VšĮ Surdologijos centras siūlo darbą!

VšĮ Surdologijos centras ieško kurčio asmens projekto vykdytojo pareigoms užimti. Asmuo turi gerai mokėti lietuvių gestų kalbą ir lietuvių kalbą.

REIKALAVIMAI:

·         atlikti kurčiojo vertėjo funkciją, verčiant tekstus iš lietuvių kalbos;

·         vesti lietuvių gestų kalbos kursus;

·         rengti lietuvių gestų kalbos mokymo programas (kartu su metodine medžiaga) lietuvių gestų kalba kartu su kitais komandos nariais.

·         rengti šviečiamuosius leidinius lietuvių gestų kalba.

Gyvenimo aprašymą (CV) siųsti el. paštu: surdo.info@gmail.com iki š.m. liepos 31 d. Vėliau kandidatai bus kviečiami į pokalbį.

Pridedame gyvenimo aprašymo formą: GYVENIMO APRAŠYMAS

VšĮ Surdologijos centras siūlo darbą!

Video naujienos gestų kalba

Policija įspėja apie sparčiai plintantį virusą

Lietuvos kriminalinės policijos biuras pakartotinai įspėja, kad plinta kompiuterinis virusas, kuris skirtas apgaule išvilioti pinigus iš kompiuterių vartotojų prisidengiant Lietuvos teisėsaugos įstaigų vardu.

Skaityti plačiau

GPIS 112 (papildoma informacija)

Sveiki,

šiandien dar kartą pateiksiu informaciją apie bendrąjį pagalbos telefono numerį 112. 

Skaityti plačiau

Nuotolinės lietuvių gestų kalbos vertimo paslaugos

Informacija apie nuotolines lietuvių gestų kalbos vertimo paslaugas visoje Lietuvoje.

Akimirkos iš meno šventės ,,Gyvenimas už stiklo sienos"

Typography

Akimirkos iš kurčiųjų meno šventės ,,Gyvenimas už stiklos sienos", vykusios Kalnų parke liepos 12 d.

LKJA mokymai

Sveiki ,

visai neseniai, birželio 27-29 dienomis, Kaišiadorių rajone, „Roko“ sodyboje, vyko jaunimo mokymai. Juose dalyvavo Lietuvos kurčiųjų jaunimo asociacija (toliau –  LKJA). Mokymus vedė du lektoriai - Dalius Begniskas, Laimis Viganauskas. 

Skaityti plačiau

Kvietimas į Pasaulio kurčiųjų kongresą Turkijoje

Sveiki,

štai čia parašyta apie Pasaulio kurčiųjų kongresą Turkijoje, kuris vyks 2015 m. liepos 28 - rugpjūčio 2 dienomis.

Skaityti plačiau

Kurčiųjų kultūros aktualijos

Pirmieji žingsniai, kuriant stiprią LKJA

Birželio 27–29 d. Kaišiadorių rajone esančioje Roko sodyboje vyko projekto „Integruotos jaunimo politikos plėtra“ mokymai Lietuvos kurčiųjų jaunimo asociacijos (LKJA) nariams. Juos vedė mokymų vadovai – Dalius Beginskas ir Laimis Viganauskas. Projektą finansuoja Jaunimo reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos.

Skaityti plačiau

Trumpos liepos mėn. kurčiųjų kultūros, švietimo, socialinės aktualijos

KURČIŲJŲ MENO ŠVENTĖ. Vilniaus kurčiųjų reabilitacijos centras liepos 12 d. visus kviečia į Kurčiųjų meno šventę „Gyvenimas už stiklo sienos“. Šventė prasidės 13 val. Kalnų parke, Vilniuje (T. Kosciuškos g. 5). Renginio globėja – Vilniaus miesto savivaldybė.

Skaityti plačiau

Kauno kurčiųjų kultūrinei veiklai - 60 metų

Birželio 7 d. Kauno kurčiųjų reabilitacijos centras (KKRC) tapo iškilmių rūmais. Čia buvo minimas LKD Kauno teritorinės valdybos kultūrinės veiklos šešiasdešimtmetis.

Skaityti plačiau

Lietuvos kultūros sostinėje – lenkų ir kurčiųjų meno kolektyvų šventė

Antrąjį birželio sekmadienį  pirmą kartą Panevėžyje vyko  XII lenkų kultūros festivalis  ir miesto kurčiųjų bendruomenės dainų, šokių ir muzikos fiesta. Šie pasirodymai papuošė šiais metais Lietuvos kultūros sostine tituluojamą Panevėžį bei pripildė miestelėnų širdis džiugių emocijų.

 

Skaityti plačiau

„Poezijos pavasario“ sukaktis

Šiemet kurčiųjų „Poezijos pavasario“ varpas gegužės 22 d. suskambo Vilniuje. Jau 30 kartą.

Skaityti plačiau

Ieva ir Karolis – jau diplomuoti menininkai (su vertimu į gestų kalbą)

Vilniaus dailės akademijos grafikos specialybės ketvirto kurso studentas Karolis Simaitis savo instaliatyvią iliustracijų ciklą „Gyvenimo laiko juosta“ bakalauro darbo vertinimo komisijai pristatė birželio 3 d. Darbo vadovas – docentas Giedrius Jonaitis.

