Kvietimas į neeilinį suvažiavimą (su subtitrais)

Neeilinis Lietuvos kurčiųjų draugijos XXIV suvažiavimas vyks 2015 m. gruodžio 5 d. adresu Šv. Kazimiero g. 3, Vilniuje.

 

Kvietimas į neeilinį suvažiavimą (su subtitrais)

Video naujienos gestų kalba

Tarptautinės kurčiųjų dienos minėjimo šventės (su subtitrais)

2015 10 01 LKD valdybos posėdis (su subtitrais)

Kurčiojo aktoriaus Damjan Šebjan šou

Kurčiasis aktorius Damjan Sebjan iš Slovėnijos lapkričio 14 d. Vilniaus kurčiųjų reabilitacijos centre pristatė savo programą vaikams ir suaugusiems

Poilsio namai Varpelis (su subtitrais)

Pasakos gestų kalba (su subtitrais)

Typography

Vykdant Kauno apskrities viešosios bibliotekos projektą „Pasakos gestų kalba“ 10 liaudies pasakų vaikams buvo išverstos į gestų kalbą. Projektas vykdytas bendradarbiaujant su Kauno kurčiųjų reabilitacijos centru.

Darbas Sodroje (su subtitrais)

Typography

Sodra, būdama socialiai atsakinga institucija, planuoja prisidėti prie neįgaliųjų integracijos į darbo rinką ir įdarbinti specialiuosius poreikius turinčius asmenis Valstybinio socialinio draudimo administravimo įstaigose visoje Lietuvoje.

2015 m. spalio 9 d. tarpautinės konferencijos Lietuvių gestų kalbos (LGK) 20-metis: LGK užsienio šalių kontekste vaizdo įrašas

Typography

 

 

Skaityti plačiau

Kurtieji pasaulyje

Jauni mokslininkai. Lingvistas V. Kimelmanas apie gestų kalbų gramatiką ir kurčiųjų kultūrą

Kodėl Amerikos kurtieji mano, jog reikia sakyti ne „klausos praradimas“, o „kurtumo įgijimas“, kaip kurtieji gestų pagalba apibūdina erdvę ir, pavyzdžiui, baldų išdėstymą kambaryje, o taip pat kodėl amerikiečių gestų kalba yra artimesnė prancūzų, o ne britų gestų kalbai – apie visa tai pasakoja lingvistas Vadimas Kimelmanas (Вадим Киммельман).

Skaityti plačiau

Jauni mokslininkai. Lingvistas V.Kimelmanas apie gestų kalbų gramatiką ir kurčiųjų kultūrą (II dalis)

(II dalisKai studijavau Rusijos valstybiniame humanitariniame universitete ir jau buvau pasirinkęs gestų lingvistiką, atsirado galimybė gauti stipendiją ir metus studijuoti užsienyje. Aš pagalvojau, kad reikia važiuoti ten, kur rimtai tyrinėjama ne kuri nors konkreti gestų kalba, o gestų kalba kaip atskiras mokslas. 

Skaityti plačiau

Jauni mokslininkai. Lingvistas V. Kimelmanas apie gestų kalbų gramatiką ir kurčiųjų kultūrą (III dalis)

(III dalis) Tai, kuo aš užsiimu, nesusiję su taikomąja lingvistika, arba kalbotyra. Nepaisant visko, gestų kalbotyra turi daug praktinio pritaikymo būdų. Vienas su kalbos statusu susijęs aspektas yra politinis momentas

Skaityti plačiau

L. Callis rekomendacijos dirbant su gestų kalbos vertėju

Pateikiame keletą esminių nuorodų, kurių derėtų laikytis, kad pokalbis būtų produktyvus ir nesukeltų nepatogumų,  neįžeistų kurčiojo ir būtų išvengta nesusipratimų.

