačiau tai nėra blogai. Tiesą sakant, tai ir yra esminis „Gestų“ restorano išskirtinumas – pirmojo Kanadoje restorano, kur padavėjais dirba kurtieji. Šių metų liepos 16 dieną atidarytame naujajame bare-restorane, „kur triukšmas susitinka tylą“, klientai skatinami valgį ir gėrimus užsisakyti gestų kalba, padedant „pokalbių knygelei“, kurioje visas meniu pavaizduotas gestais.

Skaityti plačiau

Julie Rems-Smario - gestų kalbos ir žmogaus teisių gynėja

Julie Rems-Smario - vykdančioji „DeafHope“ direktorė bei Kalifornijos Kurčiųjų Asociacijos vadovė. Jos darbas šiose organizacijose atspindi jos didžiausias aistras: ginti pažeidžiamas kurčiųjų moterų ir vaikų teises bei aktyviai dalyvauti politikoje.

Skaityti plačiau

Šalies kultūros aktualijos

Keistuolių teatras pradeda 27-ą sezoną

Tituluojamas seniausiu nepriklausomu teatru Lietuvoje – Keistuolių teatras šiemet pristato jau 27-ąjį sezoną.

Skaityti plačiau

Kviečiame į susitikimą su gyd. A. Alekseičiku ir knygos pristatymą

Spalio 7 d. (antradienį) 17.30 val. Mokytojų namų Svetainėje įvyks susitikimas su gydytoju psichiatru-psichoterapeutu A. Alekseičiku.

Skaityti plačiau

Lietuvos kinematografininkų sąjungoje – režisierės Bytautės Pajėdienės jubiliejinis kūrybos vakaras

Rugsėjo 30 dieną (antradienį) 18 val. Lietuvos kinematografininkų sąjunga kviečia į lietuvių dokumentininkės, ilgametės kino žurnalų redaktorės ir režisierės Bytautės Pajėdienės 85 metų sukakčiai skirtą kūrybos vakarą.

 

Skaityti plačiau

Vilniuje bus iškiliai minimas Oršos pergalės 500 metų jubiliejus

Rugsėjo 26 d., penktadienį, Vilniuje, Senamiestyje, bus iškilmingai paminėtas Oršos mūšio pergalės 500 metų jubiliejus. Sukaktis bus minima prisimenant Lietuvos didžiųjų kunigaikščių iškilmingų įžygiuotuvių į Vilnių tradicijas – nuo Aušros vartų iki Katedros aikštės nusidrieks Lietuvos vardą šlovinanti triumfo eisena.

Skaityti plačiau

Palanga toliau renka Kurhauzo meno kolekciją

Rugsėjo 26-ąją dailininkai vėl suvažiuos į Palangos plenerą „Lokacija: Kurhauzas“, kurio metu bus išrinktas trečiasis šios kolekcijos kūrinys.

Skaityti plačiau

Bažnytinio paveldo muziejus kviečia į parodos „Šilkas ir auksas“ uždarymo ekskursijas

Rugsėjo 26 d., penktadienį, 12 val. ir 16.30 val. Bažnytinio paveldo muziejus kviečia į parodos „Šilkas ir auksas“ uždarymo ekskursijas.

Skaityti plačiau

Mūsų žmonės

Darbas, teikiantis malonumą

Kad gyvenimo vingiai sunkiai nuspėjami, patvirtino beveik trisdešimties metų įvykis.  Būdama dar mokinė dalyvavau meniniame šokėjų sąskrydyje, kuriame pirmą kartą pamačiau kurčiuosius. Vienas iš jų buvo šio reportažo herojus – Klaipėdos kurčiųjų reabilitacijos centro gestų kalbos vertėjas ir imitacinės dainos būrelio vadovas Jonas Savickas.

Skaityti plačiau

Save suradęs savanorystėje

Vasarą Panevėžio miesto ir regiono laikraščių puslapiuose mirgėte mirgėjo straipsniai apie panevėžiečio klausos negalią turinčio Dariaus Kaušakio savanorišką veiklą Panevėžio gyvūnų prieglaudoje.