Skaityti plačiau

Kurtieji pasaulyje

Girdintieji kurčiųjų istorijoje (su vertimu į gestų kalbą)

Kad kurtieji galėtų įsitvirtinti gyvenime, labai svarbu ne tik jų pačių pastangos, bet ir girdinčiųjų pagalba. Kurtieji ir girdintieji kartu bendradarbiaudami kūrė kurčiųjų bendruomenės istoriją. 

Skaityti plačiau

Kurt Ramborger – stebukladarys virtuvėje

Kurt Ramborger užaugo mamos ir močiutės virtuvėse. Jo mama taip pat kurčia. Jis labai mėgo gaminti ir norėjo būti virėju, tačiau nebuvo girdėjęs apie kurčiuosius virėjus. Tai jį glumino.

Skaityti plačiau

Kurčiųjų dantų technikų istorija (Rusija)

Dantų technikai dažnai yra painiojami su dantų gydytojais, ortodontais, odontologais ir netgi stomatologais. Kitaip nei stomatologai ar odontologai dantų technikai nebendrauja su pacientais. Dantų technikas glaudžiai bendradarbiauja su stomatologu-ortopedu, gydytoju, kuris yra atsakingas už paciento dantų antspaudų nuėmimą, protezų ar implantų „statymą“, spalvos ir formos pritaikymą, tinkamos medžiagos parinkimą. Dantų technikas įgyvendina dantų protezavimo „idėjas“ kartu su gydytoju ir pacientu.

Skaityti plačiau

Korėjiečių gestų kalba

Korėjiečių gestų kalba įeina į japonų gestų kalbos šeimą (šiai šeimai be japonų ir korėjiečių gestų kalbų dar priklauso ir taivaniečių gestų kalba).

Skaityti plačiau

Dvi nuomonės apie kochlearinę implantaciją

„ВОГинфо.ру" redakcija (ВОГ yra Rusijos kurčiųjų bendrija – vert. past.) gavo du autorinius straipsnius – vieną iš kurčiojo Genadijaus Tichenkos, nepritariančio kochlearinei implantacijai, kitą – iš Sergejaus Antipino, kuris apkurto vėlesnio amžiaus. Šiam  abiejų ausų kochlearinė implantacija atlikta praėjus beveik 30 metų nuo tada, kai jis prarado klausą. Publikuojami abu straipsniai.

Skaityti plačiau

Nusivylimas ir jo valdymas

Nemaža dalis kurčių vaikų patiria aukšto lygio nusivylimą. Jis gali atsirasti dėl bendravimo ir informacijos stokos, pykčio, jog yra laikomi kitokiais, negalėjimo išreikšti savo emocijų. Nusivylimą patiria ir kiti vaikai, ypatingai paaugliai. Pateikiame tėvų, auginančių kurčią vaiką patirtį, kuriose jie pasakoja, kodėl jų vaikai nusivilia bei ką tėvai daro, jog suvaldytų jų nusivylimą.

Skaityti plačiau

Šalies kultūros aktualijos

Antano Gudaičio 110-osios gimimo metinės pažymimos jo vardo tapybos konkursu

Antano Gudaičio 110-ųjų gimimo metinių paminėjimas ir jo vardo tapybos konkurso nugalėtojų apdovanojimas įvyks Pylimo galerijoje liepos 29 d., antradienį, nuo 17 valandą.

Skaityti plačiau

Mažosios Lietuvos istorijos muziejuje – paskaita „Palangos viduramžių dvaro paslaptys“

Liepos 29 d. (antradienį) 16 val. Mažosios Lietuvos istorijos muziejuje (Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda) vyks paskaita „Palangos viduramžių dvaro paslaptys“.

Skaityti plačiau

Juodkranteje atidaroma Gintauto Trimako fotografijų paroda

Liepos 25 d., penktadienį, 17 val. Miniatiūrų muziejuje (L. Rėzos g. 3, Juodkrantė) atidaroma vilniečio fotografo Gintauto Trimako paroda „Išėjimai“ (veiks iki rugsėjo 14 d.).

Skaityti plačiau

Čiurlionio namuose Vilniuje atidaroma J. Ivanauskaitės paveikslų paroda

Liepos 24 d. 18 val. Čiurlionio namuose Vilniuje (Savičiaus g. 11) pristatomas paskutinysis Jurgos Ivanauskaitės kūrinių ciklas „Angelariumas“.

Skaityti plačiau

„Baltijos kelias“ atgimsta virtualioje erdvėje

Virtualioje erdvėje ketvirtadienį prasidėjo interaktyvus projektas, kuris kviečia vėl susiburti tuos, kurie susikibę už rankų stovėjo „Baltijos kelyje“ prieš 25 metus.

