Euras Lietuvoje

Euras Lietuvoje: 10 svarbiausių dalykų

  1. Euro įvedimo Lietuvoje diena – 2015-ųjų sausio 1-oji

Oficialus Europos Sąjungos Tarybos sprendimas dėl euro įvedimo Lietuvoje datos priimtas 2014 m. liepos 23 d.
Lietuvos banko ekonomistų atliktas tyrimas parodė, kad teigiamą euro įvedimo poveikį gyventojai, verslas ir valstybės finansai pajustų per sumažėjusią paskolų palūkanų naštą, išnykusias litų ir eurų keitimo išlaidas, sparčiau augantį eksportą ir investicijas. Dėl šių veiksnių sparčiau augant šalies ūkiui, daugėtų darbo vietų ir didėtų gyventojų užimtumas.

Euras Lietuvoje

Video naujienos gestų kalba

Policija įspėja apie sparčiai plintantį virusą

Lietuvos kriminalinės policijos biuras pakartotinai įspėja, kad plinta kompiuterinis virusas, kuris skirtas apgaule išvilioti pinigus iš kompiuterių vartotojų prisidengiant Lietuvos teisėsaugos įstaigų vardu.

Skaityti plačiau

VšĮ Surdologijos centras siūlo darbą!

Typography

VšĮ Surdologijos centras ieško kurčio asmens projekto vykdytojo pareigoms užimti. Asmuo turi gerai mokėti lietuvių gestų kalbą ir lietuvių kalbą.

REIKALAVIMAI:

·         atlikti kurčiojo vertėjo funkciją, verčiant tekstus iš lietuvių kalbos;

·         vesti lietuvių gestų kalbos kursus;

·         rengti lietuvių gestų kalbos mokymo programas (kartu su metodine medžiaga) lietuvių gestų kalba kartu su kitais komandos nariais.

·         rengti šviečiamuosius leidinius lietuvių gestų kalba.

Gyvenimo aprašymą (CV) siųsti el. paštu: surdo.info@gmail.com iki š.m. liepos 31 d. Vėliau kandidatai bus kviečiami į pokalbį.

Pridedame gyvenimo aprašymo formą: GYVENIMO APRAŠYMAS

GPIS 112 (papildoma informacija)

Sveiki,

šiandien dar kartą pateiksiu informaciją apie bendrąjį pagalbos telefono numerį 112. 

Skaityti plačiau

Nuotolinės lietuvių gestų kalbos vertimo paslaugos

Informacija apie nuotolines lietuvių gestų kalbos vertimo paslaugas visoje Lietuvoje.

Akimirkos iš meno šventės ,,Gyvenimas už stiklo sienos"

Typography

Akimirkos iš kurčiųjų meno šventės ,,Gyvenimas už stiklos sienos", vykusios Kalnų parke liepos 12 d.

LKJA mokymai

Sveiki ,

visai neseniai, birželio 27-29 dienomis, Kaišiadorių rajone, „Roko“ sodyboje, vyko jaunimo mokymai. Juose dalyvavo Lietuvos kurčiųjų jaunimo asociacija (toliau –  LKJA). Mokymus vedė du lektoriai - Dalius Begniskas, Laimis Viganauskas. 

Skaityti plačiau

Kurčiųjų kultūros aktualijos

Rugsėjo 1-oji vėl pakvietė į klases. Vilnius ir Kaunas. (Su vertimu į gestų kalbą)

Artėjant naujų mokslo metų pradžiai ir pirmosiomis rugsėjo dienomis „Akiračio“ korespondentė Nijolė Krasniauskienė kalbino Kauno kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų ugdymo centro ir Lietuvos kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų ugdymo centro vadovus. Skaitytojų dėmesiui – pokalbio atgarsiai.
 

Skaityti plačiau

Rugsėjo 1-oji Klaipėdos, Panevėžio, Šiaulių sutrikusios klausos mokyklose

Artėjant naujų mokslo metų pradžiai ir pirmosiomis rugsėjo dienomis „Akiračio“ korespondentė Nijolė Krasniauskienė kalbino  Klaipėdos, Panevėžio, Šiaulių sutrikusios klausos mokyklų vadovus. Skaitytojų dėmesiui – pokalbio atgarsiai.
 

Skaityti plačiau

Pasaulinę kurčiųjų dieną visi kviečiami į Panevėžį! (Su vertimu į gestų kalbą)

Rugsėjo 25 d. 12 val. Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinė mokykla (PKNPM) visas Lietuvos kurčiųjų įstaigas ir klausos negalios žmones kviečia į renginį „Pajuskime bendravimo džiaugsmą“, kuris vyks Panevėžio miesto centre. Pasaulinei kurčiųjų dienai paminėti renginyje bus siekiama Lietuvos rekordo „Vienoje vietoje daugiausia žmonių, kalbančių lietuvių gestų kalba“. 

