Anoniminė gestų kalbos vertimo paslaugų gavėjų apklausa

Neįgaliųjų reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos pavedimu vykdo anoniminę anketinę apklausą.

Anoniminė gestų kalbos vertimo paslaugų gavėjų apklausa

LGK lektorių kursai

VšĮ Surdologijos centras kviečia registruotis į lietuvių gestų kalbos lektorių kursus. Kviečiame registruotis tiek kurčiuosius, tiek girdinčiuosius. Baigę šiuos kursus mokėsite dirbti su VšĮ Surdologijos centro metodine medžiaga ir galėsite vesti lietuvių gestų kalbos kursus įvairioms tikslinėms grupėms.

LGK lektorių kursai

Video naujienos gestų kalba

LASUC kurčneregių ugdymo skyrius

LKD sveikinimai

Typography

LKD darbuotojai sveikina kurčiųjų bendruomenę su šventėmis!

Respublikinis gestų kalbos vertėjų konkursas 2015 m.

Tarptautinė konferencija "LGK 20-metis: LGK užsienio šalių kontekste" LR Seime II dalis

Tarptautinė konferencija "LGK 20-metis: LGK užsienio šalių kontekste" LR Seime I dalis

LKD prezidento V. Pivoro sveikinimas (su subtitrais)

Typography

LKD prezidento Vytauto Pivoro sveikinimas švenčių proga. Ramių Kūčių ir linksmų Šv. Kalėdų!

Vaiko konstitucija (su subtitrais)

Kurtieji pasaulyje

Aš esu kurčias ir man viskas gerai. Liudijimas

Aš esu kurčias nuo gimimo, tačiau niekada nenorėjau turėti normalios klausos. Klausos praradimo pasekmės tikrai nėra nejuntamos ir sunkumų kyla daugybė, tačiau nereikia pamiršti, kad kurtumas nėra tik patologija, tai taip pat ir kultūra!

Skaityti plačiau

Aš esu kurčias ir man viskas gerai. Liudijimas (antra dalis)

Kai aplinkiniai tave padaro kurčiuoju.

Skaityti plačiau

Aš esu kurčias ir man viskas gerai. Liudijimas (trečioji dalis)

Būti kurčiuoju: priimti savo kitoniškumą.

Skaityti plačiau

V. Jarec, motociklu apvažiavęs 142 pasaulio šalis: „Aš „kietas“, nors ir kurčias!“

1990-ųjų pabaigoje aš atkreipiau dėmesį į barzdočių, kuris juodai-baltas nuotraukas buvo išklijavęs tiesiog ant metro stotelės Октябрьская sienų Minske. Tuomet Vladimiras Jarec (Владимир Ярец), rinko lėšas kelionei aplink pasaulį, į kurią jis ruošėsi vykti Jawa motociklu. 

Skaityti plačiau

V. Jarec, motociklu apvažiavęs 142 pasaulio šalis:„Aš „kietas“, nors ir kurčias!“ (antroji dalis)

(tęsinys) – Pinigus kelionėms jūs renkate rengdamas parodas. O Amerikoje, sužinojus apie jus, netgi buvo įsteigtas fondas rinkti lėšas kelionėms...

Skaityti plačiau

V.Jarec, motociklu apvažiavęs 142 pasaulio šalis: „Aš „kietas“, nors ir kurčias!“ (trečioji dalis)

Typography

–        Jūs aplankėte tiek daug šalių, galėtumėte sudaryti įspūdžių žemėlapį. Kur jus sutiko svetingiausiai?

Skaityti plačiau

Pasaulio gestų kalbos vertėjų asociacijos WASLI istoria

Pasaulio gestų kalbos vertėjų asociacija buvo įkurta 2003 m. liepos 23 d. Monrealyje, Kanadoje, vykusiame 14-ajame Pasaulio kurčiųjų federacijos (WFD) kongrese.

Skaityti plačiau

Kurčiųjų kultūros aktualijos

Linskmų šv.Kalėdų ir laimingų Naujųjų metų (gestų kalba)

Artėjančių švenčių proga, kartu su mūsų bendruomenės žmonėmis, sveikiname visus Lietuvos kurčiuosius!

