|
Nė viena šeima neapseina be išmargintų Velykų kiaušinių. Juos margina vaikai, tėveliai ir seneliai. Labai smagu tokius margučius ridenti, kiaušiniauti ir valgyti. Tiesa, ne visi sugeba išmarginti gražiai, spalvingai ir meniškai. Šiauliečiams pasisekė, jie dovanų gavo kūrybingai išmargintų ilgalaikių kiaušinių. Šiaulių kurčiųjų reabilitacijos centro darbuotojus savo kūrybos drožtais ir margintais kiaušiniais apdovanojo Vaclovas Onaitis.
Mūsų šaunusis Vaclovas visada kupinas minčių ir energijos. Kaip ir kiekvienas menininkas, medžio drožėjas, jis svarbų įvykį ar reikšmingą šventę įprasmina darbais iš medžio. Turi subtilų humoro jausmą ir tai perteikia savo drožiniuose.
Šiais metais jis dalyvavo Respublikinėje konkursinėje liaudies meistrų parodoje „Aukso vainikai“. Tautodailininkams šio konkurso nominacija yra vienas iš svarbiausių įvertinimų. Jas kasmet skiria Lietuvos liaudies kultūros centro sudaryta komisija meistrams, kurie tęsia vietinių senųjų amatų tradicijas kurdami vaizdinės ir taikomosios dailės bei kryždirbystės darbus. V. Onaitis 45-ojoje Šiaulių krašto tautodailininkų parodoje įvertintas trečiosios vietos “Aukso vainiko” diplomu. Parodoje 280 autorių pristatė tapybos, meninės kalvystės, Užgavėnių kaukių ir skulptūros darbų. Iš viso galima buvo pasigrožėti 1391 darbu.
Zita REIZMANIENĖ
 |
| Vaclovas Onaitis 45-ojoje Šiaulių krašto tautodailininkų parodoje įvertintas trečiosios vietos “Aukso vainiko” diplomu. |
|