Informacija LKD bendruomenės nariams

Svarbi informacija (norėdami peržiūrėti turite prisijungti prie savo paskyros Facebook).

Informacija LKD bendruomenės nariams

Video naujienos gestų kalba

Kaip naudotis „Pagalbos kreipimosi sistema GPIS 112“

Kaip naudotis „Pagalbos kreipimosi sistema GPIS 112“

Planai dėl pastato Šv.Kazimiero gatvėje

Planuojamo pastato projekto nuotraukos:

NUOTRAUKOS 1

NUOTRAUKOS 2

NUOTRAUKOS 3

NUOTRAUKOS 4

NUOTRAUKOS 5

 

Planuojamo pastato privalumai:

1. Ekonomiškas išplanavimas pagal organizacijos ir bendruomenės poreikius, tinka įvairioms veiklos organizuoti.

2. Komunalinės sąlygos ekonomiškos.

3. Geras susisiekimas.

4. Pajamos iš pastato nuomos (palikta ploto nuomai).

5. Išliekamoji vertė.

6. Privažiavimas prie pat pastato.

7. Iki 38 vietų automobiliams statyti.

8. Papildoma žemė viešajai erdvei.

9. Parkelis (nėra kaimynų).

10. Liftas (pritaikyta su judėjimo negalia).

11. Karoliniškių rajonas, netoli Sodros.

,,Tautiška giesmė" lietuvių gestų kalba

Typography

Surdologijos centras gruodžio mėnesį baigė vykdyti Lietuvos kultūros tarybos ir iš dalies Lietuvos kurčiųjų draugijos finansuojamą projektą - į lietuvių gestų kalbą buvo išverstas Lietuvos himnas. Himno atlikėjas - Kauno kurčiųjų bendruomenės narys Kęstutis Vaišnora. Apie vertimą diskutavo ir siūlymus teikė M. Kumžaitė, I. Pečiulytė-Silaeva, A. Bražinskas, V. Pivoras, A. Barisevičius. Viršelio dailininkė B. Bražinskienė. Leidinys bus išdalintas visoms LKD sistemos įstaigoms.

Bernardinų bažnyčioje giedojo gestais

Informacija apie įmones

Susitikimas su SADM ministre

Kurčiųjų kultūros aktualijos

Lietuvos kurčiųjų jaunimo asociacijai – vieni metai

Tiksliai kaip ir prieš metus – tą pačią dieną toje pačioje vietoje: 2014 m. gruodžio 13 d. Kaune įvyko Lietuvos kurčiųjų jaunimo asociacijos (LKJA) asamblėja ir paminėtas asociacijos vienų metų veiklos gimtadienis. 

Skaityti plačiau

K. Donelaičio jubiliejiniai renginiai Panevėžyje

Minint grožinės lietuvių literatūros pradininko K. Donelaičio 300 metų jubiliejų Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinės mokyklos mokiniai dalyvavo vaikų šventėje ,,Donelaitis mūsų metuose‘‘. Renginys vyko Panevėžio muzikiniame teatre.

Skaityti plačiau

Aukštadvaryje buvo tiesiamas kurčiųjų ir vertėjų bendradarbiavimo tiltas

Gruodžio mėnesį Aukštadvaryje Kauno kurčiųjų jaunimo organizacija surengė seminarą „Kalbų tiltas“ apie kurčiųjų ir gestų kalbos vertėjų bendradarbiavimą.

Skaityti plačiau

Kinematografai atranda unikalią kurčiųjų vaidybą

Pernai gruodžio 15 d. portale „Delfi“ buvo įdėta publikacija „Europos atradimu pripažinto filmo „Gentis“ aktorė: „Mes, kurtieji, esame stiprūs ir kine galintys dirbti žmonės“. 

Skaityti plačiau

Trumpos sausio mėnesio kultūros, socialinės, švietimo aktualijos

ViKJO VISUOTINIS SUSIRINKIMAS – PADĖKOS VAKARAS. Vasario 6 d. 17:30 val. Vilniaus kurčiųjų reabilitacijos centro salėje Vilniaus kurčiųjų jaunimo organizacija rengia visuotinį susirinkimą, kurio metu įvyks naujos Tarybos rinkimai, metinė ataskaita. Bus įteiktos padėkos aktyviausiems organizacijos nariams. ViKJO kviečia narius aktyviai dalyvauti. 