Skaityti plačiau

Europarlamentarės V.Blinkevičiūtės sveikinimas

Skaityti plačiau

J. Bernatavičienė: ,,Nenorėjau, kad mano vaikas būtų ,,lyderiu" iš galo"

Kol sumuojami klausos implantacijos pliusai ir minusai, kochlearinį implantą nešiojantis Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinės mokyklos (PKNPM)  trečios klasės mokinukas Benas Bernatavičius džiaugiasi prieš keletą metų jam atsivėrusiu garsų pasauliu. Dėl sūnui suteiktos galimybės girdėti laiminga ir berniuko mama Jolanta Bernatavičienė.  

Skaityti plačiau

Dokumentinis filmas "Gestų kalba Lietuvoje"

Gruodžio 20 d. per Info TV buvo parodytas dokumentinis filmas "Gestų kalba Lietuvoje". Tai mūsų bendruomenės narių, specialistų, įstaigų bendradarbiavimo rezultatas. 

Skaityti plačiau

LKJA Generalinė Asamblėja ir paskaitų ciklas

Gruodžio 12 d. Lietuvos kurčiųjų jaunimo asociacija (LKJA) Vilniaus kurčiųjų reabilitacijos centro salėje surengė paskaitų ciklą jaunimui. Kiek anksčiau įvyko ir asociacijos Generalinė Asamblėja, kurios metu delegatams buvo pristatyta metinė veiklos ataskaita bei diskutuojama svarbiais organizacijos klausimais.

 

Skaityti plačiau

Trumpos gruodžio mėnesio kultūros, socialinės, švietimo aktualijos

KALĖDINIŲ GIESMIŲ KONCERTAS Bernardinų bažnyčioje vyks gruodžio 26 d. 19 val. Bendrija PAGAVA tradiciškai organizuos vertimą į gestų kalbą ir maloniai kviečia kurčiųjų bendruomenės narius ateiti į renginį.

Skaityti plačiau

V. Pivoro ir K. Vaišnoros vizitas Europos Parlamente

Lapkričio 10-11 d. Belgijos sotinėje Briuselyje vyko Europos kurčiųjų sąjungos (toliau - EUD) 30-mečio renginiai, kuriuose dalyvavo kurčiųjų sistemos atstovai iš visos Europos. Jie turėjo galimybę dalyvauti konferencijoje, iškilmingame renginyje bei susitikti su europarlamentarais. 

Skaityti plačiau

Mūsų žmonės

D.Šarkienė atvirai apie kurčiųjų ugdymą ir ne tik

Dalia Šarkienė - mokytoja, vadovė, daugybės iniciatyvų pradininkė ir tęsėja. Per 27 darbo Kauno kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų ugdymo centre metus ji sukūrė laikui nepavaldžią asmeninių, profesinių santykių ir kūrybinės, pedagoginės veiklos visumą.  2016 m. bus pirmieji, kai mokyklinis varpelis ilgametės direktoriaus pavaduotojos (dabar - socializacijos skyriaus vedėjos), surdopedagogės metodininkės nebekvies į darbą. 

Skaityti plačiau

Kurčiųjų merginų darbas ir nuotykiai Amerikoje

Svajonės pamatyti tolimą žemę - Ameriką, kartais išsipildo. Tai įrodė dvi kurčiosios merginos - Emilija Kisnieriūtė ir Ieva Šimulynaitė. Jos šiemet nuo gegužės pabaigos iki spalio vidurio dirbo ir keliavo po šį žemyną. Tą galimybę merginoms suteikė “Work and Travel” programa.

Skaityti plačiau

K.Pilipavičius – išskirtinė asmenybė kurčiųjų bendruomenėje

Lietuvos kurčiųjų jaunimo tarpe nėra žmogaus, kuris nežinotų, kas yra Karolis Pilipavičius. Pats vaikinas nesijaučia išskirtinis, tačiau tarp kurčiųjų yra nedaug į jį  panašių. Aktyvus, stilingas, kūrybingas, iniciatyvus - daug žodžių galima rasti jo apibūdinimui, tačiau geriausiai apie žmogų pasako jo paties mintys ir darbai. Todėl susitikau su Karoliu siekdama sužinoti, iš kur pas jį tiek noro paimti iš gyvenimo viską, kas geriausia?