Skaityti plačiau

Pavogti du meno kūriniai: Vilniaus dailės galerijos prašo visuomenės pagalbos

Liepos 24 d. (ketvirtadienį) apie 18.45 min. iš Vilniaus galerijos „Arka“ buvo pavogtas tapytojos Miglės Kosinskaitės paveikslas „Pilnatis“, o kiek anksčiau – liepos 8 d. – iš LDS galerijos pavogtas Piotro Kostino paveikslas „Trapioji lygsvara“

 

Skaityti plačiau

Mūsų žmonės

Siūlais ir spalvomis grota simfonija

„Prisilietimas. Negaliu tylėti“ - štai taip pavadintu tekstilės darbu Vilniaus dailės akademijos bakalauro studijų diplomantė Ieva Augaitytė birželio 2 d. prabilo į meno pasaulį ir diplominio darbo vertinimo komisiją.

Skaityti plačiau

K. Simaitis: ištikimybė grafikai

„Gyvenimo laiko juostos“. Taip absolventas Karolis Simaitis pavadino savo bakalauro darbą, už kurį Vilniaus dailės akademijos (VDA) baigiamųjų darbų vertinimo komisija birželio 3 d. jam skyrė devynis balus. Diplominio darbo vadovas – grafikas prof. Giedrius Jonaitis.

Skaityti plačiau

R. Vaičeliūnienė: santuoka tarp kurčio ir girdinčio žmogaus – sunkus meilės išbandymas

Panevėžio apskrities gestų kalbos vertėjų centro (PAGKVC) vertėja Raimonda Vaičeliūnienė, augusi kurčios motinos ir girdinčio tėčio šeimoje, įsitikinusi, jog santuoka tarp kurčio ir girdinčio žmogaus yra nelengvas dviejų žmonių meilės išbandymas.

Skaityti plačiau

Brandžių metų grožis ir derlius

Gyvenantis Upninkuose (Jonavos raj.) LKD narys, kaimo šmaikštuolis Mykolas Kručas po savo trečiosios knygos „Paliūnės sodžius“ pristatymo sulaukė plačių komentarų respublikinėje spaudoje.

Skaityti plačiau

Brandūs jaunos pedagogės darbai

Klaipėdos Litorinos mokyklos direktorės pavaduotojos ugdymui Renatos Aglinskienės iniciatyva mokykloje po truputį keičiasi visas ugdymo procesas. Atsisakiusi balto gydytojo chalato ir pasirinkusi juodą lentą ir kreidą, Renata visa galva pasinėrė į pedagogiką.

Skaityti plačiau

Lietuvos kurtieji neteko iškilaus žmogaus

Po skaudžių šalnų, rubinais plieskiant alyvoms, tik peržengęs 84-erių slenkstį į Anapilį išėjo LKD aktyvistas, Kauno kurčiųjų senjorų klubo „Poilsis“ tarybos narys poetas P. Pelegrimas.

 

Skaityti plačiau

Knygų lentyna

Nobelio literatūros premijos laureatės Alice Munro knyga – pirmą kartą

Leidykla „Alma littera“ pristato naujausią A. Munro, dar vadinamos kanadiečių Čechovu, apsakymų rinkinį „Brangus gyvenime“.

Skaityti plačiau

„Toksikologo užrašai“ – daugybę gyvybių išgelbėjęs gydytojas dalijasi įžvalgomis ir patirtimi

Knyga atsirado iš žurnalistės Danutės Jonušienės pokalbių su Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės Toksikologijos centro vadovu Robertu Badaru.

Skaityti plačiau

K. Trimako knygoje – ir niekur neskelbti jo jaunystės dienoraščiai

Vilniuje pristatyta Lietuvos ir išeivijos rašytojo, mokslininko ir pedagogo, kunigo Kęstučio Trimako knyga „Mano pasaulėjautos kelionė“. Išleisti knygos K. Trimakas nespėjo – mirė praėjusių metų liepą.

Skaityti plačiau

Išleista geriausių lietuvių novelių antologija „Debesis ant žolės"

„Debesis ant žolės“ – tai pastarojo dvidešimtmečio geriausios lietuvių novelės vienoje knygoje. Antologijoje spausdinamos geriausios novelės, publikuotos kultūros žurnale „Metai“ ir pelniusios prestižinę Antano Vaičiulaičio premiją...

Skaityti plačiau

Valerio Albisetti „Atsigręžk į save“

Reikia ne bėgti nuo kančios, o gilintis į ją ir mėginti suprasti, ko iš mūsų nori Dievas. Kančios duodamos, kad mums kažką pasakytų. Jose visados slypi lobis. Jose glūdi vertingos, iki tol neatskleistos žinios apie mus pačius....

Skaityti plačiau

Pažintis su tūkstantmete budistine tradicija

Ši knyga – pažintis su tūkstantmete budistine tradicija bei pamatiniu jos mokymu apie Keturias tauriąsias tiesas paties istorinio Budos Šakjamunio išdėstytas savo pirmiesiems mokiniams.