Skaityti plačiau

PKNPM skirtas mokyklinis autobusas

Rugpjūčio 28 d. Vilniuje, Nepriklausomybės aikštėje, vyko šventinė mokyklinių autobusų perdavimo savivaldybėms ceremonija. Iš viso savivaldybėms perduoti 48 geltonieji autobusai. Šiais metais dalis autobusų skirti pavėžėti mokiniams, kurie turi specialiųjų ugdymosi poreikių ir nepajėgia patys atvykti į bendrojo ugdymo mokyklą. Tarp laimingųjų - ir panevėžiečiai.

Skaityti plačiau

Ūkininko sodyboje stovyklavo PKNPM moksleiviai

Šią vasarą dešimt Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinės mokyklos (PKNPM) mokinių stovyklavo Pasvalio rajono Talkonių kaime esančiame ūkininko Justino Jankevičiaus ūkyje.
 

Skaityti plačiau

Tradicinė meno šventė Vilniuje

Liepos 12 d. Vilniuje, Kalnų parke, šalia senamiesčio vyko tradicinė kurčiųjų meno šventė. Šiemet ją surengė VšĮ Vilniaus kurčiųjų reabilitacijos centras (VKRC). Renginio globėja – Vilniaus miesto savivaldybė, pagrindinė rėmėja – LKD Respublikinė valdyba.

Skaityti plačiau

Kurtieji pasaulyje

Girdintieji kurčiųjų istorijoje (su vertimu į gestų kalbą)

Kad kurtieji galėtų įsitvirtinti gyvenime, labai svarbu ne tik jų pačių pastangos, bet ir girdinčiųjų pagalba. Kurtieji ir girdintieji kartu bendradarbiaudami kūrė kurčiųjų bendruomenės istoriją. 

Skaityti plačiau

Kurt Ramborger – stebukladarys virtuvėje

Kurt Ramborger užaugo mamos ir močiutės virtuvėse. Jo mama taip pat kurčia. Jis labai mėgo gaminti ir norėjo būti virėju, tačiau nebuvo girdėjęs apie kurčiuosius virėjus. Tai jį glumino.

Skaityti plačiau

Kurčiųjų dantų technikų istorija (Rusija)

Dantų technikai dažnai yra painiojami su dantų gydytojais, ortodontais, odontologais ir netgi stomatologais. Kitaip nei stomatologai ar odontologai dantų technikai nebendrauja su pacientais. Dantų technikas glaudžiai bendradarbiauja su stomatologu-ortopedu, gydytoju, kuris yra atsakingas už paciento dantų antspaudų nuėmimą, protezų ar implantų „statymą“, spalvos ir formos pritaikymą, tinkamos medžiagos parinkimą. Dantų technikas įgyvendina dantų protezavimo „idėjas“ kartu su gydytoju ir pacientu.

Skaityti plačiau

Korėjiečių gestų kalba

Korėjiečių gestų kalba įeina į japonų gestų kalbos šeimą (šiai šeimai be japonų ir korėjiečių gestų kalbų dar priklauso ir taivaniečių gestų kalba).

Skaityti plačiau

Dvi nuomonės apie kochlearinę implantaciją

„ВОГинфо.ру" redakcija (ВОГ yra Rusijos kurčiųjų bendrija – vert. past.) gavo du autorinius straipsnius – vieną iš kurčiojo Genadijaus Tichenkos, nepritariančio kochlearinei implantacijai, kitą – iš Sergejaus Antipino, kuris apkurto vėlesnio amžiaus. Šiam  abiejų ausų kochlearinė implantacija atlikta praėjus beveik 30 metų nuo tada, kai jis prarado klausą. Publikuojami abu straipsniai.

Skaityti plačiau

Nusivylimas ir jo valdymas

Nemaža dalis kurčių vaikų patiria aukšto lygio nusivylimą. Jis gali atsirasti dėl bendravimo ir informacijos stokos, pykčio, jog yra laikomi kitokiais, negalėjimo išreikšti savo emocijų. Nusivylimą patiria ir kiti vaikai, ypatingai paaugliai. Pateikiame tėvų, auginančių kurčią vaiką patirtį, kuriose jie pasakoja, kodėl jų vaikai nusivilia bei ką tėvai daro, jog suvaldytų jų nusivylimą.

Skaityti plačiau

Šalies kultūros aktualijos

Rudenėjantis Vilnius pasitinka Gdansko kultūros dienas

Gdansko kultūros dienos ir vėl sugrįžta į Vilnių. Jau rugsėjo 19 - 21 dienomis vyksiančioje šventėje muzikiniais, šokio bei meno instaliacijų projektais Vilniaus miesto gyventojus džiugins garsūs lenkų ir lietuvių atlikėjai.

Skaityti plačiau

Apdovanoti lietuviai, gelbėję žydus nuo Genocido

Prezidentė Dalia Grybauskaitė 50-mt asmenų apdovanojo Žūvančiųjų gelbėjimo kryžiais. Daugumai jų valstybės apdovanojimai skirti po mirties.