Skaityti plačiau

Nepapasakoti kurčių žmonių išgyvenimai Pirmojo pasaulinio karo metu

2014 metais sukako 100 metų nuo Pirmojo pasaulinio karo pradžios. Pirmasis pasaulinis karas buvo vienas kruviniausių konfliktų žmonijos istorijoje, pareikalavęs milijonų žmonių gyvybių. To meto kurčiųjų istorijos daugiausia liko gulėti po užmaršties dulkėmis, bet kai kurias jų „prikėlė“ Jungtinės Karalystės televizijos BBC-2 laida kurtiesiems SeeHear (Matykite ir girdėkite).

Skaityti plačiau

Julia Donaldson: kodėl girdintys vaikai turėtų žinoti apie gestų kalbą

Ką pamatė kuosa (What the Jackdaw Saw) – tai antroji mano parašyta knyga, kurioje kalbama apie kurtumą. Tiksliau sakant, aš esu šios knygos bendraautorė, kartu su grupe sutrikusios klausos vaikų, o iliustravo knygą Nikas Šaratas (Nick Sharratt). 

Skaityti plačiau

Vardai-gestai. Kas tai yra?

Lydia L. Callis - gestų kalbos vertėja, iš trijų kartų Kurčiųjų šeimos 

Darbovietėje kurčiąją bendradarbę visi vadina Diana, tačiau kurčiųjų bendruomenėje ją geriau žino vardu „Linksmoji“. Linksmas žmogus – tai asmuo kuris visada šypsosi ir turi teigiamas nuostatas. Tad merginos vardas-gestas „Linksmoji“ kur kas geriau atspindi jos asmenybę, negu tikrasis vardas „Diana“. 

Skaityti plačiau

Kurčiųjų kultūros aktualijos

Baigiamasis renginys projekto „Kurčiųjų kultūros puoselėjimas socialinių tinklų erdvėje"

Lapkričio 28 d. 11 val. Panevėžio kurčiųjų reabilitacijos centre vyks projekto „Kurčiųjų kultūros puoselėjimas socialinių tinklų erdvėje“ baigiamasis renginys.

Skaityti plačiau

Kvietimas į respublikinį konkursą „ Gestų kalbos vertėjas 2015“ ( su vertimu į gestų kalbą)

Lietuvių gestų kalbos vertėjų asociacija ir Klaipėdos apskrities gestų kalbos vertėjų centras organizuoja kasmetinį respublikinį konkursą „ Gestų kalbos vertėjas 2015“.

Skaityti plačiau

Helovino šventė Vilniuje

Šiurpiausia metų šventė - Helovinas tradiciškai buvo švenčiama Vilniaus kurčiųjų reabilitacijos centre (VKRC) lapkričio 6 d. 

Skaityti plačiau

Prancūziškos idėjos kurčiųjų būstui

Lapkričio pradžioje Lietuvoje lankėsi kurčias prancūzų verslininkas Hassenas Chaiebas. Jis pristatė kurčiųjų būstui pritaikytą elektroninę techniką. 

Skaityti plačiau

Tarptautinės konferencijos rezoliucija dėl lietuvių gestų kalbos padėties gerinimo Lietuvoje

Šiais metais įvairias renginiais, akcijomis, konferencijomis ir kitomis formomis minimas lietuvių gestų kalbos pripažinimo 20-metis. Spalio 9 d.  Seime, III rūmų Konferencijų salėje, VšĮ Surdologijos centras kartu su Lietuvos kurčiųjų draugija (LKD) lietuvių gestų kalbos pripažinimo 20-mečiui paminėti organizavo tarptautinę konferenciją „Lietuvių gestų kalbos (LGK) 20-metis: LGK užsienio šalių kontekste“. 

Skaityti plačiau

Kurčiųjų kultūros sceniniai menai socialiniuose tinkluose

Lapkričio 15 d. Kauno kurčiųjų reabilitacijos centre startavo pirmasis projekto „Kurčiųjų kultūros puoselėjimas socialinių tinklų erdvėje“ scenos darbas. Keturis mėnesius trunkantis projektas pakvietė klausos negalios vaikus susipažinti su kurčiųjų scenos menais, lavinti meninius gebėjimus, kūrybiškumą bei komunikacinius gebėjimus socialinių tinklų erdvėje.

