Video naujienos gestų kalba

Bendrosios pagalbos telefonas 112

Informacija dėl bendrosios pagalbos telefono 112.

Informacija dėl TV laidų

Gestų kalbos mokymas aukštosiose mokyklose

Informacija dėl gestų kalbos mokymo aukštosiose mokyklose.

LKD ieško diktoriaus 2015 m.

Nuo 2015 m. LKD internetiniam puslapiui reikia diktoriaus arba diktorės.

Paskaita apie eurą

Vilniaus kurčiųjų reabilitacijos centras organizavo paskaitą apie euro įvedimą Lietuvoje.

Kurtieji čempionai girdinčiųjų varžybose

Kurčiųjų kultūros aktualijos

Lietuvos kurčiųjų kino festivalis

Lietuvos kurčiųjų jaunimo asociacija spalio 25 d. sukvietė Lietuvos kurčiųjų bendruomenę į antrąjį Lietuvos kurčiųjų kino festivalį „Kinas gestų kalba 2014“, kuris vyko Vilniuje, kino teatre „Pasaka“. 

Skaityti plačiau

Kurčiųjų jaunimo problemos išsakytos Seime

Spalio 22 d. Lietuvos kurčiųjų jaunimo asociacijos prezidentė Monika Kumžaitė ir Tarybos narys Kęstutis Vaišnora bei Kauno kurčiųjų jaunimo organizacijos pirmininkas Mykolas Balaišis dalyvavo LR Seimo Jaunimo ir sporto reikalų komisijos posėdyje.

Skaityti plačiau

Tarptautinė kurčiųjų diena paminėta konferencija Seime

Spalio 8 d. Lietuvos kurčiųjų draugija, minėdama Tarptautinę kurčiųjų dieną, Seime surengė konferenciją „Klausos negalią turinčių asmenų informacijos prieinamumo, socialinių paslaugų, ugdymo bei užimtumo sprendimo galimybės“. 

Skaityti plačiau

Šventiniai pasirodymai Vilniuje

Rugsėjo 27 d. VšĮ Vilniaus kurčiųjų reabilitacijos centre (VKRC) vyko konferencija „Tarptautinės kurčiųjų dienos atspindžiai“, skirta Tarptautinei kurčiųjų dienai paminėti. 

Skaityti plačiau

Garsūs pasaulio kurtieji - Lietuvoje

Vilniaus kolegijos Pedagogikos fakultetas 2013 m. gruodį – 2014 m. gruodį vykdo projektą „Ryšių su socialiniais partneriais stiprinimas, suteikiant lietuvių gestų kalbos mokytojams kvalifikaciją“.  Svarbu tai, kad prie LGK mokytojų lietuvių lektorių būrelio 2014 m. vasaros pabaigoje ir rudens pradžioje prisidėjo užsienio lektoriai. Ir ne bet kokie, o pasaulyje ir Europoje kurčiųjų gerai žinomi asmenys. Skaitytojams siūlome susipažinti su jais.

Skaityti plačiau

Trumpos kurčiųjų kultūros, švietimo, socialinės aktualijos.

ARTIMIAUSI RENGINAI. Lapkričio 6 d. 17.15 val. Vilniaus KRC aktų salėje Tomas Kuzminskis ir Rokas Koveckis  dalysis su vilniečiais kelionės aplink Lietuvą dviračiais įspūdžiais, atsakys į susirinkusiųjų klausimus. Lapkričio 8 d. 17 val. Šv. Kazimiero g. 3 aktų salėje vilniečiai švęs Heloviną.
 

Skaityti plačiau

Kurtieji pasaulyje

Animacinių filmų herojai stato tiltą tarp dviejų pasaulių

Vargu ar pasaulyje atsirastų keletas animacinių filmų, skirtų plačiajai visuomenei, kurių personažai kalbėtų gestais. Tačiau yra ištisas animacinis serialas, kuriame toks personažas yra ir kuris pasirodo kiekvienoje serijoje.

Skaityti plačiau

Tarptautiniai gestai – tarptautinis bendravimas: trumpa istorijos apžvalga ir be vertėjų – niekaip!

Tarptautinio bendravimo gestais faktai žinomi labai seniai. Ferdinandas Bertjė (Ferdinand Berthier), vienas iš XIX amžiaus kurčiųjų bendruomenės lyderių, pirmasis 1834 m. pradėjo minėti abato Šarlio Mišelio de l’Epė (Charles Michel de l’Épé) gimimo dieną. Nuo 1834 m. kasmetinė šia proga rengiamų banketų tradicija gyvavo iki XIX amžiaus pabaigos ir tai buvo ne tik iškilmingi pietūs didžiojo pedagogo garbei, bet tapo Prancūzijos kurčiųjų politiniu forumu, kurio tikslas buvo paveikti šalies kurčiųjų mokymo sistemą.

Skaityti plačiau

Kurtieji nenori girdėti?

Netgi, kai „atstatyti“ klausą visai realu, daugelis klausos negalės žmonių atsisako būti „kaip visi“.