Skaityti plačiau

Veiklios moters metus žymėjo trys jubiliejai

Vasarą, minint Kauno kurčiųjų kultūrinės veiklos 60-metį, gražiai  pagerbti aktyviausi, kultūrai atsidavę bendruomenės nariai. Tarp jų – ypatingu dėmesiu apdovanota ir Kauno kurčiųjų reabilitacinio centro (KKRC) socialinė darbuotoja kultūriniam darbui Vida Eskertienė. Lietuvos kurčiųjų draugijos nariams gerai pažystama moteris netrukus minėjo ir savo darbo šioje sistemoje trisdešimtmetį.

Skaityti plačiau

Rašinių konkurse – kurčiojo moksleivio pergalė

 Rugpjūčio 23 d. sukako 25 metai, kai trijų Baltijos valstybių žmonės parodė savo drąsą, ryžtą, vienybę ir sukūrė neeilinį istorinį įvykį – Baltijos kelią. Šį įvykį įamžinti mokinių rašiniuose nusprendė Baltijos Asamblėja ir visose trijose Baltijos šalyse paskelbė rašinio „Ką man reiškia Baltijos kelias“ konkursą.

Skaityti plačiau

Lietuvaitė sėmėsi tarptautinės vadovavimo patirties

Ada Zabulionytė – pirmoji Lietuvos kurčiųjų bendruomenės narė, baigusi vienų metų trukmės tarptautines „Frontrunners“ programos studijas. Danijos kurčiųjų draugijos Castberggaard koledže devynis mėnesius Ada gilinosi į kurčiųjų tapatybės stiprinimo, gestų kalbos puoselėjimo, kurčiųjų bendruomenės telkimo, aktyvinimo, integravimosi ir lobistinės veiklos niuansus.

Skaityti plačiau

Anų rugsėjų šviesa

Artėjant dar vienam rugsėjui Kauno rajono Girionių kaime gyvenantys LKD nariai Stasė ir Zigmas Jonikaičiai per pokalbį mintimis vis grįžta į mokyklinius metus. Atmintyje gyva anų rugsėjų šviesa.

Skaityti plačiau

Knygų lentyna

Jurga Dapkevičienė. Apie etiketą – įdomiai ir intriguojančiai

Etiketo taisyklės ir reikalavimai jums atrodo tušti, varginantys ir nuobodūs?.. Tik ne Giedriaus Drukteinio knygoje „Kodėl spaudžiam dešinę. Apie etiketą ir manieras“.

Skaityti plačiau

Psichologinis M. K. Krefeldo trileris „Paklydęs“

Julstos sąvartyne buldozerininkas netikėtai aptinka jauną moterį, nuogą, iki kelių įkastą į metalo laužą. Griaučiai tvirtai aptempti oda, o kūnas – kalkių baltumo. Lyg marmurinis angelas, panašus į dar keturis, ten matytus anksčiau. Kas gi tai?

Skaityti plačiau

Kate Atkinson romanas „Gyvenimas po gyvenimo“ – neįtikėtina istorija apie begalybę galimų gyvenimų

Kas būtų, jeigu galėtumėte gyventi dar ir dar kartą? Jei galėtumėte ištaisyti klaidas? Jei galėtumėte pakeisti istorijos tėkmę?

Skaityti plačiau

10 žingsnių įveikti stresą ir pakeisti elgseną

Ši knyga padės išmokti to, ko turėjome išmokti dar mokykloje, – valdyti stresą ir pasiekti, kad susidūrę su juo galėtume atpažinti ir imtis priemonių, kurios padėtų pakeisti mūsų elgseną.

Skaityti plačiau

Rimantas Jokimaitis. Partizano Balčio dienoraštis – kovos ir kasdienybės metraštis

Laimingas atsitiktinumas lėmė, kad partizano Balčio užrašai pamatė dienos šviesą. Tuos nei sovietų saugumui, nei mūsų istorijos tyrinėtojams ar kraštotyrininkams nežinomus užrašus išsaugojo Burokų šeima.

Skaityti plačiau

Gendrutis Morkūnas. Apie vaikus ir ligas

Tai fragmentas iš paskutinės Gendručio Morkūno knygos Puodukas kefyro ant palangės. Plačiau apie knygą ir jos įsigijimo galimybę - čia

Skaityti plačiau

Religija

Atsisveikinimas su velioniu mons. Vytautu Sidaru Kaune

Rugsėjo 25 dieną vidudienį gausus būrys dvasininkų, mirusiojo giminės, seserys benediktinės, Kauno kunigų seminarijos, VDU Katalikų teologijos fakulteto bei Šv. Mikalojaus (benediktinių) rektorato  bendruomenės atsisveikino su kun. V. Sidaru.