Skaityti plačiau

LKD valdžios viešnagė Briuselyje

Lapkričio 10-12 d. prezidentas V. Pivoras ir viceprezidentas K.Vaišnora  dalyvavo Europos kurčiųjų sąjungos (angl. EUD) veiklos 30-mečio renginiuose, kurie vyko Briuselyje. Taip pat susitiko su Lietuvos europarlamentarais.

Skaityti plačiau

Mūsų žmonės

VDA magistrantui V.Vanagui – restauratorių premija

Vilniaus dailės akademija magistrantui Vytautui Vanagui skyrė kasmetinę restauratorių Romualdo Vytauto Kaminsko ir Mildos Kaminskienės premiją. Naujų mokslo metų atidarymo metu ją įteikė restauratorių dukros Auksė Žukienė ir Vilnė Kneizienė. Restauratorių premija teikiama nuo 2011 m.

Skaityti plačiau

Motociklu per pasaulį

Lietuvoje trečią kartą lankėsi Marko ISTVANAS. Tai keliautojas, 2009-2012 m. bei 2009-2015 m. motociklu „Yamahe Tenere XT“ apvažiavęs 5 kontinentus ir įveikęs 123 200 km atstumą.  Jo kelionių potyriai sulaukė ypatingo Lietuvos kurčiųjų bendruomenės susidomėjimo. Tad rugsėjo 17 d. Vilniaus KRC aktų salėje vos sutilpo visi norintys klausytis jo prisiminimų. Tądien kaip niekad ypač gausiai rinkosi kurčiųjų jaunimas. 

Skaityti plačiau

M. Kručas – „glauniausias“ Lietuvos pasakotojas

Rugsėjo mėnesį Druskininkuose respublikiniame pasakotojų konkurse „Žodzis žodzį gena...“, skirtame Etnografinių regionų metams, išrinktas konkurso laureatas - „Glauniausias pasakorius“. Juo tapo mūsų draugijos narys upninkietis (Jonavos r.) Mykolas Kručas. 

Skaityti plačiau

Mokytojo J.Glembockio nuopelnai kurčiųjų kultūrai (su vertimu į lietuvių gestų kalbą)

Šiandien Lietuvos kurčiųjų draugija yra stipri organizacija, atstovaujanti kurčiųjų teises. Tačiau reikia neužmiršti ir istorijos, visų šių teigiamų pokyčių pradžios. 

Skaityti plačiau

Kurčiųjų keliai, siekiant mokslo (su vertimu į lietuvių gestų kalbą)

Šiais laikais vis daugiau jaunų kurčiųjų baigę mokyklą ne iškart ieškosi darbo, o pasirenka toliau mokytis. Smalsu sužinoti, kaip buvusiems moksleiviams sekasi mokslo labirintuose. 

Skaityti plačiau

Kur slypi neišsenkantis energijos šaltinis?

Kurčiųjų bendruomenei gerai pažįstama Ulijana Petraitienė jau beveik metus vadovauja Klaipėdos pedagoginei psichologinei tarnybai (PPT). Pradėjusi dirbti tarnyboje ji nenukirpo gijos, jungiančios ją su kurčiaisiais. PPT teikiamos paslaugos ir klausos sutrikimų turintiems vaikams bei jų tėveliams.

Skaityti plačiau

Sugrįžimą į tėvynę vainikavo įspūdinga paroda

,,Didžiulis atradimas  - mūsų mokykloje surengta profesionalios grafikės, dokumentų restauratorės Jurgitos Stankaitytės išraiškinga paroda, kurioje buvo eksponuoti tapybos darbai, nuostabūs, lengva ranka perteikti išraiškingi portretai, grafinio dizaino spalvotos kompozicijos. Visi  šie kūriniai nustebino vaizdavimo energija, kompozicijos išradingumu, o ypač raiškos technikų meistriškumu,“ – kalbėdamas apie dailininkės kūrybą susižavėjimo neslėpė Panevėžio kurčiųjų neprigirdinčiųjų pagrindinės mokyklos (PKNPM) pedagogas, garsus grafikos meistras Povilas Šiaučiūnas.