Skaityti plačiau

Įgaliotinė Susie Cambre - policijos pareigūnė

Susan Grappe Cambre, geriau žinoma kaip įgaliotinė Susie, yra spalvinga asmenybė, visuomenės veikėja ir dar ji – kurčioji policininkė, puikiai suprantanti gniuždomąją posakio ,,Tu to negali“ jėgą, nes daug metų kovojo su tokiu požiūriu.

Skaityti plačiau

Kurčiųjų restoranas „Gestai“ siūlo „valgomas“ gestų kalbos pamokas

Naujame Toronto restorane jūsų užsakymo kurtieji padavėjai neišgirs, tačiau tai nėra blogai. Tiesą sakant, tai ir yra esminis „Gestų“ restorano išskirtinumas – pirmojo Kanadoje restorano, kur padavėjais dirba kurtieji. Šių metų liepos 16 dieną atidarytame naujajame bare-restorane, „kur triukšmas susitinka tylą“, klientai skatinami valgį ir gėrimus užsisakyti gestų kalba, padedant „pokalbių knygelei“, kurioje visas meniu pavaizduotas gestais.

Skaityti plačiau

Julie Rems-Smario - gestų kalbos ir žmogaus teisių gynėja

Julie Rems-Smario - vykdančioji „DeafHope“ direktorė bei Kalifornijos Kurčiųjų Asociacijos vadovė. Jos darbas šiose organizacijose atspindi jos didžiausias aistras: ginti pažeidžiamas kurčiųjų moterų ir vaikų teises bei aktyviai dalyvauti politikoje.

Skaityti plačiau

Šalies kultūros aktualijos

Giedrė Beinoriūtė: „Privalome vieni su kitais kalbėtis“

Festivalyje „Nepatogus kinas“ antradienį, spalio 28 d., žiūrovai kviečiami sutikti režisierės Giedrės Beinoriūtės dokumentinio filmo „Pokalbiai rimtomis temomis“ DVD, papildytą į filmą nepatekusiais kadrais.

Skaityti plačiau

Enrika Striogaitė. Daigos Alise Freimanės namų jausmas

D.A.Freimane jau kurį laiką gyvena Paryžiuje, taigi parodos „Kelias namo“ pavadinimas byloja apie nostalgiją, prisiminimus, grįžimą, tačiau ne tiesioginį.

Skaityti plačiau

UNESCO komisijos galerijoje – fotografijų paroda „Kirgizų klajokliai pasaulio pastogėje”

2013 m. UNESCO įrašė Pamyrą į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. Marco Palombi fotografijų paroda atveria langą į nepažįstamą ir atšiaurų kirgizų klajoklių pasaulį, saugomą snieguotų Pamyro viršūnių ir liudijantį didįjį imperijų žaidimą.

Skaityti plačiau

Kaune – A. Gudaičio estampų paroda, skirta dailininko 110-osioms gimimo metinėms

Lapkričio 7 d. (penktadienį) 16 val. Žmuidzinavičiaus kūrinių ir rinkinių muziejuje (V. Putvinskio g. 64, Kaunas) atidaroma Antano Gudaičio (1904 – 1989) piešinių ir estampų paroda „Žmonės žiūri į žvaigždes“, skirta paminėti dailininko 110-osioms gimimo metinėms.

Skaityti plačiau

EHU pristato politinių kalinių kūrybos antologiją

uropos humanitarinis universitetas (EHU) pristato knygą „Laisvės balsas iš kitapus grotų: Baltarusijos politinių kalinių antologija“, kurios sudarytojas ir redaktorius yra EHU dėstytojas ir politikos mokslininkas dr. Aleksandras Feduta.

Skaityti plačiau

Kretingos dvare pirmą kartą įsikuria menų festivalis

Spalio 18 d. prasidėjo ir iki gruodžio 20 d. tęsis Kretingos dvaro menų festivalis „Mėnuo su žvaigžde čia būti norėjo“.

Skaityti plačiau

Mūsų žmonės

Pirmas Gallaudeto universiteto stažuotojas grįžo į Lietuvą

Rugsėjį namo iš JAV grįžo buvęs Vilniaus dailės akademijos architektūros specialybės absolventas Donatas POČESIŪNAS. Jis įgyvendino turbūt visų Lietuvos kurčiųjų drąsiausią svajonę - pirmas stažavosi Gallaudeto universitete (JAV), pasaulio kurčiųjų mekoje. Ir tai dar ne viskas. Jis dirbo su Silicio slėnio specialistais!

Skaityti plačiau

Dviračiais aplink Lietuvą

Šią vasarą palangiškis Rokas Koveckis ir orientacininkas Tomas Kuzminskis, keliaudami dviračiais aplink Lietuvą, aplankė per 60 miestų ir miestelių, numynė apie 1625 kilometrus. Kelionės tikslas – pamatyti kuo daugiau Lietuvos miestų ir miestelių, pabendrauti su vietos gyventojais, pasigrožėti gimtojo krašto gamta ir tokiu būdu parodyti pagarbą savo Tėvynei.

