Lietuvos kurčiųjų draugija
Mes Facebook'e
Forumas
Virtuali meno galerijaVirtuali meno galerija
ĮdomuĮdomu
 Vilniaus kurčiųjų reabilitacijos centras Vilniaus kurčiųjų reabilitacijos centras
Vilniaus kurčiųjų jaunimo organizacijaVilniaus kurčiųjų jaunimo organizacija
Mėnesio nuotraukaMėnesio nuotrauka
 
 

 

 

  

Talka - Šv.Kazimiero Nr. 3 pastate.


Internetinis tarptautinis gestų kalbos žodynas

Jei nori išmokti gestų kalbą.

Naujienos

Trumpos gegužės mėn. aktualijos2011 05 24

KADRE LIETUVOS KURTIEJI: Kultūros rėmimo fondas skyrė lėšų Respublikinio kurčiųjų reabilitacijos centro parengtam projektui ,,Kurčiųjų fotomenininkų iniciatyvos KLiK (Kadre Lietuvos kurtieji)" vykdyti.

Šiais metais didžiuosiuose Lietuvos miestuose (Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje) vyks kurtiesiems skirti seminarai apie fotografiją, profesionalus fotografas aptars kurčiųjų nuotraukas, vyks gražiausių nuotraukų rinkimai, paroda, bus išleistas gražiausių nuotraukų albumas.

Naujausia informacija apie projektą bus skelbiama ,,Akiratyje", Lietuvos kurčiųjų draugijos interneto svetainėje, Vilniaus kurčiųjų jaunimo organizacijos internetiniame puslapyje (yra videomedžiagos gestų kalba). Feisbuke prisijunkite prie grupės ,,KLiK", fotografuokite ir kelkite gražiausias nuotraukas!

Prie nuotraukos rašykite: KONKURSUI, SAVO VARDĄ IR PAVARDĘ, MIESTĄ ir (jei norite) savo fotoaparato pavadinimą. Įkeltas nuotraukas per seminarus aptars profesionalus fotografas ir išrinks geriausias nuotraukas, jų autorius apdovanosime. Svarbi informacija: nuotraukų konkurse gali dalyvauti tik Lietuvos kurčiųjų draugijos nariai.

METŲ VERTĖJAS: gegužės 20 d. Kauno gestų kalbos vertėjų centras kurčiųjų bendruomenę pakvietė stebėti konkurso „Gestai vertėjų rankose“, vykstančio Kauno valstybiniame lėlių teatre. Konkurse dėl Metų gestų kalbos vertėjo titulo varžėsi dešimt lietuvių gestų kalbos vertėjų iš penkių didžiųjų Lietuvos miestų. Plačiau apie renginį skaitykite birželio mėnesio „Akiratyje“.

GESTŲ KALBA „EUROVIZIJOJE“: šių metų Lietuvos atstovė „Eurovizijos“ dainų konkurse Evelina Sašenko dalį kūrinio „C'est ma vie “ išvertė ir į lietuvių gestų kalbą. E. Sašenko ne pirmoji, kuri „Eurovizijoje“ nutarė pritaikyti gestų kalbą. Prieš kelerius metus dalį dainos į ją vertė ir latvių duetas „Valters and Kazha“. Garsiausias kūrinys, kuriame yra vertimas į gestų kalbą, Michaelio Jacksono ir Lionelio Richie sukurtas hitas „We Are The World“.

PAŽINTIS: sveikinant su 75-uoju gimtadieniu mėgėjų filmų kūrėją, fotografijos meistrą, sporto ir meno saviveiklos entuziastą kaunietį Rimantą Ramonį KKRC salėje buvo parengti ekspoziciniai stendai, išsamiai supažindinantys kurčiųjų bendruomenę su jo kūrybiniais laimėjimais, taip pat plačia veikla Kauno kurčiųjų senjorų klube „Poilsis“.