Skaityti plačiau

Paskelbtas viešas musulmonų teologų laiškas dėl ISIS veiksmų ir programos (4)

Atviras musulmonų teologų laiškas yra nukreiptas būtent prieš šią ISIS pretenziją uzurpuoti Korano interpretaciją, tvirtinant, kad tik jie yra „tikrieji“ musulmonai ir kad jų veiksmai pilnai atitinka islamo doktriną ir tradiciją.

 

Skaityti plačiau

Sekmadienį katalikai visame pasaulyje melsis už šeimą ir artėjantį Vyskupų Sinodą

Artėjant neeilinei Vyskupų Sinodo asamblėjai šeimos tema, visos vyskupijos, parapijos bei bendruomenės sekmadienį, rugsėjo 28 dieną kviečiamos skirti maldai už šeimą ir už artėjantį Sinodą.

Skaityti plačiau

Pašventinta Marijampolės Šv. Jono Pauliaus II parapijos koplyčia

Vysk. R. Norvila pamoksle išsakė tris linkėjimus: linkėjo džiaugtis, kad parapija jau turi koplyčią, linkėjo priimti patį Viešpatį ir tai daryti su dėkingumu.

Skaityti plačiau

Dovaninis Šventojo Rašto leidimas moterims

10-ies metų jubiliejaus proga „Tapati“ žurnalas drauge su Lietuvos Biblijos draugija dovanoja ekumeninį Šventojo Rašto leidimą moterims.

Skaityti plačiau

Pristatytas naujas „Pagonių kiemo“ susitikimas

Rugsėjo 26-28 dienomis Bolonijoje vyks naujas tikinčiųjų ir netikinčiųjų susitikimas „Pagonių kieme“. Jo programa buvo pristatyta ketvirtadienio rytą Šventojo Sosto spaudos salėje.

Skaityti plačiau

Surdologijos centro konsultacijos

VšĮ Surdologijos centras – tai Lietuvos kurčiųjų draugijos įstaiga, atsakinga už metodinės medžiagos gestų kalba rengimą, gestų kalbos puoselėjimą ir jos mokymą.
Surdologijos centras pradeda teikti konsultacijas gestų kalbos klausimais kurtiesiems ir girdintiesiems visuomenės nariams.

Lietuvių gestų kalbos vertėjai, kurtieji ir girdintieji bendruomenės nariai, savo klausimus Surdologijos centrui galite teikti jums patogiausiu būdu:

  • siųsti elektroniniu paštu surdo.info@gmail.com

  • skambinti ar siųsti SMS žinutes numeriu 8 613 05 011

  • skambinti WEB kameromis. Skype adresas surdologijos.centras

Atsakymai bus pateikiami Surdologijos centro internetiniame puslapyje http://www.lkd.lt/enews/id-surdologijos_centro_konsultacijos_video.html per dešimt darbo dienų.

Anonimiškumą garantuojame. Laukiame Jūsų klausimų!

Surdologijos centro darbuotojai

Ar gestą galima padalinti į dalis panašiai kaip galima padalinti žodį į raides ar skiemenis?

Informacija iš Mantrimo Danieliaus knygos ,,Lietuvių gestotyros pagrindai“ (Vilnius, 2004, 34-35 psl.):

Kiekviena kalba turi tam tikrą rinkinį smulkiausių elementų, iš kurių sudaromi stambesni vienetai. Žodinėse kalbose tokie smulkiausi elementai yra garsai, kalbotyroje vadinami fonemomis (iš graikų kalbos žodžio phonēma, kuris reiškia garsas). Fonemos sudaro kalbos fonologinį lygmenį [...].

Skaityti plačiau

Matau, kad gestų žodynas yra filmuotas. Ar yra gestų kalbos žodynas – knyga?

Skaityti plačiau

Ar dažnai kurtiesiems gimsta girdintys vaikai? Koks yra jų gyvenimas? Kaip jie išmoksta kalbėti gestais?

Atsakymui informacija remtasi iš internetinių puslapių:

https://coda-international.wildapricot.org/

http://www.lifeprint.com/asl101/pages-layout/coda.htm

http://www.codaukireland.co.uk/

Skaityti plačiau

Ar yra gestų kalbos anekdotų, pokštų? Kokie jie?