Skaityti plačiau

Sėkmingas LKNUC devintokų debiutas

Neeilinis Kalėdinis renginys  vyko Lietuvos kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų ugdymo centre. Įdomiausia tai, kad šventę organizavo devintos klasės mokiniai: Giedrius Buikauskas, Donatas Kolosovas, Monika Balkytė, Žanas Simčionokas, Laurynas Švedas, Julijana Makovska, Aistė Juciūtė, Aistė Vitonytė.

Skaityti plačiau

Kurtieji pasaulyje

Peter Hauser - mokslo vadovas

Dr. Peter C Hhauser yra kurčias klinikinis neuropsichologas. Jis yra jaunesnysis profesorius Nacionalionio kurčiųjų technikos instituto mokslinių tyrimų ir mokytojų rengimo departamente; mokslinių tyrimų, susijusių su vizualinės kalbos ir vizualinio mokymosi neurokognityviniais pamatais, iniciatyvos direktorius – šias pareigas jis atlieka Nacionaliniame mokslo fonde, vizualinės kalbos ir vizualinio mokymosi mokslo centre, Gallaudet universitete. Čia jis taip pat yra ir mokslo vadovas. 

Skaityti plačiau

Ernest Garrett III - Mossouri kurčiųjų mokyklos vadovas

Mes dažnai kalbame apie klausos negalės žmonių gynėjus, užaugusius kurčiųjų šeimose. Tačiau yra ir girdinčiųjų šeimų, kurios nuolat rūpinasi savo kurčiųjų vaikų gerove ir sėkme bei siekia jiems viso ko reikia, kad jų sutrikusios klausos vaikai gautų tinkamą išsilavinimą, pagalbos paslaugas ir  būtų aktyvūs visuomeniniame gyvenime. 

Skaityti plačiau

Kas išgirs kurčiuosius baltarusius?

Į vieną Gomelio vidurinę mokyklą atėjo naujokė. Įprastas reikalas. Tik mergaitė buvo neįprasta: jos tėvai – kurtieji, o – ji girdinti.

Skaityti plačiau

Kazanės gestų kalbos vertėja apie pagalbą atskleidžiant nusikaltimus bei pravardes, kurias kurtieji suteikia girdintiesiems

Pokalbis su Kazanės kurčiųjų bendrijos gestų kalbos vertėja Tanzile Zabalotnaja (Танзиля Заболотная)

 

Skaityti plačiau

Julie Rems-Smario - gestų kalbos ir žmogaus teisių gynėja (tęsinys)

Kol dirbau programoje ,,Ankstyvosios vaikystės išsilavinimas“, ištekėjau už savo vyro David Smario bei susilaukiau savo antro vaiko Joshua. Tačiau aš ilgėjausi prieš tai buvusio darbo, nes man patiko mokyti. Taigi po mėnesio, kai mano vaikutis gimė, įstojau mokytis į San Francisco universitetą, čia norėjau įgyti antrą magistrą. Mokiausi gyvenimą - šeimose, santuokoje, vaikų auklėjime - nukreipti tinkama linkme.

Skaityti plačiau

Apie kurčiųjų galimybes Australijoje

Štai jau trys mėnesiai kaip kurčiųjų pora Australijoje padeda gesinti gaisrus. Bendraudami su kolegomis jie naudoja rankinius signalus ir nešioja specialius šalmus, ant kurių parašyta – „aš kurčias“ – kad kiti gaisrininkai dirbantys kartu su jais žinotų, kad jie negirdi.

Skaityti plačiau

Mūsų žmonės

Lietuvių sėkmė pasauliniame grožio konkurse

Šių metų gruodžio 12-22 d. Vokietijoje, Berlyne, vyko pasaulinis kurčiųjų vyrų ir moterų grožio konkursas „Miss and mister deaf stars“, o jo nugalėtoja tapo 18-metė lietuvė Vaiva Žymantaitė.  Iš vyrų trečią vietą laimėjo Andžėjus Voroneckis. 