Skaityti plačiau

Surdologijos centro konsultacijos

VšĮ Surdologijos centras – tai Lietuvos kurčiųjų draugijos įstaiga, atsakinga už metodinės medžiagos gestų kalba rengimą, gestų kalbos puoselėjimą ir jos mokymą.
Surdologijos centras pradeda teikti konsultacijas gestų kalbos klausimais kurtiesiems ir girdintiesiems visuomenės nariams.

Lietuvių gestų kalbos vertėjai, kurtieji ir girdintieji bendruomenės nariai, savo klausimus Surdologijos centrui galite teikti jums patogiausiu būdu:

  • siųsti elektroniniu paštu surdo.info@gmail.com

  • skambinti ar siųsti SMS žinutes numeriu 8 613 05 011

  • skambinti WEB kameromis. Skype adresas surdologijos.centras

Atsakymai bus pateikiami Surdologijos centro internetiniame puslapyje http://www.lkd.lt/enews/id-surdologijos_centro_konsultacijos_video.html per dešimt darbo dienų.

Anonimiškumą garantuojame. Laukiame Jūsų klausimų!

Surdologijos centro darbuotojai

Noriu gauti informacijos apie Pasaulių gestų kalbos vertėjų asociaciją WASLI.

WASLI – Pasaulio gestų kalbos vertėjų asociacija. Ji buvo įkurta 2003 m. liepos 23 d., per Pasaulio kurčiųjų federacijos 14-tą jį Pasaulinį Kongresą. Mintis įkurti tarptautinę asociaciją kilo 1975 m. per Pasaulio kurčiųjų federacijos Kongresą. 1995 m. tarptautinis vertėjų susirinkimas išrinko suomes Raija Moustegaard ir Raili Ojala-Signell sukurti tarptautinės asociacijos statutą.

Skaityti plačiau

Ar kalbant gestų kalba reikia tarti žodžius balsu lietuviškai?

Kai kalbame apie gestų kalbą, pirmiausiai visada reikia apsibrėžti, apie ką kalbėsime – apie kalkinę kalbą ar tarp kurčiųjų vartojamą šnekamąją kalbą.

(apie kalkinę kalbą jau rašėme čia http://www.lkd.lt/enews/id-surdologijos_centro_konsultacijos_video-news-kas_yra_kalkine_kalba.html )

Skaityti plačiau

Mokome girdintį kūdikį labai paprastų gestukų (valgyti, gerti, mama, tėtis, šuo, katė). Kodėl jis visą laiką kartoja tą patį gestą valgyti?

Apie kūdikių gestus jau rašėme kai kuriuose konsultacijose. Galite paskaityti čia:

http://www.lkd.lt/enews/id-surdologijos_centro_konsultacijos_video-news-ar_galiu_kalbeti_gestu_kalba_su_savo_girdinciu_vaiku_kiek_zinau_tai_yra_naudinga_vaiko_motorikai_kodel_konkreciai_gestu_kalba_reikalinga_girdinciam_vaikui_ar_reikia_paciai_mokytis_gestu_kalbos_ar_vyksta_kursai_uzsiemimai.html

Skaityti plačiau

Kaip veikia vertėjo smegenys, kai jis verčia į gestų kalbą?

Smegenų veikla vertimo metu

Smegenys kontroliuoja daug procesų, jos nuolat veikia. Kai atliekama vertimo funkcija, smegenys stengiasi apdoroti iš pagrindinio šaltinio (kalbėtojo) gaunamą žinutę ir išversti ją į adresato kalbą. Per šį procesą vertėjas stengiasi iššifruoti iš kalbėtojo gautą, originalią žinutę ir suvokti žinutės prasmę. Tuo mečiu metu vertėjui gali kilti ir kitų, su vertimo procesu nesusijusių minčių. Mintys gali kilti dėl jį stebinčios auditorijos, įtemptų emocijų  ir pan.