Skaityti plačiau

Religija

Savaitgalis norintiems sukurti šeimą „Ateik, būk mano šviesa“

Kiek daug Bažnyčioje jaunų žmonių, nesukūrusių šeimos, nejaučiančių kunigystės ar vienuolystės pašaukimo ir kenčiančių dėl to! Kokie Dievo planai jiems? Ko Jis laukia? Rugpjūčio 22-24 d. kviečiame visus susirinkti į pajūrį, H. Šulco sodybą.

Skaityti plačiau

Telšių vyskupijos Šeimos centro stovykla – laikas būti kartu

Lietuvoje švenčiant Šeimos metus, liepos 18–20 dienomis Telšių dekanato Šeimos centras savanorių ir talkininkų šeimas pakvietė į kūrybinę-dvasinę stovyklą ,,Kad Jūsų džiaugsmui nieko netrūktų“ (Jn 15, 11).

Skaityti plačiau

Indijoje atidarytas dar vienas katalikiškas universitetas, žadama atidaryti kitą Vietname

Naujiems mokslo metams studentus priima dar vienas katalikiškas universitetas Indijoje, kuris yra pirmasis jėzuitų universitetas šioje šalyje. Kita reikšminga naujiena yra tai, kad katalikiškas universitetas greitai gali tapti tikrove ir Vietname.

Skaityti plačiau

Seniausias pasaulio klebonas gyvena Belgijoje

Liepos 11 dieną Jacques Clemens, Tournai vyskupijos kunigas, Belgijoje, atšventė savo 105 gimtadienį ir gali pasididžiuoti, kad, turbūt, yra seniausias klebonas visame pasaulyje, dar einantis savo pareigas.

Skaityti plačiau

Popiežius žinia pasikėsinimo prieš Argentinos žydų bendruomenę dvidešimtųjų metinių proga

Šiomis dienomis Argentinoje buvo minimos pasikėsinimo į Argentinos žydų bendruomenės būstinę Buenos Airėse dvidešimtosios metinės, - teigia Vatikano radijas.

Skaityti plačiau

Anglai sprendžia, ar moterys galės būti vyskupėmis

Anglikonų bažnyčios visuotinis sinodas pirmadienį rengiasi balsuoti, ar moterys gali būti skiriamos vyskupėmis.

Skaityti plačiau

Surdologijos centro konsultacijos

VšĮ Surdologijos centras – tai Lietuvos kurčiųjų draugijos įstaiga, atsakinga už metodinės medžiagos gestų kalba rengimą, gestų kalbos puoselėjimą ir jos mokymą.
Surdologijos centras pradeda teikti konsultacijas gestų kalbos klausimais kurtiesiems ir girdintiesiems visuomenės nariams.

Lietuvių gestų kalbos vertėjai, kurtieji ir girdintieji bendruomenės nariai, savo klausimus Surdologijos centrui galite teikti jums patogiausiu būdu:

  • siųsti elektroniniu paštu surdo.info@gmail.com

  • skambinti ar siųsti SMS žinutes numeriu 8 613 05 011

  • skambinti WEB kameromis. Skype adresas surdologijos.centras

Atsakymai bus pateikiami Surdologijos centro internetiniame puslapyje http://www.lkd.lt/enews/id-surdologijos_centro_konsultacijos_video.html per dešimt darbo dienų.

Anonimiškumą garantuojame. Laukiame Jūsų klausimų!

Surdologijos centro darbuotojai

Sveiki, norėčiau sužinoti, ar yra rengiamos kokios nors ekskursijos kurtiesiems gestų kalba? Rašau ta tema kursinį darbą, labai trūksta medžiagos, galima pasakyti, kad jos visai nėra. Todėl ir prašau Jūsų pagalbos.

Į klausimą atsako Vilniaus kurčiųjų reabilitacijos centro direktorė Inga Minkevičienė:

Reabilitacijos centrai visoje Lietuvoje rūpinasi klausos negalią turinčių žmonių kultūriniu gyvenimu, todėl organizuoja įvairias ekskursijas (tiek išvažiuojamąsias, tiek gimtajame mieste). Ekskursijose dalyvauja gestų kalbos vertėjas, kuris į gestų kalbą verčia gido pasakojimus. 2013 m. mūsų centre buvo organizuotos ekskursijos į Valdovų rūmus, įvairius muziejus.

Skaityti plačiau

Ar kurtieji ir kurčnebyliai tokie patys gestų kalbos vartotojai?

Į klausimą atsako Valstybinės lietuvių kalbos komisijos pirmininko pavaduotoja Jūratė Palionytė:

Elektroniniame ,,Dabartinės lietuvių kalbos žodyne“ (6-ajame leidime) pateikiama tokia žodžio kurčnebylis reikšmė: ,,kurčias ir nebylus žmogus“, t. t. lietuviškai kurčnebyliu vadinamas negirdintis ir negalintis kalbėti (nemokantis jokios kalbos) žmogus.

Skaityti plačiau

Kada įkurtas liaudies teatras ,,Mimika“, kas šiuo metu jam vadovauja, ar yra girdinčių artistų? Ar aktoriai vaidina gestų kalba? Ar režisierius kurčias?