Skaityti plačiau

Lektorė iš Vokietijos: apie gestų kalbą – kaip motinų kalbą

2013 m. – 2014 m. gruodžio mėnesiais Vilniaus kolegijos Pedagogikos fakulteto vykdytas projektas „Ryšių su socialiniais partneriais stiprinimas, suteikiant lietuvių gestų kalbos mokytojams kvalifikaciją“ baigėsi. Užsienio lektorių paskaitų ciklą, likus porai savaičių iki 2014 m. Kalėdų, vainikavo Humboldtų universiteto Berlyne lektorės Sabine Fries seminarai. Skaitytojų dėmesiui – pažintis su dėstytoja. 

Skaityti plačiau

Gyvenimą įprasmina dalydama žinias, patirtį, iniciatyvas

Muzikos ritmikos mokytoją Jurgą Milerienę būtų galima įvardyti kaip didelę  likimo dovaną Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinės mokyklos (PKNPM)  mokiniams. Nuo pat pirmų darbo dienų mokykloje pelniusi ne tik mažųjų mokinukų, bet ir kolegų pagarbą,  meilę ir pasitikėjimą, mokytoja prisipažino, jog sužinojusi apie galimybę dirbti kurčiųjų mokykloje, ilgai nesvarsčiusi: sutikti ar ne? 

Skaityti plačiau

Kunigas Domingo: „Linkiu dalytis meile, kurią gimęs Jėzus neša mums visiems“

Prieš vienuolika metų išlipusį iš lėktuvo Vilniaus oro uoste argentinietį kunigą Domingo Avellanedą pasitiko toks stingdantis šaltis, kad jis pamanė patekęs į Sibirą. Dabar iš saulėtų kraštų atvykusiam misionieriui lietuviška žiema - jau įprastas reiškinys, lygiai taip pat,  kaip ir  lietuviški šaltibarščiai bei cepelinai. Įpratęs prie šalto klimato, riebaus maisto, išmokęs lietuvių kalbą, jis savo dvasios šviesa ir šiluma jau seniai sušildė nedidelio Pumpėnų miestelio (Pasvalio r.) gyventojų širdis, jaunimui tapo vedliu, įkvėpėju ar tiesiog nuoširdžiu draugu. 

Skaityti plačiau

Entuziastų kalvė

Šitoks straipsnio pavadinimas gimė kalbantis su Klaipėdos suaugusiųjų gimnazijoje (buvusi Klaipėdos Salio Šemerio suaugusiųjų gimnazija) bei Klaipėdos siuvimo ir paslaugų verslo mokykloje besimokančiais klausos negalią turinčiais mokiniais. Sutikite, mokytis vienu metu dviejose mokyklose – nemenkas iššūkis. Todėl buvo be galo įdomu pašnekinti sunkumų nepabūgusius jaunuolius.

Skaityti plačiau

Du svarbiausi titulai – vilnietės LGK vertėjos rankose

„Akiračio“ korespondentė Nijolė Krasniauskienė susitiko su 2014 m. LGK vertėjų konkurso nugalėtoja bei publikos favorite Inesa JUKNEVIČIŪTE ir kalbėjosi apie studijas, darbą, laisvalaikį ir pomėgius.

Skaityti plačiau

Surdologijos centro konsultacijos

VšĮ Surdologijos centras – tai Lietuvos kurčiųjų draugijos įstaiga, atsakinga už metodinės medžiagos gestų kalba rengimą, gestų kalbos puoselėjimą ir jos mokymą.
Surdologijos centras pradeda teikti konsultacijas gestų kalbos klausimais kurtiesiems ir girdintiesiems visuomenės nariams.

Lietuvių gestų kalbos vertėjai, kurtieji ir girdintieji bendruomenės nariai, savo klausimus Surdologijos centrui galite teikti jums patogiausiu būdu:

  • siųsti elektroniniu paštu surdo.info@gmail.com

  • skambinti ar siųsti SMS žinutes numeriu 8 613 05 011

  • skambinti WEB kameromis. Skype adresas surdologijos.centras

Atsakymai bus pateikiami Surdologijos centro internetiniame puslapyje http://www.lkd.lt/enews/id-surdologijos_centro_konsultacijos_video.html per dešimt darbo dienų.