LNF: gegužės 12 d. buvo sušauktas Lietuvos neįgaliųjų forumo visuotinis ataskaitinis narių susirinkimas. Jame patvirtintos metinės ataskaitos. Dar viena svarbi sueigos tema – naujo LNF vadovo rinkimai, nes atsistatydinimo pareiškimą pateikė dabartinė forumo prezidentė Rasa Kavaliauskaitė. Vis dėlto renginio dalyviams dabartinę prezidentę pavyko įkalbėti, kad liktų poste. Primename, kad LNF vadovo pareigos einamos visuomeniniais pagrindais.

SURAŠYMAS: Vilniaus KRC kartu su Vilniaus apskrities gestų kalbos vertėjų centru aktyviai dalyvavo LR gyventojų surašymo veikloje ir gerokai palengvino Statistikos departamento darbą. Kad savo pareigas atliekantiems darbuotojams būtų lengviau bendrauti su kurčiaisiais, centro darbuotojai kurčius vilniečius suskirstė pagal gyvenamąją vietą rajonais ir iš anksto nurodytą dieną kvietė į Šv. Kazimiero g. 3 būstinę, padėjo jiems pildyti anketas. Dalį vilniečių Statistikos departamento darbuotojai apklausė ir jų namuose.

MOKYMAI: Surdologijos centras gegužės 16 d. surengė LGK vertėjų antro lygio ir gegužės 23 d. – trečio lygio mokymus. Abejų kursų trukmė – 36 val., t. y. po savaitę.

PATIKRA: Lietuvos kurčiųjų ugdymo centro pagrindinio ugdymo pasiekimų patikroje dalyvavo 14 mažųjų abiturientų. Lietuvių kalbos žodžiu bei raštu patikra atitinkamai vyko balandžio 28 d. ir gegužės 16 d., o matematikos – gegužės 23 d. LKNUC administracija didžiuojasi rengdama dešimtokų patikrą. Centras save laiko tokių egzaminų organizavimo entuziastu, nes patikra dešimtokams nėra privaloma. Plačiau apie Lietuvos kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų ugdymo centre vyraujančią mokslo metų pabaigos nuotaiką skaitykite ???? puslapyje.

DOVANA: Kovo pabaigoje Vilniaus bendruomenės atstovai, dalyvavę ŽIV ir AIDS paveiktų moterų bei jų artimųjų asociacijos „Demetra“ skaitytoje paskaitoje, vėliau visi buvo nemokamai patikrinti, ar neserga šia liga. Kad renginys buvo reikalingas, įtikino gausi auditorija. Dalyvavo net LKNUC pedagogų. Esą jie domėjosi galimybėmis tokią paskaitą surengti ir mokykloje.

„ART IMPRO“: balandžio 15 d. teatro „Mimika“ (režisierė J. Mažeikienė, choreografas M. Svirskys) pasirodymu pradėtas tris dienas Kaune, K. Binkio teatre, vykęs improvizacijų festivalis „Art Impro“. Žiūrovams vilniečiai rodė spektaklį „Apie tai“.

VAIKAMS: gegužės 28 d. 14 val. Vilniaus KRC aktų salėje rengia popietę, skirtą Tarptautinei vaikų gynimo dienai. Jauniesiems žiūrovams bus parodytas „Mimikos“ teatro spektaklis „Vilkas ir ožiukai“. Taip pat bus pasiūlyta žaidimų visai šeimai, origamio, dėlionių, bus piešiama ant asfalto.

KELIONĖ: Vilniaus KRC Draugijos nariams birželio 18 d. siūlo keliauti į Rokiškį ir Biržus. Programa vadinasi „Sūrio kelias“ ir „Alaus keliu“. Kelionės kaina – 83 litai. Daugiau informacijos galite teirautis Vilniaus KRC darbuotojų.