Skaityti plačiau

Netekome iškilios asmenybės

Pro memoria

Rugsėjo 26–osios vakarą po ilgos ir sunkios ligos į Anapilį išėjo daugiau kaip 50 metų Lietuvos kurčiųjų draugijos veiklai atidavusi kurčiųjų kultūros puoselėtoja, poetė, Nepriklausomų rašytojų sąjungos (LNRS) narė Leonarda Žagaitė- Paršelienė.

Skaityti plačiau

Darbas, teikiantis malonumą

Kad gyvenimo vingiai sunkiai nuspėjami, patvirtino beveik trisdešimties metų įvykis.  Būdama dar mokinė dalyvavau meniniame šokėjų sąskrydyje, kuriame pirmą kartą pamačiau kurčiuosius. Vienas iš jų buvo šio reportažo herojus – Klaipėdos kurčiųjų reabilitacijos centro gestų kalbos vertėjas ir imitacinės dainos būrelio vadovas Jonas Savickas.

Skaityti plačiau

Save suradęs savanorystėje

Vasarą Panevėžio miesto ir regiono laikraščių puslapiuose mirgėte mirgėjo straipsniai apie panevėžiečio klausos negalią turinčio Dariaus Kaušakio savanorišką veiklą Panevėžio gyvūnų prieglaudoje.

Skaityti plačiau

Veiklios moters metus žymėjo trys jubiliejai

Vasarą, minint Kauno kurčiųjų kultūrinės veiklos 60-metį, gražiai  pagerbti aktyviausi, kultūrai atsidavę bendruomenės nariai. Tarp jų – ypatingu dėmesiu apdovanota ir Kauno kurčiųjų reabilitacinio centro (KKRC) socialinė darbuotoja kultūriniam darbui Vida Eskertienė. Lietuvos kurčiųjų draugijos nariams gerai pažystama moteris netrukus minėjo ir savo darbo šioje sistemoje trisdešimtmetį.

Skaityti plačiau

Knygų lentyna

John F. Haught knyga „Mokslas ir tikėjimas. Naujasis įvadas“

Šioje Johno F. Haughto knygoje „Mokslas ir tikėjimas. Naujasis įvadas“ pateikiami trys skirtingi būdai, kaip susidurdami su mokslo iššūkiu žmonės ieško atsakymų į įvairius jiems rūpimus klausimus, pavyzdžiui, ar mokslas suderinamas su tikėjimu?

Skaityti plačiau

Prasideda jubiliejiniai Metų knygos rinkimai

Jau dešimtą kartą LRT televizija skaitytojus kviečia išrinkti Metų knygas keturiose kategorijose: knygos suaugusiems, poezijos, paauglių ir vaikų.

Skaityti plačiau

Jubiliejinės: Spalio knygos vaikams

Šįkart noriu pasidžiaugti viena proga: Bernardinai.lt vaikų knygų apžvalgoms – jau dveji metai. Per tiek laiko kas mėnesį pristatėme ir iš viso apžvelgėme net 330 knygų (įskaitant ir šias). Daugumą jų paskui padovanojome mūsų skaitytojams, aktyviai besidomintiems vaikų knygomis ir sekantiems apžvalgas, vidurinėms mokykloms, bibliotekoms. Aš pati labai džiaugiuosi įžengusi į nenuspėjamą ir nenuobodų vaikų knygų pasaulį, galėdama atrasti naujų temų bei knygos vedama kalbėti su vaikais apie tai, kas jiems svarbu. Gal ir neturiu teisės, nes seniai jau ne vaikas esu, bet džiaugiuosi čia stabtelėjusi ir kas mėnesį sklaidydama naujų leidinių puslapius.

Skaityti plačiau

„Kelias dabar eina manim“. Apie G. Bleizgio knygą „Jonas Krikštytojas“

Jaunosios kartos poetas Gintaras Bleizgys (g. 1975) – vienas intensyviausiai kuriančių šiandienos lietuvių rašytojų, poetas, eseistas, literatūros kritikas, išleidęs 8 knygas, iš jų 7 – eilėraščių. Neseniai už naujausią eilėraščių rinkinį „Kai sėlinsi manęs“ šis autorius buvo apdovanotas Jotvingių premija.

Skaityti plačiau

„Timis Nevykėlis“ tęsia pažintį su Lietuvos vaikais

Antroji „Timio Nevykėlio“ dalis – dar vienas detektyvinis pasakojimas, kurio kodas „didybė“.

Skaityti plačiau

Jurga Dapkevičienė. Apie etiketą – įdomiai ir intriguojančiai

Etiketo taisyklės ir reikalavimai jums atrodo tušti, varginantys ir nuobodūs?.. Tik ne Giedriaus Drukteinio knygoje „Kodėl spaudžiam dešinę. Apie etiketą ir manieras“.