Anonimiškumą garantuojame. Laukiame Jūsų klausimų!

Surdologijos centro darbuotojai

Skaičiau internete, kad kino teatre ,,Pasaka“ vyko kurčiųjų filmų festivalis. Ar filmus kūrė kurtieji?

2014 m. spalio 25 d. Vilniuje tikrai vyko antrasis Lietuvos kurčiųjų kino festivalis „Kinas gestų kalba 2014“. Festivalis vyko kino teatre „Pasaka“. Festivalyje buvo parodyti septyni filmai: „Stiklinis indas“, „SAMAN mamos istorija“, „Aplink Lietuvą: žygis dviračiais“, „Be istorijos – be ateities“, „Aš ir BMW“, „Nuotykių kelionė“, „Pagrobimas“. Visų filmų kūrėjai buvo kurtieji arba neprigirdintys. 

Skaityti plačiau

Noriu paklausti, ar yra Lietuvos Respublikos himnas išverstas į gestų kalbą?

2012 m. lapkričio mėn. Lietuvos kurčiųjų draugija kartu su Surdologijos centru paskelbė konkursą geriausiam Lietuvos himno atlikėjui gestų kalba atrinkti. Konkurse dalyvauti galėjo bet kuris bendruomenės atstovas. Norint dalyvauti konkurse reikėjo Lietuvos himną atlikti lietuvių gestų kalba, atlikimą įrašyti, patalpinti socialiniame tinkle (YouTube, Facebook ar kt.) ir atsiųsti nuorodą elektroniniu adresu centras@lkd.lt

Skaityti plačiau

Norėčiau sužinoti ar yra Lietuvoje kurčiųjų istorijos mokytojų?

VšĮ Surdologijos centras teikia konsultacijas apie gestų kalbą. Konsultacijos talpinamos internete: http://www.lkd.lt/enews/id-surdologijos_centro_konsultacijos_video.html

Skaityti plačiau

Mano universitete vyko kursai apie gestų kalbą, kokie tai buvo kursai?

Spendžiant iš laiško datos, omenyje turite 2014 m. spalio-lapkričio mėnesiais vykusius VšĮ Surdologijos centras organizuotus seminarus. Iš viso Lietuvoje vyko 5 nemokami šviečiamieji seminarai tema „Lietuvių gestų kalbos vartojimas aukštosiose mokyklose“. Seminarai vyko pagal tokį tvarkaraštį:

Skaityti plačiau

Sveiki, turiu klausimą apie gestų kalbos studijas. Ar labai sunku įstoti, norint studijuoti gestų kalbą? Ir ar tik Vilniaus kolegijoje galiu bandyti įstoti, jei noriu studijuoti būtent šią profesiją?

Į klausimą atsako Filologijos katedros vedėja doc. Dr. Dalia Kačinaitė-Vrubliauskienė:

Laba diena,

džiugu, kad susidomėjote Lietuvių gestų kalbos vertimo studijų programa. Atsakome į Jūsų pateiktus klausimus.

1. Ar labai sunku įstoti, norint studijuoti gestų kalbą?

Skaityti plačiau

Nacionalinė žmonių su negalia socialinės integracijos programa

2014 metai

Aprašomojo pobūdžio ataskaita apie 2014 m. Neįgaliųjų asociacijų veiklos rėmimo projekto įgyvendinimą.

2014 m. IV ketvirčio Neįgaliųjų asociacijų veiklos rėmimo projekto pasiekti rezultatai.

2014 metų neįgaliųjų asociacijų veiklos rėmimo projektas.

2014 metų neįgaliųjų asociacijų veiklos rėmimo projekto darbuotojai.

Skaityti plačiau

Lietuvos kurčiųjų draugijos 2013 m. veiklos ataskaita

Lietuvos kurčiųjų draugijos 2013 m. veiklos ataskaita.

Skaityti plačiau

2013 m. neįgaliųjų asociacijų veiklos rėmimo projekto įgyvendinimas

2013 m. neįgaliųjų asociacijų veiklos rėmimo projekto įgyvendinimas.

