Psichologinė pagalba kurtiesiems

Pradedama teikti psichologinė pagalba kurtiesiems internetu. Pagalba teikiama Skype programa adresu saves.ugdymas.

Psichologinė pagalba kurtiesiems

Video naujienos gestų kalba

Kandidatas į LKD prezidentus Mykolas Balaišis

Kandidatas į LKD prezidentus Vytautas Pivoras

Kandidatas į Valdybos narius Remigijus Balaišis

Kandidatas į Valdybos narius Raimundas Jankus

Kandidatė į Valdybos narius Roma Klečkovskaja

Kandidatas į Valdybos narius Arūnas Šaukeckas

Filmas apie kurčiuosius ,,Gentis"

Per Kino Pavasarį filmas apie kurčiuosius „Gentis“ ir susitikimas su aktore Jana Novikova.

Kurčiųjų kultūros aktualijos

Labdaringas muzikos ir poezijos vakaras paremti sutrikusios klausos vaikus

Kovo 27 d. Šv. Jono krikštytojo ir Šv. Jono apaštalo ir evangelisto bažnyčioje (Šv. Jono g. 12, Vilnius) vyks labdaringas muzikos ir poezijos vakaras, skirtas Pasaulinei Žemės dienai paminėti. Ypatingą dieną, kai šviesus ir tamsus paros metas tampa vienodas visuose Žemės kampeliuose, kviečiame paminėti drauge, susiburti ir aukoti kilniam tikslui. Koncerto metu surinktos lėšos bus skiriamos klausos aparatams neprigirdintiems vaikams įsigyti. 

Skaityti plačiau

LGK mokymo perspektyvos

Kovo 27 d., penktadienį, Vilniaus kolegijos Pedagogikos fakultete  (Palydovo g. 29, Vilnius) vyks konferencija „LGK mokymo perspektyvos“.  

Skaityti plačiau

Savivaldybių Merų rinkimai – 2015 (su vertimu į gestų kalbą)

Savivaldybių Merų rinkimai – 2015 (su vertimu į gestų kalbą). LRT transliacija: penktadienį kovo 13 dieną, 10:40 - 13:10 val.

 

Skaityti plačiau

Iškilmingas Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos 25-mečio minėjimas (su vertimu į gestų kalbą)

Kovo 11 d., trečiadienį, Seime rengiamas iškilmingas Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos 25-mečio minėjimas (su vertimu į gestų kalbą). 

Skaityti plačiau

Kurčiųjų menininkų paroda „Padėkime Išgirsti"

Vilniaus miesto savivaldybės antro aukšto fojė kovo 3 d. atidaryta Lietuvos kurčiųjų menininkų paroda, kuri veiks iki kovo 13 d. 

Skaityti plačiau

Sveikiname tautodailininką A. Bagačiūną 90-mečio proga

Tautodailininkui, ilgamečiam LKD nariui Antanui Bagačiūnui vasario 27 d. sukako 90 metų.

Skaityti plačiau

Neįgaliųjų susitikimas su ministre A. Pabedinskiene

Kovo 3 d. Socialinės apsaugos ir darbo ministerijoje vykusiame susitikime su neįgaliųjų organizacijų atstovais ministrė Algimanta Pabedinskienė aptarė neįgaliųjų užimtumo bei profesinės reabilitacijos klausimus. 

Skaityti plačiau

Kurtieji pasaulyje

Peter Hauser - mokslo vadovas

Dr. Peter C Hhauser yra kurčias klinikinis neuropsichologas. Jis yra jaunesnysis profesorius Nacionalionio kurčiųjų technikos instituto mokslinių tyrimų ir mokytojų rengimo departamente; mokslinių tyrimų, susijusių su vizualinės kalbos ir vizualinio mokymosi neurokognityviniais pamatais, iniciatyvos direktorius – šias pareigas jis atlieka Nacionaliniame mokslo fonde, vizualinės kalbos ir vizualinio mokymosi mokslo centre, Gallaudet universitete. Čia jis taip pat yra ir mokslo vadovas. 