Skaityti plačiau

Religija

„Liepsnojantis Vilnius liudininkų akimis“

Knygoje „Liepsnojantis Vilnius. Liudininkų prisiminimai“ apie šiuos įvykius pasakoja abiejose fronto pusėse kovoję kariai. Jų išgyvenimai – tai Vilniaus istorijos dalis. Jie suteikia progą pajusti, kas buvo svarbu šiems žmonėms, dėl ko jie kariavo, ką jautė.

Skaityti plačiau

Egipte atnaujintas Šventosios Šeimos piligriminis kelias

Egiptas atvėrė kelią maldininkų ir turistų kelionėms Šventosios Šeimos piligriminiu keliu. Piligriminį kelią Koptų muziejaus kieme Kaire antradienį spalio 21 dieną oficialiai inauguravo Aleksandrijos koptų ortodoksų popiežius Tawadrosas II.

Skaityti plačiau

Vysk. Rimantas Norvila: „Šeimose ir šeimų sielovadoje dialogo matmuo yra esminis“

Vyskupų sinode Lietuvos katalikams atstovavo Vilkaviškio vyskupas Rimantas Norvila. Šiame pokalbyje jis pasakoja apie Sinodo darbinę atmosferą, svarstytą problematiką, esminius iššūkius, su kuriais susiduria Lietuvos šeimos, ir ateities lūkesčius.

Skaityti plačiau

Algirdas Petronis. Svarbiausia matyti asmenį, o ne pastoracinio darbo objektą

Šeimų sinode kalbėjau, kad reikėtų pradėti domėtis tuo, kur yra konkretus asmuo, kokie jo gyvenimo sunkumai ar džiaugsmai, kreiptis asmeniškai į žmogų, o ne kaip į pastoracinio darbo objektą.

Skaityti plačiau

In memoriam. Interviu su mons. A. Svarinsku. Praeities nenutrinti – už ateitį kovoti

2014 m. „Artuma“ Nr. 9

Pasakojimas apie žmogų, kurį jo bendražygis arkivyskupas Sigitas Tamkevičius laidotuvių homilijoje pavadino kunigu legenda, žurnale šeimai gali prasidėti paties monsinjoro kartą ištartu atsakymu į klausimą: „Kodėl nepasirinkote šeimos kelio, o tapote kunigu?“ Mons. Alfonsas atsakė: „Jaunystėje buvau baisiai negražus, kur jau ten šeimą kurti, tokie kaip aš – tik į kunigus.“

Žmogaus grožis... Koks paslaptingas dalykas ir kaip to grožio gausos mūsų tautos švyturiams pavyko pasisemti tolimuose gulaguose, sovietų saugumo tardymo izoliatoriuose ir kalėjimuose. Sakytume, jie gavo visas dangiškojo spa procedūras labai atitolusiose nuo Dangaus vietose...

Monsinjoras turėjo šeimą, – jam ji buvo Tėvynė; turėjo Tėvą, – jam jis buvo Dangaus Karalius; ir Motiną su septyniais skausmų kalavijais širdyje. Ir dabar turi daug nuostabių vaikų ir vaikaičių. Mylėjo jis visus sutiktus savo kely, vienus jautriai ir švelniai bardamas, kitus – aistringai ir karštai kritikuodamas. Ir kiekvienam, kuris gavo tos kritikos, liko širdyje artumos ženklai – Dievui, Tėvynei ir Laisvei.

Skaityti plačiau

„Sklandi kelionė“: interviu apie įpusėjusį Sinodą su kard. L. Baldisseri

Tikrai teigiamai galima apibūdinti pirmąją Vyskupų Sinodo darbo savaitę – įpusėjus Trečiajai neeilinei asamblėjai, vykstančiai Vatikane, kurioje diskutuojama apie šeimą. Taip sako Vyskupų Sinodo generalinis sekretorius kardinolas Lorenzo Baldisseri interviu, kurį publikavo dienraštis „L' Osservatore Romano“. Kardinolas pasakoja apie pasirengimą Sinodui, vaisingą intensyvių dienų darbą, ramią, atvirą atmosferą, būsimus kelionės etapus.

Skaityti plačiau

Surdologijos centro konsultacijos

VšĮ Surdologijos centras – tai Lietuvos kurčiųjų draugijos įstaiga, atsakinga už metodinės medžiagos gestų kalba rengimą, gestų kalbos puoselėjimą ir jos mokymą.
Surdologijos centras pradeda teikti konsultacijas gestų kalbos klausimais kurtiesiems ir girdintiesiems visuomenės nariams.

Lietuvių gestų kalbos vertėjai, kurtieji ir girdintieji bendruomenės nariai, savo klausimus Surdologijos centrui galite teikti jums patogiausiu būdu:

  • siųsti elektroniniu paštu surdo.info@gmail.com

  • skambinti ar siųsti SMS žinutes numeriu 8 613 05 011

  • skambinti WEB kameromis. Skype adresas surdologijos.centras

Atsakymai bus pateikiami Surdologijos centro internetiniame puslapyje http://www.lkd.lt/enews/id-surdologijos_centro_konsultacijos_video.html per dešimt darbo dienų.