Skaityti plačiau

Kauno kurčiųjų reabilitacijos centro ataskaita

Kauno kurčiųjų reabilitacijos centro ataskaita.

Skaityti plačiau

Klaipedos kurčiųjų reabilitacijos centro ataskaita

Klaipedos kurčiųjų reabilitacijos centro ataskaita.

Skaityti plačiau

Vilniaus kurčiųjų reabilitacijos centro ataskaita

Vilniaus kurčiųjų reabilitacijos centro ataskaita.
 

Skaityti plačiau

Projektai

Vilnietės profesinės sėkmės istorija – geriausiųjų dešimtuke

Vilniaus kurčiųjų reabilitacijos centre 2012-2015 m. vykdomas Europos Sąjungos finansuojamas projektas „KARTU MES GALIME DAUG“. Jo pagrindinis tikslas – didinti kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų asmenų įsidarbinimo galimybes, mažinti jų socialinę atskirtį suteikiant įvairios informacijos ir kitų aktualių paslaugų. 

Skaityti plačiau

Lietuvos ir Baltarusijos šeimos, auginančios kurčius ir neprigirdinčius vaikus, plečia draugystę

2014 m. liepos-lapkričio mėnesį Lietuvos šeimų, auginančių kurčius ir neprigirdinčius vaikus, bendrija PAGAVA įgyvendino LR Užsienio reikalų ministerijos Vystomojo bendradarbiavimo ir paramos demokratijai programos projektą „Lietuva ir Baltarusija per fotoobjektyvą“. Projekto partneris buvo Minsko sutrikusios klausos vaikų mokykla Nr. 14.

Skaityti plačiau

Stiprins kompetencijas, finansinį savarankiškumą

Lietuvos kurčiųjų draugija (LKD) kartu su partneriu - Respublikiniu kurčiųjų reabilitacijos centru 2013 m. sausio 11 d. pasirašė sutartį ir iki 2014 m. birželio 8 d. įgyvendins Lietuvos Respublikos ir Šveicarijos Konfederacijos bendradarbiavimo programos nevyriausybinių organizacijų subsidijų schemos paprojektį „STIPRŪS IR MATOMI BŪDAMI KARTU – Lietuvos kurčiųjų draugijos institucinių gebėjimų stiprinimas“ (Nr. CH-5-FM-1/84).

Skaityti plačiau

Šiauliečių projektas padės ugdyti moksleivių ekologinę kultūrą

Šiaulių sutrikusios klausos vaikų ugdymo centras kartu su partneriais iš Kipro, Maltos, Italijos, Bulgarijos ir Slovakijos vykdo Comenius daugiašalės partnerystės projektą ,,It‘s fun to be IN and GREEN!.“ („Smagu ŽALIAISIAIS būti KARTU!.“). Projektas finansuojamas Europos Sąjungos Mokymosi visą gyvenimą programos, kurią Lietuvoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas, lėšomis. Projekto trukmė - 2 metai. Projekto vertė - 24 000 eurų.

Skaityti plačiau

Lietuvos kurčiųjų sistemos specialistai tobulinosi Graikijoje

Šiais metais Lietuvos kurčiųjų draugija kartu su Lietuvos ir Graikijos partneriais laimėjo Švietimo mainų paramos fondo skelbtą Leonardo da Vinci mobilumo projektą ,,Patirties tiltas per Europą“ – kurčių ir neįgalių žmonių įdarbinimo specialistų (tarpininkų) kvalifikacijos tobulinimas europinėje dimensijoje – Graikijos patirtis. Projekto trukmė – 7 mėnesiai. Projekto vertė – 24 161 euras.

Skaityti plačiau

Projekto „Skleiskite gestą“ partnerystė plečiasi

Spalio mėnesį, po dvejų metų pertraukos, vėl startavo Leonardo da Vinči partnerystės tinklų projektas „Skleiskite gestą - profesinės gestų kalbos sklaida Europoje“ („SpreadtheSign–disseminationin Europe of Vocational Sign Language“, toliau – projektas „Skleiskite gestą“).