Skaityti plačiau

Ernest Garrett III - Mossouri kurčiųjų mokyklos vadovas

Mes dažnai kalbame apie klausos negalės žmonių gynėjus, užaugusius kurčiųjų šeimose. Tačiau yra ir girdinčiųjų šeimų, kurios nuolat rūpinasi savo kurčiųjų vaikų gerove ir sėkme bei siekia jiems viso ko reikia, kad jų sutrikusios klausos vaikai gautų tinkamą išsilavinimą, pagalbos paslaugas ir  būtų aktyvūs visuomeniniame gyvenime. 

Skaityti plačiau

Kas išgirs kurčiuosius baltarusius?

Į vieną Gomelio vidurinę mokyklą atėjo naujokė. Įprastas reikalas. Tik mergaitė buvo neįprasta: jos tėvai – kurtieji, o – ji girdinti.

Skaityti plačiau

Kazanės gestų kalbos vertėja apie pagalbą atskleidžiant nusikaltimus bei pravardes, kurias kurtieji suteikia girdintiesiems

Pokalbis su Kazanės kurčiųjų bendrijos gestų kalbos vertėja Tanzile Zabalotnaja (Танзиля Заболотная)

 

Skaityti plačiau

Julie Rems-Smario - gestų kalbos ir žmogaus teisių gynėja (tęsinys)

Kol dirbau programoje ,,Ankstyvosios vaikystės išsilavinimas“, ištekėjau už savo vyro David Smario bei susilaukiau savo antro vaiko Joshua. Tačiau aš ilgėjausi prieš tai buvusio darbo, nes man patiko mokyti. Taigi po mėnesio, kai mano vaikutis gimė, įstojau mokytis į San Francisco universitetą, čia norėjau įgyti antrą magistrą. Mokiausi gyvenimą - šeimose, santuokoje, vaikų auklėjime - nukreipti tinkama linkme.

Skaityti plačiau

Apie kurčiųjų galimybes Australijoje

Štai jau trys mėnesiai kaip kurčiųjų pora Australijoje padeda gesinti gaisrus. Bendraudami su kolegomis jie naudoja rankinius signalus ir nešioja specialius šalmus, ant kurių parašyta – „aš kurčias“ – kad kiti gaisrininkai dirbantys kartu su jais žinotų, kad jie negirdi.

Skaityti plačiau

Kurčiųjų restoranas „Gestai“ siūlo „valgomas“ gestų kalbos pamokas (su vertimu į gestų kalbą)

Naujame Toronto restorane jūsų užsakymo kurtieji padavėjai neišgirs, tačiau tai nėra blogai. Tiesą sakant, tai ir yra esminis „Gestų“ restorano išskirtinumas – pirmojo Kanadoje restorano, kur padavėjais dirba kurtieji. Šių metų liepos 16 dieną atidarytame naujajame bare-restorane, „kur triukšmas susitinka tylą“, klientai skatinami valgį ir gėrimus užsisakyti gestų kalba, padedant „pokalbių knygelei“, kurioje visas meniu pavaizduotas gestais.

Skaityti plačiau

Mūsų žmonės

Kūrybos darbais įprasmintas gyvenimas

Vasario mėnesį tautodailininkas, ilgametis LKD narys Antanas Bagačiūnas šventė 90 metų jubiliejų. Sukaktuvininką sostinės Gerontologijos ir reabilitacijos centre aplankė ir pasveikino Vilniaus KRC, senjorų klubo „Bičiuliai“ atstovai, giminaičiai, draugai.

Skaityti plačiau

Santūrumu ir profesionalumu atrakinantis vaikų širdis

Nuo šių mokslo metų pradžios į Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinės mokyklos (PKNPM) bendruomenę įsiliejęs darbų ir technologijų mokytojas Kazimieras Tautvaišas kolegas, mokinius bei tėvus žavi savo vyrišku santūrumu ir ramybe. 