Anonimiškumą garantuojame. Laukiame Jūsų klausimų!

Surdologijos centro darbuotojai

Ar gestą galima padalinti į dalis panašiai kaip galima padalinti žodį į raides ar skiemenis?

Informacija iš Mantrimo Danieliaus knygos ,,Lietuvių gestotyros pagrindai“ (Vilnius, 2004, 34-35 psl.):

Kiekviena kalba turi tam tikrą rinkinį smulkiausių elementų, iš kurių sudaromi stambesni vienetai. Žodinėse kalbose tokie smulkiausi elementai yra garsai, kalbotyroje vadinami fonemomis (iš graikų kalbos žodžio phonēma, kuris reiškia garsas). Fonemos sudaro kalbos fonologinį lygmenį [...].

Skaityti plačiau

Matau, kad gestų žodynas yra filmuotas. Ar yra gestų kalbos žodynas – knyga?

Anksčiau nebuvo technologinių galimybių filmuoti gestus, montuoti video medžiagą, leisti gestų kalbos žodynus DVD formatu ar talpini juos internete. Dėl prastų technologinių sąlygų, gestų kalbos žodynai buvo leidžiami kaip knyga. Tokius žodynus leisti buvo labai sudėtinga. Žodyno sudarytojai turėjo nuspręsti, kaip nufotografuoti konkretų gestą, kad jis būtų suprantamas gestų kalbos besimokantiems žmonėms. Gestas buvo fotografuojamas iš kelių pusių, jo krypptis bvo žymima punktyrine rodykle. Žinoma, paskui tokias schemas suprasti buvo gana sudėtinga. Kai tik technologijos patobulėjo, imti leisti video formato gestų kalbos žodynai.

Skaityti plačiau

Ar dažnai kurtiesiems gimsta girdintys vaikai? Koks yra jų gyvenimas? Kaip jie išmoksta kalbėti gestais?

Atsakymui informacija remtasi iš internetinių puslapių:

https://coda-international.wildapricot.org/

http://www.lifeprint.com/asl101/pages-layout/coda.htm

http://www.codaukireland.co.uk/

Skaityti plačiau

Ar yra gestų kalbos anekdotų, pokštų? Kokie jie?

Taip, gestų kalboje yra anekdotai. Tiek girdinčiųjų, tiek kurčiųjų anekdotai yra vienodi, tačiau skiraisi kurčiųjų ir girdinčiųjų kultūros. Norėdami suprasti kurčiųjų anekdotus, girdintieji turi pasidomėti kurčiųjų kultūra.

Skaityti plačiau

Kokių galite rekomenduoti filmų apie kurčiuosius, gestų kalbą? Apie ką jie?

·         Dokumentinis filmas ,,Kurčiųjų akimis” (,,Through Deaf Eyes”, 2007 m.) yra apie kurčiųjų kultūrą nuo 19 amžiaus iki šių dienų. 2001 m. Smithsono įstaiga pristatė istorinę fotografijų parodą ,,Istorija kurčiųjų akimis“, pristatančią beveik 200 metų trukmės JAV kurčiųjų istoriją. Parodos populiarumas paskatino dokumentinio filmo sukūrimą. Į filmą įtrauktos parodos fotografijos, kurčiųjų žmonių pasakojimai. Gestų kalba yra verčiama į žodinę.  Filmas suteikia galimybę susipažinti su JAV kurčiųjų kultūra, istorija, kurčiųjų švietimo raida, gestų kalba. Istorija dažnai nagrinėjama žvelgiant kurčiųjų akimis. Filmo ištrauką galite pamatyti paspaudę šią nuorodą: https://www.youtube.com/watch?v=2kMNZq6cmho

Skaityti plačiau

Nacionalinė žmonių su negalia socialinės integracijos programa

2014 metai

2014 metų neįgaliųjų asociacijų veiklos rėmimo projektas.

2014 metų neįgaliųjų asociacijų veiklos rėmimo projekto darbuotojai.

Skaityti plačiau

Lietuvos kurčiųjų draugijos 2013 m. veiklos ataskaita

Lietuvos kurčiųjų draugijos 2013 m. veiklos ataskaita.

Skaityti plačiau

2013 m. neįgaliųjų asociacijų veiklos rėmimo projekto įgyvendinimas

2013 m. neįgaliųjų asociacijų veiklos rėmimo projekto įgyvendinimas.

Skaityti plačiau

Kauno kurčiųjų reabilitacijos centro ataskaita

Kauno kurčiųjų reabilitacijos centro ataskaita.

Skaityti plačiau

Klaipedos kurčiųjų reabilitacijos centro ataskaita

Klaipedos kurčiųjų reabilitacijos centro ataskaita.

Skaityti plačiau

Vilniaus kurčiųjų reabilitacijos centro ataskaita

Vilniaus kurčiųjų reabilitacijos centro ataskaita.
 