Skaityti plačiau

Vilniuje – Rudens lygiadienio ugnies ir muzikos misterija „Mitas“

Rudens lygiadienį – rugsėjo 19 d. (penktadienį) 20 val. –  prie Karaliaus Mindaugo tilto šiemet pasitiksime ypatingai.

Skaityti plačiau

Sostinės Vingio parke – VI tarptautinis fejerverkų festivalis „Vilniaus fejerija 2014“

Rugsėjo 20 d. (šeštadienį) 19 val. vilniečius ir miesto svečius jau šeštąjį kartą rinktis į Vingio parką  (M. K. Čiurlionio g. 100) kviečia vienintelis Lietuvoje fejerverkų festivalis „Vilniaus fejerija 2014“.

Skaityti plačiau

Šv. Jonų gatvės galerijoje – V. Krutinio parodos „Skulptūros ir narstiniai“ atidarymas

Rugsėjo 24 d. (trečiadienį) 17 val. Šv. Jono gatvės galerijoje atidaroma prieš metus Anapilin išėjusio vieno žinomiausių Lietuvos skulptorių Vaclovo Krutinio skulptūros paroda.

Skaityti plačiau

Apie krizę kine – stambiausioje Baltijos šalių konferencijoje

Rugsėjo 19–20 dienomis Vilniuje rengiama didžiausia iki šiol Baltijos šalyse konferencija, skirta kinui ir vizualioms medijoms, „Krizė kine ir vizualinėse medijose“.

Skaityti plačiau

Mūsų žmonės

Lietuvaitė sėmėsi tarptautinės vadovavimo patirties

Ada Zabulionytė – pirmoji Lietuvos kurčiųjų bendruomenės narė, baigusi vienų metų trukmės tarptautines „Frontrunners“ programos studijas. Danijos kurčiųjų draugijos Castberggaard koledže devynis mėnesius Ada gilinosi į kurčiųjų tapatybės stiprinimo, gestų kalbos puoselėjimo, kurčiųjų bendruomenės telkimo, aktyvinimo, integravimosi ir lobistinės veiklos niuansus.

Skaityti plačiau

Anų rugsėjų šviesa

Artėjant dar vienam rugsėjui Kauno rajono Girionių kaime gyvenantys LKD nariai Stasė ir Zigmas Jonikaičiai per pokalbį mintimis vis grįžta į mokyklinius metus. Atmintyje gyva anų rugsėjų šviesa.

Skaityti plačiau

Siūlais ir spalvomis grota simfonija

„Prisilietimas. Negaliu tylėti“ - štai taip pavadintu tekstilės darbu Vilniaus dailės akademijos bakalauro studijų diplomantė Ieva Augaitytė birželio 2 d. prabilo į meno pasaulį ir diplominio darbo vertinimo komisiją.

Skaityti plačiau

K. Simaitis: ištikimybė grafikai

„Gyvenimo laiko juostos“. Taip absolventas Karolis Simaitis pavadino savo bakalauro darbą, už kurį Vilniaus dailės akademijos (VDA) baigiamųjų darbų vertinimo komisija birželio 3 d. jam skyrė devynis balus. Diplominio darbo vadovas – grafikas prof. Giedrius Jonaitis.

Skaityti plačiau

R. Vaičeliūnienė: santuoka tarp kurčio ir girdinčio žmogaus – sunkus meilės išbandymas

Panevėžio apskrities gestų kalbos vertėjų centro (PAGKVC) vertėja Raimonda Vaičeliūnienė, augusi kurčios motinos ir girdinčio tėčio šeimoje, įsitikinusi, jog santuoka tarp kurčio ir girdinčio žmogaus yra nelengvas dviejų žmonių meilės išbandymas.

Skaityti plačiau

Brandžių metų grožis ir derlius

Gyvenantis Upninkuose (Jonavos raj.) LKD narys, kaimo šmaikštuolis Mykolas Kručas po savo trečiosios knygos „Paliūnės sodžius“ pristatymo sulaukė plačių komentarų respublikinėje spaudoje.

Skaityti plačiau

Knygų lentyna

Gendrutis Morkūnas. Apie vaikus ir ligas

Tai fragmentas iš paskutinės Gendručio Morkūno knygos Puodukas kefyro ant palangės. Plačiau apie knygą ir jos įsigijimo galimybę - čia

Skaityti plačiau

Markus Orths romanas ˜„Magiška kepurė“

Bėgdamas nuo gyvenimo problemų, muzikantas Simonas prisiriša prie magiškos kepurės. Kas yra žmogus, kai jo nemato kiti, kai jis pats nemato ir negirdi kitų?

Skaityti plačiau

E. Dega statulėlės įkvėptas romanas

Sudėtingų pokyčių mene, kultūroje ir visuomenėje laikais vykstantis romano veiksmas pasakoja apie nepaprastas seseris, pažeidžiamas ir neapsaugotas nuo tamsiųjų visuomenės jėgų poveikio.