Į klausimą atsako teatro ,,Mimika“ teatro režisierė Janina Mažeikienė:

Malonu, kad domimasi kurčiųjų teatru ,,Mimika“. Teatre šiuo metu girdinčių aktorių nėra, bet prieš keletą metų buvo net keletas ir darbas buvo gana produktyvus. Atsirado šiltas bendravimas ir supratimas. Vadovauju teatrui jau dešimt metų. Esu girdinti. Moku gestų kalbą. Man padeda Jovita Konstantinavičiūtė, Nijolė Karmazienė. Aktoriai mane supranta ir skaitydami iš lūpų, bet stengiuosi bendrauti gestais. 

Skaityti plačiau

Ar gestai, reiškiantys tą patį, yra skirtingi?

Sveiki, norėčiau paklausti vieno dalyko. Žinau, kad kurčiųjų kalba kitose kultūrose, valstybėse yra skirtinga. O ar gestai, reiškiantys tą patį, yra skirtingi ar vienodi? Tarkime, gestas ATSIPRAŠAU lietuvių gestų kalba ir anglų gestų kalba skiriasi, ar yra toks pat?

Į klausimą atsako Surdologijos centro darbuotojas Vytautas Pivoras:

Gestai gali būti vienodi. Taip pat gali būti skirtingi. Tai gali priklausyti nuo judesio, skirtingos formos. Pavyzdžiui, Lietuvoje gestas atsiprašau rodomas taip (žr. video), o Rusijoje – taip (žr. video). Taigi – skirtingai. Anglijoje rodomas taip (žr. video).

Skaityti plačiau

Ar yra Lietuvos kurčiųjų draugijoje psichologinė tarnyba, kurioje paslaugos būtų teikiamos gestų kalba? Kaip tai atliekama?

Į klausimą atsako Lietuvos kurčiųjų draugijos prezidentė Roma Klečkovskaja:

Deja, šiuo metu tokios paslaugos Lietuvoje nėra, tačiau siekiama, kad būtų. Lietuvos kurčiųjų draugija jau dvejus metus nuolat kreipiasi į Socialinės apsaugos ir darbo ministeriją prašydama suteikti galimybę teikti psichologo paslaugas gestų kalba nuotoliniu būdu (naudojantis Skype programa). Tokios paslaugos turėtų būti nemokamos, teikiamos visoje Lietuvoje ir prieinamos visiems norintiems.

Kai Lietuvos kurčiųjų draugijos prašymas bus įgyvendintas, nedelsdami informuosime kurčiųjų bendruomenę.

Skaityti plačiau

Nacionalinė žmonių su negalia socialinės integracijos programa

2014 metai

2014 metų neįgaliųjų asociacijų veiklos rėmimo projektas.

2014 metų neįgaliųjų asociacijų veiklos rėmimo projekto darbuotojai.

Skaityti plačiau

Lietuvos kurčiųjų draugijos 2013 m. veiklos ataskaita

Lietuvos kurčiųjų draugijos 2013 m. veiklos ataskaita.

Skaityti plačiau

2013 m. neįgaliųjų asociacijų veiklos rėmimo projekto įgyvendinimas

2013 m. neįgaliųjų asociacijų veiklos rėmimo projekto įgyvendinimas.

Skaityti plačiau

Kauno kurčiųjų reabilitacijos centro ataskaita

Kauno kurčiųjų reabilitacijos centro ataskaita.

Skaityti plačiau

Klaipedos kurčiųjų reabilitacijos centro ataskaita

Klaipedos kurčiųjų reabilitacijos centro ataskaita.

Skaityti plačiau

Vilniaus kurčiųjų reabilitacijos centro ataskaita

Vilniaus kurčiųjų reabilitacijos centro ataskaita.
 

Skaityti plačiau

Lietuvių gestų kalbos vartojimo ir vertėjų paslaugų teikimo 2009-2012 metų programa

2012 metai

Skaityti plačiau

2011 metai

Skaityti plačiau

Projektas "Darbo link"

„Darbo link“ jau baigtas įgyvendinti

Respublikinio kurčiųjų reabilitacijos centro (RKRC) rengtas ir 36 mėnesius vykdytas ES struktūrinių fondų projektas „Darbo link“ jau baigtas įgyvendinti.

Skaityti plačiau

Projekto „Darbo link“ rezultatai pranoko lūkesčius

Typography


VšĮ Respublikinis kurčiųjų reabilitacijos centras nuo 2009 m. kovo mėnesio vykdo trejų metų trukmės Europos Sąjungos struktūrinių fondų finansuojamą projektą „Darbo link“ – tarpininkavimo paslaugų įdarbinant asmenis su klausos negalia plėtra“. .
 

Skaityti plačiau

Diskusijoje – įdarbinimo tarpininkų perspektyvos

Typography


Gruodžio 22 d. Vilniuje, Lietuvos kurčiųjų draugijos patalpose (Šv. Kazimero g. 3), buvo surengta apskritojo stalo diskusija „Projekto „Darbo link“ tęstinumas – tai perspektyvus bendradarbiavimas su darbo birža“.