KEITIMAS: Vilniaus KRC informuoja, kad vasaros laiku ketvirtadieniais dirbs pagal ankstesnį tvarkaraštį, t. y. iki 17 val. Vilniečių pamėgtos kviestinių lektorių paskaitos vėl bus atnaujintos rugsėjo pradžioje.

„TYLOS“ KOMPOZICIJOS: Telšių kurčiųjų draugijos „Tyla“ nariai Telšių rajono savivaldybėje Tarptautinės darbo dienos proga surengė parodą "Saulės šypsena". Klausos negalios žmonės parodos lankytojus nudžiugino floristinėmis kompozicijomis, sukomponuotomis iš ankstyvųjų pavasario žiedų.

KONKURSAS „DARNI ŠEIMA“: artėjant Tarptautinei šeimos dienai Socialinės apsaugos ir darbo ministerija jau trečią kartą skelbia konkursą „Darni šeima“. Jame, kaip ir ankstesniais metais, dalyvauti kviečiamos šeimos iš visos Lietuvos. Norintieji dalyvauti konkurse yra kviečiami apsilankyti interneto svetainėje www.darni-seima.lt ir laisva forma pateikti pasakojimus apie savo šeimą. Konkurse kviečiamos dalyvauti visos norinčios šeimos, – nesvarbu ar jaunos, ar vyresnės, ar gausios, ar nelabai. Šeimų pasakojimai su nuotraukomis bus skelbiami interneto svetainėje www.darni-seima.lt . Už patikusias šeimas bus galima balsuoti, komentuoti ar palinkėti šeimoms sėkmės. Svetainės lankytojai rinks savo favoritus, jiems bus skirtas specialusis publikos prizas. Konkursui sudaryta vertinimo komisija atrinks pačius įdomiausius, šilčiausius, linksmiausius šeimų pasakojimus.
Galima pasakoti apie savo šeimą arba rekomenduoti, pasiūlyti pažįstamą šeimą. Pasakojimus bei rekomendacijas galima siųsti iki rugsėjo 23 d.

PIRMOJI PAGALBA: balandžio 29 dieną į Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinę mokyklą (PKNPM) atvykęs greitosios pagalbos automobilis, baltais chalatais vilkintys medikai, sutvarstyti vaikai ir besibūriuojantis didelis būrys mokinių ir mokytojų atkreipė tiek praeivių, tiek aplinkinių gyventojų dėmesį. Tačiau iš tiesų greitoji pagalba atskubėjo ne į nelaimės vietą. Atvirkščiai – Panevėžio greitosios pagalbos specialistų surengtuose mokymuose PKNPM mokiniai buvo mokomi, kaip nesutrikti, jei nelaimė įvyksta gatvėje, parduotuvėje, gamtoje, kokiomis priemonėmis galima patiems suteikti pirmąją medicinos pagalbą, kol į įvykio vietą atvyks medikai.
Mokykloje jau ketvirtus metus dirbama pagal sveikos gyvensenos mokymo programą. Joje daug dėmesio skiriama praktiniams užsiėmimams, specializuotai skubiai pagalbai. Vaikai mokomi pačių svarbiausių dalykų: kaip iki atvykstant greitosios medicinos pagalbos automobiliui suteikti pirmąją pagalbą elementariomis priemonėmis, kaip elgtis, ką daryti, kokiu numeriu skambinti įvykus traumai, susilaužius ranką arba koją, įgėlus gyvatei, susižeidus stiklu ir kt.
Panevėžio greitosios medicinos pagalbos stoties darbuotojai mokyklos bendruomenei paliko informacijos, lankstinukų, atmintinių, kuriose yra visi nurodymai, ką daryti, kaip elgtis, kokiu numeriu išsikviesti pagalbą ištikus saulės smūgiui, apsinuodijus, patyrus, elektros ar žaibo traumą, lūžus rankų ar kojų kaulams, užspringus ir t. t.





 
Žingsneliu atgal  Į viršų