Skaityti plačiau

Ko tikėtis iš atmosferos reiškinių ir kaip pačiam tapti sinoptiku?

 

Tai knyga apie naujo požiūrio į klimatą ir orus būtinybę, apie pasaulinę klimato kaitą ir jos keliamas grėsmes. Skaitytojas sužinos, ar žmogus jau geba valdyti ir keisti orus, kodėl ne visada pasitvirtina orų prognozės, kaip pačiam tapti sinoptiku...

 

Skaityti plačiau

Bėgimo gidas kiekvienam

Čia rasite viską, ką reikia žinoti: ir norint pradėti bėgioti (tai daryti tausojant sveikatą), ir siekiant efektyvesnių, kokybiškesnių treniruočių bei nuolatinio tobulėjimo.

 

Skaityti plačiau

Mitybos vadovas sportuojančioms moterims

„Sportuojančių moterų mityba“ – knyga visoms sportuojančioms moterims: ji tinka ir nuolatinėms sporto klubų lankytojoms, ir profesionalėms. Rasite ne vieną patarimą, kaip esant bet kokios fizinės formos pasiekti geriausių rezultatų.

Skaityti plačiau

Religija

Artėja popiežiaus vizitas į Albaniją – Europos periferiją

Popiežiui Pranciškui paskelbus apie savo ketinimą nuvykti į Albaniją, ne vienas apžvalgininkas taikliai pakomentavo, kad tai kelionė į tam tikrą Europos periferiją ir kad popiežius lieka ištikimas savo paties šūkiui – eiti į periferijas.

Skaityti plačiau

Paskirtas naujas Sidnėjaus arkivyskupas

Arkivyskupas Fisheris užims buvusio arkivyskupo, kardinolo George’o Pello vietą. Kardinolas Pellas yra Kardinolų Patarėjų Tarybos ir Romos kurijos narys, nuo šių metų vasario mėnesio einantis Ekonomikos sekretoriato prefekto pareigas.

Skaityti plačiau

Popiežius Pranciškus naujiems vyskupams: Būkite su žmonėmis, venkite pataikūnų

Labai prašau, nepasiduokite pagundai apriboti savo laisvę susikurdami aplink save pataikūnų grupes. Žinokite, kad iš vyskupo lūpų Bažnyčia ir pasaulis visada nori girdėti tą tiesą, kuri žmogų padaro laisvą, – sakė popiežius.

Skaityti plačiau

Vienuolių diena Šiluvoje užbaigti didieji Švč. M. Marijos Gimimo atlaidai

Šiandien pasaulyje yra apie 1 mln. vienuolių, gyvuoja įvairios pašvęstojo gyvenimo formos (apaštalavimo, kontempliavimo ir daugybė kitų). Jie siekia giliau pažinti Kristų, kad galėtų su Juo vis labiau supanašėti, leisti Jam veikti jų gyvenime.

Skaityti plačiau

Krikščioniškas kino klubas (KKK) pradeda vienuoliktąjį kino sezoną

Šiame sezone apžvelgsime įvairų Kristinių figūrų spektrą kine, jų raidą nuo klasikinių iki modernių Kristaus atvaizdų.

Skaityti plačiau

Vatikano pašto ženklas ir moneta Berlyno sienos griuvimo 25-osioms metinėms

Spalio viduryje pasirodys 2 eurų moneta su herbinėje pusėje pavaizduotais Berlyno Brandenburgo vartais, alyvos šakele ir spygliuota viela. Jau pirmosiomis rugsėjo dienomis buvo išleistas šiai progai skirtais pašto ženklas.

Skaityti plačiau

Surdologijos centro konsultacijos

VšĮ Surdologijos centras – tai Lietuvos kurčiųjų draugijos įstaiga, atsakinga už metodinės medžiagos gestų kalba rengimą, gestų kalbos puoselėjimą ir jos mokymą.
Surdologijos centras pradeda teikti konsultacijas gestų kalbos klausimais kurtiesiems ir girdintiesiems visuomenės nariams.

Lietuvių gestų kalbos vertėjai, kurtieji ir girdintieji bendruomenės nariai, savo klausimus Surdologijos centrui galite teikti jums patogiausiu būdu:

  • siųsti elektroniniu paštu surdo.info@gmail.com

  • skambinti ar siųsti SMS žinutes numeriu 8 613 05 011

  • skambinti WEB kameromis. Skype adresas surdologijos.centras

Atsakymai bus pateikiami Surdologijos centro internetiniame puslapyje http://www.lkd.lt/enews/id-surdologijos_centro_konsultacijos_video.html per dešimt darbo dienų.

Anonimiškumą garantuojame. Laukiame Jūsų klausimų!

Surdologijos centro darbuotojai

Ar dėstytojai turi teisę versti kalbėti žodine kalba per pristatomuosius darbus?Ar galima per atsiskaitymus pasikviesti vertėją ir kalbėti gestų kalba?