Taip, gestų kalboje yra anekdotai. Tiek girdinčiųjų, tiek kurčiųjų anekdotai yra vienodi, tačiau skiraisi kurčiųjų ir girdinčiųjų kultūros. Norėdami suprasti kurčiųjų anekdotus, girdintieji turi pasidomėti kurčiųjų kultūra.

Skaityti plačiau

Kokių galite rekomenduoti filmų apie kurčiuosius, gestų kalbą? Apie ką jie?

·         Dokumentinis filmas ,,Kurčiųjų akimis” (,,Through Deaf Eyes”, 2007 m.) yra apie kurčiųjų kultūrą nuo 19 amžiaus iki šių dienų. 2001 m. Smithsono įstaiga pristatė istorinę fotografijų parodą ,,Istorija kurčiųjų akimis“, pristatančią beveik 200 metų trukmės JAV kurčiųjų istoriją. Parodos populiarumas paskatino dokumentinio filmo sukūrimą. Į filmą įtrauktos parodos fotografijos, kurčiųjų žmonių pasakojimai. Gestų kalba yra verčiama į žodinę.  Filmas suteikia galimybę susipažinti su JAV kurčiųjų kultūra, istorija, kurčiųjų švietimo raida, gestų kalba. Istorija dažnai nagrinėjama žvelgiant kurčiųjų akimis. Filmo ištrauką galite pamatyti paspaudę šią nuorodą: https://www.youtube.com/watch?v=2kMNZq6cmho

Skaityti plačiau

Nacionalinė žmonių su negalia socialinės integracijos programa

2014 metai

2014 metų neįgaliųjų asociacijų veiklos rėmimo projektas.

2014 metų neįgaliųjų asociacijų veiklos rėmimo projekto darbuotojai.

Skaityti plačiau

Lietuvos kurčiųjų draugijos 2013 m. veiklos ataskaita

Lietuvos kurčiųjų draugijos 2013 m. veiklos ataskaita.

Skaityti plačiau

2013 m. neįgaliųjų asociacijų veiklos rėmimo projekto įgyvendinimas

2013 m. neįgaliųjų asociacijų veiklos rėmimo projekto įgyvendinimas.

Skaityti plačiau

Kauno kurčiųjų reabilitacijos centro ataskaita

Kauno kurčiųjų reabilitacijos centro ataskaita.

Skaityti plačiau

Klaipedos kurčiųjų reabilitacijos centro ataskaita

Klaipedos kurčiųjų reabilitacijos centro ataskaita.

Skaityti plačiau

Vilniaus kurčiųjų reabilitacijos centro ataskaita

Vilniaus kurčiųjų reabilitacijos centro ataskaita.
 

Skaityti plačiau

Lietuvių gestų kalbos vartojimo ir vertėjų paslaugų teikimo 2009-2012 metų programa

2012 metai

Skaityti plačiau

2011 metai

Skaityti plačiau

Projektas "Darbo link"

„Darbo link“ jau baigtas įgyvendinti

Respublikinio kurčiųjų reabilitacijos centro (RKRC) rengtas ir 36 mėnesius vykdytas ES struktūrinių fondų projektas „Darbo link“ jau baigtas įgyvendinti.

Skaityti plačiau

Projekto „Darbo link“ rezultatai pranoko lūkesčius

Typography


VšĮ Respublikinis kurčiųjų reabilitacijos centras nuo 2009 m. kovo mėnesio vykdo trejų metų trukmės Europos Sąjungos struktūrinių fondų finansuojamą projektą „Darbo link“ – tarpininkavimo paslaugų įdarbinant asmenis su klausos negalia plėtra“. .
 

Skaityti plačiau

Diskusijoje – įdarbinimo tarpininkų perspektyvos

Typography


Gruodžio 22 d. Vilniuje, Lietuvos kurčiųjų draugijos patalpose (Šv. Kazimero g. 3), buvo surengta apskritojo stalo diskusija „Projekto „Darbo link“ tęstinumas – tai perspektyvus bendradarbiavimas su darbo birža“.

Skaityti plačiau

Atraskime vieni kitus. Dirbkime kartu

Atraskime vieni kitus. Dirbkime kartu. Skaityti plačiau

Atraskime vieni kitus. Dirbkime kartu

Atraskime vieni kitus. Dirbkime kartu. Skaityti plačiau

Atraskime vieni kitus. Dirbkime kartu.