Skaityti plačiau

Laikinasis LKD vadovas nėrė į darbų sūkurį

Sausio 28 d. atsistatydinus LKD prezidentei R. Klečkovskajai, jos pareigas laikinai perėmė LKD prezidentas Vytautas Pivoras. 

Skaityti plačiau

R.Klečkovskaja: „Veikiau teisiškai, atsistatydinau dėl bendruomenės vienybės“

Atsistatydinus LKD prezidentė Roma Klečkovskaja apžvelgia atliktus darbus, nenutyli nesėkmių, įvardija atsistatydinimo priežastis ir taria atsisveikinimo žodį.

Skaityti plačiau

A.Šimkuvienė: „Pasitraukiu, nes nesutapo nuostatos“

Sausio 28 d. atsistatydino LKD Respublikinės valdybos narė Audronė Šimkuvienė.

Skaityti plačiau

Kurčių ir girdinčių jaunuolių bendravimo potyriai

Kiekvienam mokytojui rūpi, kokį gyvenimo kelią pasirinks jo mokiniai. Tačiau nelengva sugaudyti po Lietuvą, o vis dažniau ir po Europą išsibarsčiusius jaunuolius. Šis straipsnis apie du buvusius Litorinos mokyklos auklėtinius – Igną Rezniką ir Roką Koveckį, pasiryžusius kartu su girdinčiais bendraamžiais įgyti kompiuterinio projektavimo operatoriaus specialybę ir vidurinį išsilavinimą.

Skaityti plačiau

Lietuvių sėkmė pasauliniame grožio konkurse

Gruodžio 12-22 d. Vokietijoje, Berlyne, vyko pasaulinis kurčiųjų vyrų ir moterų grožio konkursas „Miss and mister deaf stars“, o jo nugalėtoja tapo 18-metė lietuvė Vaiva Žymantaitė.  Iš vyrų trečią vietą laimėjo Andžėjus Voroneckis. 

Skaityti plačiau

Surdologijos centro konsultacijos

VšĮ Surdologijos centras – tai Lietuvos kurčiųjų draugijos įstaiga, atsakinga už metodinės medžiagos gestų kalba rengimą, gestų kalbos puoselėjimą ir jos mokymą.
Surdologijos centras pradeda teikti konsultacijas gestų kalbos klausimais kurtiesiems ir girdintiesiems visuomenės nariams.

Lietuvių gestų kalbos vertėjai, kurtieji ir girdintieji bendruomenės nariai, savo klausimus Surdologijos centrui galite teikti jums patogiausiu būdu:

  • siųsti elektroniniu paštu surdo.info@gmail.com

  • skambinti ar siųsti SMS žinutes numeriu 8 613 05 011

  • skambinti WEB kameromis. Skype adresas surdologijos.centras

Atsakymai bus pateikiami Surdologijos centro internetiniame puslapyje http://www.lkd.lt/enews/id-surdologijos_centro_konsultacijos_video.html per dešimt darbo dienų.

Anonimiškumą garantuojame. Laukiame Jūsų klausimų!

Surdologijos centro darbuotojai

Skaičiau internete, kad kino teatre ,,Pasaka“ vyko kurčiųjų filmų festivalis. Ar filmus kūrė kurtieji?

2014 m. spalio 25 d. Vilniuje tikrai vyko antrasis Lietuvos kurčiųjų kino festivalis „Kinas gestų kalba 2014“. Festivalis vyko kino teatre „Pasaka“. Festivalyje buvo parodyti septyni filmai: „Stiklinis indas“, „SAMAN mamos istorija“, „Aplink Lietuvą: žygis dviračiais“, „Be istorijos – be ateities“, „Aš ir BMW“, „Nuotykių kelionė“, „Pagrobimas“. Visų filmų kūrėjai buvo kurtieji arba neprigirdintys. Filmų aktoriai kalbėjo gimtąja kurčiųjų kalba – gestų kalba. Filmų autoriai kūrė filmus savo lėšomis.

Skaityti plačiau

Noriu paklausti, ar yra Lietuvos Respublikos himnas išverstas į gestų kalbą?