Skaityti plačiau

Tvirtybę ir pasitikėjimą spinduliuojanti būsima lietuvių kalbos mokytoja (su vertimu į lietuvių gestų kalbą)

Sutikusi Gedvilę Diržiūtę iškart pajuntu, kad ši mergina yra išskirtinė. Stropi studentė ir perspektyvi orientacininkė, su geležine valia siekianti savo tikslų. Dvidešimtmetė Lietuvos edukologijos universiteto lietuvių kalbos specialybės antro kurso studentė yra jau pelniusi nemažai medalių orientavimosi sporte. Tačiau savo pasiekimais ji garsiai nesididžiuoja - kukli mergina prasitaria apie savo laimėjimus tik tada, kai būna apie juos paklausta. Nors ji atrodo tyli ir rami mergina, akyse netrūksta tvirtybės bei pasitikėjimo savo jėgomis. 

Skaityti plačiau

Kurčioji V. Žymantaitė - gruodžio mėnesio “Panelės“ veidas!

Gruodžio mėnesio “Panelės” žurnalas išėjo ypatingas ne tik tuo, jog buvo šventinis, bet ir tuo, jog ant jo viršelio - pasaulio kurčiųjų vyrų ir moterų grožio konkurso „Miss and mister deaf stars“  nugalėtoja Vaiva Žymantaitė.

Skaityti plačiau

Būsima kurčiųjų psichologė, paneigianti stereotipus

Kreiptis į psichologą nėra gėdinga. Tai nebūtinai reiškia, kad besikreipiantys turi rimtų psichologinių bėdų. Psichologai - tai žmonės, padedantys išspręsti problemas, kurių gali pasitaikyti kiekvieno mūsų gyvenime - nuo nesutarimų šeimoje iki dvasinio kelio paieškų. Tai patvirtina ir Indrė Mikalauskaitė, šiuo metu studijuojanti VU psichologiją magistrantūroje ir teikianti psichologines konsultacijas internetu. Ji kiekvieną žmogų priima maloniai, su nuoširdumu spinduliuojančia šypsena ir šiltai, taktiškai su juo bendrauja, o tai padeda   įveikti net ir didžiausią nepasitikėjimą psichologo darbu. 

Skaityti plačiau

Metų panevėžietės nominacija – PKNPM direktorei D. Kriščiūnienei

Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinės mokyklos direktorė, politikių klubo ,,Veiklios moterys“ prezidentė Danutė Kriščiūnienė už aktyvią švietimo, kultūrinę, socialinę, filantropinę veiklą išrinkta 2015-ųjų metų panevėžiete. 

Skaityti plačiau

Surdologijos centro konsultacijos

VšĮ Surdologijos centras – tai Lietuvos kurčiųjų draugijos įstaiga, atsakinga už metodinės medžiagos gestų kalba rengimą, gestų kalbos puoselėjimą ir jos mokymą.
Surdologijos centras pradeda teikti konsultacijas gestų kalbos klausimais kurtiesiems ir girdintiesiems visuomenės nariams.

Lietuvių gestų kalbos vertėjai, kurtieji ir girdintieji bendruomenės nariai, savo klausimus Surdologijos centrui galite teikti jums patogiausiu būdu:

  • siųsti elektroniniu paštu surdo.info@gmail.com

  • skambinti ar siųsti SMS žinutes numeriu 8 613 05 011

  • skambinti WEB kameromis. Skype adresas surdologijos.centras

Atsakymai bus pateikiami Surdologijos centro internetiniame puslapyje http://www.lkd.lt/enews/id-surdologijos_centro_konsultacijos_video.html per dešimt darbo dienų.

Anonimiškumą garantuojame. Laukiame Jūsų klausimų!

Surdologijos centro darbuotojai

Ar reikia versti, kai žmonės keikiasi? Man atrodo, kad nereikia versti visko, blogai jaučiuosi, kai verčiu.

Pavyzdys iš Naujosios Zelandijos Parlamento posėdžio: Parlamento narys Ron Mark opozicijos narių buvo klausinėjamas apie biudžeto perviršį. Jo atsakymas buvo nutrauktas aršių diskusijų ir R. Mark tyliai pasakė ,,užsičiaupkite po velnių“ (citata – “shut the f*** up“). 

Skaityti plačiau

Laba diena, jeigu kurčias lietuvis būtų suimtas Londone, ar jam verstų į gestų kalbą gestų kalbos vertėjas?

Europos Sąjunga siekia visiems žmonėms užtikrinti vienodas sąlygas,  taip pat ir per teisinius procesus. Europos Parlamento direktyva 2010/64/EU ir Tarybos 2010 m. spalio 20 d. yra nustatytos bendros minimalios taisyklės, skirtos Europos Sąjungos šalims dėl teisių į vertimą per baudžiamąsias bylas ir per arešto orderio teikimo procedūrą. 