Skaityti plačiau

Socialinės naujienos

Darbo grupei pavesta išanalizuoti minimalios algos didinimo galimybes

Skaityti plačiau

Neeiliniame suvažiavime – nepaprasta padėtis ir sunkūs apsisprendimai

Sausio 17 d. buvo sušauktas neeilinis LKD suvažiavimas. Pirmiausia tokio renginio prireikė norint priimti sprendimą dėl žemės sklypo Sietyno g. (Vilnius) pirkimo ir naujo LKD pastato jo teritorijoje statybos.

2010 m. suvažiavimas davė leidimą Šv. Kazimiero g. 3 pastatą parduoti ir pirkti naują, bet dabar, neradus tinkamo varianto, tenka pirkti sklypą ir jame statyti. 2014 m. pabaigoje dėl pasikeitusių aplinkybių Respublikinė valdyba nutarė šiuo klausimu gauti suvažiavimo pritarimą.

Dėl pastato pardavimo nesutinka dalis kurčiųjų jaunimo. Todėl tądien jie surengė piketą.

Skaityti plačiau

Respublikinės valdybos posėdyje

Sausio 13 d. buvo surengtas pirmasis 2015 m. Respublikinės valdybos (RV) posėdis. Daugiausia dėmesio jame skirta Šv. Kazimiero  g. 3 pastato reikalams ir su tuo susijusiems procedūriniams veiksmams atlikti. 

Skaityti plačiau

Onkologinėmis ligomis sergančių asmenų darbingumo lygio vertinimo procedūros bus tobulinamos

Skaityti plačiau

XXII LKD neeilinis suvažiavimas

Sausio 17 d. vyks XXII Lietuvos kurčiųjų draugijos neeilinis suvažiavimas.

Skaityti plačiau

Ministrė A. Pabedinskienė: „Siekiame, kad kuo daugiau vaikų augtų šeimoje”

Skaityti plačiau

Sportas

„Rikio“ 20-mečio šachmatų turnyras

Gruodžio 12-14 d. Vilniuje vyko Tarptautinis kurčiųjų šachmatų turnyras, skirtas Vilniaus kurčiųjų šachmatų klubo „Rikis“ 20-mečiui paminėti.

Skaityti plačiau

Jaunimo krepšinio čempionatas

Lapkričio 7 – 8 d. Lietuvos kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų ugdymo centre (Filaretų g. 36, Vilnius) surengtas respublikinis kurčiųjų jaunimo (U19) krepšinio čempionatas. 

Skaityti plačiau

Lietuvos kurčiųjų čempionatai

Lietuvos kurčiųjų kroso čempionatas

Turnyras buvo surengtas 2014 m. rugsėjo 28 d. Panevėžyje. Kurtieji atletai varžėsi trijose amžiaus grupėse. Skaitytojus supažindiname su kiekvienos amžiaus grupės prizininkų trejetu.

 

Skaityti plačiau

FIBA kongresas

Rugpjūčio 28-29 d. Ispanijos mieste Sevilijoje buvo surengtas Tarptautinės krepšinio federacijos (FIBA) kongresas. Jame dalyvavo 116 nacionalinių bei neįgaliųjų krepšinio federacijų vadovai.  Čia dirbo ir trys lietuviai: Lietuvos krepšinio federacijos prezidentas Arvydas Sabonis ir generalinis sekretorius Mindaugas Špokas bei Lietuvos kurčiųjų sporto komiteto prezidentas Aleksas Jasiūnas.

Skaityti plačiau

Europos kurčiųjų sporto kongresas

Iškart po Europos kurčiųjų paplūdimio tinklinio čempionato Alanijos mieste surengtas 17-asis Europos kurčiųjų sporto organizacijos (EDSO) kongresas, jame dalyvavo A. Jasiūnas ir M. Minkevičius. 

Skaityti plačiau

Trečiasis Europos paplūdimio tinklinio čempiontas

  LKSK prezidentas A. Jasiūnas (jis vadovavo Lietuvos kurčiųjų delegacijai) ir generalinis sekretorius Marius Minkevičius (komandos administratorius) iš rugsėjo 12-17 d. Alanijoje (Turkija) vykusio čempionato grįžo nusiminę – tarp 13 valstybių komandų mūsų tinklininkės tenkinosi 11 vieta. 