Sveiki, esu neprigirdinti studentė. Norėjau paklausti, ar dėstytojai turi teisę mane versti kalbėti žodine kalba per pristatomuosius darbus? Žodine kalba kalbu neblogai, bet vis tiek jaučiu kompleksą kalbėdama prieš didelę auditoriją. Ar galima per atsiskaitymus pasikviesti vertėją ir kalbėti gestų kalba? Gestų kalba yra mano gimtoji kalba, tačiau daugelis dėstytojų su tuo nesutinka, nes per paskaitas, jei nėra vertėjo, kalbu žodine kalba. Ką man patartumėte daryti?

Į klausimą atsako Lietuvos kurčiųjų draugijos juristas Linas Vinickas:

Skaityti plačiau

Kokias transporto priemones gali vairuoti gestų kalbą kaip pagrindinę vartojantis kurčias asmuo?

Į klausimą atsako Lietuvos kurčiųjų draugijos juristas Linas Vinickas:

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos 2008 m. spalio 10 d. įsakymu Nr. V-973 Dėl Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2000 m. gegužės 31 d. įsakymo Nr. 301 " Dėl profilaktinių sveikatos tikrinimų sveikatos priežiūros įstaigose" pakeitimo 3 priede Minimalios fizinio ir psichikos tinkamumo normos, taikomos asmenims, siekiantiems vairuoti ir vairuojantiems variklio varomą transporto priemonę numatyta:

Skaityti plačiau

Ar kurčiųjų sporte naudojama gestų kalba? Kaip?

Į klausimą atsako Lietuvos kurčiųjų sporto federacijos prezidentas Aleksas Jasiūnas:

Visose sporto rūšyse yra vartojami vienodi sutartiniai ženklai, suprantami kurtiesiems ir girdintiems sportininkams. Krepšinis, boksas, imtynės, futbolas, šachmatai, tinklinis ir t. t. – visur naudojami sutartiniai judesiai, simboliai, ženklai. Visi ženklai turi savo reikšmę. Pvz., futbole teisėjo iškelta ir į žaidėją nukreipta raudona kortelė reiškia to žaidėjo pašalinimą iš aikštės. Šiuo atveju vietoje judesio (gesto) naudojama kortelė.

Skaityti plačiau

Ar yra krikščioniški simboliai gestai? Pavyzdžiui ,,Dievas“, ,,Kristus“, ,,bažnyčia“, maldų vertimai?

Į klausimą atsako LKNUC Metodinių priemonių rengimo ir gestotyros skyriaus l.e.p. vedėja Virginija Kavaliauskaitė:

Gestai Dievas, Kristus, bažnyčia yra. Juos galima rasti lietuvių gestų kalbos žodyne: www.gestai.unriis.lt:8080 arba Katalikų tikybos aiškinamajame žodyne lietuvių gestų kalba, taip pat esančiame internete, www.unriis.lt (Gestų kalba, Teminiai žodynai). Maldas į gestų kalbą galima išversti kaip ir bet kurį kitą tekstą.

Skaityti plačiau

Ar yra skirtumas, gestą rodyti viena ranka, ar dviem?

Informacija iš Mantrimo Danieliaus knygos ,,Lietuvių gestotyros pagrindai“ (Vilnius, 2004, 56-57, 74 psl.):

Vieni gestai rodomi viena ranka, kiti – abiem rankom [...]. Kai gestas rodomas abiem rankom, jo struktūra tampa kur kas sudėtingesnė negu vienrankių gestų. Tada mums reikia žinoti ne tik abiejų rankų plaštakos formą, padėtį, vietą bei judesį, bet ir santykį tarp rankų [...]. Dvirankių gestų struktūra rodo, kad gestų kalboje veikia dėsniai, darantys ją lengviau suprantamą [...]. Kai vartojamas dvirankis gestas, pašnekovui reikia matyti abi rankas. Dėl to dauguma dvirankių gestų rodomi arba su vienodomis plaštakos formomis, arba, jeigu jos skirtingos, pasyvios plaštakos forma gali būti tik viena iš keleto, ir yra likusi įgauti aktyvios plaštakos formą.

Skaityti plačiau

Nacionalinė žmonių su negalia socialinės integracijos programa

2014 metai

2014 metų neįgaliųjų asociacijų veiklos rėmimo projektas.

2014 metų neįgaliųjų asociacijų veiklos rėmimo projekto darbuotojai.

Skaityti plačiau

Lietuvos kurčiųjų draugijos 2013 m. veiklos ataskaita

Lietuvos kurčiųjų draugijos 2013 m. veiklos ataskaita.

Skaityti plačiau

2013 m. neįgaliųjų asociacijų veiklos rėmimo projekto įgyvendinimas

2013 m. neįgaliųjų asociacijų veiklos rėmimo projekto įgyvendinimas.

Skaityti plačiau

Kauno kurčiųjų reabilitacijos centro ataskaita

Kauno kurčiųjų reabilitacijos centro ataskaita.