Atraskime vieni kitus. Dirbkime kartu. Skaityti plačiau

Kiti projektai

Stiprins kompetencijas, finansinį savarankiškumą

Lietuvos kurčiųjų draugija (LKD) kartu su partneriu - Respublikiniu kurčiųjų reabilitacijos centru 2013 m. sausio 11 d. pasirašė sutartį ir iki 2014 m. birželio 8 d. įgyvendins Lietuvos Respublikos ir Šveicarijos Konfederacijos bendradarbiavimo programos nevyriausybinių organizacijų subsidijų schemos paprojektį „STIPRŪS IR MATOMI BŪDAMI KARTU – Lietuvos kurčiųjų draugijos institucinių gebėjimų stiprinimas“ (Nr. CH-5-FM-1/84).

Skaityti plačiau

Šiauliečių projektas padės ugdyti moksleivių ekologinę kultūrą

Šiaulių sutrikusios klausos vaikų ugdymo centras kartu su partneriais iš Kipro, Maltos, Italijos, Bulgarijos ir Slovakijos vykdo Comenius daugiašalės partnerystės projektą ,,It‘s fun to be IN and GREEN!.“ („Smagu ŽALIAISIAIS būti KARTU!.“). Projektas finansuojamas Europos Sąjungos Mokymosi visą gyvenimą programos, kurią Lietuvoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas, lėšomis. Projekto trukmė - 2 metai. Projekto vertė - 24 000 eurų.

Skaityti plačiau

Lietuvos kurčiųjų sistemos specialistai tobulinosi Graikijoje

Šiais metais Lietuvos kurčiųjų draugija kartu su Lietuvos ir Graikijos partneriais laimėjo Švietimo mainų paramos fondo skelbtą Leonardo da Vinci mobilumo projektą ,,Patirties tiltas per Europą“ – kurčių ir neįgalių žmonių įdarbinimo specialistų (tarpininkų) kvalifikacijos tobulinimas europinėje dimensijoje – Graikijos patirtis. Projekto trukmė – 7 mėnesiai. Projekto vertė – 24 161 euras.

Skaityti plačiau

Projekto „Skleiskite gestą“ partnerystė plečiasi

Spalio mėnesį, po dvejų metų pertraukos, vėl startavo Leonardo da Vinči partnerystės tinklų projektas „Skleiskite gestą - profesinės gestų kalbos sklaida Europoje“ („SpreadtheSign–disseminationin Europe of Vocational Sign Language“, toliau – projektas „Skleiskite gestą“).

Skaityti plačiau

Atrinkti specialistai, savo kvalifikaciją kelsiantys Graikijoje

Vykdant 2012 m. Leonardio da Vinci mobilumo projekto ,,Patirties tiltas per Europą“ – kurčių ir neįgalių žmonių įdarbinimo specialistų (tarpininkų) kvalifikacijos tobulinimas Europos dimensijoje – Graikijos patirtis veiklas buvo paskelbta dalyvių atranka kelti savo kvalifikaciją ir pagilinti žinias kurčiųjų ir neįgaliųjų įdarbinimo srityje Graikijos sostinėje Atėnuose lapkričio 16-29 d.

Skaityti plačiau

Įdarbinimo specialistai kvalifikaciją tobulins Graikijoje

2012 m. Lietuvos Kurčiųjų Draugija laimėjo Leonardo Da Vinci mobilumo projektą ,,Patirties tiltas per Europą“ – kurčių ir neįgalių žmonių įdarbinimo specialistų (tarpininkų) kvalifikacijos tobulinimas Europos dimensijoje – Graikijos patirtis.

Skaityti plačiau

Socialinės naujienos

Maži dalykai tampa dideliais, kai juos kuriame drauge!

„Selga“ antrus metus iš eilės dovanoja galimybę išgirsti! Projekto tikslas – atkreipti dėmesį į dažnai nepastebimą negalią – klausos sutrikimus. Padėti kurtiems ir neprigirdintiems vaikams. Kuo anksčiau neprigirdintis vaikas turi galimybę pradėti naudoti jam tinkantį  klausos aparatą, tuo efektyvesnis jo panaudojimas, kuris lemia spartesnį vaiko vystymąsi.

Skaityti plačiau

Lietuviškus litus naikins britai (su vertimu į gestų kalbą)

Iš Lietuvos monetų kalyklos į Lietuvos banko saugyklas jau atgabenta 97 mln. vienetų, arba beveik pusė numatyto šiemet nukaldinti euro monetų kiekio. Euro banknotus iš Vokietijos centrinio banko planuojama atgabenti iki gruodžio.