Skaityti plačiau

Ar gestų kalbos vertėjo profesija bus reikalinga ateityje? Dėl kochlearinių implantų (KI) mažėja kalbančių gestų kalba. Ar yra kokių nors tyrimų?

Deja, Lietuvoje tokių tyrimų neatlikta. Toks tyrimas buvo atliktas Suomijoje, pateiksime jo rezultatus, kurie tikrai yra labai įdomūs.

Suomijoje yra apie 4000 kurčiųjų, kurčneregių ir neprigirdinčių asmenų, kurie naudojasi gestų kalbos vertimo ir vertimo iš sakytinės kalbos raštu paslaugomis. Tas paslaugas teikia 112 privačių įmonių. 2014 m. buvo suteikta 220 tūkst. valandų vertimo paslaugų. Šios įmonės vertimo paslaugas teikia nuo 2011 m. Įmones konkurso būdu atrinko Suomijos Socialinio draudimo institucija (Kela), kai vertimo paslaugų teikimas iš savivaldybių perėjo valstybei.

Skaityti plačiau

Kiek žmonių Lietuvoje moka lietuvių gestų kalbą?

Deja, nėra statistikos, kiek tiksliai žmonių Lietuvoje moka gestų kalbą. Lietuvoje yra apie 30 000 neprigirdinčiųjų, apie 8 000 kurčiųjų, tačiau ne visi jie moka lietuvių gestų kalbą. Dar yra girdintys kurčiųjų šeimų nariai, giminės, draugai, kurčiųjų mokyklų mokytojai, kurčiųjų sistemos darbuotojai, tačiau, kaip jau buvo minėta, nėra duomenų, kiek iš jų moka lietuvių gestų kalbą. Visgi galime pateikti informacijos apie rengtus lietuvių gestų kalbos kursus ir statistiką, kurią turime.

Skaityti plačiau

Nacionalinė žmonių su negalia socialinės integracijos programa

2014 metai

Aprašomojo pobūdžio ataskaita apie 2014 m. Neįgaliųjų asociacijų veiklos rėmimo projekto įgyvendinimą.

2014 m. IV ketvirčio Neįgaliųjų asociacijų veiklos rėmimo projekto pasiekti rezultatai.

2014 metų neįgaliųjų asociacijų veiklos rėmimo projektas.

2014 metų neįgaliųjų asociacijų veiklos rėmimo projekto darbuotojai.

Skaityti plačiau

Lietuvos kurčiųjų draugijos 2013 m. veiklos ataskaita

Lietuvos kurčiųjų draugijos 2013 m. veiklos ataskaita.

Skaityti plačiau

2013 m. neįgaliųjų asociacijų veiklos rėmimo projekto įgyvendinimas

2013 m. neįgaliųjų asociacijų veiklos rėmimo projekto įgyvendinimas.

Skaityti plačiau

Kauno kurčiųjų reabilitacijos centro ataskaita

Kauno kurčiųjų reabilitacijos centro ataskaita.

Skaityti plačiau

Klaipedos kurčiųjų reabilitacijos centro ataskaita

Klaipedos kurčiųjų reabilitacijos centro ataskaita.

Skaityti plačiau

Vilniaus kurčiųjų reabilitacijos centro ataskaita

Vilniaus kurčiųjų reabilitacijos centro ataskaita.
 

Skaityti plačiau

Panevėžio kurčiųjų reabilitacijos centro ataskaita

Panevėžio kurčiųjų reabilitacijos centro ataskaita.

Skaityti plačiau

Projektai

Projektas „Parama neįgaliesiems“ – atveria kelius naujoms galimybėms!

Neįgaliesiems vėl atsiveria galimybės dalyvaujant profesinės reabilitacijos programoje, atkurti prarastus gebėjimus bei įgūdžius, sustiprėti psichologiškai ir fiziškai, įgyti įdomią profesiją ir su specialistų pagalba realizuoti save profesinėje veikloje.

Plačiau skaitykite čia.