2012 m. lapkričio mėn. Lietuvos kurčiųjų draugija kartu su Surdologijos centru paskelbė konkursą geriausiam Lietuvos himno atlikėjui gestų kalba atrinkti. Konkurse dalyvauti galėjo bet kuris bendruomenės atstovas. Norint dalyvauti konkurse reikėjo Lietuvos himną atlikti lietuvių gestų kalba, atlikimą įrašyti, patalpinti socialiniame tinkle (YouTube, Facebook ar kt.) ir atsiųsti nuorodą elektroniniu adresu centras@lkd.lt

Skaityti plačiau

Norėčiau sužinoti ar yra Lietuvoje kurčiųjų istorijos mokytojų?

Kurčiųjų istorija yra labai svarbi kurčiųjų bendruomenės kultūros dalis. Ji artimai susijusi su gestų kalba, jos atsiradimu, patvirtinimu ir t. t.  Siekiant atsakyti į klausimą buvo domėtasi kurčiųjų istorijos mokytojais ir dėstytojais: ar jų yra Lietuvoje, kokie žmonės daugiausiai išmano apie kurčiųjų istoriją, kokios galimybės tapti kurčiųjų istorijos dėstytoju Lietuvoje.

Skaityti plačiau

Mano universitete vyko kursai apie gestų kalbą, kokie tai buvo kursai?

Sprendžiant iš laiško datos, omenyje turite 2014 m. spalio-lapkričio mėnesiais vykusius, VšĮ Surdologijos centras organizuotus, seminarus, kurie buvo finansuojami iš valstybės biudžeto lėšų, įgyvendinant 2014 m. lietuvių gestų kalbos mokymo, gestų kalbos vertėjų kvalifikacijos tobulinimo bei metodinės medžiagos įvairioms suaugusių vartotojų grupėms rengimo ir jų mokymo paslaugų pirkimo-pardavimo sutartį. 

Skaityti plačiau

Sveiki, turiu klausimą apie gestų kalbos studijas. Ar labai sunku įstoti, norint studijuoti gestų kalbą? Ir ar tik Vilniaus kolegijoje galiu bandyti įstoti, jei noriu studijuoti būtent šią profesiją?

Į klausimą atsako Filologijos katedros vedėja doc. Dr. Dalia Kačinaitė-Vrubliauskienė:

Laba diena, džiugu, kad susidomėjote Lietuvių gestų kalbos vertimo studijų programa.

Skaityti plačiau

Kokie yra įvairių šalių pavadinimai gestų kalba? Kur galėčiau pasižiūrėti video?

Kai kurių pasaulio valstybių pavadinimai turi atitinkamą gestą lietuvių gestų kalba. Jei nėra gesto lietuvių gestų kalba – rodant valstybės pavadinimą vartojama pirštų abėcėlė arba tarptautinis gestas.

Skaityti plačiau

Nacionalinė žmonių su negalia socialinės integracijos programa

2014 metai

Aprašomojo pobūdžio ataskaita apie 2014 m. Neįgaliųjų asociacijų veiklos rėmimo projekto įgyvendinimą.

2014 m. IV ketvirčio Neįgaliųjų asociacijų veiklos rėmimo projekto pasiekti rezultatai.

2014 metų neįgaliųjų asociacijų veiklos rėmimo projektas.

2014 metų neįgaliųjų asociacijų veiklos rėmimo projekto darbuotojai.

Skaityti plačiau

Lietuvos kurčiųjų draugijos 2013 m. veiklos ataskaita

Lietuvos kurčiųjų draugijos 2013 m. veiklos ataskaita.

Skaityti plačiau

2013 m. neįgaliųjų asociacijų veiklos rėmimo projekto įgyvendinimas

2013 m. neįgaliųjų asociacijų veiklos rėmimo projekto įgyvendinimas.

Skaityti plačiau

Kauno kurčiųjų reabilitacijos centro ataskaita

Kauno kurčiųjų reabilitacijos centro ataskaita.