Skaityti plačiau

Ar į gestų kalbą verčiama kurčneregiams?

Kurčneregiai labai retai visiškai nemato ir negirdi. Dažniausiai kurčneregiais tampama sutrikusios klausos asmeniui netekus dalies regos ir atvirkščiai – nusilpus silpnaregio ar neregio klausai. Komunikacijos būdas pasirenkamas atsižvelgiant į turimus regos ir klausos likučius, sutrikimų pobūdžio ir atsiradimo laiką, pačių kurčneregių išsilavinimo ir pageidavimų, šalies gestų kalbos vertimo tradicijų ir pan. Kurčneregių negalia vienija nepaprastai skirtingų gebėjimų žmones.

Skaityti plačiau

Kodėl teigiat, kad kurtieji yra kalbinė mažuma?

Mažumą galime apibrėžti taip: tai demografinė grupė tam tikroje teritorijoje (valstybėje, regione ir t. t.), kuri tam tikrais specifiniais bruožais skiriasi iš gyventojų daugumos. Tokie specifiniai bruožai gali būti kalba, rasė, religija, kalba, socialinis vaidmuo ir dar daug kitokių.

Skaityti plačiau

Ar kurčiasis gali pasirinkti, kad jo gimtoji kalba yra gestų kalba, nors jis gimė girdinčiųjų šeimoje?

Gestų kalba yra vienintelė kalba, kurią kurtieji gali įgyti be didelių pastangų ir spontaniškai, kai jiems suteikiamas reikalingas indelis. Kai kalbėdami minime terminus  gimtoji kalba, pirmoji kalba, natūraliai galvojame apie kalbas, kurias įgijome pirmiausiai (priešinga gimtajai kalbai yra kalbos, kurias per gyvenimą išmokome).  Žmonėms, kurie priklauso kalbinei daugumai, lengva nustatyti, kuri kalba yra jų gimtoji. Žmonėms, kurie priklauso kalbinėms mažumoms, šis klausimas yra sunkesnis.

Skaityti plačiau

Kokių galite duoti patarimų, kad kurtieji mane vertintų kaip patikimą vertėją? Kartais sunku sukurti pasitikėjimą manimi.

Amerikiečių/anglų gestų kalbos vertimo programos lektorės Julie A. White ir Christine Multra Kraft atliko tyrimą, kuriame teigiama, kad paveikų kalbėtoją kurtieji ir girdintieji apibrėžia skirtingai. Kurtieji apibrėžia paveikų, įtaką darantį vertėją, vertindami ryšio tarp savęs ir vertėjo stiprumą, pasitikėjimą, pagarbą ir bendradarbiavimą.

Skaityti plačiau

Nacionalinė žmonių su negalia socialinės integracijos programa

2015 metai

 

APRAŠOMOJO POBŪDŽIO ATASKAITA APIE 2015 M. NEĮGALIŲJŲ ASOCIACIJŲ VEIKLOS RĖMIMO PROJEKTO ĮGYVENDINIMĄ

2015 METŲ NEĮGALIŲJŲ ASOCIACIJŲ VEIKLOS RĖMIMO PROJEKTAS.

 

2015 m. IV ketvirčio NEĮGALIŲJŲ ASOCIACIJŲ VEIKLOS RĖMIMO PROJEKTO pasiekti rezultatai

 

 

Skaityti plačiau

2014 metai

Aprašomojo pobūdžio ataskaita apie 2014 m. Neįgaliųjų asociacijų veiklos rėmimo projekto įgyvendinimą.

2014 m. IV ketvirčio Neįgaliųjų asociacijų veiklos rėmimo projekto pasiekti rezultatai.

2014 metų neįgaliųjų asociacijų veiklos rėmimo projektas.

2014 metų neįgaliųjų asociacijų veiklos rėmimo projekto darbuotojai.

Skaityti plačiau

Lietuvos kurčiųjų draugijos 2013 m. veiklos ataskaita

Lietuvos kurčiųjų draugijos 2013 m. veiklos ataskaita.

Skaityti plačiau

2013 m. neįgaliųjų asociacijų veiklos rėmimo projekto įgyvendinimas

2013 m. neįgaliųjų asociacijų veiklos rėmimo projekto įgyvendinimas.