Skaityti plačiau

Kartu mes galime daug

VšĮ Vilniaus kurčiųjų reabilitacijos centras 2012-2015 m. įgyvendino Europos Sąjungos finansuojamą 2007–2013 m. Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programos 1 prioriteto „Kokybiškas užimtumas ir socialinė aprėptis“ VP1-1.3-SADM-02-K priemonės „Socialinės rizikos ir socialinę atskirtį patiriančių asmenų integracija į darbo rinką“ projektą KARTU MES GALIME DAUG, kurio tikslas – didinti kurčiųjų ir neprigirdinčių asmenų įsidarbinimo galimybes, teikiant kompleksines paslaugas, siekiant išvengti jų socialinės atskirties.

Skaityti plačiau

Vilnietės profesinės sėkmės istorija – geriausiųjų dešimtuke

Vilniaus kurčiųjų reabilitacijos centre 2012-2015 m. vykdomas Europos Sąjungos finansuojamas projektas „KARTU MES GALIME DAUG“. Jo pagrindinis tikslas – didinti kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų asmenų įsidarbinimo galimybes, mažinti jų socialinę atskirtį suteikiant įvairios informacijos ir kitų aktualių paslaugų. 

Skaityti plačiau

Lietuvos ir Baltarusijos šeimos, auginančios kurčius ir neprigirdinčius vaikus, plečia draugystę

2014 m. liepos-lapkričio mėnesį Lietuvos šeimų, auginančių kurčius ir neprigirdinčius vaikus, bendrija PAGAVA įgyvendino LR Užsienio reikalų ministerijos Vystomojo bendradarbiavimo ir paramos demokratijai programos projektą „Lietuva ir Baltarusija per fotoobjektyvą“. Projekto partneris buvo Minsko sutrikusios klausos vaikų mokykla Nr. 14.

Skaityti plačiau

Stiprins kompetencijas, finansinį savarankiškumą

Lietuvos kurčiųjų draugija (LKD) kartu su partneriu - Respublikiniu kurčiųjų reabilitacijos centru 2013 m. sausio 11 d. pasirašė sutartį ir iki 2014 m. birželio 8 d. įgyvendins Lietuvos Respublikos ir Šveicarijos Konfederacijos bendradarbiavimo programos nevyriausybinių organizacijų subsidijų schemos paprojektį „STIPRŪS IR MATOMI BŪDAMI KARTU – Lietuvos kurčiųjų draugijos institucinių gebėjimų stiprinimas“ (Nr. CH-5-FM-1/84).

Skaityti plačiau

Šiauliečių projektas padės ugdyti moksleivių ekologinę kultūrą

Šiaulių sutrikusios klausos vaikų ugdymo centras kartu su partneriais iš Kipro, Maltos, Italijos, Bulgarijos ir Slovakijos vykdo Comenius daugiašalės partnerystės projektą ,,It‘s fun to be IN and GREEN!.“ („Smagu ŽALIAISIAIS būti KARTU!.“). Projektas finansuojamas Europos Sąjungos Mokymosi visą gyvenimą programos, kurią Lietuvoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas, lėšomis. Projekto trukmė - 2 metai. Projekto vertė - 24 000 eurų.

Skaityti plačiau

Lietuvos kurčiųjų sistemos specialistai tobulinosi Graikijoje

Šiais metais Lietuvos kurčiųjų draugija kartu su Lietuvos ir Graikijos partneriais laimėjo Švietimo mainų paramos fondo skelbtą Leonardo da Vinci mobilumo projektą ,,Patirties tiltas per Europą“ – kurčių ir neįgalių žmonių įdarbinimo specialistų (tarpininkų) kvalifikacijos tobulinimas europinėje dimensijoje – Graikijos patirtis. Projekto trukmė – 7 mėnesiai. Projekto vertė – 24 161 euras.