Skaityti plačiau

Atraskime vieni kitus. Dirbkime kartu

Atraskime vieni kitus. Dirbkime kartu. Skaityti plačiau

Atraskime vieni kitus. Dirbkime kartu

Atraskime vieni kitus. Dirbkime kartu. Skaityti plačiau

Atraskime vieni kitus. Dirbkime kartu.

Atraskime vieni kitus. Dirbkime kartu. Skaityti plačiau

Kiti projektai

Stiprins kompetencijas, finansinį savarankiškumą

Lietuvos kurčiųjų draugija (LKD) kartu su partneriu - Respublikiniu kurčiųjų reabilitacijos centru 2013 m. sausio 11 d. pasirašė sutartį ir iki 2014 m. birželio 8 d. įgyvendins Lietuvos Respublikos ir Šveicarijos Konfederacijos bendradarbiavimo programos nevyriausybinių organizacijų subsidijų schemos paprojektį „STIPRŪS IR MATOMI BŪDAMI KARTU – Lietuvos kurčiųjų draugijos institucinių gebėjimų stiprinimas“ (Nr. CH-5-FM-1/84).

Skaityti plačiau

Šiauliečių projektas padės ugdyti moksleivių ekologinę kultūrą

Šiaulių sutrikusios klausos vaikų ugdymo centras kartu su partneriais iš Kipro, Maltos, Italijos, Bulgarijos ir Slovakijos vykdo Comenius daugiašalės partnerystės projektą ,,It‘s fun to be IN and GREEN!.“ („Smagu ŽALIAISIAIS būti KARTU!.“). Projektas finansuojamas Europos Sąjungos Mokymosi visą gyvenimą programos, kurią Lietuvoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas, lėšomis. Projekto trukmė - 2 metai. Projekto vertė - 24 000 eurų.

Skaityti plačiau

Lietuvos kurčiųjų sistemos specialistai tobulinosi Graikijoje

Šiais metais Lietuvos kurčiųjų draugija kartu su Lietuvos ir Graikijos partneriais laimėjo Švietimo mainų paramos fondo skelbtą Leonardo da Vinci mobilumo projektą ,,Patirties tiltas per Europą“ – kurčių ir neįgalių žmonių įdarbinimo specialistų (tarpininkų) kvalifikacijos tobulinimas europinėje dimensijoje – Graikijos patirtis. Projekto trukmė – 7 mėnesiai. Projekto vertė – 24 161 euras.

Skaityti plačiau

Projekto „Skleiskite gestą“ partnerystė plečiasi

Spalio mėnesį, po dvejų metų pertraukos, vėl startavo Leonardo da Vinči partnerystės tinklų projektas „Skleiskite gestą - profesinės gestų kalbos sklaida Europoje“ („SpreadtheSign–disseminationin Europe of Vocational Sign Language“, toliau – projektas „Skleiskite gestą“).

Skaityti plačiau

Atrinkti specialistai, savo kvalifikaciją kelsiantys Graikijoje

Vykdant 2012 m. Leonardio da Vinci mobilumo projekto ,,Patirties tiltas per Europą“ – kurčių ir neįgalių žmonių įdarbinimo specialistų (tarpininkų) kvalifikacijos tobulinimas Europos dimensijoje – Graikijos patirtis veiklas buvo paskelbta dalyvių atranka kelti savo kvalifikaciją ir pagilinti žinias kurčiųjų ir neįgaliųjų įdarbinimo srityje Graikijos sostinėje Atėnuose lapkričio 16-29 d.

Skaityti plačiau

Įdarbinimo specialistai kvalifikaciją tobulins Graikijoje

2012 m. Lietuvos Kurčiųjų Draugija laimėjo Leonardo Da Vinci mobilumo projektą ,,Patirties tiltas per Europą“ – kurčių ir neįgalių žmonių įdarbinimo specialistų (tarpininkų) kvalifikacijos tobulinimas Europos dimensijoje – Graikijos patirtis.

Skaityti plačiau

Socialinės naujienos

Ministrė A. Pabedinskienė: „Gyventojų užimtumą didinsime investuodami į kvalifikaciją ir darbinius įgūdžius“

Lietuvoje svarbu vykdyti struktūrinio nedarbo prevenciją ir vystyti įtraukią darbo rinką, taip šalinant kliūtis ekonomikai augti.

Skaityti plačiau

Ministrė A. Pabedinskienė: „Kompensacijai gauti jokių papildomų dokumentų pildyti nereikės“

 Gyventojams, kurie laukia per ekonominį sunkmetį sumažintų senatvės ir netekto darbingumo (invalidumo) pensijų kompensavimo, nereikės teikti jokių papildomų prašymų, o pinigai jiems bus pervesti ar pristatyti taip, kaip tai daroma šiuo metu.