Skaityti plačiau

Lietuvių gestų kalbos vartojimo ir vertėjų paslaugų teikimo 2009-2012 metų programa

2012 metai

Skaityti plačiau

2011 metai

Skaityti plačiau

Projektas "Darbo link"

„Darbo link“ jau baigtas įgyvendinti

Respublikinio kurčiųjų reabilitacijos centro (RKRC) rengtas ir 36 mėnesius vykdytas ES struktūrinių fondų projektas „Darbo link“ jau baigtas įgyvendinti.

Skaityti plačiau

Projekto „Darbo link“ rezultatai pranoko lūkesčius

Typography


VšĮ Respublikinis kurčiųjų reabilitacijos centras nuo 2009 m. kovo mėnesio vykdo trejų metų trukmės Europos Sąjungos struktūrinių fondų finansuojamą projektą „Darbo link“ – tarpininkavimo paslaugų įdarbinant asmenis su klausos negalia plėtra“. .
 

Skaityti plačiau

Diskusijoje – įdarbinimo tarpininkų perspektyvos

Typography


Gruodžio 22 d. Vilniuje, Lietuvos kurčiųjų draugijos patalpose (Šv. Kazimero g. 3), buvo surengta apskritojo stalo diskusija „Projekto „Darbo link“ tęstinumas – tai perspektyvus bendradarbiavimas su darbo birža“.

Skaityti plačiau

Atraskime vieni kitus. Dirbkime kartu

Atraskime vieni kitus. Dirbkime kartu. Skaityti plačiau

Atraskime vieni kitus. Dirbkime kartu

Atraskime vieni kitus. Dirbkime kartu. Skaityti plačiau

Atraskime vieni kitus. Dirbkime kartu.

Atraskime vieni kitus. Dirbkime kartu. Skaityti plačiau

Kiti projektai

Stiprins kompetencijas, finansinį savarankiškumą

Lietuvos kurčiųjų draugija (LKD) kartu su partneriu - Respublikiniu kurčiųjų reabilitacijos centru 2013 m. sausio 11 d. pasirašė sutartį ir iki 2014 m. birželio 8 d. įgyvendins Lietuvos Respublikos ir Šveicarijos Konfederacijos bendradarbiavimo programos nevyriausybinių organizacijų subsidijų schemos paprojektį „STIPRŪS IR MATOMI BŪDAMI KARTU – Lietuvos kurčiųjų draugijos institucinių gebėjimų stiprinimas“ (Nr. CH-5-FM-1/84).

Skaityti plačiau

Šiauliečių projektas padės ugdyti moksleivių ekologinę kultūrą

Šiaulių sutrikusios klausos vaikų ugdymo centras kartu su partneriais iš Kipro, Maltos, Italijos, Bulgarijos ir Slovakijos vykdo Comenius daugiašalės partnerystės projektą ,,It‘s fun to be IN and GREEN!.“ („Smagu ŽALIAISIAIS būti KARTU!.“). Projektas finansuojamas Europos Sąjungos Mokymosi visą gyvenimą programos, kurią Lietuvoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas, lėšomis. Projekto trukmė - 2 metai. Projekto vertė - 24 000 eurų.

Skaityti plačiau

Lietuvos kurčiųjų sistemos specialistai tobulinosi Graikijoje

Šiais metais Lietuvos kurčiųjų draugija kartu su Lietuvos ir Graikijos partneriais laimėjo Švietimo mainų paramos fondo skelbtą Leonardo da Vinci mobilumo projektą ,,Patirties tiltas per Europą“ – kurčių ir neįgalių žmonių įdarbinimo specialistų (tarpininkų) kvalifikacijos tobulinimas europinėje dimensijoje – Graikijos patirtis. Projekto trukmė – 7 mėnesiai. Projekto vertė – 24 161 euras.

Skaityti plačiau

Projekto „Skleiskite gestą“ partnerystė plečiasi

Spalio mėnesį, po dvejų metų pertraukos, vėl startavo Leonardo da Vinči partnerystės tinklų projektas „Skleiskite gestą - profesinės gestų kalbos sklaida Europoje“ („SpreadtheSign–disseminationin Europe of Vocational Sign Language“, toliau – projektas „Skleiskite gestą“).

Skaityti plačiau

Atrinkti specialistai, savo kvalifikaciją kelsiantys Graikijoje

Vykdant 2012 m. Leonardio da Vinci mobilumo projekto ,,Patirties tiltas per Europą“ – kurčių ir neįgalių žmonių įdarbinimo specialistų (tarpininkų) kvalifikacijos tobulinimas Europos dimensijoje – Graikijos patirtis veiklas buvo paskelbta dalyvių atranka kelti savo kvalifikaciją ir pagilinti žinias kurčiųjų ir neįgaliųjų įdarbinimo srityje Graikijos sostinėje Atėnuose lapkričio 16-29 d.