Skaityti plačiau

Kauno kurčiųjų reabilitacijos centro ataskaita

Kauno kurčiųjų reabilitacijos centro ataskaita.

Skaityti plačiau

Klaipedos kurčiųjų reabilitacijos centro ataskaita

Klaipedos kurčiųjų reabilitacijos centro ataskaita.

Skaityti plačiau

Vilniaus kurčiųjų reabilitacijos centro ataskaita

Vilniaus kurčiųjų reabilitacijos centro ataskaita.
 

Skaityti plačiau

Projektai

Projektas „Parama neįgaliesiems“ – atveria kelius naujoms galimybėms!

Neįgaliesiems vėl atsiveria galimybės dalyvaujant profesinės reabilitacijos programoje, atkurti prarastus gebėjimus bei įgūdžius, sustiprėti psichologiškai ir fiziškai, įgyti įdomią profesiją ir su specialistų pagalba realizuoti save profesinėje veikloje.

Plačiau skaitykite čia.

Skaityti plačiau

Medijų tiesa kurtiesiems

Lietuvos kultūros taryba II etape patvirtino Lietuvos kurčiųjų draugijos projekto ,,Medijų tiesa kurtiesiems“ paraišką ir projekto įgyvendinimui suteikė 3000 EUR. Visų patvirtintų paraiškų sąrašą galite rasti čia. Projektą planuojama įgyvendinti iki 2015 m. gruodžio 14 d.

 

Skaityti plačiau

Kartu mes galime daug

VšĮ Vilniaus kurčiųjų reabilitacijos centras 2012-2015 m. įgyvendino Europos Sąjungos finansuojamą 2007–2013 m. Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programos 1 prioriteto „Kokybiškas užimtumas ir socialinė aprėptis“ VP1-1.3-SADM-02-K priemonės „Socialinės rizikos ir socialinę atskirtį patiriančių asmenų integracija į darbo rinką“ projektą KARTU MES GALIME DAUG, kurio tikslas – didinti kurčiųjų ir neprigirdinčių asmenų įsidarbinimo galimybes, teikiant kompleksines paslaugas, siekiant išvengti jų socialinės atskirties.

Skaityti plačiau

Vilnietės profesinės sėkmės istorija – geriausiųjų dešimtuke

Vilniaus kurčiųjų reabilitacijos centre 2012-2015 m. vykdomas Europos Sąjungos finansuojamas projektas „KARTU MES GALIME DAUG“. Jo pagrindinis tikslas – didinti kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų asmenų įsidarbinimo galimybes, mažinti jų socialinę atskirtį suteikiant įvairios informacijos ir kitų aktualių paslaugų. 

Skaityti plačiau

Lietuvos ir Baltarusijos šeimos, auginančios kurčius ir neprigirdinčius vaikus, plečia draugystę

2014 m. liepos-lapkričio mėnesį Lietuvos šeimų, auginančių kurčius ir neprigirdinčius vaikus, bendrija PAGAVA įgyvendino LR Užsienio reikalų ministerijos Vystomojo bendradarbiavimo ir paramos demokratijai programos projektą „Lietuva ir Baltarusija per fotoobjektyvą“. Projekto partneris buvo Minsko sutrikusios klausos vaikų mokykla Nr. 14.

Skaityti plačiau

Stiprins kompetencijas, finansinį savarankiškumą

Lietuvos kurčiųjų draugija (LKD) kartu su partneriu - Respublikiniu kurčiųjų reabilitacijos centru 2013 m. sausio 11 d. pasirašė sutartį ir iki 2014 m. birželio 8 d. įgyvendins Lietuvos Respublikos ir Šveicarijos Konfederacijos bendradarbiavimo programos nevyriausybinių organizacijų subsidijų schemos paprojektį „STIPRŪS IR MATOMI BŪDAMI KARTU – Lietuvos kurčiųjų draugijos institucinių gebėjimų stiprinimas“ (Nr. CH-5-FM-1/84).

Skaityti plačiau

Šiauliečių projektas padės ugdyti moksleivių ekologinę kultūrą

Šiaulių sutrikusios klausos vaikų ugdymo centras kartu su partneriais iš Kipro, Maltos, Italijos, Bulgarijos ir Slovakijos vykdo Comenius daugiašalės partnerystės projektą ,,It‘s fun to be IN and GREEN!.“ („Smagu ŽALIAISIAIS būti KARTU!.“). Projektas finansuojamas Europos Sąjungos Mokymosi visą gyvenimą programos, kurią Lietuvoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas, lėšomis. Projekto trukmė - 2 metai. Projekto vertė - 24 000 eurų.