Skaityti plačiau

Informuojame nevyriausybines organizacijas dėl atstovų delegavimo į Nevyriausybinių organizacijų tarybą

Informuojame, kad vadovaujantis Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2014 m. liepos 9 d. nutarimu Nr. 641 „Dėl Nevyriausybinių organizacijų tarybos sudėties ir jos nuostatų patvirtinimo“ (toliau – Nutarimas) yra sudaroma Nevyriausybinių organizacijų taryba

Skaityti plačiau

Didėja valstybės ir verslo sektoriaus finansavimas „žemiškosioms“ studijų programoms

 Nors vis dažniau kalbama apie specialistų, turinčių tiksliųjų mokslų išsilavinimą, trūkumą, abiturientai ir toliau pirmenybę teikia socialinės pakraipos studijoms.

Skaityti plačiau

A. Pabedinskienė: „Dedamos visos pastangos, kad socialinio būsto eilė pagaliau sumažėtų“

Seimas pradės svarstyti ministrės Algimantos Pabedinskienės iniciatyva skubos tvarka pateiktą Paramos būstui įsigyti ir įsinuomoti įstatymo projektą, kuriuo siūloma iš esmės keisti paramos būstui įsigyti ar išsinuomoti tvarką, kad reikalingą paramą žmonės gautų gerokai greičiau.

Skaityti plačiau

Ministrė A. Pabedinskienė: „Naujas galimybes galima rasti netikėčiausiose vietose“

Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė, dalyvaudama pasaulio lietuvių jaunimo festivalyje, su jaunuoliais diskutavo apie jaunimo politikos svarbą ir regioninę plėtrą bei džiaugėsi, kad kasmet vis daugiau jaunų žmonių rodo iniciatyvą kuriant savo ir savo šalies gerovę.

Skaityti plačiau

Sportas

Stalo tenisininkių startas Hamburge

Gegužės 29-30 d. Hamburge (Vokietija) surengtos 1-osios atviros kurčiųjų jaunių stalo teniso taurės varžybos. Jose dalyvavo ir dvi ukmergiškės. Jaunučių, 12-14 metų, grupėje varžėsi Guoda Gudėnaitė, jaunių, 15-18 metų, grupėje - Eglė Leleikaitė.  Pirmą dieną organizuotos asmeninės varžybos. Antra varžybų diena skirta moterų dvejetų ir mišrių dvejetų varžyboms.

Skaityti plačiau

Istorija, kaip buvo atsikratyta LKSK

Lietuvos kurčiųjų sporto komitetas (LKSK) buvo įsteigtas 1990 m. sausio 20 d., o 1991 m. tapo Tarptautinio kurčiųjų sporto komiteto nariu. 1990 m. LKSK kartu su Lietuvos aklųjų sporto federacija (LASF) ir Lietuvos neįgaliųjų sporto federacija (LNSF) buvo Lietuvos parolimpinio komiteto ( LPOK) steigėjas. Nors tarptautiniu mastu kurčiųjų ir parolimpinio sporto veiklos yra vykdomos atskirai, Lietuvoje beveik 20 metų LKSK ir LPOK bendradarbiavimas vyko sklandžiai. Buvo bendra visų neįgaliųjų sporto veiklų, sportininkų rengimo, finansavimo sistemų ir kt. koncepcija.

Skaityti plačiau

Turime du sporto rekordus

Sofijos (Bulgarija, 2013 m.) kurčiųjų olimpiados prizininkas Vytenis  Ivaškevičius per Vilniaus miesto kurčiųjų lengvosios atletikos varžybas nustūmė rutulį 17,12 m. Tai naujas Lietuvos ir pasaulio kurčiųjų rekordas.

Skaityti plačiau

Badmintono čempionatas

Gegužės 9 d. Klaipėdoje surengtas Lietuvos kurčiųjų badmintono čempionatas.

Skaityti plačiau

Kurčiųjų kroso čempionatas Lenkijoje

Balandžio 11-12 d. Bydgoščiaus mieste (Lenkija) vyko 10-asis Europos kurčiųjų kroso čempionatas.

Skaityti plačiau

Krepšinio čempionatas

Šiauliuose balandžio 26 - 27 d. atrankos varžybomis prasidėjo Lietuvos kurčiųjų vyrų krepšinio čempionatas.

Skaityti plačiau

Skelbimai

Kvietimas dalyvauti fotografavimo paslaugų apklausoje

Lietuvos kurčiųjų draugija kviečia dalyvauti kainų apklausoje. Šio pirkimo metu planuojame įsigyti fotografavimo paslaugas.

Perkamų paslaugų savybės:
1. Fotografavimas Lietuvos kurčiųjų draugijos tinklapiui.
1.1 Privalu dalyvauti kurčiųjų renginiuose, parodose ir pateikti nuotraukas iš šių renginių.
1.2 Nuotraukos turi būti spalvotos ir kokybiškos.

2.Pasiūlyme prašytume nurodyti vienos nuotraukos įkainį.
       
  3.Pasiūlymai gali būti teikiami žodžiu bei raštu, nurodant tiekėjo pavadinimą, kontaktus bei paslaugos įkainį.

4.Tiekėjų pasiūlymai bus vertinami pagal mažiausią kainą .

5.Pasiūlymus raštu prašome teikti iki 2014 m. liepos 7 d., paštu – adresas: Lietuvos kurčiųjų draugija,  Šv. Kazimiero g.3, LT-01127 Vilnius; el. paštu: redakcija@lkd.lt, pasiūlymai žodžiu teikiami tel. 8(5)2615364 arba 861371027.