Skaityti plačiau

Įdarbinimo specialistai kvalifikaciją tobulins Graikijoje

2012 m. Lietuvos Kurčiųjų Draugija laimėjo Leonardo Da Vinci mobilumo projektą ,,Patirties tiltas per Europą“ – kurčių ir neįgalių žmonių įdarbinimo specialistų (tarpininkų) kvalifikacijos tobulinimas Europos dimensijoje – Graikijos patirtis.

Skaityti plačiau

Socialinės naujienos

Kurtieji aiškinosi teikiamų paslaugų skirtumus

Rugsėjo 11 d. Vilniaus kurčiųjų reabilitacijos centro patalpose vyko susirinkimas-diskusija apie LKD organizacijų ir apskričių gestų kalbos vertėjų centrų teikiamų paslaugų skirtumus.

Skaityti plačiau

Respublikinės valdybos posėdyje

Netekome garbios LKD narės.  2014 m. priešpaskutinės rugsėjo dienos LKD RV posėdis prasidėjo tylos minute. Buvo pagerbta rugsėjo 26 d. Anapilin iškeliavusi buvusi Lietuvos kurčiųjų draugijos pirmininko pavaduotoja, kitas atsakingas pareigas kurčiųjų sistemoje ėjusi  lyderė, kurčioji visuomenininkė Leonarda Paršelienė.
 

Skaityti plačiau

Diskusija dėl pagalbos šeimai, diagnozavus vaikui klausos sutrikimą

Rugsėjo 9 d. Lietuvos šeimų, auginančių kurčius ir neprigirdinčius vaikus, bendrija PAGAVA surengė apskritojo stalo diskusiją dėl pagalbos šeimai, diagnozavus vaikui klausos sutrikimą.

Skaityti plačiau

LKD - Nacionalinio skurdo mažinimo organizacijų tinklo narė

Prie Nacionalinio skurdo mažinimo organizacijų tinklo prisijungė ir Lietuvos kurčiųjų draugija.

Daugiau saiktykite: http://www.stopskurdas.lt/naujienos/prie-tinklo-prisijunge-dvi-naujos-organizacijos-2/

 

Skaityti plačiau

Maži dalykai tampa dideliais, kai juos kuriame drauge!

„Selga“ antrus metus iš eilės dovanoja galimybę išgirsti! Projekto tikslas – atkreipti dėmesį į dažnai nepastebimą negalią – klausos sutrikimus. Padėti kurtiems ir neprigirdintiems vaikams. Kuo anksčiau neprigirdintis vaikas turi galimybę pradėti naudoti jam tinkantį  klausos aparatą, tuo efektyvesnis jo panaudojimas, kuris lemia spartesnį vaiko vystymąsi.

Skaityti plačiau

Lietuviškus litus naikins britai (su vertimu į gestų kalbą)

Iš Lietuvos monetų kalyklos į Lietuvos banko saugyklas jau atgabenta 97 mln. vienetų, arba beveik pusė numatyto šiemet nukaldinti euro monetų kiekio. Euro banknotus iš Vokietijos centrinio banko planuojama atgabenti iki gruodžio.

Skaityti plačiau

Sportas

FIBA kongresas

Rugpjūčio 28-29 d. Ispanijos mieste Sevilijoje buvo surengtas Tarptautinės krepšinio federacijos (FIBA) kongresas. Jame dalyvavo 116 nacionalinių bei neįgaliųjų krepšinio federacijų vadovai.  Čia dirbo ir trys lietuviai: Lietuvos krepšinio federacijos prezidentas Arvydas Sabonis ir generalinis sekretorius Mindaugas Špokas bei Lietuvos kurčiųjų sporto komiteto prezidentas Aleksas Jasiūnas.

Skaityti plačiau

Europos kurčiųjų sporto kongresas

Iškart po Europos kurčiųjų paplūdimio tinklinio čempionato Alanijos mieste surengtas 17-asis Europos kurčiųjų sporto organizacijos (EDSO) kongresas, jame dalyvavo A. Jasiūnas ir M. Minkevičius. 

Skaityti plačiau

Trečiasis Europos paplūdimio tinklinio čempiontas

  LKSK prezidentas A. Jasiūnas (jis vadovavo Lietuvos kurčiųjų delegacijai) ir generalinis sekretorius Marius Minkevičius (komandos administratorius) iš rugsėjo 12-17 d. Alanijoje (Turkija) vykusio čempionato grįžo nusiminę – tarp 13 valstybių komandų mūsų tinklininkės tenkinosi 11 vieta. 

Skaityti plačiau

Kurtieji orientacininkai niekuo nenusileidžia girdintiesiems

Rugsėjo 6 d. vykusio Lietuvos girdinčiųjų orientavimosi čempionato sprinto trasoje jaunimo M 20 grupėje pirmą vietą iškovojo Gedvilė Diržiūtė.

Skaityti plačiau

Sporto aktualijos

BADMINTONAS.  Rugsėjo 1-6 dienomis Ženevoje (Šveicarija) vykusiame Europos kurčiųjų badmintono čempionate lietuviai pelnė 5 bronzos medalius. 