Skaityti plačiau

Klaipedos kurčiųjų reabilitacijos centro ataskaita

Klaipedos kurčiųjų reabilitacijos centro ataskaita.

Skaityti plačiau

Vilniaus kurčiųjų reabilitacijos centro ataskaita

Vilniaus kurčiųjų reabilitacijos centro ataskaita.
 

Skaityti plačiau

Panevėžio kurčiųjų reabilitacijos centro ataskaita

Panevėžio kurčiųjų reabilitacijos centro ataskaita.

Skaityti plačiau

Projektai

Vilnietės profesinės sėkmės istorija – geriausiųjų dešimtuke

Vilniaus kurčiųjų reabilitacijos centre 2012-2015 m. vykdomas Europos Sąjungos finansuojamas projektas „KARTU MES GALIME DAUG“. Jo pagrindinis tikslas – didinti kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų asmenų įsidarbinimo galimybes, mažinti jų socialinę atskirtį suteikiant įvairios informacijos ir kitų aktualių paslaugų. 

Skaityti plačiau

Lietuvos ir Baltarusijos šeimos, auginančios kurčius ir neprigirdinčius vaikus, plečia draugystę

2014 m. liepos-lapkričio mėnesį Lietuvos šeimų, auginančių kurčius ir neprigirdinčius vaikus, bendrija PAGAVA įgyvendino LR Užsienio reikalų ministerijos Vystomojo bendradarbiavimo ir paramos demokratijai programos projektą „Lietuva ir Baltarusija per fotoobjektyvą“. Projekto partneris buvo Minsko sutrikusios klausos vaikų mokykla Nr. 14.

Skaityti plačiau

Stiprins kompetencijas, finansinį savarankiškumą

Lietuvos kurčiųjų draugija (LKD) kartu su partneriu - Respublikiniu kurčiųjų reabilitacijos centru 2013 m. sausio 11 d. pasirašė sutartį ir iki 2014 m. birželio 8 d. įgyvendins Lietuvos Respublikos ir Šveicarijos Konfederacijos bendradarbiavimo programos nevyriausybinių organizacijų subsidijų schemos paprojektį „STIPRŪS IR MATOMI BŪDAMI KARTU – Lietuvos kurčiųjų draugijos institucinių gebėjimų stiprinimas“ (Nr. CH-5-FM-1/84).

Skaityti plačiau

Šiauliečių projektas padės ugdyti moksleivių ekologinę kultūrą

Šiaulių sutrikusios klausos vaikų ugdymo centras kartu su partneriais iš Kipro, Maltos, Italijos, Bulgarijos ir Slovakijos vykdo Comenius daugiašalės partnerystės projektą ,,It‘s fun to be IN and GREEN!.“ („Smagu ŽALIAISIAIS būti KARTU!.“). Projektas finansuojamas Europos Sąjungos Mokymosi visą gyvenimą programos, kurią Lietuvoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas, lėšomis. Projekto trukmė - 2 metai. Projekto vertė - 24 000 eurų.

Skaityti plačiau

Lietuvos kurčiųjų sistemos specialistai tobulinosi Graikijoje

Šiais metais Lietuvos kurčiųjų draugija kartu su Lietuvos ir Graikijos partneriais laimėjo Švietimo mainų paramos fondo skelbtą Leonardo da Vinci mobilumo projektą ,,Patirties tiltas per Europą“ – kurčių ir neįgalių žmonių įdarbinimo specialistų (tarpininkų) kvalifikacijos tobulinimas europinėje dimensijoje – Graikijos patirtis. Projekto trukmė – 7 mėnesiai. Projekto vertė – 24 161 euras.

Skaityti plačiau

Projekto „Skleiskite gestą“ partnerystė plečiasi

Spalio mėnesį, po dvejų metų pertraukos, vėl startavo Leonardo da Vinči partnerystės tinklų projektas „Skleiskite gestą - profesinės gestų kalbos sklaida Europoje“ („SpreadtheSign–disseminationin Europe of Vocational Sign Language“, toliau – projektas „Skleiskite gestą“).