Skaityti plačiau

Ministrė A. Pabedinskienė: „Sodra“ suteiks lengvatas, bet tik įmonėms, kurios prisidengdamos situacija neatleidinės darbuotojų“

Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė, susitikusi su Valstybinio socialinio draudimo fondo („Sodros“) direktoriumi Mindaugu Sinkevičiumi, aptarė, kokias ir kaip palengvins verslo sąlygas įmonėms, patyrusioms Rusijos embargo pasekmes.

Skaityti plačiau

Nuo 2015 m. kompensacijų skyrimą siūloma perduoti savivaldybių savarankiškajai funkcijai

Nuo ateinančių metų kompensacijos už šildymą ir vandenį visose Lietuvos savivaldybėse bus skiriamos tikslingiau ir skaidriau. 

Skaityti plačiau

Specialistų patarimai absolventams: vien tik Darbo birža nepadės

 Vis daugėjant Darbo biržoje užsiregistravusių absolventų, personalo atrankos specialistai sako, kad tai – tik vienas iš darbo paieškos šaltinių, o dėti daugiau pastangų jaunimas nepasiruošęs.

Skaityti plačiau

Neįgalių vaikų stovykloje – ir devynios Maidano aktyvistų šeimos

  Nevyriausybinės organizacijos „Algojimas“ neįgaliems vaikams organizuojamoje stovykloje apsilankiusi Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasidžiaugė, kad Lietuvos nevyriausybininkai pradeda dirbti kaip Vakaruose

Skaityti plačiau

Sportas

Sporto aktualijos

BADMINTONAS.  Rugsėjo 1-6 dienomis Ženevoje (Šveicarija) vykusiame Europos kurčiųjų badmintono čempionate lietuviai pelnė 5 bronzos medalius. 

Skaityti plačiau

ICCD kongresas ir šachmatų turnyras Kroatijoje

Trisdešimt antrasis ICCD (Tarptautinis kurčiųjų šachmatų komitetas) kongresas vyko birželio 24 d. Opatijoje, Kroatijoje. Jame dalyvavo 42 delegatai iš 22 šalių. 

Skaityti plačiau

Stalo tenisininkių startas Hamburge

Gegužės 29-30 d. Hamburge (Vokietija) surengtos 1-osios atviros kurčiųjų jaunių stalo teniso taurės varžybos. Jose dalyvavo ir dvi ukmergiškės. Jaunučių, 12-14 metų, grupėje varžėsi Guoda Gudėnaitė, jaunių, 15-18 metų, grupėje - Eglė Leleikaitė.  Pirmą dieną organizuotos asmeninės varžybos. Antra varžybų diena skirta moterų dvejetų ir mišrių dvejetų varžyboms.

Skaityti plačiau

Istorija, kaip buvo atsikratyta LKSK

Lietuvos kurčiųjų sporto komitetas (LKSK) buvo įsteigtas 1990 m. sausio 20 d., o 1991 m. tapo Tarptautinio kurčiųjų sporto komiteto nariu. 1990 m. LKSK kartu su Lietuvos aklųjų sporto federacija (LASF) ir Lietuvos neįgaliųjų sporto federacija (LNSF) buvo Lietuvos parolimpinio komiteto ( LPOK) steigėjas. Nors tarptautiniu mastu kurčiųjų ir parolimpinio sporto veiklos yra vykdomos atskirai, Lietuvoje beveik 20 metų LKSK ir LPOK bendradarbiavimas vyko sklandžiai. Buvo bendra visų neįgaliųjų sporto veiklų, sportininkų rengimo, finansavimo sistemų ir kt. koncepcija.

Skaityti plačiau

Turime du sporto rekordus

Sofijos (Bulgarija, 2013 m.) kurčiųjų olimpiados prizininkas Vytenis  Ivaškevičius per Vilniaus miesto kurčiųjų lengvosios atletikos varžybas nustūmė rutulį 17,12 m. Tai naujas Lietuvos ir pasaulio kurčiųjų rekordas.

Skaityti plačiau

Badmintono čempionatas

Gegužės 9 d. Klaipėdoje surengtas Lietuvos kurčiųjų badmintono čempionatas.

Skaityti plačiau

Skelbimai

Šventė ,,Tau, Vilniau!"

Šventė ,,Tau, Vilniau!"