Skaityti plačiau

Socialinės naujienos

Ministrė A. Pabedinskienė: „Pirmąkart kiekviena Lietuvos šeima, susidūrusi su sunkumais, galės sulaukti visapusės pagalbos“

Skaityti plačiau

Ministrė A. Pabedinskienė: „Rajonų vaikų ugdymui, neformaliam švietimui – dar daugiau investicijų“

Skaityti plačiau

Ne visi pretendentai galės tapti valstybės ar savivaldybės įmonės vadovais

Skaityti plačiau

Ministrė A. Pabedinskienė: „Socialinio būsto kompensavimui Vilniaus regiono savivaldybėms skyrėme 2,6 mln. eurų, tačiau per 9 mėnesius nepanaudotas nei euras“

Skaityti plačiau

Respublikinės valdybos posėdyje

Lapkričio 3 d. vyko Lietuvos kurčiųjų draugijos respublikinės valdybos posėdis.

Skaityti plačiau

Ministrė A. Pabedinskienė: „Kuriantys, veiklūs, siekiantys tikslų žmonės su negalia yra pavyzdys visiems, jog sėkmė yra mūsų pačių rankose“


Skaityti plačiau

Ministrė A. Pabedinskienė: „Karjeros planavimas būtinas ir profesinių mokyklų moksleiviams“

Skaityti plačiau

Sportas

Šaškių turnyro nugalėtojams – Direktorės taurė

Spalio 12-13 d. Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinėje mokykloje  (PKNPM) vyko šaškių turnyras, kurį organizavo PKNPM kūno kultūros mokytoja metodininkė Vijoleta Vanagienė ir Panevėžio šaškių klubo vadovas Albertas Duoba. Turnyras stebino komandų gausa ir žaidynių intensyvumu. 

Skaityti plačiau

Treneris tiki orientacininkės perspektyvomis

Lietuvos kurčiųjų orientavimosi sporto rinktinės treneris džiaugiasi savo auklėtinės Gedvilės Diržiūtės pasiekimais. 

Skaityti plačiau

Tarptautinės kurčiųjų žūklės varžybos.

 Spalio 2-4 d. Ignalinos rajono Pakalo ir Žiezdro ežeruose vyko Tarptautinės kurčiųjų žūklės (spiningavimo) varžybos. Jose devynioms šalims atstovavo 68 sportininkai: iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Lenkijos, Baltarusijos, Ukrainos, Danijos, Rusijos, Airijos. 

Skaityti plačiau

Orientavimosi čempionatas Ročesteryje

Iš rugpjūčio 5-10 d. JAV vykusio Pasaulio kurčiųjų orientavimosi sporto čempionato mūsų rinktinė parvežė 2 aukso ir 3 bronzos medalius. Apie pergalių džiaugsmą ir nusivylimus „Akiračiui“ pasakojo Lietuvos rinktinės vyriausiasis treneris Laimis Drazdauskas. 

Skaityti plačiau

Trumpos sporto aktualijos

Graikijos mieste Salonikuose  ištraukus 2016 m. Europos kurčiųjų vyrų ir moterų krepšinio čempionato burtus suskirstytos į grupes stipriausios Senojo žemyno ekipos. Lietuvos kurčiųjų vyrų rinktinė rungtyniaus A grupėje ir čia susitiks su Europos čempionės titulą ginsiančia Slovėnija, taip pat su Ispanija, Ukraina ir dviem atrankos turnyro nugalėtojomis.

Skaityti plačiau

Lengvosios atletikos čempionatas Lenkijoje

Liepos 20-25 dienomis Bydgoščiaus mieste (Lenkija) surengtas 9-asis Europos kurčiųjų lengvosios atletikos čempionatas. 

Skaityti plačiau

Vasara sporto gerbėjams padovanojo daug džiugių akimirkų

Liepos 18-25 d. Sofijoje (Bulgarija) surengtas 4-asis pasaulio kurčiųjų badmintono čempionatas. Jame jėgas išmėgino 88 sportininkai iš 18 šalių. Lietuvai atstovavo Kazimieras Dauskurtas, Ignas Reznikas, Tomas Dovydaitis, Veronika Michailova. 