Skaityti plačiau

Klaipedos kurčiųjų reabilitacijos centro ataskaita

Klaipedos kurčiųjų reabilitacijos centro ataskaita.

Skaityti plačiau

Vilniaus kurčiųjų reabilitacijos centro ataskaita

Vilniaus kurčiųjų reabilitacijos centro ataskaita.
 

Skaityti plačiau

Lietuvių gestų kalbos vartojimo ir vertėjų paslaugų teikimo 2009-2012 metų programa

2012 metai

Skaityti plačiau

2011 metai

Skaityti plačiau

Projektas "Darbo link"

„Darbo link“ jau baigtas įgyvendinti

Respublikinio kurčiųjų reabilitacijos centro (RKRC) rengtas ir 36 mėnesius vykdytas ES struktūrinių fondų projektas „Darbo link“ jau baigtas įgyvendinti.

Skaityti plačiau

Projekto „Darbo link“ rezultatai pranoko lūkesčius

Typography


VšĮ Respublikinis kurčiųjų reabilitacijos centras nuo 2009 m. kovo mėnesio vykdo trejų metų trukmės Europos Sąjungos struktūrinių fondų finansuojamą projektą „Darbo link“ – tarpininkavimo paslaugų įdarbinant asmenis su klausos negalia plėtra“. .
 

Skaityti plačiau

Diskusijoje – įdarbinimo tarpininkų perspektyvos

Typography


Gruodžio 22 d. Vilniuje, Lietuvos kurčiųjų draugijos patalpose (Šv. Kazimero g. 3), buvo surengta apskritojo stalo diskusija „Projekto „Darbo link“ tęstinumas – tai perspektyvus bendradarbiavimas su darbo birža“.

Skaityti plačiau

Atraskime vieni kitus. Dirbkime kartu

Atraskime vieni kitus. Dirbkime kartu. Skaityti plačiau

Atraskime vieni kitus. Dirbkime kartu

Atraskime vieni kitus. Dirbkime kartu. Skaityti plačiau

Atraskime vieni kitus. Dirbkime kartu.

Atraskime vieni kitus. Dirbkime kartu. Skaityti plačiau

Kiti projektai

Stiprins kompetencijas, finansinį savarankiškumą

Lietuvos kurčiųjų draugija (LKD) kartu su partneriu - Respublikiniu kurčiųjų reabilitacijos centru 2013 m. sausio 11 d. pasirašė sutartį ir iki 2014 m. birželio 8 d. įgyvendins Lietuvos Respublikos ir Šveicarijos Konfederacijos bendradarbiavimo programos nevyriausybinių organizacijų subsidijų schemos paprojektį „STIPRŪS IR MATOMI BŪDAMI KARTU – Lietuvos kurčiųjų draugijos institucinių gebėjimų stiprinimas“ (Nr. CH-5-FM-1/84).

Skaityti plačiau

Šiauliečių projektas padės ugdyti moksleivių ekologinę kultūrą

Šiaulių sutrikusios klausos vaikų ugdymo centras kartu su partneriais iš Kipro, Maltos, Italijos, Bulgarijos ir Slovakijos vykdo Comenius daugiašalės partnerystės projektą ,,It‘s fun to be IN and GREEN!.“ („Smagu ŽALIAISIAIS būti KARTU!.“). Projektas finansuojamas Europos Sąjungos Mokymosi visą gyvenimą programos, kurią Lietuvoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas, lėšomis. Projekto trukmė - 2 metai. Projekto vertė - 24 000 eurų.

Skaityti plačiau

Lietuvos kurčiųjų sistemos specialistai tobulinosi Graikijoje

Šiais metais Lietuvos kurčiųjų draugija kartu su Lietuvos ir Graikijos partneriais laimėjo Švietimo mainų paramos fondo skelbtą Leonardo da Vinci mobilumo projektą ,,Patirties tiltas per Europą“ – kurčių ir neįgalių žmonių įdarbinimo specialistų (tarpininkų) kvalifikacijos tobulinimas europinėje dimensijoje – Graikijos patirtis. Projekto trukmė – 7 mėnesiai. Projekto vertė – 24 161 euras.

Skaityti plačiau

Projekto „Skleiskite gestą“ partnerystė plečiasi

Spalio mėnesį, po dvejų metų pertraukos, vėl startavo Leonardo da Vinči partnerystės tinklų projektas „Skleiskite gestą - profesinės gestų kalbos sklaida Europoje“ („SpreadtheSign–disseminationin Europe of Vocational Sign Language“, toliau – projektas „Skleiskite gestą“).

Skaityti plačiau

Atrinkti specialistai, savo kvalifikaciją kelsiantys Graikijoje

Vykdant 2012 m. Leonardio da Vinci mobilumo projekto ,,Patirties tiltas per Europą“ – kurčių ir neįgalių žmonių įdarbinimo specialistų (tarpininkų) kvalifikacijos tobulinimas Europos dimensijoje – Graikijos patirtis veiklas buvo paskelbta dalyvių atranka kelti savo kvalifikaciją ir pagilinti žinias kurčiųjų ir neįgaliųjų įdarbinimo srityje Graikijos sostinėje Atėnuose lapkričio 16-29 d.