Skaityti plačiau

Atrinkti specialistai, savo kvalifikaciją kelsiantys Graikijoje

Vykdant 2012 m. Leonardio da Vinci mobilumo projekto ,,Patirties tiltas per Europą“ – kurčių ir neįgalių žmonių įdarbinimo specialistų (tarpininkų) kvalifikacijos tobulinimas Europos dimensijoje – Graikijos patirtis veiklas buvo paskelbta dalyvių atranka kelti savo kvalifikaciją ir pagilinti žinias kurčiųjų ir neįgaliųjų įdarbinimo srityje Graikijos sostinėje Atėnuose lapkričio 16-29 d.

Skaityti plačiau

Socialinės naujienos

Ministrė A. Pabedinskienė: „Sėkmingam pertvarkos vykdymui būtinas institucijų ir visuomenės bendradarbiavimas“

Skaityti plačiau

Viceministras L. Bartkevičius: „Ministerija nepritaria mokslininkų siūlymams bloginti vaiko priežiūros išmokų sistemą”

Skaityti plačiau

Darbo grupėje – socialinių paslaugų srities darbuotojų darbo sąlygų darbo gerinimo galimybės

Skaityti plačiau

Darbo grupėje aptarti tolimesni žingsniai dėl MMA didinimo

Skaityti plačiau

Ministrė A. Pabedinskienė: „Asmenims su negalia privalome suteikti galimybę įsitvirtinti darbo rinkoje“

Skaityti plačiau

Ministrė A. Pabedinskienė: „Didės mažiausiai uždirbančių viešojo sektoriaus darbuotojų atlyginimai“

Skaityti plačiau

Bus užtikrinama, kad naujai statomi ir rekonstruojami statiniai būtų pritaikyti neįgaliųjų reikmėms

Skaityti plačiau

Sportas

Lietuvos atviras kurčiųjų šaškių čempionatas

Vasario 7 d. Vilniuje įvyko Lietuvos atviras kurčiųjų šaškių čempionatas, kuriame  varžėsi 29 šaškių mėgėjai, tarp jų 8 moterys iš penkių Lietuvos miestų.

Skaityti plačiau

„Rikio“ 20-mečio šachmatų turnyras

Gruodžio 12-14 d. Vilniuje vyko Tarptautinis kurčiųjų šachmatų turnyras, skirtas Vilniaus kurčiųjų šachmatų klubo „Rikis“ 20-mečiui paminėti.

Skaityti plačiau

Jaunimo krepšinio čempionatas

Lapkričio 7 – 8 d. Lietuvos kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų ugdymo centre (Filaretų g. 36, Vilnius) surengtas respublikinis kurčiųjų jaunimo (U19) krepšinio čempionatas. 

Skaityti plačiau

Lietuvos kurčiųjų čempionatai

Lietuvos kurčiųjų kroso čempionatas

Turnyras buvo surengtas 2014 m. rugsėjo 28 d. Panevėžyje. Kurtieji atletai varžėsi trijose amžiaus grupėse. Skaitytojus supažindiname su kiekvienos amžiaus grupės prizininkų trejetu.

 

Skaityti plačiau

FIBA kongresas

Rugpjūčio 28-29 d. Ispanijos mieste Sevilijoje buvo surengtas Tarptautinės krepšinio federacijos (FIBA) kongresas. Jame dalyvavo 116 nacionalinių bei neįgaliųjų krepšinio federacijų vadovai.  Čia dirbo ir trys lietuviai: Lietuvos krepšinio federacijos prezidentas Arvydas Sabonis ir generalinis sekretorius Mindaugas Špokas bei Lietuvos kurčiųjų sporto komiteto prezidentas Aleksas Jasiūnas.

Skaityti plačiau

Europos kurčiųjų sporto kongresas

Iškart po Europos kurčiųjų paplūdimio tinklinio čempionato Alanijos mieste surengtas 17-asis Europos kurčiųjų sporto organizacijos (EDSO) kongresas, jame dalyvavo A. Jasiūnas ir M. Minkevičius. 