Skaityti plačiau

Socialinės naujienos

A. Pabedinskienė: „Dvidešimties metų neveiksnumas ugdymo šeimai srityje veda prie skaudžių padarinių“

Skaityti plačiau

A. Pabedinskienė: „Skelbiamas 2,6 mln. eurų bendruomenių projektų konkursas“


Skaityti plačiau

A. Pabedinskienė: „Prieš šventes gera žinia pensininkams – 8 eurais nuo sausio didės vidutinė senatvės pensija“

Skaityti plačiau

Vyriausybė patikslino biudžetinių įstaigų ir organizacijų darbuotojų minimaliuosius tarnybinių atlyginimų koeficientus

Skaityti plačiau

Nuo sausio 1 dienos didės pensijos ir socialinės išmokos

Skaityti plačiau

Prekybą žmonėmis stabdys suvienytos valstybės ir visuomeninių organizacijų jėgos

Skaityti plačiau

Ministrė A. Pabedinskienė: „Dėmesys regionams – 2016 metų prioritetas“

Skaityti plačiau

Sportas

Panevėžyje vyko ,,Drąsūs, stiprūs, vikrūs“ varžybos

Gruodžio 2 d. Panevėžyje,  ,,Saulėtekio“ progimnazijoje vyko respublikinės Lietuvos kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinių mokyklų sporto varžybos ,,Drąsūs, stiprūs, vikrūs.“  Varžybose dalyvavo Panevėžio, Kauno ir Klaipėdos mokyklų komandos, kurias sudarė dvi amžiaus grupės: pradinių ir vyresnių klasių mokiniai. 

Skaityti plačiau

Iš Bergamo krepšininkės grįžo su Europos taure

Lapkričio 25-28 d. septintą kartą surengtos Tarptautinės kurčiųjų krepšinio federacijos (DIBF) Europos taurės varžybos. Šįkart klubinės komandos susirinko į Italiją, Bergamo miestą, esantį visai netoli nuo madų sostinės Milano. Čia Vilniaus klubo moterų komanda įrodė esanti pranašiausia ir iškovojo Europos taurę. Vilniečių vyrų komandos viskas susiklostė ne taip palankiai, tad jiems teko tenkintis 5 vieta.

Skaityti plačiau

Veteranų žaidynės Klaipėdoje

Lapkričio 21-22 dienomis Klaipėdoje surengtos Lietuvos kurčiųjų veteranų žaidynės. Šaškių, šachmatų, smiginio, amerikietiškojo biliardo (pulo), boulingo, salės tinklinio, baudų mėtymo sporto šakose bei rungtyse jėgas išbandė 86 dalyviai, atstovavę 4 didžiųjų miestų kurčiųjų sporto klubams. Dėl sunkios finansinės padėties nedalyvavo tik Šiaulių miesto sportininkai. Supažindiname su Žaidynių rezultatais.

Skaityti plačiau

Futbolo čempionate triumfavo šeimininkų komanda

Spalio 24-25 d.  vyko Lietuvos kurčiųjų salės futbolo čempionatas, kurį šiemet organizavo Vilniaus kurčiųjų sporto klubas „Gestas“. 

Skaityti plačiau

PKNPM komanda žaidynėse užėmė antrą vietą

                             Lapkričio 5 d.  ,,Nevėžio“ pagrindinėje mokykloje vykusiame  Panevėžio regiono pagrindinių mokyklų sporto renginyje „Sveikatiados žaidynės“  Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinės mokyklos (PKNPM) komanda užėmė antrą vietą. Renginyje iš viso dalyvavo 7 mokyklų komandos. Iš specialiųjų mokyklų dalyvauti šiose varžybose buvo pakviesta vienintelė PKNPM. 

Skaityti plačiau

Šaškių turnyro nugalėtojams – Direktorės taurė

Spalio 12-13 d. Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinėje mokykloje  (PKNPM) vyko šaškių turnyras, kurį organizavo PKNPM kūno kultūros mokytoja metodininkė Vijoleta Vanagienė ir Panevėžio šaškių klubo vadovas Albertas Duoba. Turnyras stebino komandų gausa ir žaidynių intensyvumu. 