Skaityti plačiau

Įdarbinimo specialistai kvalifikaciją tobulins Graikijoje

2012 m. Lietuvos Kurčiųjų Draugija laimėjo Leonardo Da Vinci mobilumo projektą ,,Patirties tiltas per Europą“ – kurčių ir neįgalių žmonių įdarbinimo specialistų (tarpininkų) kvalifikacijos tobulinimas Europos dimensijoje – Graikijos patirtis.

Skaityti plačiau

Socialinės naujienos

Ministrė A. Pabedinskienė: „Sodra“ suteiks lengvatas, bet tik įmonėms, kurios prisidengdamos situacija neatleidinės darbuotojų“

Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė, susitikusi su Valstybinio socialinio draudimo fondo („Sodros“) direktoriumi Mindaugu Sinkevičiumi, aptarė, kokias ir kaip palengvins verslo sąlygas įmonėms, patyrusioms Rusijos embargo pasekmes.

Skaityti plačiau

Nuo 2015 m. kompensacijų skyrimą siūloma perduoti savivaldybių savarankiškajai funkcijai

Nuo ateinančių metų kompensacijos už šildymą ir vandenį visose Lietuvos savivaldybėse bus skiriamos tikslingiau ir skaidriau. 

Skaityti plačiau

Specialistų patarimai absolventams: vien tik Darbo birža nepadės

 Vis daugėjant Darbo biržoje užsiregistravusių absolventų, personalo atrankos specialistai sako, kad tai – tik vienas iš darbo paieškos šaltinių, o dėti daugiau pastangų jaunimas nepasiruošęs.

Skaityti plačiau

Neįgalių vaikų stovykloje – ir devynios Maidano aktyvistų šeimos

  Nevyriausybinės organizacijos „Algojimas“ neįgaliems vaikams organizuojamoje stovykloje apsilankiusi Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasidžiaugė, kad Lietuvos nevyriausybininkai pradeda dirbti kaip Vakaruose

Skaityti plačiau

Ministrė A. Pabedinskienė: „Rūpestis mažaisiais – kelias į saugią ir tvarią ateitį“

Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė, savaitgalį dalyvaudama jubiliejiniame X-ame įvaikinusių šeimų suvažiavime

Skaityti plačiau

Įvedant eurą – didelis dėmesys vartotojų teisių užtikrinimui

 Vartotojų teisių apsaugos ir socialinių reikalų darbo grupės, pirmininkaujamos socialinės apsaugos ir darbo ministrės Algimantos Pabedinskienės

Skaityti plačiau

Sportas

Sporto aktualijos

BADMINTONAS.  Rugsėjo 1-6 dienomis Ženevoje (Šveicarija) vykusiame Europos kurčiųjų badmintono čempionate lietuviai pelnė 5 bronzos medalius. 

Skaityti plačiau

ICCD kongresas ir šachmatų turnyras Kroatijoje

Trisdešimt antrasis ICCD (Tarptautinis kurčiųjų šachmatų komitetas) kongresas vyko birželio 24 d. Opatijoje, Kroatijoje. Jame dalyvavo 42 delegatai iš 22 šalių. 

Skaityti plačiau

Stalo tenisininkių startas Hamburge

Gegužės 29-30 d. Hamburge (Vokietija) surengtos 1-osios atviros kurčiųjų jaunių stalo teniso taurės varžybos. Jose dalyvavo ir dvi ukmergiškės. Jaunučių, 12-14 metų, grupėje varžėsi Guoda Gudėnaitė, jaunių, 15-18 metų, grupėje - Eglė Leleikaitė.  Pirmą dieną organizuotos asmeninės varžybos. Antra varžybų diena skirta moterų dvejetų ir mišrių dvejetų varžyboms.

Skaityti plačiau

Istorija, kaip buvo atsikratyta LKSK

Lietuvos kurčiųjų sporto komitetas (LKSK) buvo įsteigtas 1990 m. sausio 20 d., o 1991 m. tapo Tarptautinio kurčiųjų sporto komiteto nariu. 1990 m. LKSK kartu su Lietuvos aklųjų sporto federacija (LASF) ir Lietuvos neįgaliųjų sporto federacija (LNSF) buvo Lietuvos parolimpinio komiteto ( LPOK) steigėjas. Nors tarptautiniu mastu kurčiųjų ir parolimpinio sporto veiklos yra vykdomos atskirai, Lietuvoje beveik 20 metų LKSK ir LPOK bendradarbiavimas vyko sklandžiai. Buvo bendra visų neįgaliųjų sporto veiklų, sportininkų rengimo, finansavimo sistemų ir kt. koncepcija.