Skaityti plačiau

Trečiasis Europos paplūdimio tinklinio čempiontas

  LKSK prezidentas A. Jasiūnas (jis vadovavo Lietuvos kurčiųjų delegacijai) ir generalinis sekretorius Marius Minkevičius (komandos administratorius) iš rugsėjo 12-17 d. Alanijoje (Turkija) vykusio čempionato grįžo nusiminę – tarp 13 valstybių komandų mūsų tinklininkės tenkinosi 11 vieta. 

Skaityti plačiau

Skelbimai

Lietuvių gestų kalbos žodynas internete

Lietuvių gestų kalbos žodynas internete www.gestai.unriis.lt:8080/

Skaityti plačiau

Reikalingos siuvėjos

Stabiliai dirbančiai kurčiųjų įmonei „Vikada“ reikalingos siuvėjos.

Vidutinis atlyginimas – 1500 Lt.


Mūsų įmonėje geros darbo ir poilsio sąlygos. Su kurčiaisiais dirba ir rūpimus klausimus padeda spręsti personalo darbuotoja, vertėjos.

Kreiptis: UAB „Vikada“ Kauno g. 32, Vilnius, tel. 8612 45322, 233 8353.

 

 

Skaityti plačiau

LKD ragina dalintis

Lietuvos kurčiųjų draugija rengia istorinį dokumentinį filmą apie organizaciją. Todėl prašo visus, dalyvavusius ir išsaugojusius juostoje svarbius istorinius įvykius arba turinčius Draugijos istoriją menančių retų nuotraukų, paskolinti visa tai savo kurčiųjų reabilitacijos centro ar pirminės kurčiųjų organizacijos vadovui. Jie medžiagą perduos LKD.

LKD prezidentė Roma Klečkovskaja asmeniškai garantuoja, kad archyvinė medžiaga Vilniuje, centrinėje būstinėje bus nukopijuota, o originalai grąžinti siuntėjui.

Jeigu norite pasitikslinti, ar Jūsų filmuota ar fotografuota medžiaga turi išliekamosios vertės, galite pasitarti su prezidente. Jai galima skambinti per vertėją tel. (8 5) 262 8115  arba rašyti elektroniniu adresu roma.kleckovskaja@lkd.lt.

Nelikite abejingi Draugijos istorijai. Kartu galime sukurti vertybę sau ir ateinančioms kartoms.

    Rengėjai

 

 

Skaityti plačiau

Sveikata

ALGIRDAS KLIMAS: PIGAUS VANDENS AMŽIUS BAIGIASI IR LIETUVOJE

Skaityti plačiau

APETITAS: AR TIKRAI PAPRASTA JĮ REGULIUOTI?

Skaityti plačiau

JAU TEKA BERŽŲ SULA

Skaityti plačiau

ANKSTYVOS DARŽOVĖS IR VAISIAI: KAIP IŠVENGTI NITRATŲ?

Skaityti plačiau

VIENAS PIRMŲJŲ PAVASARIO AUGALŲ – TIKRA VITAMINŲ IR MINERALŲ BOMBA

Skaityti plačiau

MOKSLININKAI: RŪKALIŲ MĄSTYMAS GEROKAI PRASTESNIS

Skaityti plačiau

TVARKINGI IR ŠVARŪS NAMAI PADEDA IŠVENGTI NEMALONIŲ INFEKCIJŲ

Skaityti plačiau

Leidiniai

“Mano gestukai” skirti iki mokyklinio amžiaus vaikams bei jų tėveliams, mokytojams mokantis savo pirmųjų gestų

Vaikų lietuvių gestų kalbos žodynėlis

Spauskite nuorodą ir atsisiųskite Vaikų lietuvių gestų kalbos žodynėlis. Peržiūrai naudokite Adobe Acrobat programą.

Lietuvos kurčiųjų draugijai - 70 metų

Informacinis leidinys
Komentuoti

Komentarai ()

Jūsų komentaras

Video laikmenos (formatas .flv):


Saugos skaičius : [ 2 ]