Skaityti plačiau

Skelbimai

Siūlomas darbas

SIŪLOME DARBĄ

 

Lietuvos kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų ugdymo centro Metodinių priemonių rengimo ir gestotyros skyrius ieško gestų kalbos specialisto. Reikalingas kurčias asmuo, gerai mokantis lietuvių gestų kalbą ir lietuvių kalbą, nebijantis kameros filmuojantis.

Gyvenimo aprašymą (CV) (word formatu arba video) siųsti el. paštu: agne.jurele@lknuc.lt iki š. m. gruodžio 12 d.

Vėliau kandidatai bus kviečiami į pokalbį.

 

Kviečiame dalyvauti!

 

 

Skaityti plačiau

Lietuvių gestų kalbos žodynas internete

Lietuvių gestų kalbos žodynas internete www.gestai.unriis.lt:8080/

Skaityti plačiau

Reikalingos siuvėjos

Stabiliai dirbančiai kurčiųjų įmonei „Vikada“ reikalingos siuvėjos.

Vidutinis atlyginimas – 1500 Lt.


Mūsų įmonėje geros darbo ir poilsio sąlygos. Su kurčiaisiais dirba ir rūpimus klausimus padeda spręsti personalo darbuotoja, vertėjos.

Kreiptis: UAB „Vikada“ Kauno g. 32, Vilnius, tel. 8612 45322, 233 8353.

 

 

Skaityti plačiau

LKD ragina dalintis

Lietuvos kurčiųjų draugija rengia istorinį dokumentinį filmą apie organizaciją. Todėl prašo visus, dalyvavusius ir išsaugojusius juostoje svarbius istorinius įvykius arba turinčius Draugijos istoriją menančių retų nuotraukų, paskolinti visa tai savo kurčiųjų reabilitacijos centro ar pirminės kurčiųjų organizacijos vadovui. Jie medžiagą perduos LKD.

LKD prezidentė Roma Klečkovskaja asmeniškai garantuoja, kad archyvinė medžiaga Vilniuje, centrinėje būstinėje bus nukopijuota, o originalai grąžinti siuntėjui.

Jeigu norite pasitikslinti, ar Jūsų filmuota ar fotografuota medžiaga turi išliekamosios vertės, galite pasitarti su prezidente. Jai galima skambinti per vertėją tel. (8 5) 262 8115  arba rašyti elektroniniu adresu roma.kleckovskaja@lkd.lt.

Nelikite abejingi Draugijos istorijai. Kartu galime sukurti vertybę sau ir ateinančioms kartoms.

    Rengėjai

 

 

Skaityti plačiau

Sveikata

KAS LABIAUSIAI TRIKDO MŪSŲ MIEGĄ?

Skaityti plačiau

KODĖL VERTA SKAITYTI MAISTO PAPILDŲ ETIKETES?

Skaityti plačiau

V. URBANAVIČIUS: ENDOKRININĖ SISTEMA REGULIUOJA VISAS ORGANIZMO GYVYBINES FUNKCIJAS

Skaityti plačiau

SLIDINĖJIMO PRAMOGOS: KĄ VERTA ŽINOTI

Skaityti plačiau

14 klausimų ir atsakymų apie kontaktinius lęšius

Skaityti plačiau

Savo ligos istoriją kompiuterio ekrane išvysime liepą

Skaityti plačiau

Leidiniai

“Mano gestukai” skirti iki mokyklinio amžiaus vaikams bei jų tėveliams, mokytojams mokantis savo pirmųjų gestų

Vaikų lietuvių gestų kalbos žodynėlis

Spauskite nuorodą ir atsisiųskite Vaikų lietuvių gestų kalbos žodynėlis. Peržiūrai naudokite Adobe Acrobat programą.

Lietuvos kurčiųjų draugijai - 70 metų

Informacinis leidinys
Komentuoti

Komentarai ()

Jūsų komentaras

Video laikmenos (formatas .flv):


Saugos skaičius : [ 5 ]