Skaityti plačiau

Treneris tiki orientacininkės perspektyvomis

Lietuvos kurčiųjų orientavimosi sporto rinktinės treneris džiaugiasi savo auklėtinės Gedvilės Diržiūtės pasiekimais. 

Skaityti plačiau

Skelbimai

Kvietimas į renginį

Lapkričio 28 d. 11 val. Panevėžio kurčiųjų reabilitacijos centre vyks projekto „Kurčiųjų kultūros puoselėjimas socialinių tinklų erdvėje“ baigiamasis renginys.

Skaityti plačiau

Kuriamos naujos darbo vietos

Panevėžio mieste klausos negalios žmonėms kuriamos naujos darbo vietos.

Skaityti plačiau

INFORMACIJA APIE LAISVAS DARBO VIETAS NEĮGALIESIEMS

Sodra, būdama socialiai atsakinga institucija, planuoja prisidėti prie neįgaliųjų integracijos į darbo rinką ir įdarbinti specialiuosius poreikius turinčius asmenis Valstybinio socialinio draudimo administravimo įstaigose visoje Lietuvoje.

Skaityti plačiau

Lietuvių gestų kalbos žodynas internete

Lietuvių gestų kalbos žodynas internete www.gestai.unriis.lt:8080/

Skaityti plačiau

Reikalingos siuvėjos

Stabiliai dirbančiai kurčiųjų įmonei „Vikada“ reikalingos siuvėjos.

Vidutinis atlyginimas – 1500 Lt.


Mūsų įmonėje geros darbo ir poilsio sąlygos. Su kurčiaisiais dirba ir rūpimus klausimus padeda spręsti personalo darbuotoja, vertėjos.

Kreiptis: UAB „Vikada“ Kauno g. 32, Vilnius, tel. 8612 45322, 233 8353.

 

 

Skaityti plačiau

LKD ragina dalintis

Lietuvos kurčiųjų draugija rengia istorinį dokumentinį filmą apie organizaciją. Todėl prašo visus, dalyvavusius ir išsaugojusius juostoje svarbius istorinius įvykius arba turinčius Draugijos istoriją menančių retų nuotraukų, paskolinti visa tai savo kurčiųjų reabilitacijos centro ar pirminės kurčiųjų organizacijos vadovui. Jie medžiagą perduos LKD.

LKD prezidentė Roma Klečkovskaja asmeniškai garantuoja, kad archyvinė medžiaga Vilniuje, centrinėje būstinėje bus nukopijuota, o originalai grąžinti siuntėjui.

Jeigu norite pasitikslinti, ar Jūsų filmuota ar fotografuota medžiaga turi išliekamosios vertės, galite pasitarti su prezidente. Jai galima skambinti per vertėją tel. (8 5) 262 8115  arba rašyti elektroniniu adresu roma.kleckovskaja@lkd.lt.

Nelikite abejingi Draugijos istorijai. Kartu galime sukurti vertybę sau ir ateinančioms kartoms.

    Rengėjai

 

 

Skaityti plačiau

Sveikata

Šeimos gydytoja pataria: kaip apsaugoti kūdikio odą žiemą

Skaityti plačiau

Mikroklimatas gyvenamosiose patalpose atėjus žiemai

Skaityti plačiau

Tiksinti bomba – vaistinėlė su pasibaigusio galiojimo vaistais

Skaityti plačiau

5 gydytojos patarimai dirbantiems sėdimą darbą

Skaityti plačiau

Ateities maistas vaikų akimis

Skaityti plačiau

Plaukime salotas, vaisius, daržoves - saugokime savo sveikatą

Skaityti plačiau

Akrilamidas maiste – kas tai ir kaip jį sumažinti?

Skaityti plačiau

Leidiniai

“Mano gestukai” skirti iki mokyklinio amžiaus vaikams bei jų tėveliams, mokytojams mokantis savo pirmųjų gestų

Vaikų lietuvių gestų kalbos žodynėlis

Spauskite nuorodą ir atsisiųskite Vaikų lietuvių gestų kalbos žodynėlis. Peržiūrai naudokite Adobe Acrobat programą.

Lietuvos kurčiųjų draugijai - 70 metų

Informacinis leidinys
Komentuoti

Komentarai ()

Jūsų komentaras

Video laikmenos (formatas .flv):


Saugos skaičius : [ 5 ]