Skaityti plačiau

Turime du sporto rekordus

Sofijos (Bulgarija, 2013 m.) kurčiųjų olimpiados prizininkas Vytenis  Ivaškevičius per Vilniaus miesto kurčiųjų lengvosios atletikos varžybas nustūmė rutulį 17,12 m. Tai naujas Lietuvos ir pasaulio kurčiųjų rekordas.

Skaityti plačiau

Badmintono čempionatas

Gegužės 9 d. Klaipėdoje surengtas Lietuvos kurčiųjų badmintono čempionatas.

Skaityti plačiau

Skelbimai

Šventė ,,Tau, Vilniau!"

Šventė ,,Tau, Vilniau!"

Skaityti plačiau

Lietuvių gestų kalbos žodynas internete

Lietuvių gestų kalbos žodynas internete www.gestai.unriis.lt:8080/

Skaityti plačiau

Reikalingos siuvėjos

Stabiliai dirbančiai kurčiųjų įmonei „Vikada“ reikalingos siuvėjos.

Vidutinis atlyginimas – 1500 Lt.


Mūsų įmonėje geros darbo ir poilsio sąlygos. Su kurčiaisiais dirba ir rūpimus klausimus padeda spręsti personalo darbuotoja, vertėjos.

Kreiptis: UAB „Vikada“ Kauno g. 32, Vilnius, tel. 8612 45322, 233 8353.

 

 

Skaityti plačiau

LKD ragina dalintis

Lietuvos kurčiųjų draugija rengia istorinį dokumentinį filmą apie organizaciją. Todėl prašo visus, dalyvavusius ir išsaugojusius juostoje svarbius istorinius įvykius arba turinčius Draugijos istoriją menančių retų nuotraukų, paskolinti visa tai savo kurčiųjų reabilitacijos centro ar pirminės kurčiųjų organizacijos vadovui. Jie medžiagą perduos LKD.

LKD prezidentė Roma Klečkovskaja asmeniškai garantuoja, kad archyvinė medžiaga Vilniuje, centrinėje būstinėje bus nukopijuota, o originalai grąžinti siuntėjui.

Jeigu norite pasitikslinti, ar Jūsų filmuota ar fotografuota medžiaga turi išliekamosios vertės, galite pasitarti su prezidente. Jai galima skambinti per vertėją tel. (8 5) 262 8115  arba rašyti elektroniniu adresu roma.kleckovskaja@lkd.lt.

Nelikite abejingi Draugijos istorijai. Kartu galime sukurti vertybę sau ir ateinančioms kartoms.

    Rengėjai

 

 

Skaityti plačiau

Sveikata

Ar karbonadas neiškrės „kiaulystės“?

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba kasdien vis skelbia apie naujus afrikinio kiaulių maro židinius Lietuvoje bei kaimyninėse šalyse.

Skaityti plačiau

Tyrimas keičia požiūrį į Dauno sindromą

 Nauja sociologinė studija ištyrė visuomenės atsaką į Dauno sindromą ir siūlo rekomendacijas, ypač susijusias su švietimu medicinos srityje, kad pagerintų šį genetinį pakitimą turinčių žmonių gyvenimą.

Skaityti plačiau

Vaizdo žaidimai yra susiję su vaikų gebėjimu prisitaikyti

  Oksfordo universiteto tyrimas teigia, kad kasdienis vaizdo žaidimų žaidimas neilgais laiko tarpais gali turėti nedidelį, bet teigiamą poveikį vaiko vystymuisi.

Skaityti plačiau

Lietuviai pasitiki mūsų medikais ir nesiveržia gydytis svetur

 Mūsų kraštiečiai mieliau gydosi Lietuvoje ir nesiveržia dėl planinių gydymo paslaugų ar sudėtingų operacijų pas užsienio medicinos specialistus

Skaityti plačiau

Luisa Dillner: Kas yra augimo skausmai ir ar reikia dėl jų jaudintis?

  Sklinda gandai, kad augimo skausmai gali evoliucionuoti į osteoartritą (sąnarių ligą). Taigi ar reikia vaikams, kurie skundžiasi šiais skausmais, skubėti atlikti kraujo tyrimus ir MRT (magnetinio rezonanso tomografiją)?

Skaityti plačiau

Įsigalioja nauja mokamų sveikatos priežiūros paslaugų teikimo tvarka

 Nuo rugpjūčio 1 d. įsigalioja nauja mokamų sveikatos priežiūros paslaugų teikimo tvarka.

Skaityti plačiau

Leidiniai

“Mano gestukai” skirti iki mokyklinio amžiaus vaikams bei jų tėveliams, mokytojams mokantis savo pirmųjų gestų

Vaikų lietuvių gestų kalbos žodynėlis

Spauskite nuorodą ir atsisiųskite Vaikų lietuvių gestų kalbos žodynėlis. Peržiūrai naudokite Adobe Acrobat programą.

Lietuvos kurčiųjų draugijai - 70 metų

Informacinis leidinys
Komentuoti

Komentarai ()

Jūsų komentaras

Video laikmenos (formatas .flv):


Saugos skaičius : [ 7 ]