 

Skaityti plačiau

Lietuvių gestų kalbos žodynas internete

Lietuvių gestų kalbos žodynas internete www.gestai.unriis.lt:8080/

Skaityti plačiau

Vaikų vasaros poilsio stovykla “TYLIOJI PASAKA 10”

Liepos 14–20 dienomis organizuojama vaikų vasaros poilsio stovykla “TYLIOJI PASAKA 10”. Plačiau skaityti čia.
 

Skaityti plačiau

Reikalingos siuvėjos

Stabiliai dirbančiai kurčiųjų įmonei „Vikada“ reikalingos siuvėjos.

Vidutinis atlyginimas – 1500 Lt.


Mūsų įmonėje geros darbo ir poilsio sąlygos. Su kurčiaisiais dirba ir rūpimus klausimus padeda spręsti personalo darbuotoja, vertėjos.

Kreiptis: UAB „Vikada“ Kauno g. 32, Vilnius, tel. 8612 45322, 233 8353.

 

 

Skaityti plačiau

LKD ragina dalintis

Lietuvos kurčiųjų draugija rengia istorinį dokumentinį filmą apie organizaciją. Todėl prašo visus, dalyvavusius ir išsaugojusius juostoje svarbius istorinius įvykius arba turinčius Draugijos istoriją menančių retų nuotraukų, paskolinti visa tai savo kurčiųjų reabilitacijos centro ar pirminės kurčiųjų organizacijos vadovui. Jie medžiagą perduos LKD.

LKD prezidentė Roma Klečkovskaja asmeniškai garantuoja, kad archyvinė medžiaga Vilniuje, centrinėje būstinėje bus nukopijuota, o originalai grąžinti siuntėjui.

Jeigu norite pasitikslinti, ar Jūsų filmuota ar fotografuota medžiaga turi išliekamosios vertės, galite pasitarti su prezidente. Jai galima skambinti per vertėją tel. (8 5) 262 8115  arba rašyti elektroniniu adresu roma.kleckovskaja@lkd.lt.

Nelikite abejingi Draugijos istorijai. Kartu galime sukurti vertybę sau ir ateinančioms kartoms.

    Rengėjai

 

 

Skaityti plačiau

Sveikata

Odos gydytoja: mitai ir tiesa apie buvimą saulėje

  Dažnai galvojama, kad įdegį skatinantys kremai ne tik padeda greičiau įdegti, bet ir apsaugo nuo žalingo saulės spindulių poveikio, pastebi Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų Dermatovenerologijos centro vadovė, profesorė Matilda Bylaitė-Bučinskienė.

Skaityti plačiau

Ar tirpi kava nekenkia sveikatai?

Jokios cheminės medžiagos tirpios kavos gamyboje nėra naudojamos, todėl tirpios kavos poveikis sveikatai yra toks pats kaip paprastos kavos, sako KTU Cheminės technologijos fakulteto profesorius Rimantas Petras Venskutonis.

Skaityti plačiau

Pasijutę pikti arba išsekę, pasitikrinkite, ar organizmui netrūksta vitamino D

Vitaminas D – oras, vanduo ir druska, tai mums būtina medžiaga, sako gydytojas endokrinologas Gintautas Kazanavičius.

Skaityti plačiau

Ar žinote, kaip taisyklingai bėgioti?

  Atšilus orams, gatvėse pasirodo vis daugiau bėgiojančiųjų: kas tai daro dėl sveikatos, kas dėl mados, o kas rimtai sportuoja. Tik ar visi bėgioja taisyklingai? „Labas rytas“ pasidomėjo, kokios yra pagrindinės bėgikų klaidos

Skaityti plačiau

Saulės ir karščio pavojai: pagalba ir apsauga

 Vasarą vaikas daug laiko praleidžia lauke, o karštą dieną saulės ir šilumos gali būti per daug. Taigi nedera pamiršti, kad nuo saulės spindulių ir karščio vaikus turime apsaugoti.

Skaityti plačiau

Kokiais skysčiais gaivintis karštą vasaros dieną?

Karštą vasaros dieną nereikėtų vartoti jokio alkoholio, mat šis gali sutrikdyti kraujo spaudimą, krešumą, pakenkti kraujagyslėms, širdžiai, sako šeimos gydytoja Natalija Vaicekauskienė.

Skaityti plačiau

Leidiniai

“Mano gestukai” skirti iki mokyklinio amžiaus vaikams bei jų tėveliams, mokytojams mokantis savo pirmųjų gestų

Vaikų lietuvių gestų kalbos žodynėlis

Spauskite nuorodą ir atsisiųskite Vaikų lietuvių gestų kalbos žodynėlis. Peržiūrai naudokite Adobe Acrobat programą.

Lietuvos kurčiųjų draugijai - 70 metų

Informacinis leidinys
Komentuoti

Komentarai ()

Jūsų komentaras

Video laikmenos (formatas .flv):


Saugos skaičius : [ 5 ]