Skaityti plačiau

ICCD kongresas ir šachmatų turnyras Kroatijoje

Trisdešimt antrasis ICCD (Tarptautinis kurčiųjų šachmatų komitetas) kongresas vyko birželio 24 d. Opatijoje, Kroatijoje. Jame dalyvavo 42 delegatai iš 22 šalių. 

Skaityti plačiau

Skelbimai

Šventė ,,Tau, Vilniau!"

Šventė ,,Tau, Vilniau!"

Skaityti plačiau

Lietuvių gestų kalbos žodynas internete

Lietuvių gestų kalbos žodynas internete www.gestai.unriis.lt:8080/

Skaityti plačiau

Reikalingos siuvėjos

Stabiliai dirbančiai kurčiųjų įmonei „Vikada“ reikalingos siuvėjos.

Vidutinis atlyginimas – 1500 Lt.


Mūsų įmonėje geros darbo ir poilsio sąlygos. Su kurčiaisiais dirba ir rūpimus klausimus padeda spręsti personalo darbuotoja, vertėjos.

Kreiptis: UAB „Vikada“ Kauno g. 32, Vilnius, tel. 8612 45322, 233 8353.

 

 

Skaityti plačiau

LKD ragina dalintis

Lietuvos kurčiųjų draugija rengia istorinį dokumentinį filmą apie organizaciją. Todėl prašo visus, dalyvavusius ir išsaugojusius juostoje svarbius istorinius įvykius arba turinčius Draugijos istoriją menančių retų nuotraukų, paskolinti visa tai savo kurčiųjų reabilitacijos centro ar pirminės kurčiųjų organizacijos vadovui. Jie medžiagą perduos LKD.

LKD prezidentė Roma Klečkovskaja asmeniškai garantuoja, kad archyvinė medžiaga Vilniuje, centrinėje būstinėje bus nukopijuota, o originalai grąžinti siuntėjui.

Jeigu norite pasitikslinti, ar Jūsų filmuota ar fotografuota medžiaga turi išliekamosios vertės, galite pasitarti su prezidente. Jai galima skambinti per vertėją tel. (8 5) 262 8115  arba rašyti elektroniniu adresu roma.kleckovskaja@lkd.lt.

Nelikite abejingi Draugijos istorijai. Kartu galime sukurti vertybę sau ir ateinančioms kartoms.

    Rengėjai

 

 

Skaityti plačiau

Sveikata

Ar karbonadas neiškrės „kiaulystės“?

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba kasdien vis skelbia apie naujus afrikinio kiaulių maro židinius Lietuvoje bei kaimyninėse šalyse.

Skaityti plačiau

Tyrimas keičia požiūrį į Dauno sindromą

 Nauja sociologinė studija ištyrė visuomenės atsaką į Dauno sindromą ir siūlo rekomendacijas, ypač susijusias su švietimu medicinos srityje, kad pagerintų šį genetinį pakitimą turinčių žmonių gyvenimą.

Skaityti plačiau

Vaizdo žaidimai yra susiję su vaikų gebėjimu prisitaikyti

  Oksfordo universiteto tyrimas teigia, kad kasdienis vaizdo žaidimų žaidimas neilgais laiko tarpais gali turėti nedidelį, bet teigiamą poveikį vaiko vystymuisi.

Skaityti plačiau

Lietuviai pasitiki mūsų medikais ir nesiveržia gydytis svetur

 Mūsų kraštiečiai mieliau gydosi Lietuvoje ir nesiveržia dėl planinių gydymo paslaugų ar sudėtingų operacijų pas užsienio medicinos specialistus

Skaityti plačiau

Luisa Dillner: Kas yra augimo skausmai ir ar reikia dėl jų jaudintis?

  Sklinda gandai, kad augimo skausmai gali evoliucionuoti į osteoartritą (sąnarių ligą). Taigi ar reikia vaikams, kurie skundžiasi šiais skausmais, skubėti atlikti kraujo tyrimus ir MRT (magnetinio rezonanso tomografiją)?

Skaityti plačiau

Įsigalioja nauja mokamų sveikatos priežiūros paslaugų teikimo tvarka

 Nuo rugpjūčio 1 d. įsigalioja nauja mokamų sveikatos priežiūros paslaugų teikimo tvarka.

Skaityti plačiau

Leidiniai

“Mano gestukai” skirti iki mokyklinio amžiaus vaikams bei jų tėveliams, mokytojams mokantis savo pirmųjų gestų

Vaikų lietuvių gestų kalbos žodynėlis

Spauskite nuorodą ir atsisiųskite Vaikų lietuvių gestų kalbos žodynėlis. Peržiūrai naudokite Adobe Acrobat programą.

Lietuvos kurčiųjų draugijai - 70 metų

Informacinis leidinys
Komentuoti

Komentarai ()

Jūsų komentaras

Video laikmenos (formatas .flv):


Saugos skaičius : [ 1 ]