Skaityti plačiau

Lietuvių gestų kalbos žodynas internete

Lietuvių gestų kalbos žodynas internete www.gestai.unriis.lt:8080/

Skaityti plačiau

Reikalingos siuvėjos

Stabiliai dirbančiai kurčiųjų įmonei „Vikada“ reikalingos siuvėjos.

Vidutinis atlyginimas – 1500 Lt.


Mūsų įmonėje geros darbo ir poilsio sąlygos. Su kurčiaisiais dirba ir rūpimus klausimus padeda spręsti personalo darbuotoja, vertėjos.

Kreiptis: UAB „Vikada“ Kauno g. 32, Vilnius, tel. 8612 45322, 233 8353.

 

 

Skaityti plačiau

LKD ragina dalintis

Lietuvos kurčiųjų draugija rengia istorinį dokumentinį filmą apie organizaciją. Todėl prašo visus, dalyvavusius ir išsaugojusius juostoje svarbius istorinius įvykius arba turinčius Draugijos istoriją menančių retų nuotraukų, paskolinti visa tai savo kurčiųjų reabilitacijos centro ar pirminės kurčiųjų organizacijos vadovui. Jie medžiagą perduos LKD.

LKD prezidentė Roma Klečkovskaja asmeniškai garantuoja, kad archyvinė medžiaga Vilniuje, centrinėje būstinėje bus nukopijuota, o originalai grąžinti siuntėjui.

Jeigu norite pasitikslinti, ar Jūsų filmuota ar fotografuota medžiaga turi išliekamosios vertės, galite pasitarti su prezidente. Jai galima skambinti per vertėją tel. (8 5) 262 8115  arba rašyti elektroniniu adresu roma.kleckovskaja@lkd.lt.

Nelikite abejingi Draugijos istorijai. Kartu galime sukurti vertybę sau ir ateinančioms kartoms.

    Rengėjai

 

 

Skaityti plačiau

Sveikata

Ar karbonadas neiškrės „kiaulystės“?

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba kasdien vis skelbia apie naujus afrikinio kiaulių maro židinius Lietuvoje bei kaimyninėse šalyse.

Skaityti plačiau

Tyrimas keičia požiūrį į Dauno sindromą

 Nauja sociologinė studija ištyrė visuomenės atsaką į Dauno sindromą ir siūlo rekomendacijas, ypač susijusias su švietimu medicinos srityje, kad pagerintų šį genetinį pakitimą turinčių žmonių gyvenimą.

Skaityti plačiau

Vaizdo žaidimai yra susiję su vaikų gebėjimu prisitaikyti

  Oksfordo universiteto tyrimas teigia, kad kasdienis vaizdo žaidimų žaidimas neilgais laiko tarpais gali turėti nedidelį, bet teigiamą poveikį vaiko vystymuisi.

Skaityti plačiau

Lietuviai pasitiki mūsų medikais ir nesiveržia gydytis svetur

 Mūsų kraštiečiai mieliau gydosi Lietuvoje ir nesiveržia dėl planinių gydymo paslaugų ar sudėtingų operacijų pas užsienio medicinos specialistus

Skaityti plačiau

Luisa Dillner: Kas yra augimo skausmai ir ar reikia dėl jų jaudintis?

  Sklinda gandai, kad augimo skausmai gali evoliucionuoti į osteoartritą (sąnarių ligą). Taigi ar reikia vaikams, kurie skundžiasi šiais skausmais, skubėti atlikti kraujo tyrimus ir MRT (magnetinio rezonanso tomografiją)?

Skaityti plačiau

Įsigalioja nauja mokamų sveikatos priežiūros paslaugų teikimo tvarka

 Nuo rugpjūčio 1 d. įsigalioja nauja mokamų sveikatos priežiūros paslaugų teikimo tvarka.

Skaityti plačiau

Leidiniai

“Mano gestukai” skirti iki mokyklinio amžiaus vaikams bei jų tėveliams, mokytojams mokantis savo pirmųjų gestų

Vaikų lietuvių gestų kalbos žodynėlis

Spauskite nuorodą ir atsisiųskite Vaikų lietuvių gestų kalbos žodynėlis. Peržiūrai naudokite Adobe Acrobat programą.

Lietuvos kurčiųjų draugijai - 70 metų

Informacinis leidinys
Komentuoti

Komentarai ()

Jūsų komentaras

Video laikmenos (formatas .flv):


Saugos skaičius : [ 7 ]