Skaityti plačiau

Skelbimai

Kvietimas į renginį

Lapkričio 28 d. 11 val. Panevėžio kurčiųjų reabilitacijos centre vyks projekto „Kurčiųjų kultūros puoselėjimas socialinių tinklų erdvėje“ baigiamasis renginys.

Skaityti plačiau

Kuriamos naujos darbo vietos

Panevėžio mieste klausos negalios žmonėms kuriamos naujos darbo vietos.

Skaityti plačiau

INFORMACIJA APIE LAISVAS DARBO VIETAS NEĮGALIESIEMS

Sodra, būdama socialiai atsakinga institucija, planuoja prisidėti prie neįgaliųjų integracijos į darbo rinką ir įdarbinti specialiuosius poreikius turinčius asmenis Valstybinio socialinio draudimo administravimo įstaigose visoje Lietuvoje.

Skaityti plačiau

Lietuvių gestų kalbos žodynas internete

Lietuvių gestų kalbos žodynas internete www.gestai.unriis.lt:8080/

Skaityti plačiau

Reikalingos siuvėjos

Stabiliai dirbančiai kurčiųjų įmonei „Vikada“ reikalingos siuvėjos.

Vidutinis atlyginimas – 1500 Lt.


Mūsų įmonėje geros darbo ir poilsio sąlygos. Su kurčiaisiais dirba ir rūpimus klausimus padeda spręsti personalo darbuotoja, vertėjos.

Kreiptis: UAB „Vikada“ Kauno g. 32, Vilnius, tel. 8612 45322, 233 8353.

 

 

Skaityti plačiau

LKD ragina dalintis

Lietuvos kurčiųjų draugija rengia istorinį dokumentinį filmą apie organizaciją. Todėl prašo visus, dalyvavusius ir išsaugojusius juostoje svarbius istorinius įvykius arba turinčius Draugijos istoriją menančių retų nuotraukų, paskolinti visa tai savo kurčiųjų reabilitacijos centro ar pirminės kurčiųjų organizacijos vadovui. Jie medžiagą perduos LKD.

LKD prezidentė Roma Klečkovskaja asmeniškai garantuoja, kad archyvinė medžiaga Vilniuje, centrinėje būstinėje bus nukopijuota, o originalai grąžinti siuntėjui.

Jeigu norite pasitikslinti, ar Jūsų filmuota ar fotografuota medžiaga turi išliekamosios vertės, galite pasitarti su prezidente. Jai galima skambinti per vertėją tel. (8 5) 262 8115  arba rašyti elektroniniu adresu roma.kleckovskaja@lkd.lt.

Nelikite abejingi Draugijos istorijai. Kartu galime sukurti vertybę sau ir ateinančioms kartoms.

    Rengėjai

 

 

Skaityti plačiau

Sveikata

Pats metas stiprinti imunitetą!

Skaityti plačiau

Vienas puodelis arbatos – keliasdešimt netikėtų savybių

Skaityti plačiau

Celiulitas ir sveika mityba

Skaityti plačiau

Kaip daržoves ilgiau išlaikyti šviežias?

Skaityti plačiau

3 faktai apie ekologiškus produktus: ko iš tiesų turėtume tikėtis

Skaityti plačiau

Cukrinis diabetas: ką reikia žinoti norint išvengti komplikacijų

Skaityti plačiau

Kodėl kokliušas painiojamas su peršalimu?

Skaityti plačiau

Leidiniai

“Mano gestukai” skirti iki mokyklinio amžiaus vaikams bei jų tėveliams, mokytojams mokantis savo pirmųjų gestų

Vaikų lietuvių gestų kalbos žodynėlis

Spauskite nuorodą ir atsisiųskite Vaikų lietuvių gestų kalbos žodynėlis. Peržiūrai naudokite Adobe Acrobat programą.

Lietuvos kurčiųjų draugijai - 70 metų

Informacinis leidinys
Komentuoti

Komentarai ()

Jūsų komentaras

Video laikmenos (formatas .flv):


Saugos skaičius : [ 1 ]